Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

8. aprīlis - 30. decembris
Izstāde „Ceļā uz Latvijas valsti. Pilsonis” Turaidas muzejrezervātā

Ieejas biļete tikai uz izstādi – 1,15 eiro.

25. septembris - 31. oktobris
Māras Baltkaulas rokdarbu izstāde senioru namiņā Oskara Kalpaka ielā 11

No 25.septembra līdz 31.oktobrim senioru namiņā Oskara Kalpaka ielā 11 ir atklāta Māras Baltkaulas darināto rokdarbu personālizstāde.

Tā būs skatāma darba dienās no plkst.9.00 līdz plkst.16.00.

Ieeja – bez maksas.

27. septembris - 31. oktobris
Izstāde „Bībeles un dziesmu grāmatas Turaidas muzejrezervāta krājumā” Turaidas baznīcā

17.oktobrī plkst.15.00 Turaidas baznīcā tiks atklāta muzejrezervāta krājuma izstāde „Bībeles un dziesmu grāmatas Turaidas muzejrezervāta krājumā”. Pasākumā piedalīsies Turaidas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Didzis Seržāns, un to papildinās mūziķa Viļņa Daņiļēviča muzikāli priekšnesumi. Izstādes atklāšanā piedalīties aicināts ikviens interesents.

Turaidas muzejrezervāta krājumā glabājas 182 Bībeles, Dziesmu grāmatas un citi garīga rakstura izdevumi, no kurām daļa tiks eksponēti  šajā izstādē. Senākā izstādē aplūkojamā Bībele izdota 17.gadsimta II pusē Nirnbergā. Bībele iesieta ozolkoka dēlīšu vākos, kas apvilkti ar ādu un stūros greznoti ar bronzas apkalumiem. Grāmata aizvērtā veidā nostiprināma ar bronzas slēdžiem. Šī ir tā saucamā Veimāras vai kūrfirstu Bībele. Tā izdota pēc Veimāras-Saksijas kūrfirsta Ernesta I (1601–1675) rīkojuma Martina Lutera tulkojumā vācu valodā ar komentāriem. Pirmizdevums iznācis 1641.gadā Nirnbergā Endtera izdevniecībā. Laikā līdz 1768.gadam tam sekoja 13 atkārtoti izdevumi. Veimāras Bībeles grāmatās uz atsevišķām lapām tika iespiestas vara gravīras ar Bībeles sižetiem, kā arī 11 lapas ar Veimāras-Saksijas kūrfirstu portretiem, tādēļ tās sauca par kūrfirstu Bībelēm.

Vecākā izstādē apskatāmā Bībele, kas izdota latviešu valodā, ir drukāta Kēnigsbergā Johana Heinriha Hartunga (1699–1756) spiestuvē 1739.gadā, un ir otrais Bībeles izdevums latviešu valodā. Izdevuma iniciators bija ievērojamais Brāļu draudzes darbinieks grāfs Nikolauss Ludvigs Cincendorfs (1700–1760), kurš Bībeles izdošanā sadarbojās ar Vidzemes ģenerālsuperintendentu J.B.Fišeru un Kurzemes ģenerālsuperintendentu A. Grāvenu.  Pēc Ernsta Glika Bībeles tulkojuma bija pagājuši 50 gadi, un bija nepieciešams pārskatīt un uzlabot Bībeles valodu. To paveica J.B.Fišera un Kurzemes hercoga pieaicinātie mācītāji.

Pārējās izstādē redzamās Bībeles izdotas 18. un 19.gadsimtā un drukātas Rīgas, Jelgavas, Pēterburgas, Frankfurtes pie Mainas, Berlīnes, Leipcigas u.c. grāmatu spiestuvēs. Izstādē aplūkojamas arī Dziesmu un lūgšanu grāmatas, sprediķu grāmatas un rokas grāmatas baznīcas pērminderiem.

Senākā izstādē redzamā sprediķu grāmata ir vācu luterāņu mācītāja un teologa Valerija Herbergera ( 1562–1627) sastādīto sprediķu grāmatu konvolūts, kas sastāv no četrām grāmatām: Evaņģēliskās sprediķu grāmatas (Evangelische Herzpostille…) I un II daļas, kas drukātas Leipcigā 1621.gadā un Sprediķiem par apustuļu vēstulēm (Epistolische Herzpostille…)  I un II daļas, kas drukātas Leipcigā 1705. gadā.

