Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

15. decembrī notiks sarunu cikla “[Ie]nāc literatūrā” otrā tikšanās

2021-11-24

Trešdien, 15. decembrī, plkst. 18.00 Siguldas Jaunajā pilī notiks sarunu cikla “[Ie]nāc literatūrā” otrā tikšanās reize. Tās laikā interesenti varēs tikties ar igauņu dzejnieku un latviešu literatūras tulkotāju Contru (īstajā vārdā Marguss Konula). Sarunu par valodu un vārdu spēlēm, dzeju un atdzeju vadīs dzejnieks un literāts Guntars Godiņš.

Contra Igaunijā ir viens no populārākajiem dzejniekiem, kurš ir trīsdesmit dzejoļu krājumu autors, raksta grāmatas bērniem, dziesmu tekstus un uzstājas ar lasījumiem. Īpašu šarmu Contras dzejai piešķir bagātīgā humora, satīras, ironijas un paradoksu klātbūtne, kas reti sastopama latviešu dzejā.

Tāpat Contra ir viens no Latvijā populārākajiem igauņu dzejniekiem. 2009. gadā Guntara Godiņa atdzejojumā nāca klajā no abām pusēm lasāma dzejas grāmata ar nosaukumu “Abi labi”, kur publicēti Contras un (:)kivisildnika dzejoļu atdzejojumi latviešu valodā. Savukārt 2019. gadā izdevniecībā “Pētergailis” iznāca igauņu dzejnieka dzejas izlase “Tik grūti ir būt latvietim”.

Contra dzīvo Latvijas pierobežā, nelielā ciematā Urvaste, vienmēr ir interesējies par Latviju. Pirms vairākiem gadiem viņš sāka mācīties latviešu valodu, atdzejot Eduarda Veidenbauma dzejoļus. 2014. gadā viņa tulkojumā iznāca Eduarda Veidenbauma dzejas izlase, par kuru Contra saņēma Igaunijas un Latvijas Ārlietu ministriju Tulkotāju balvu. Contra turpina aktīvi atdzejot latviešu dzejnieku – Kārļa Vērdiņa, Arvja Vigula, Alises Zariņas – un citu autoru darbus. Viņa tulkojumā iznācis arī Andra Akmentiņa romāns “Skolotāji”, Noras Ikstenas romāns “Mātes piens” (kopā ar Ilzi Tālbergu), Alvja Hermaņa “Dienasgrāmata”, Ineses Zanderes, Mairas Dobeles un citu autoru bērnu grāmatas.

Ilgus gadus Contra ir piedalījies maratonskrējienos gan Igaunijā, gan Latvijā. Eduarda Veidenbauma jubilejas gadā Contra veica supermaratona distanci no Eduarda Veidenbauma mājas, kur viņš studiju gados dzīvoja Tērbatā, līdz Kalāčiem.

Literārā vakara apmeklētājiem jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, un personu apliecinošu dokumentu. Tikšanās laikā jālieto sejas maska.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Sarunu cikls “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām Siguldas Jaunajā pilī plkst. 18.00. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.