Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” dejotājas darina Latgales vainagus

2020-11-20

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, kad ir atcelti amatiermākslas kolektīvu klātienes mēģinājumi, jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” dejotājas mācījās darināt dažādus tautastērpa elementus, tostarp tapuši arī Latgales vainagi, ko jaunietes darinājušas pašas.

Jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” ar pašvaldības atbalstu uzšūtie tautastērpi ir no Latgales, tāpēc arī vainagi ir no Latgales, izvēloties Viļakas vainagus. Pirms vainagu darināšanas tika rūpīgi atlasīti darba materiāli, savukārt dejotāja Agate Priedīte no tautas deju ansambļa “Teiksma” iepazīstināja ar vainagu veidošanas procesu.

Vainagu veidošana “Vizbulītes” meitenēm aizsākās jau pērn rudenī, kad deju kolektīva vadītāja Indra Ozoliņa aicināja meitenes tos veidot, ņemot piemēru no tautas deju ansambļa “Teiksma”. Vainagu darināšanas process ir laikietilpīgs, taču ārkārtējās situācijas laikā nenotikušo mēģinājumu laikā bija iespēja atvēlēt laiku vainaga veidošanai.