Vecākās sprediķu grāmatas latviešu valodā ir vācu tautības latviešu valodnieka un rakstnieka, luterāņu teologa Georga Manceļa (1593–1654) sastādītās Jaunās sprediķu grāmatas (Lettische langgewünschte Postill) divi izdevumi – ceturtais un piektais. Pirmizdevums tapa 20 gadus, un G. Mancelis to pabeidza īsi pirms savas nāves. Grāmata piedzīvoja sešus izdevumus 1654., 1675., 1699., 1746., 1770. un 1823. gadā, bet pats autors nepiedzīvoja nevienu no šiem izdevumiem. Senākais izstādē redzamais eksemplārs ir Jaunās sprediķu grāmatas ceturtais izdevums, kas drukāta Kēnigsbergā Johana Heinriha Hartunga (1699–1756) spiestuvē 1746. gadā.  Divkrāsu teksta iespiedumu rotā ornamentālas apmales, vinjetes un grezni iniciāļi. Lielākajai daļai sprediķu pievienotas sižetiskas ilustrācijas par Jaunās Derības tematiku, kuru autors, iespējams, ir Gothards Fridrihs Stenders (1714–1796).

Lielākā daļa no izstādē redzamajām Bībelēm, dziesmu, lūgšanu un sprediķu grāmatām laikā no 18. līdz 20. gadsimtam lietotas Vidzemes draudzēs, tostarp arī Lēdurgas-Turaidas draudzē.

Izstāde Turaidas baznīcā būs apskatāma no 17. līdz 31.oktobrim.

Ieejas maksa muzejā – no 0,70 līdz 5 eiro

27. septembris - 30. decembris
Izstāde „Ceļā uz Latvijas valsti. Pilsonis” Turaidas muzejrezervātā

Ieejas maksa tikai uz izstādi – 1,15 eiro

2. oktobris - 31. oktobris
Literatūras izstāde, veltīta latviešu grafiķim, dzejniekam Albertam Kronenbergam – 130 Jūdažu bibliotēkā
2. oktobris - 31. oktobris
Vijas Vāveres fotoizstāde „Latvijas daba” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
3. oktobris - 31. oktobris
Izstāde „Dzejnieka liktenis”. Dzejniekam Eduardam Veidenbaumam – 150 Siguldas novada bibliotēkas abonementā
3. oktobris - 31. oktobris
Izstāde „No zemapziņas avotiem”. Rakstniecei, dzejniecei, dramaturģei Ingai Ābelei – 45 Siguldas novada bibliotēkas abonementā
3. oktobris - 31. oktobris
Literārā izstāde „Kas sirdī paliek...: „Baltās grāmatas” noskaņās” Bērnu literatūras nodaļā
6. oktobris - 28. oktobris
Izstāde „Pa 7 vārtiem ienāk sudraba, zelta un bērnības sapņi” kultūras un mākslas telpā „Siguldas Tornis"

No 6. līdz 28.oktobrim kultūras un mākslas telpā „Siguldas Tornis” skatāma izstāde ģimenēm ar bērniem „Pa 7 vārtiem ienāk sudraba, zelta un bērnības sapņi”.

Tajā aplūkojamas Ivetas Vēveres darinātās lelles un un Ingas Beikules kolekcija „Somu diēta vai rotas gardēžiem”.

Iveta Vēvere ir mūzikas skolotāja, kura brīvajā laikā darbojas visdažādākajās jomās – rada rotas, glezno, izšuj, darina somas. Pēdējā laikā nozīmīgu vietu sirdī ieņēmušas lelles. Leļļu darināšana ir laikietilpīgs process. Leļļu tapšanā ir iekļautas dažādas tehnikas, bet visa pamatā – plastika.

Inga Beikule ir modes vēstures pētniece ar maģistra grādu un zināšanām ādas aksesuāru radīšanā. Viņas kolekcija „Somu diēta vai rotas gardēžiem” 2010.gadā saņēma Latvijas dizaineru savienības balvu „Gada balva dizainā”. Kolekcijā redzamas miniatūru somiņas un kurpīšu piespraudes, kuras ir autentiskas noteiktu laikmetu modes tendencēm un stiliem. Modeļi – sākot no klasicisma līdz mūsu dienās popularitāti ieguvušu zīmolu somu kopijām.

