Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Šonedēļ Siguldas novadā: slēpošana Siguldas trasēs un pļavās, deķu saldēšana un citi notikumi

2021-02-19

Šajā nedēļas nogalē ziema turpina priecēt novadniekus un pilsētas viesus, aicinot brīvdienas pavadīt aktīvi slēpošanas trasēs vai ziemas priekus baudīt pļavās, pauguros un uzkalnos. Dabas mīļotājiem ziemīgos skatus iespējams tvert Siguldas un Gaujas senielejas dabas takās. Sportisko aktivitāšu cienītājiem iespēja piedalīties distanču slēpošanas virtuālajā izaicinājumā “S!-Slēpo 2021” Fischer Slēpošanas centrā. Savukārt mākslas baudītāji aicināti apmeklēt radošas koprades laboratorijas Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā. Pie Siguldas pagasta Kultūras nama būs iespēja vērot tautas lietišķās mākslas studijas “Vīgrieze” deķu saldēšanu, bet Turaidas muzejrezervātā apskatīt brīvdabas izstādi par Meteņiem. Novadniekiem šonedēļ notiks bezmaksas skriešanas nodarbība un distanču slēpošanas nodarbība pie Fischer Slēpošanas centra.

Slēpotājiem un snovotājiem atvērtas visas Siguldas un apkārtnes slēpošanas trasesFischer Slēpošanas centrs, Siguldas Pilsētas trase, Kaķīškalna trase, Kordes trase, Rāmkalnu trase, Reiņa trase. Par katras trases pieejamību iedzīvotāji aicināti interesēties trasēs. Distanču slēpošanas trases, pateicoties dabīgajai sniega segai, izveidotas arī Morē un Allažos, aicinot ikvienu slēpošanas entuziastu izmantot ziemas labvēlīgos apstākļus aktīvai atpūtai uz slēpēm.

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā atvērtas radošas koprades laboratorijas, aicinot iedzīvotājus līdzdarboties.

  • Dabas laboratorijā var aplūkot mākslinieces Kristīnes Kliginas skulptūru “Cilvēkzivs”, kas veidota no pārstrādātiem plastmasas iepakojumiem. Veicinot videi draudzīgākas atkritumu apsaimniekošanas metodes, šajā laboratorijā ikviens aicināts nest tukšas, saplacinātas PET pudeles un plastmasas iepirkumu maisiņus, kas ar mākslinieces rokām turpinās pārtapt mākslā.
  • Pilsētas laboratorijā iespējams apskatīt fotoprojekta “Trešā acs” laikā tapušas fotogrāfijas, kuras ar 36 kadru fotofilmiņu veidojuši novadnieki – students Vadims Usovs, medmāsa Lolita Soste, piecgadnieks Edgars Vanags un seniors, soļošanas čempions Eiropas un pasaules sacensībās Zigfrīds Baumanis. Laboratorijas darbības laikā būs aplūkojamas fotogrāfijas kopumā no 20 novadnieku redzējuma.
  • Nākotnes laboratorijā trīs spoguļa plaknes piedāvās atšķirīgu skatījumu uz laiku, kas vēl priekšā, uz atšķirīgām vērtībām un izvēlēm.

Distanču slēpošanas entuziasti neatkarīgi no vecuma aicināti piedalīties distanču slēpošanas virtuālajā izaicinājumā “S!-Slēpo 2021” Fischer slēpošanas centrā. Virtuālais izaicinājumus sadalīts trīs dažāda garuma distancēs (Vikingu distance – 20 km, Suunto distance – 60 km, Fischer distance – 120 km), kur distances apjomu var slēpot visa februāra laikā, bet uz distancēm nav atsevišķi jāpiesakās. Lai piedalītos izaicinājumā, dalībniekiem jāreģistrējas Fischer Slēpošanas centra klubā; noslēpotās distances uzskaite notiek mobilajā lietotnē Strava. Papildu informācija aplūkojama šeit.

Fischer Slēpošanas centrā ir pieejama arī slidu noma. Slidas var iznomāt uz vienu vai vairākām diennaktīm, un personai jābūt sasniegušai 18 gadu vecumu. Pieejamas 29.–48. izmēra slidas. Nomas cena par diennakti ir 6 eiro, kā arī ir jāiemaksā 25 eiro depozīts, ko varēs saņemt atpakaļ, nododot slidas. Slidu noma strādā Fischer Slēpošanas centra darba laikā. Siguldā slidošanai iespējams pieteikt rezervācijas laiku SIA “Klik Adventure”, kas atrodas Lauku ielā 7/9.

Svētdien, 21. februārī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 pie Siguldas pagasta Kultūras nama tautas lietišķās mākslas studijas “Vīgrieze” dalībnieces saldēs deķus un aicina ikvienu interesentu aplūkot rokdarbnieču darinātās un pūrā esošās vilnas segas un citus darbus. Vilnas segu, lakatu, zeķu un citu krāšņu lietu iznešana ziemas spelgonī ir tradicionāla metode, lai dabīgā veidā atbrīvotos no nelūgtiem “viesiem”, kuriem patīk “cienāties” ar vilnu – kodēm un citiem liekēžiem. Lai ievērotu valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un 2 metru distanci no citiem izstādes apmeklētājiem, pie kultūras nama izveidota īpaša taka, un pārvietošanās notiks tikai vienā virzienā.

Turaidas muzejrezervātā apskatāma brīvdabas izstāde “Gadskārtu svētki – Meteņi – jauna gada sākums”, kuru pētot, varēs izdzīvot dažas no senajām tradīcijām – vizināties ar ragaviņām no kalna, dzīt kurmjus, iemācīties Meteņa dziesmu un danci, uzzināt īpašu slokatņa recepti un baudīt līdzpaņemtos pīrāgus vai sviestmaizes, veroties sniegiem bagātajā Turaidas ainavā. Izstādi papildina īsfilmiņas no dažādos gados uzņemtiem mirkļiem Meteņdienā Turaidā, kuras varēs skatīt viedtālruņos, izmantojot QR kodu. Piedāvāta tiks arī Meteņa pastkarte, kurā apvienoti visi QR kodi vienuviet, lai dziedāt, dejot, īstos vārdus zināt, kurmjus dzenot prom no dārza, un slokatni izcept varētu katrs savās mājās.
Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt ragaviņas vai citu inventāru, ar ko vizināties no kalna Dziesmu dārzā, jo viena no tradīcijām Meteņos ir tālu braukt, lai vairotu zemes auglību.
Ieejas maksa Turaidas muzejrezervāta brīvdabas teritorijā – no 0,70 līdz 1,15 eiro. Apmeklējot muzejrezervātu, iedzīvotāji aicināti ievērot drošības pasākumus!

Novadniekiem sestdien, 20. februārī, plkst. 10.00 pie Fischer Slēpošanas centra notiks noslēdzošā bezmaksas skriešanas nodarbība projekta “Esi vesels Siguldas novadā!”. Nodarbībai iespējams pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Tāpat plkst. 10.00 pie Fischer Slēpošanas centra tiks aizvadīta bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība; dalībnieku skaits nodarbībā ir nokomplektēts.

 

Foto: @beatebluma

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.