Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Lieldienu laika piedāvājums Turaidas muzejrezervātā

2021-04-01

Lieldienu laikā Turaidas muzejrezervāts atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00. Saskaņā ar valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, apmeklētājiem pieejamas brīvdabas ekspozīcijas un muzejrezervāta teritorija. Apmeklējumam atvērta Turaidas viduslaiku pils teritorija un brīvdabas ekspozīcijas, Dainu kalns, Turaidas Rozes piemiņas vieta Baznīckalnā, kā arī Turaidas muižas saimnieciskās apbūves centrs ar pastaigu ceļiem un takām. Tāpat Turaidas muzejrezervātā skatāma arī skanīga brīvdabas izstāde “Sīki putni – diži putni”.

Brīvdabas izstāde tapusi, iedvesmojoties no senas lībiešu tradīcijas – mazo putnu modināšanas pavasarī. Šī tradīcija saistīta ar ticējumu, ka mazie putni ziemā nekur tālu neaizlaižas, bet guļ paslēpušies un tie jāmodina, lai ātrāk atnāktu pavasaris. Izstādē redzami Latvijā dzīvojošā somu mūziķa un putnu vērotāja Marko Ojalas fotografētie putnu attēli, un ar QR koda palīdzību iespējams noklausīties attiecīgā putna dziesmu. Starp fotoattēliem gan satupuši, gan savus spārnus izpletuši dažādu raksturu putni, kurus ar tradicionāliem paņēmieniem darinājusi muzejpedagoģe Margita Poriete no dabas materiāliem – lina, žagariem, siena, niedrēm un salmiem. Atsevišķu putnu izveidošanas metodes ir vienkāršas un var iedvesmot ikvienu pašam tādu pagatavot un Lieldienu laikā  radīt savai mājai svētku noskaņu.

Izstādes apmeklētāji aicināti ieklausīties dabā un sadzirdēt attēlā redzēto putnu balsis. Izstādes apmeklējums var kļūt par labu iedvesmas avotu iepazīt putnu vērošanu un to atklāšanu dabā.

Brīvdabas izstāde atvērta muzejrezervāta darba laikā katru dienu līdz 18. aprīlim; izstāde īpaši piemērota ģimenēm ar bērniem. Ieejas maksa – ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā.

Apmeklējot Turaidas muzejrezervātu jāievēro valstī noteiktie Covid-19 ierobežošanas piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta
Izglītojošā darba un komunikācijas nodaļas vadītāja
Gunta Zaķīte