Ieeja – par ziedojumiem.

6. oktobris - 31. oktobris
Tematiskā izstāde „Dzimtas koka veidošana” Siguldas novada bibliotēkas lasītavā
6. oktobris - 29. oktobris
Aidas Lismanes gleznu un Gunta Priedītes koktēlniecības darbu izstāde „Satikšanās” Siguldas pagasta Kultūras namā
9. oktobris - 31. oktobris
Tematiskā izstāde „Dabas un kulinārijas veltes” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
12. oktobris - 31. oktobris
Vijas Vāveres fotoizstāde „Krēta” Allažu pagasta bibliotēkā
12. oktobris - 31. oktobris
Novadpētniecības izstāde „Karsta kritenes Allažos” Allažu pagasta bibliotēkā
13. oktobris - 30. oktobris
Izstāde „Dabas veltes” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
13. oktobris - 9. novembris
Mākslas nodaļas pedagogu darbu izstāde „Vasarnīca” Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

No 14.oktobra Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Izstāžu telpā apskatāma iestādes Mākslas nodaļas pedagogu darbu  izstāde „Vasarnīca”.

Tā ir daudzveidīga un krāsaina, jo skatāmie darbi pārstāv dažādus mākslas veidus. Tikpat atšķirīgi ir arī Mākslu skolā strādājošie mākslinieki, izstādē skatāmo darbu autori: gleznotāja un grafiķe Agita Zālīte, gleznotāji Indra Blaua, Vita Vīksne, Una Leitāne, Raits Tikums, vides māksliniece Maija Avota, stikla māksliniece Laura Rostoka, tekstilmāksliniece Ieva Vanaga, dizaineres Ārija Bērze, Dace Andersone, datorgrafiķe Iveta Bambere.

Jāpiebilst, ka izstāde tematiski sasaucas ar nesen izskanējušo „Baltais Flīģelis" Mūzikas nodaļas pedagogu koncertu „Alfrēda Kalniņa vasarnīca”, jo „Baltais Flīģelis” vietā kādreiz atradusies Alfrēda Kalniņa ģimenes pansija, kas pulcējusi mūziķus, māksliniekus, rakstniekus.

„Vasarnīca” būs apskatāma līdz 9. novembrim darbdienās plkst. 10.00 – 20.00, sestdienās plkst. 10.00 – 14.00.

Ieeja – bez maksas.

20. oktobris - 31. oktobris
Folkloristam Krišjānim Baronam veltīta tematiskā izstāde Bērnu literatūras nodaļā
21. oktobris plkst. 09:00
Bezmaksas spēka un kardiotreniņš sertificēta trenera vadībā Siguldas Sporta centrā
21. oktobris plkst. 10:00
„Prezidenta kauss 2017” starta rāviena sacensības Bobsleja un kamaniņu sporta trasē

Sacensību programma:

 • Plkst.10.00 Starta rāvieni – divvietīgās ekipāžas, divvietīgās ekipāžas junioriem, sievietes, juniores
 • Plkst.10.20 Reakcijas rāviens – divvietīgās ekipāžas, divvietīgās ekipāžas junioriem
 • Plkst.10.30 Starta rāvieni + reakcijas rāviens – vīrieši, juniori
 • Plkst.11.30 Starta rāvieni – jaunieši „A”
 • Plkst.11.55 Starta rāvieni – jaunietes „A”, divvietīgās ekipāžas jaunieši „A”
 • Plkst.12.30 Starta rāvieni – jaunieši „B”
 • Plkst.12.50 Starta rāvieni – jaunietes „B”
 • Plkst.13.15 Starta rāvieni – jaunieši „C”
 • Plkst.13.40 Starta rāvieni – jaunietes „C”
 • Plkst.14.20 Apbalvošanas ceremonija
21. oktobris plkst. 15:00
Vokālā ansambļa „Zibsnis” 20 gadu jubilejas koncerts Siguldas pagasta Kultūras namā

21.oktobrī plkst.15.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks bērnu vokālās grupas „Zibsnis” 20 gadu jubilejas pasākums.

Pasākumā uzstāsies gan pašreizējie un bijušie vokālās grupas dalībnieki, gan citi ansambļa vadītāja un komponista Ata Priedīša audzēkņi.

Ieeja – bez maksas.

