Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Siguldas kapsētā veikta ikgadējā nekopto kapavietu apzināšana

2020-11-19

Saskaņā ar Siguldas novada pašvaldības 2019. gada 15. augusta saistošajos noteikumos Nr. 21 “Kapsētu uzturēšanas un lietošanas noteikumi Siguldas novadā” noteikto Siguldas kapsētā ir veikta ikgadējā nekopto kapavietu apzināšana un iezīmēšana. Kapavietas atzīmēšana ar dzeltenas krāsas brīdinājuma zīmi “Aktēts” nozīmē, ka pašvaldības izveidota komisija kapavietu apsekošanas rezultātā konkrēto kapavietu ir atzinusi par nekoptu un uzraugāmu piecus gadus. Tuviniekam, kurš ir apņēmies veikt kapavietas uzturēšanu, ir jāsakopj kapavieta, jāsazinās ar kapsētas pārzini un jāiesniedz iesniegums par kapavietas uzturēšanu. Atgādinām, ka iesniegumu iespējams iesniegt arī attālināti, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu. Savukārt kapavietas, kas tiks atzītas par nekoptām piecus gadus pēc kārtas, pašvaldība, saskaņā ar saistošajos noteikumos noteikto kārtību, varēs piedāvāt citiem iedzīvotājiem virsapbedījumu veikšanai.

2018. gadā, veicot nekopto kapavietu apzināšanu, par nekoptām Siguldas kapsētā tika atzītas 235 kapavietas, 2019. gadā – vēl 35 kapavietas, savukārt līdz 2020. gada novembrim, iedzīvotājiem aktīvi interesējoties par tuvinieku apbedījuma vietām, sakoptas ir jau trešdaļa no minētajām 270 kapavietām.

2020. gadā par trīs gadus (2018.–2020. gada) nekoptām ir atzītas kopumā 146 kapavietas, par divus gadus (2019.–2020. gada) nekoptām – 23 kapavietas, savukārt 2020. gadā par nekoptām ir atzītas vēl 18 kapavietas. Ar nekopto kapavietu sarakstiem var iepazīties šeit, kā arī Siguldas kapsētas informācijas stendā kapsētas stāvlaukumā.

Papildu informācija pieejama pie Siguldas novada kapsētu pārzines Edītes Švalkovskas, zvanot uz tālruņa numuru 26402201.