Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Šonedēļ Siguldas novadā: Pasaules kausa izcīņa skeletonā un bobslejā, tiešsaistes koncerts un izstādes

2020-11-20

Šajā nedēļā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” aizsāksies Pasaules kausa pirmā posma sacensības bobslejā un skeletonā, kurā piedalīsies arī mūsu novada sportisti. Turēsim īkšķus un vērosim izšķirošos startus Latvijas televīzijas tiešraidēs. Šo sestdien arī būs iespēja baudīt tiešsaistes latviešu kamermūzikas koncertu, kuru translēs no koncertzāles “Baltais flīģelis”. Tiešraide risināsies sociālo tīklu vietnē Facebook. Tāpat aicinām apmeklēt brīnišķīgas izstādes kultūras centrā “Siguldas devons”, Siguldas novada bibliotēkā un Mākslu skolā “Baltais flīģelis”. Turēsim možu garu, distancēsimies un rūpēsimies par savu un līdzcilvēku veselību, paturot prātā, ka mums ir dota iespēja tik daudz lietu aplūkot un novērtēt attālināti.

 

Piektdien, 20. novembrī

 • Plkst. 10.00 BMW IBSF Pasaules kausa izcīņas 1. posms skeletonā sievietēm bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”.

 • Plkst. 15.00 BMW IBSF Pasaules kausa izcīņas 1. posms skeletonā vīriešiem bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”. Plašāka informācija pieejama šeit.

 

Sestdien, 21. novembrī

 • Plkst. 9.00 BMW IBSF Pasaules kausa izcīņas 1. posms bobslejā sievietēm bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”.

 • Plkst. 10.00–14.00 Mūsu bio trigus Zaļās Villas kvartālā. Tirdziņā būs iespēja iegādāties dažādus produktus no Latvijas bioloģiski sertificēto zemnieku saimniecībām.Tirgus teritorijas apmeklētājiem obligāti jālieto deguna un mutes aizsargi!

 • Plkst. 13.45 BMW IBSF Pasaules kausa izcīņas 1. posms bobsleja divnieku ekipāžām vīriešiem bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”.

 • Plkst. 19.00 Tiešsaistes latviešu kamermūzikas koncerts no koncertzāles “Baltais flīģelis” kopā ar vijolnieci Magdalēnu Geku un pianisti Ivetu Cālīti sociālo tīklu vietnē Facebook.
  Koncertā skanēs Jāzepa Vītola “Romance re minorā” op.15 (1894), Platona Buravicka “Darba instrumenta restaurācija”, Jāņa Mediņa 1.sonāte vijolei un klavierēm (1946), izsmalcinātās latviešu komponistes Santas Bušs “Ich kann dich noch sehen...” (pirmatskaņojums), Jāņa Ķepīša “Dienvidu skices” (1953) un “Gruzīno skerco”.
  Plašāka informācija pieejama šeit.

 

Svētdien, 22. novembrī

 • Plkst. 14.30 BMW IBSF Pasaules kausa izcīņas 2. posms vīriešu bobslejā un pirmās sacensību nedēļas noslēgums bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”.

 

Aicinām apmeklēt izstādes!

Lielformāta fotogrāfiju izstāde “Ikonas – izstāde par tiesībām būt” kultūras centrā “Siguldas devons”

Izstādi veidojis Zviedrijas Fotogrāfijas muzejs “Fotografiska” sadarbībā ar teātri “Glada Hudik”, kurā darbojas arī aktieri ar garīga rakstura traucējumiem. Tieši šie cilvēki ir fotomodeļi, kas iejutušies dažādu ikonisku personāžu tēlos, tādējādi gūstot iespēju ieņemt savu vietu pasaules mākslā, sabiedrībā un vēsturē. Dīva, Policists, Dumpinieks, Karaliene... Katrs tēls mūs uzrunā ar savu, piesātinātu vēstījumu, par cilvēka pastāvēšanas mūžīgo cīņu starp cerībām un izmisumu, sapņiem un realitāti, ierobežojumiem un iespējām. Izstāde ir ceļš uz patiesu tādas grupas iekļaušanu, kuru ikdienā redzam tik reti un kura vēsturē allaž ir palikusi neredzama.
Izstāde izvietota uz kultūra centra “Radix” zāles skatuves, un tā apskatāma līdz 10. decembrim. Kultūras centrs apmeklētājiem atvērts no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 19.00 un sestdienās no plkst. 11.00 līdz 15.00.