Siguldas pagasta Kultūras nama bērnu un jauniešu vokālā grupa „Zibsnis” savu darbību uzsāka 1996.gadā. Tās izveidošanas ierosinātāja bija toreizējā kultūras nama direktore Inguna Zirne. Grupas dziedātāji ar panākumiem ir piedalījušies dažādos vietēja un Latvijas līmeņa konkursos un citos pasākumos.

21. oktobris plkst. 17:00
Tikšanās ar gleznotāju Aidu Lismani un koktēlnieku Gunti Priedīti Siguldas pagasta Kultūras nama izstāžu zālē
21. oktobris plkst. 19:00
Tenora Donato Ravini (Itālija) un kamerorķestra „Gaudeamus" romanču vakars „Mīlas fantāzija" koncertzālē „Baltais Flīģelis"

Sestdien, 21.oktobrī plkst.19.00 Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis” kamerorķestra „Gaudeamus” (diriģents Guntars Bernāts) vadībā uzstāsies itāliešu tenors Donato Ravini.

Programmā „Mīlas fantāzija” varēs baudīt itāliešu klasiskās dziesmas un neapolitāņu romances, un tās pamatā ir krievu rakstnieka Fjodora Dostojevska paustā ideja, ka „skaistums izglābs pasauli”. Organizatori informē, ka koncertā iekļautas tādas romances kā „Marechiare”, „Sogno”, „O sole mio”, „I te vurria vasa”, „Parlami d’amore Mariu” un citas. Programmu caurvij mīlas tēma – apliecinājums mīlestībai uz sievieti un viņas skaistumu.


Itālieši tenors Donato Ravini, kurš ir arī šīs koncertprogrammas autors, solista karjeru aizsāka 2002.gadā, un viņam līdz šim ir bijuši koncerti un izrādes kopā gan ar itāliešu, gan citu valstu māksliniekiem. Koncertprogrammas „Mīlas fantāzija” aizsākumi meklējami Lietuvā, kur Donato Ravini to izpildīja kopā ar kaimiņvalsts mūziķiem.


Siguldas koncertzālē „Baltais Flīģelis” itāliešu tenors uzstāsies kopā ar kamerorķestri „Gaudeamus” diriģenta Guntara Bernāta vadībā.

Biļetes –  „Biļešu Serviss” kasēs vai pirms koncerta – „Baltais Flīģelis” kasē. Biļetes cena – no 7.20 līdz 18 eiro.

22. oktobris plkst. 10:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība sertificēta trenera vadībā Siguldas Svētku laukumā
23. oktobris - 11. novembris
Izstāde „Sveicieni no Siguldas" Siguldas novada bibliotēkā

No 23.oktobra līdz 11.novembrim Siguldas novada bibliotēkā būs skatāma mākslinieces Zandas Pučes izstāde „Sveicieni no Siguldas”.

Tajā būs aplūkojamas Siguldas ainavas digitālās foto kolāžas tehnikā, kuru pamatā ir dažādos laikos tapušas pastkartes un pastmarkas, kā arī Siguldas bērnu un jauniešu konkursā „Mana pastkarte un pastmarka” veidotie darbi. Izstādes nosaukums cēlies no tā, ka uz pagājušajā gadsimtā izdotajām Siguldas pastkartēm fotogrāfi visbiežāk rakstīja „Sveiciens no Siguldas”.

„2007.gadā, kad Sigulda svinēja 800.jubileju, par godu šim notikumam tika izdots seno pastkaršu komplekts un 16 pastmarku sērija, uz kurām bija attēloti dažādi Siguldas, Turaidas un Krimuldas vēstures un dabas pieminekļi. Šogad Sigulda svin 810.jubileju, un, mūsuprāt, ir atkal pienācis laiks atcerēties par pastmarkām un pastkartēm. Šis ir piedāvājums iet soli tālāk, apvienojot tradicionālo ar jauno,” teikts izstādes pieteikumā.

„Sveicieni Siguldai” ir turpinājums 2016.gadā īstenotajam projektam „EX-libri Art voyage” un tā laikā radītajiem zemes skaņu grafiskajiem attēliem – izvēlētas tās pašas Siguldas vietas, grafikas izmantotas pastmarku dizainā, tādēļ ainavas ir nevis krāsainas, bet melnbaltas.

