Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Lēdurgā audiovizuāla izstāde vēstīs par barikāžu laiku

2022-01-12

No 13. janvāra pie Lēdurgas Kultūras nama atradīsies īpašs autobuss, kurā iekārtota audiovizuāla izstāde, kas vēstīs par barikāžu laika notikumiem 1991. gadā, kad Baltijas iedzīvotāji iestājās par savu valstu brīvību. Ekspozīcijā būs skatāmi gan dažādi Lēdurgas bibliotēkas sagatavotie materiāli, gan video, tostarp pirms dažiem gadiem Vidzemes Augstskolas atmiņu studijā filmētie stāsti, kuros piedalījās arī vairāki lēdurdzieši.

Tāpat ekspozīcija ļaus iepazīt nesen tapušus stāstus jeb sarunas par piedzīvoto. Ar tā laika notikumiem un atmiņām dalīties atsaucās lēdurdzieši Karolis Treijs, Juris Bernards, Vilhelms Ločmelis, Modris Motte, Juris Špērs, Andris Šemets, Anita un Andris Miķelsoni, Olga Juhņeviča, kā arī vidrižnieks Juris Žūriņš. Sarunas ar stāstniekiem iemūžinājis Mareks Motte.

Izstādes autobuss būs atvērts interesentiem līdz 22. janvārim katru dienu no plkst. 13.00 līdz 15.00. Citā laikā to iespējams apskatīt, iepriekš piesakoties un zvanot uz tālruņa numuru 29166140.

Sagatavotie video būs skatāmi arī interneta vidē – Lēdurgas Kultūras nama Facebook lapā un Youtube kanālā. Savukārt 20. janvārī, barikāžu atceres dienā, autobuss būs atvērts visu dienu, bet vakarā, dodoties pastaigā, ikviens aicināts uz mirkli piestāt pie ugunskura, lai atminētos un ieklausītos Lēdurgas kultūras nama vīru kopas iedziedātajās dziesmās.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.