Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Allažu pamatskolā ieskandina Mārtiņdienu

2019-11-08
8. novembrī Allažu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupās viesojās Mālpils novada folkloras kopa “Mālis”, lai kopīgi ieskandinātu Mārtiņdienu.
 
Folkloras kopa “Mālis” bērniem mācīja “Goda danci”, sist spriguļus, lika minēt mīklas, stāstīja senos ticējumus un parunas, kā arī kārtīgi ierībināja Mārtiņus. Skanīgās sievu un vīru balsis izdziedāja un izlocīja Mārtiņdienas dziesmas, savukārt bērni izvingrināja kājas lecamdejās un lustīgā kopā būšanā.
 
Mārtiņdienas svinībām bērnus sagatavojuši bija arī vecāki, bērnus sapošot ķekatu maskās, jo šis ir laiks, kad līdz pat Meteņiem ļaudis senāk gāja budēļos. Laiks kopā ar folkloras kopu tika aizvadīts jautrās rotaļās, un, sapinušies “Goda danča” lielajā mezglā, visi varēja izjust viens otra spēku, labestību un prieku.
 
Informāciju sagatavoja:
Allažu pamatskolas
direktora vietniece pirmsskolas izglītības jomā
Jana Baranovska