Projekts tiek īstenots ar Siguldas novada pašvaldības kultūras projektu līdzfinansēšanas konkursa un biedrības „Siguldas Mākslu serpentīns” atbalstu.

Zanda Puče 2016.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras Grafikas nodaļu; 2015.gadā – ISSP Fotogrāfijas skolu; 2014.gadā – Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas programmu. 2016.gadā ar Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu un biedrības „Siguldas Mākslu serpentīns” atbalstu īstenojusi multimediālu projektu „Medības”, 2015.gadā – projektu „Mūsu mājas stāsti” un 2014.gadā – projektu „Pārceltuve”.

Izstāde „Sveicieni no Siguldas” Siguldas novada bibliotēkā būsapskatāma darba dienās no plkst.11.00 līdz plkst.18.00, sestdienās no plkst.11.00 līdz 15.00.

Ieeja – bez maksas.

28. oktobris plkst. 09:00
Bezmaksas nūjošanas nodarbība sertificēta trenera vadībā Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
28. oktobris plkst. 19:00
Pianista Gintaras Januševičius solokoncerts „The Dreamcatcher” koncertzālē „Baltais Flīģelis"

Programmai „The Dreamcatcher” mākslinieku iedvesmojis iedzimto Amerikas iedzīvotāju veidotais priekšmets – sapņu ķērājs, ko izmantoja, lai aizsargātu cilvēku no sliktiem sapņiem.

Programmā, kura būvēta kā maģiska viendaļīga meditācija, skanēs Ludviga van Bēthovena, Friderika Šopēna, Franča Šūberta, Ferenca Lista, Kloda Debisī, Ģērģa Ligeti, u.c. komponistu skaņdarbi, ko Gintaras Januševičius izvēlējies kā, viņaprāt, „labākos šausmu stāstus” un „nakts gabalus”.

Ieeja maksa – no 6 līdz 10 eiro, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem –20% atlaide.

31. oktobris plkst. 08:00
Tautasdziesmu rīts „Krišjānim Baronam – 182” pie Krišjāņa Barona pieminekļa
31. oktobris plkst. 19:30
Latvijas basketbola līgas 3 spēle Siguldas Sporta centrā

Spēlē Sporta skolas komanda un BJBA Rīga/Rīdzene-2

4. novembris plkst. 08:30
Bezmaksas cigun nodarbība sertificēta trenera vadībā pie Allažu Sporta centra

Lai piedalītos, iepriekš nav jāpiesakās. Līdzi ņemt piemērotu sporta apģērbu (labvēlīgu laika apstākļu gadījumā nodarbība norisināsies laukā).

Dalība - bez maksas.

Eiropas Sociālā fonda projektā „Esi vesels Siguldas novadā!” kopš vasaras Siguldas novadā norisinās bezmaksas sporta nodarbības.
ESF finansētā projektā „Esi vesels, Siguldas novadā!” (Nr.9.2.4.2/16/I/018) līdz 2019.gada beigām kopumā norisināsies 1268 aktivitātes – pasākumi, lekcijas, nodarbības, nodarbību cikli un nometnes. Tās būs pieejamas lielam skaitam novada iedzīvotāju, īpaši bērniem, senioriem, bezdarbniekiem, trūcīgajiem iedzīvotājiem un personām ar invaliditāti un lauku iedzīvotājiem, lai veicinātu iedzīvotāju veselības paradumu maiņu un sekmētu slimību profilaksi.

4. novembris plkst. 10:00
Bezmaksas cigun nodarbība sertificēta trenera vadībā pie Jūdažu Sabiedriskā centra

Lai piedalītos, iepriekš nav jāpiesakās. Līdzi ņemt piemērotu sporta apģērbu (labvēlīgu laika apstākļu gadījumā nodarbība norisināsies laukā).

Dalība - bez maksas.

Eiropas Sociālā fonda projektā „Esi vesels Siguldas novadā!” kopš vasaras Siguldas novadā norisinās bezmaksas sporta nodarbības.
ESF finansētā projektā „Esi vesels, Siguldas novadā!” (Nr.9.2.4.2/16/I/018) līdz 2019.gada beigām kopumā norisināsies 1268 aktivitātes – pasākumi, lekcijas, nodarbības, nodarbību cikli un nometnes. Tās būs pieejamas lielam skaitam novada iedzīvotāju, īpaši bērniem, senioriem, bezdarbniekiem, trūcīgajiem iedzīvotājiem un personām ar invaliditāti un lauku iedzīvotājiem, lai veicinātu iedzīvotāju veselības paradumu maiņu un sekmētu slimību profilaksi.

