Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Aicina būt piesardzīgiem uz ledus; vietām var būt izveidoti āliņģi

2021-01-13

Iestājoties ziemai raksturīgiem laikapstākļiem un pazeminoties gaisa temperatūrai, ūdenstilpes klāj ledus kārta. Iedzīvotāji aicināti nebūt pārgalvīgiem un ievērot drošību ūdenstilpju tuvumā, atceroties, ka ne vienmēr iespējams skaidri novērtēt ledus biezumu un izturību, jo ledus uz ūdenstilpēm veidojas nevienmērīgi. Tāpat novērots, ka vairākās vietās tiek veidoti āliņģi ziemas peldēšanai, piemēram, šāda vieta ir arī Jūdažu ezerā.

Ziemas peldētāji, kas Jūdažu ezerā izveidojuši āliņģi, aicina slidotājus un citus dabas baudītājus būt uzmanīgiem un netuvoties āliņģim, savukārt citi ziemas peldētāji to var izmantot. Āliņģa izveidotāji norāda, ka ezera krastā drošības nolūkos ir izvietoti krēsli, ap pašu āliņģi ir izvietoti mieriņi un norobežojošā lenta, tāpat āliņģī katru dienu tiek iztīrīts gan sakrājies ledus, gan sniegs.

Atgādinām, ka katrs pats ir atbildīgs par savu drošību uz ledus, kā arī ūdenī, tāpēc aicinām rūpīgi izvērtēt gan ledus kārtas biezumu, gan savas spējas!