Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Siguldas skauti un gaidas izzina strēlnieku laika vēsturi

2020-01-13

Turpinot starpkaru Latvijas laikā iesākto roveru tradīciju – doties ik gadu uz Ložmetējkalnu – no 10. līdz 12. janvārim jau astoņpadsmito reizi 236 skauti un gaidas no visas Latvijas pulcējās ziemas sagaitā “Baltais vilks”, lai izzinātu un izdzīvotu strēlnieku laiku. Sagaitā piedalījās arī pieci Siguldas 83. Skautu un gaidu vienības jaunieši – Austris Grīnvalds, Evelīna Marta Druvnese, Gundega Kļaviņa, Mārcis Mežeckis un Emīlija Vikmane.

Sagaita norisinājās ārā, un dzīvošana tika nodrošināta apkurināmās teltīs. Pasākuma programma veidota, lai jauniešiem būtu iespēja izpildīt skautu un gaidu prasības āra piedzīvojumu prasmju pilnveidē, sevišķi ziemas prasmēs. Jaunieši apguva ēst gatavošanu, orientēšanos, pirmo palīdzību, higiēnas pamatlietas ziemā, kā arī iepazina strēlnieku laiku, piedaloties izzinošās un prasmju nodarbībās – strēlnieku rokdarbos gredzenu un nozīmīšu veidošanā, vēstuļu rakstīšanā, teātra spēlēšanā, dziesmu dziedāšanā, lāpu gājienā no Ziemassvētku kauju muzeja līdz Ložmetējkalnam.

Nodarbības vadīja pārstāvji no AS “Latvijas valsts meži”, Aizsardzības ministrijas un biedrības “Latvijas Mazpulki”.

Informāciju sagatavoja:
Siguldas 83. Skautu un gaidu vienības vadītājs
Gatis Kalniņš