4. novembris plkst. 11:30
Bezmaksas cigun nodarbība sertificēta trenera vadībā pie Mores Tautas nama

Lai piedalītos, iepriekš nav jāpiesakās. Līdzi ņemt piemērotu sporta apģērbu (labvēlīgu laika apstākļu gadījumā nodarbība norisināsies laukā).

Dalība - bez maksas.

Eiropas Sociālā fonda projektā „Esi vesels Siguldas novadā!” kopš vasaras Siguldas novadā norisinās bezmaksas sporta nodarbības.
ESF finansētā projektā „Esi vesels, Siguldas novadā!” (Nr.9.2.4.2/16/I/018) līdz 2019.gada beigām kopumā norisināsies 1268 aktivitātes – pasākumi, lekcijas, nodarbības, nodarbību cikli un nometnes. Tās būs pieejamas lielam skaitam novada iedzīvotāju, īpaši bērniem, senioriem, bezdarbniekiem, trūcīgajiem iedzīvotājiem un personām ar invaliditāti un lauku iedzīvotājiem, lai veicinātu iedzīvotāju veselības paradumu maiņu un sekmētu slimību profilaksi.

4. novembris plkst. 19:00
Grupas „Rāmi Riti" meditatīvs etnomūzikas koncerts „Saules rīti– Dieva rīti" koncertzālē „Baltais Flīģelis"
6. novembris - 12. novembris
Siguldas Restorānu nedēļa
6. novembris - 25. novembris
Ceļojošā izstāde „Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss” Siguldas pagasta Kultūras nama Izstāžu zālē

Izstāde aplūkojama darba dienās no plkst.10.00 līdz 19.00, sestdienās un svētdienās no plkst.10.00 līdz 14.00.

Ieeja – bez maksas

9. novembris
Turaidas muzejrezervāta gadskārtējā zinātniski praktiskā konference Turaidas muzejrezervātā
9. novembris plkst. 18:00
Rīgas Teikas vidusskolas jauniešu teātra izrāde „Tēvi un dēli” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
11. novembris
Lāčplēša dienas lāpu gājiens Siguldā
11. novembris
Lāčplēša dienas lāpu gājiens Allažos
11. novembris
Gadskārtu ieražu svētki – Mārtiņdiena Turaidas muzejrezervātā

Ieejas maksa: 0.70 – 3 eiro.

11. novembris - 30. novembris
Literatūras izstāde „Priekšzīmīgā dumpiniece” – rakstniecei Astrīdai Lindgrēnei – 110 Jūdažu bibliotēkā
11. novembris plkst. 08:30
Bezmaksas izturības un koordinācijas treniņi sertificēta trenera vadībā pie Allažu Sporta centra

Lai piedalītos, iepriekš nav jāpiesakās. Līdzi ņemt piemērotu sporta apģērbu (labvēlīgu laika apstākļu gadījumā nodarbība norisināsies laukā).

Dalība - bez maksas.

Eiropas Sociālā fonda projektā „Esi vesels Siguldas novadā!” kopš vasaras Siguldas novadā norisinās bezmaksas sporta nodarbības.
ESF finansētā projektā „Esi vesels, Siguldas novadā!” (Nr.9.2.4.2/16/I/018) līdz 2019.gada beigām kopumā norisināsies 1268 aktivitātes – pasākumi, lekcijas, nodarbības, nodarbību cikli un nometnes. Tās būs pieejamas lielam skaitam novada iedzīvotāju, īpaši bērniem, senioriem, bezdarbniekiem, trūcīgajiem iedzīvotājiem un personām ar invaliditāti un lauku iedzīvotājiem, lai veicinātu iedzīvotāju veselības paradumu maiņu un sekmētu slimību profilaksi.

11. novembris plkst. 10:00
Bezmaksas izturības un koordinācijas treniņi sertificēta trenera vadībā pie Jūdažu Sabiedriskā centra

Lai piedalītos, iepriekš nav jāpiesakās. Līdzi ņemt piemērotu sporta apģērbu (labvēlīgu laika apstākļu gadījumā nodarbība norisināsies laukā).

Dalība - bez maksas.

