Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Semināri/apmācības

Notiks seminārs par aktuāliem meža un medību jautājumiem

Piektdien, 13. septembrī, no plkst. 12.00 Mālpils ielā 1, Mālpilī, norisināsies Latvijas Mežu sertifikācijas padomes Meža programmas seminārs par aktuāliem meža un medību jautājumiem. Dalība – bez maksas.

Seminārā tiks aplūkota Latvijas Meža Programma un Meža nozare Latvijā, meža dzīvnieku populācijas un to kontrole, problēmas un risinājumi. Tāpat seminārā tiks stāstīts par medību suņiem un to izmantošanu medībās, ieroču aprites likumu, ieroču un munīcijas izmantošanas, pārvadāšanas un aprites noteikumu kontroli un nelikumīgu medību novēršanu. Semināra programma aplūkojama šeit.

Plašāka informācija un pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25414008 vai rakstot uz e-pasta adresi ml@hs.lv.

____________________

Informācija par platību maksājumiem

No 10. aprīļa līdz 22. maijam norisināsies pieteikšanās platību maksājumiem, iesniedzot vienoto iesniegumu Lauku atbalsta dienesta elektroniskajā pieteikšanās sistēmā. Piesakoties platību maksājumiem no 23. maija līdz 17. jūnijam atbalsta apmērs tiks samazināts. Savukārt iesnieguma iesniegšana par dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokli notiks no 10. aprīļa līdz 3. jūnijam. Siguldas novada pašvaldības lauku attīstības speciāliste sniegs konsultācijas klātienē, palīdzēs aizpildīt pieteikumu platību maksājumiem un iesniegt to elektroniski.

Konsultācijas notiks:

  • 15. un 29. aprīlī, 13. maijā no plkst. 8.00 līdz 13.00 un no plkst. 14.00 līdz 18.00 Siguldas novada pašvaldības administrācijā Zinātnes ielā 7 (2. stāvā);
  • 26. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 12.00 Jūdažu sabiedriskajā centrā;
  • 18. un 25. aprīlī, 2. un 9. maijā no plkst. 9.00 līdz 12.00 Mores pagasta pārvaldē;
  • 17. un 24. aprīlī, no plkst. 9.00 līdz 12.00 Allažu pagasta pārvaldē.

Plašāka informācija pieejama pie lauku attīstības speciālistes Inetas Eriksones, rakstot uz e-pasta adresi ineta.eriksone@sigulda.lvvai zvanot uz tālruņa numuru 26341991.

Lauku atbalsta dienesta klientiem, kuriem nepieciešama palīdzība vai nav pieejams dators ar interneta pieslēgumu, iespējams elektroniski iesniegt pieteikumus, apmeklējot Lauku atbalsta dienesta klientu apkalpošanas centrus vai klātienes konsultācijas. Konsultāciju grafiks pieejams Lauku atbalsta dienesta tīmekļa vietnē. Par konsultāciju norises laiku var uzzināt, zvanot uz Lauku atbalsta dienesta klientu apkalpošanas tālruni 67095000.

____________________

Apmācības medniekiem un medību vadītājiem

Meža konsultāciju pakalpojumu centrs Siguldā organizē mednieku un medību vadītāju kandidātu apmācību, kuru ilgums, atbilstoši MK noteikumiem Nr.110, ir 40 teorijas stundas (mednieku kandidātiem) un 24 stundas (medību vadītājiem).

Apmācības norisināsies nedēļas nogalēs vai darba dienu vakaros un tiks piesaistīti labākie lektori konkrētajā jomā no Valsts meža dienesta, Valsts policijas, kā arī citām institūcijām un organizācijām. Kursanti tiek nodrošināti ar mācību izdales materiāliem, šautuves pakalpojumiem un apmācību praktiskajā šaušanā.

Pēc pilna apmācību kursa apgūšanas, dalībniekiem tiek izsniegta Izziņa par apmācību, kas derīga mednieka vai medību vadītāja eksāmena kārtošanai Valsts meža dienestā.

Pieteikšanās un sīkāku informāciju par apmācībām iespējams saņemt pa tālruni 28323647.

Par satura papildināšanu vai izmaiņām informēt: ineta.eriksone@sigulda.lv.

____________________
*** Informāciju sagatavoja un apkopoja:
Siguldas novada pašvaldības galvenā lauku attīstības speciāliste
Ineta Eriksone