Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Šonedēļ Siguldas novadā: “Fantāzijas šūpoļu ceļš”, aizraujoša spēle “IzCilpo Siguldu” un citi notikumi

2021-04-01

Lieldienu laikā, no 3. līdz 5. aprīlim, pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai, Sigulda piedāvās unikālu pastaigu pilsētvidē “Fantāzijas šūpoļu ceļš”, kurā no Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma caur Raiņa un Maija parkiem, kā arī caur “Siguldas devona” iekšpagalmu un Siguldas pils kvartālu būs iespēja redzēt un baudīt radošas izpausmes par šūpoļu tēmu, tomēr šūpoties šajā gadā drošības apsvērumu dēļ nebūs iespējams.

Raiņa parkā rosīsies Gada dzīvnieks Latvijā – baltais un pelēkais zaķis. Mākslu skolas “Baltais flīģelis” jauno mākslinieku radītie Siguldas garauši pārtaps košā brīvdabas lielformāta izstādē “Zaķi šūpojas Siguldā!”. Lieldienu vēstneši iegūs arī savu audio balsi – aizraujošu piedzīvojumu stāstos.

Maija parkā savas pēdas būs atstājis trauksmainais ziemas vējš. Te “Vēja meditācijas šūpolēs” varēs nomierināt prātu un smelties harmoniju saules dainu un mūzikas enerģijas spēkā. Savukārt kultūras centra “Siguldas devons” iekšpagalmā “Vērtību apziņas šūpolēs” varēs atdzīvināt piecus mākslinieka, novadnieka Zigurda Zuzes grafikas darbus. Šīs digitāli interaktīvās šūpoles radījusi Mākslu skolas “Baltais flīģelis” atbalsta biedrība. Grafikas mantojuma iedzīvināšanā varēs iesaistīties pēc iepriekšēja pieteikuma, zvanot uz “Siguldas devona” kases tālruņa numuru 66117114 vai klientu administratora tālruņa numuru 67971280 un rezervējot laiku šūpoļu drošai un atbildīgai lietošanai.

Pastaiga noslēgsies Siguldas pils kvartālā, kurā “Dīgstošo domu šūpolēs” varēs lasīt sadarbības partneru domu graudus un vēlējumus kā atspirdzinājumu šā laika notikumiem.

Lai pastaiga Siguldā būtu aizraujošāka un piedzīvojumiem bagāta, ikvienam, kuram ir pieejams mobilais tālrunis un lietotne “LoQuiz”, būs iespēja piedalīties un ar ceļabiedriem sacensties jautrā un izzinošā interaktīvajā spēlē “izCilpo Siguldu”. Lejupielādējot lietotni un ievadot tajā lietotājvārdu “supolufestivals” un paroli “cilpo”, bez maksas varēs reģistrēt savu komandu dalībai spēlē. Komandā var būt gan viens dalībnieks, gan visa ģimene. Dalībnieki var izvēlēties sev piemērotāko un ērtāko virtuālo kontrolpunktu un apmeklēt tos brīvā secībā. Kopējā maršruta karte būs pieejama mobilajā lietotnē. Aicinām dalīties ar spēles gaitu, sociālo tīklu vietnēs Facebook un Instagram publicējot bildes ar mirkļbirku #cilpojamSiguldā. Pēc Lieldienām, 6. aprīlī, tiks izlozēti 3 spēles dalībnieki, kuri saņems pārsteiguma balvas no #Siguldaaizrauj, tostarp kultūras centra “Siguldas devons” dāvanu kartes, cerot uz drīzu atkal satikšanos! Dalībnieki tiks paziņoti Siguldas novada pašvaldības Facebook lapā. Par balvas saņemšanas iespējām sazināsimies personīgi.

Turaidas muzejrezervātā iespējams aplūkot brīvdabas izstādi “Sīki putni – diži putni”, kas veltīta pavasara saulgriežiem. Izstādes vēstījums ir par mazajiem putniem, jo lībiešu pavasara tradīcijā īpaša vieta ir mazo putnu saukšanai – modināšanai. Izstādē skatāmas Latvijā dzīvojošā somu mūziķa un putnu vērotāja Marko Ojalas mazo putnu fotogrāfijas un dzirdamas tajās redzamo putnu balsis, kuras var atskaņot ar QR koda palīdzību. Izskanēs arī Marko Ojalas iedziedātā somu tautasdziesma par putniem un pavasara tuvošanos. Ieejas maksa – ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā. Plašāka informācija apskatāma šeit.

Turaidas muzejrezervāta apmeklētāji var aplūkot Turaidas viduslaiku pils teritoriju, brīvdabas ekspozīcijas, Dainu kalnu, Turaidas Rozes piemiņas vietu Baznīckalnā, kā arī Turaidas muižas saimnieciskās apbūves centru ar pastaigu ceļiem un takām. Lieldienu laikā Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00.

Koprades laboratorijas Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā iedvesmo ar jauninājumu – skolēnu izveidotu plakātu sēriju par plastmasas ietekmi uz vidi, kā arī zivs skulptūrām un mākslinieces Santas Purviņas fotoreprodukcijām, piedāvājot iespēju saklausīt pavasara putnu dziesmas un strautiņu čalošanu, ko māksliniece ieskaņojusi pastaigās gar mazajām upītēm un strautiņiem.

Aicinām ievērot epidemioloģiskos drošības pasākumus un Lieldienu saules spēku smelties dabā, pastaigās un piedzīvojumos.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.