Eiropas Sociālā fonda projektā „Esi vesels Siguldas novadā!” kopš vasaras Siguldas novadā norisinās bezmaksas sporta nodarbības.
ESF finansētā projektā „Esi vesels, Siguldas novadā!” (Nr.9.2.4.2/16/I/018) līdz 2019.gada beigām kopumā norisināsies 1268 aktivitātes – pasākumi, lekcijas, nodarbības, nodarbību cikli un nometnes. Tās būs pieejamas lielam skaitam novada iedzīvotāju, īpaši bērniem, senioriem, bezdarbniekiem, trūcīgajiem iedzīvotājiem un personām ar invaliditāti un lauku iedzīvotājiem, lai veicinātu iedzīvotāju veselības paradumu maiņu un sekmētu slimību profilaksi.

11. novembris plkst. 11:30
Bezmaksas izturības un koordinācijas treniņi sertificēta trenera vadībā pie Mores Tautas nama

Lai piedalītos, iepriekš nav jāpiesakās. Līdzi ņemt piemērotu sporta apģērbu (labvēlīgu laika apstākļu gadījumā nodarbība norisināsies laukā).

Dalība - bez maksas.

Eiropas Sociālā fonda projektā „Esi vesels Siguldas novadā!” kopš vasaras Siguldas novadā norisinās bezmaksas sporta nodarbības.
ESF finansētā projektā „Esi vesels, Siguldas novadā!” (Nr.9.2.4.2/16/I/018) līdz 2019.gada beigām kopumā norisināsies 1268 aktivitātes – pasākumi, lekcijas, nodarbības, nodarbību cikli un nometnes. Tās būs pieejamas lielam skaitam novada iedzīvotāju, īpaši bērniem, senioriem, bezdarbniekiem, trūcīgajiem iedzīvotājiem un personām ar invaliditāti un lauku iedzīvotājiem, lai veicinātu iedzīvotāju veselības paradumu maiņu un sekmētu slimību profilaksi.

12. novembris plkst. 15:00
Pūtēju orķestru koncerts „Rudens dabā, mūzikā, Siguldā” Siguldas 1.pamatskolā

Piedalās: Inčukalna Tautas nama pūtēju orķestris (diriģents Vitalis Ķikusts), Salaspils Kultūras nama „Enerģētiķis” pūtēju orķestris „Salaspils” (diriģents Laimonis Paukšte), Līgatnes pūtēju orķestris (diriģents Anatolijs Terentjevs), Siguldas novada Kultūras centra pūtēju orķestris „Absolventi” (diriģents Andris Muižnieks), Siguldas jauniešu pūtēju orķestris „Sudrabskaņa” (diriģenti Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš), Siguldas pagasta pūtēju orķestris (diriģents Gintis Kalniņš).

Ieejas maksa – 1 eiro

16. novembris plkst. 17:00
Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas ietvaros krēslas stundas lasījumi Jūdažu bibliotēkā
17. novembris
Valsts svētku koncerts un balle Allažu pagasta Tautas namā
18. novembris
Siguldas novada Goda diena
18. novembris plkst. 14:00
Valsts svētku koncerts „Ar dzimteni dvēselē” Jūdažu Sabiedriskajā centrā

Uzstāsies Ingus Pētersons.

ID karšu piedāvājums
18. novembris plkst. 22:00
Balle kopā ar grupu „Zvaigžņu lietus” Siguldas pagasta Kultūras namā

18.novembrī no plkst.22.00 līdz 3.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks balle kopā ar grupu „Zvaigžņu lietus” no Ventspils. Pasākums pie galdiņiem ar pašu sarūpētu cienastu. Galdiņus lūgums rezervēt līdz 17.novembrim pa tālruni26112886 vai, rakstot uz e-pastu terezija.leimane@sigulda.lv.

Ieejas maksa – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 4 eiro

21. novembris plkst. 19:00
„Pannas Teātris” stand-up komēdija „Mačo” Siguldas pagasta Kultūras namā

21.novembrī plkst.19.00 Siguldas pagasta Kultūras namā (Zinātnes ielā 7B, Siguldā) būs skatāma „Pannas Teātris” stāvizrāde (stand up) – komēdija „Mačo”.

Izrādes režisors ir Juris Rijnieks, bet autore – Aiva Birbele. Galvenajā, Mačo, lomā iejutīsies aktieri Ivars Kļavinskis vai Ainārs Ančevskis.

