Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Notiks pasākumu cikls „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21.gadsimtā”

2018-01-10

No 15. līdz 19.janvārim Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” notiks starpdisciplinārā nedēļa „Latvija neona gaismās jeb tradīcijas 21.gadsimtā”, kuras laikā mūsdienīgā un saistošā veidā varēs izzināt dažādas tradīcijas.

 

 

 

 

  • 15.janvārī plkst.16.00 starpdisciplināro nedēļu atklās Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas koncertmeistaru klases audzēkņu koncerts „Visas Emīla Dārziņa solodziesmas”.
  • 16.janvārī plkst.16.00 skolā viesosies uzņēmuma „Baltu rotas” māksliniece Liene Straupe, kura pastāstīs par rotkaļa profesiju, kā arī tehnoloģiju un prasmju savienošanu mākslas darbu radīšanā. Savukārt plkst.17.00 ikviens interesents aicināts uz Brigitas Strodas lekciju par kroņu veidošanas tradīcijām. Viņas veidotie kroņi ir tik ekstravaganti, ka tos var nēsāt ne tikai kā galvas rotu, bet arī izmantot kā interjera priekšmetus.
  • 17.janvārī plkst.16.00 Lēdurgas folkloras kopa „Putni” viesosies ar  lekciju par seno instrumentu darināšanu, kā arī vedīs rotaļās, atgādinot par tradīciju nozīmi ikdienas norisēs.
  • 18.janvārī plkst.16.00 Latvijas Dabas muzeja botāniķe Janta Meža lekcijā „Dabas krāsas” stāstīs par dabas un tradīciju savstarpējo mijiedarbību Latvijā, uzsverot dabisko krāsvielu veidošanos un augu pielietojumu. Savukārt plkst. 17.00 izstāžu zālē tiks atklāta starpdisciplinārās nedēļas izstāde, kurā būs apskatāmi nedēļas laikā tapušie darbi. Izstāde būs apskatāma līdz 20.janvārim.
  • 19.janvārī plkst.17.00 būs īpašs noslēguma koncerts, kurā uz vienas skatuves satiksies etnogrāfiskais ansamblis „Suitu sievas” un Siguldas novada Kultūras centra folkloras kopa „Senleja”, ļaujot caur mūziku un rotaļām izzināt Vidzemes un Kurzemes tradīcijas.

Visas nedēļas garumā skolas audzēkņi tradīcijas varēs izzināt arī dažādās praktiskās nodarbībās, piemēram, darinot rotas un puzurus, mācoties latviešu tautasdziesmas, apgūstot aušanas pamatus, kā arī Siguldas spieķa darināšanas prasmes.

Ieeja visos pasākumos – bez maksas.