Izcilā latviešu tekstilmākslinieka piemiņas izstāde “Viesturam Bērziņam 66” kultūras centrā “Siguldas devons”

Šajā izstādē apskatāmi Siguldā dzimuša tekstilmākslinieka Viestura Bērziņa gobelēni, fotogrāfiju kolāžas un zīmējumi. Apskatot izstādi, apmeklētājiem vienlaicīgi būs iespēja baudīt nelielu video filmu, kas uzņemta 1991. gadā mākslinieka viesošanos un darba laikā rezidencē Leikpleisidā, ASV.
Izstāde izvietota “Silva” zālē, un tā aplūkojama līdz 5. decembrim. Sestdienās aplūkojama no plkst. 11.00 līdz 15.00.

Ulda Rubeža izstāde “Nekurienes vidū” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”

Gleznotājs savos darbos jauc reālos, dokumentālos kadrus ar nereāliem foniem, radot postsireālistiskas ainavas. Savukārt readymade objektus viņš pārveido, radot miniatūras scenogrāfiskas ainiņas. Jaucot reālo jeb dokumentālo ar nereālo, mākslinieks cenšas likvidēt robežas starp realitātēm un to uztverēm. Tādējādi izstāde ir stāsts par notikumiem, kas risinās mums līdzās, vai arī ļoti tālu prom – tam īsti nav nozīmes, jo mēs par tiem neaizdomājamies, tikpat labi tie nenotiek nekur. Izstādes gaisotne ir diezgan netverama; ir skaidri nojaušamas darbojošās personas, bet pavisam neesoša ir darbība un vieta. Izstāde pirmizrādīta tieši veļu laikā, lai spēle ar laika un telpas nojaukšanu būtu vēl labāk izgaršojama.
Izstāde apskatāma līdz 7. decembrim. Mākslu skola “Baltais flīģelis” darbdienās apmeklētājiem atvērta no plkst. 10.00 līdz 20.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.
“Baltajā flīģelī” aplūkojamas arī citas izstādes: Mākslas nodaļas 7. klases audzēkņu gleznošanas nobeiguma darbu retrospektīva izstāde 1. stāva gaitenī un Mākslas nodaļas 5.–7. klases datorgrafikas darbu izstāde “Spītējot Covid-19” 2. stāva gaitenī.

Gleznotājas Līgas Ķempes interaktīva zīmuļgleznu izstāde “Piezīmes” Siguldas novada bibliotēkā

Izstādē kopumā skatāmas tematiski dažādas zīmuļgleznas, taču katrs mākslas darbs ir ar savu stāstu, tēlu un varoņiem. Centrālais izstādes elements ir darbs ar nosaukumu “Krieva āda”, kurš tika īpaši radīts Daces Rukšānes romāna grāmatas vākam. Izstādē apmeklētājiem ir iespējams ne vien mākslas darbus aplūkot, bet arī, izmantojot darbiem pievienotos QR kodus, gūt papildu informāciju, noklausīties zēnu kora dziesmas, interviju ar rakstnieci Daci Rukšāni vai nokļūt mākslinieces tīmekļa vietnē.
Zīmuļgleznu izstādi varēs aplūkot līdz 30. decembrim. Siguldas novada bibliotēka apmeklētājiem atvērta otrdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00, no trešdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 15.00.
Siguldas novada bibliotēkā apmeklējamas arī citas tematiskās izstādes: ilustrāciju izstāde “Putni Unas Leitānes zīmējumos”, izstāžu cikla “Latviešu rakstnieki – jubilāri” literārā izstāde “Varbūt, ka dzīve mani dzird...” Mūziķim, dzejniekam Valdim Atālam 70, kā arī tematiskā izstāde “Manas valsts simbolam – Latvijas himnai – 100”.

Ieeja izstādēs – bez maksas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.