„Vai dzīve ir kļuvusi sievišķīga un vīrieši arī? Kā tas ir, būt īstam vecim un īstam vīrietim? Kāds ir īsts vīrietis šodien?” – izrādes autore Aiva Birbele atbildes uz šiem jautājumiem meklējusi caur sievietes priekšstatiem.

Biļetes iegādājamas „Biļešu Paradīze” kasēs un Siguldas pagasta Kultūras nama kasē.

Ieejas maksa – no 8 līdz 12 eiro.

25. novembris
Latvijas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā pauerliftingā
25. novembris plkst. 19:00
Dokumentālās dejas izrāde „I am a really shy person" koncertzālē „Baltais Flīģelis"
9. decembris plkst. 17:00
Ziemassvētku burtošana „Es esmu Sigulda" koncertzālē „Baltais Flīģelis"
10. decembris plkst. 17:00
Ziemassvētku egles iedegšana Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā
12. decembris
Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Ziemassvētku ieskaņu koncerts Turaidas muzejrezervātā
15. decembris - 26. decembris
Ziemas koncertzāle Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā
15. decembris plkst. 18:00
Koncertmūzikas programma „Pieci Amerikā" koncertzālē „Baltais Flīģelis"
16. decembris - 17. decembris
Siguldas novada atklātais starptautiskais čempionāts badmintonā Siguldas sporta centrā
17. decembris
Skrējiens „Noskrien ziemu!" Fischer Slēpošanas centrā

Organizē biedrība „Meža taku skrējieni".

22. decembris plkst. 14:00
Ziemas noskaņu svētki Siguldas novada senioriem „Lai iedegas sveces!” Siguldas pagasta Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

23. decembris plkst. 18:00
Ziemassvētku koncerts „Ir spožums kāds tuvāks" koncertzālē „Baltais Flīģelis"
28. decembris
Pasākums „Gada nogales izskaņā” Turaidas muzejrezervātā
31. decembris
Jaungada nakts balle Mores pagasta Tautas namā
31. decembris
Jaunā gada sagaidīšanas pasākums ģimenēm Allažu pagasta Tautas namā
31. decembris
Jaunā gada sagaidīšanas pasākums Siguldā
22. janvāris - 28. janvāris
49.FIL Eiropas čempionāts kamaniņu sportā, Viessmann Pasaules kausa fināls kamaniņu sportā Bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda"
 • 49.FIL Eiropas čempionāts kamaniņu sportā (iekļaujot komandu stafeti un sprinta kausu);
 • Viessmann Pasaules kausa devītais posms kamaniņu sportā;
 • Viessmann Pasaules kausa komandu stafetes sestais posms kamaniņu sportā ar BMW atbalstu;
 • BMW Sprinta kausa  ceturtais posms kamaniņu sportā;
 • Viessmann Pasaules kausa fināls (visās disciplīnās – vīrieši, sievietes, divvietīgās ekipāžas, komandu stafete un sprinta kauss).
27. janvāris - 28. janvāris
Kamaniņu sprinta Pasaules kausa finālposms Bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”

Ātrajā formātā sacensības notiks vīriešiem, sievietēm un vīriešu divniekiem. Pagājušajā sezonā bija trīs šādi posmi, kas norisinājās Vinterbergā, Pārksitijā un Siguldā. Jaunajā sezonā gaidāmi četri posmi, kas notiks Kalgari, Leikplesidā, Lillehamerē un no 27. līdz 28.janvārim arī Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē.

Sprinta formāts tika ieviests 2014.–2015.sezonā un pērn debitēja arī pasaules čempionātā. 2017.gada sprinta pasaules čempionātā uzvarēja austrietis Volfgangs Kindls, amerikāniete Erina Hemlina un vācu divnieks Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, savukārt no mūsējiem augstāko vietu ieguva Andris Šics/Juris Šics, ierindojoties septītajā vietā. Kamaniņu sprints vēl nav iekļauts olimpisko spēļu programmā.

No 27. līdz 28.janvārim Siguldā notiks arī Pasaules kausa pēdējais posms kamaniņu sporta olimpiskajās disciplīnās.

27. janvāris - 28. janvāris
Pasaules kausa posms kamaniņu sporta olimpiskajās disciplīnās Bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”