Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Augstākā pašvaldības apbalvojuma saņēmēji – Goda un Gada novadnieki – tiks godināti individuāli

2020-11-16

Šajā gadā apbalvojuma “Siguldas novada Goda novadnieks” un “Siguldas novada Gada novadnieks” ieguvējiem Siguldas novada ģerboņa sudraba piespraudi un pašvaldības domes Atzinības un Pateicības rakstu Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics pasniegs individuāli. 18. novembrī pēc iepriekš saskaņota grafika un, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus, goda novadnieki tiks iemūžināti fotogrāfijās, kuras tiks izvietotas visos pašvaldības informatīvajos kanālos.

Šogad titulu “Siguldas novada Goda novadnieks” par ilggadēju ieguldījumu un aktīvu, neizsīkstošu darbu Siguldas pagasta pensionāru sabiedriskajā dzīvē, iesaistot vecākā gadagājuma novadniekus dažādās daudzveidīgās aktivitātēs iegūs Siguldas pagasta pensionāru biedrības vadītāja Ruta Kupce.

Ruta Kupce Siguldā dzīvo no 1961. gada. Līdz 1992. gadam strādājusi par zootehniķi Latvijas Lopkopības un veterinārijas zinātniskās pētniecības institūta Cūkkopības nodaļā. Uzcītīgi vākusi informāciju, apkopojusi datus, kurus kolēģi izmantojuši, veidojot zinātniskās publikācijas. Siguldas pagasta pensionāru biedrību vada kopš tās izveidošanas brīža 2007. gadā, nepagurstoši organizējot vecākās paaudzes novadniekiem veselīgas vingrošanas nodarbības, rīkojot integrēšanās pasākumus un tikšanās ar interesantām personībām. Ruta Kupce motivē ikvienu senioru būt sociāli aktīvam, tādējādi veicinot un uzlabojot Siguldas pagasta pensionāru dzīves kvalitāti. Novadnieki viņu raksturo kā sirdssiltu cilvēku, kurš vienmēr atbalstīs ar labu vārdu un rosinās turpināt darboties.

Nominācijas “Siguldas novada Gada novadnieks 2020” iegūs:

  • Mores pagasta iedzīvotāji Sniedze un Jānis Robiņi – par jātnieku sporta kluba “Salaiņi” izveidošanu, kā arī par jāšanas nodarbību un sacensību organizēšanu Mores pagastā, piesaistot arvien jaunus nodarbību apmeklētājus un popularizējot Mori kā tūrisma galamērķi.
  • Siguldas 1. pamatskolas bibliotekāre Ligita Valaine – par aktīvu līdzdalību Siguldas pagasta svētku programmas veidošanā un realizācijā, Siguldas pagasta vēstures izzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu; par uzkrāto zināšanu nodošanu skolēniem, vadot radoši pētnieciskos darbus un dodoties ar skolēniem kultūrizglītojošās ekskursijās.
  • Novadnieks, pasākumu vadītājs un labdarības  kampaņu atbalstītājs un iniciators Valters Krauze – par nesavtīgu un pašaizliedzīgu labdarības pasākuma “Cīruļputenī” organizēšanu, vācot ziedojumus biedrības “Cerību spārni” bērniem, kā arī par aktīvu līdzdalību un atbalstu Siguldas novada  labdarības pasākumos.
  • Veikala “Velo Riba” vadītāja Marita Riba – par sabiedrībai nozīmīgu iniciatīvu īstenošanu, izveidojot Adīšanas skolu, kā arī par veselīga dzīvesveida un velobraukšanas popularizēšanu Siguldas novadā.
  • Zaļo ideju aktīvistes Dace Mežavilka un Liene Klišāne – par videi un cilvēkam draudzīgu ideju popularizēšanu un īstenošanu, kā arī par iniciatīvas “Mūsu bio tirgus” organizēšanu un Siguldas novada uzņēmēju apvienošanu platformā “Siguldas saime”, ar entuziasmu stiprinot vietējās produkcijas un pakalpojumu pieejamību.
  • Sporta entuziasts Raimonds Rudzāts – par nodibinājuma “R. R. fonds” izveidošanu un labdarības akciju organizēšanu, brīvā laika bezmaksas sporta nodarbībās piesaistot populārus sportistus un iegūtos līdzekļus novirzot mazāk aizsargāto novadnieku bērniem dalībai sporta un citās nodarbībās, kā arī inventāra nodrošināšanai; par mentoru piesaisti skolēniem attālināto mācību laikā.
  • Līvija Barone – par nesavtīgu un aktīvu darbu vairāk nekā 20 gadu garumā, veidojot, labiekārtojot un uzturot Siguldas Evaņģēliski luteriskās baznīcas teritoriju, kas kļuvusi par vienu no iecienītām tūrisma apskates vietām.
  • SIA “Kokpārstrāde 98” vadītājs Gunārs Dzenis – par materiāltehniskās bāzes papildināšanu un izglītības jomas stiprināšanu Allažu pamatskolā, kā arī par atbalstu citām aktīvās atpūtas, sporta, kultūras un nodarbinātības aktivitātēm Siguldas novadā; par Allažu pagasta kopienas stiprināšanu un lokālpatriotisma veicināšanu.
  • Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais – par aktīvu iesaistīšanos izglītības politikas attīstībā un pilnveidošanā valstī; par Siguldas novada izglītības nozares popularizēšanu un izglītības procesa pielāgošanu skolā, kā arī par personīgo ieguldījumu skolēnu izaugsmē un saliedēšanā vīrusa Covid-19 laikā, lasot bērniem ikvakara pasakas sociālo tīklu vietnē “Facebook”.
  • Starptautiski atzīta ledus meistaru komanda: Jānis Skrastiņš, Dāvis Poška, Mareks Ančs, Artūrs Štolcers, Juris Ābele, Kristaps Rozenbergs – par profesionālu un teicamu darbu vairāku gadu garumā, sagatavojot un nodrošinot augstākās kvalitātes ledu starptautisku sacensību un treniņprocesa norisei, veicinot bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda” nozīmīgumu starptautiskajā apritē. Pateicība tiks izteikta arī pārējiem ledus komandas dalībniekiem: Mārim Dandenam, Mārim Rolovam, Kasparam Kūriņam, Artūram Vīgantam, Andrim Kūmam, Kristapam Bērzem, Andrim Kalniņam, Ivaram Puķītim un Artūram Akmenim.

Pašvaldība izsaka pateicību apbalvojumu saņēmējiem par ieguldījumu un iniciatīvu Siguldas novada izaugsmē!