Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Allažos 15.–16. septembrī notiks militārās mācības

2021-09-14

No 15. līdz 16. septembrim Allažu pagastā Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla “Namejs 2021” laikā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba militārās mācības.

Militāro mācību laikā Allažu pagastā pārvietosies militārā tehnika un karavīri, zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Mācību laikā tiks izmantoti kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Mācības norisināsies iepriekš saskaņotā teritorijā, pašvaldībai piederošā īpašumā. Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām.

Atgādinām, ka šonedēļ norisinās arī mācības “Sudraba bulta 2021”, kas notiks arī Siguldā, Morē, Mālpilī un Krimuldā. Plašāka informācija par šīm mācībām pieejama šeit.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. Kopā mācībās piedalīsies aptuveni 9300 dalībnieku. Militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes
Informācijas daļa