Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Gaujas peldvietā ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām

2022-05-13

Tuvojoties peldsezonas sākumam, kas noteikts no 15. maija, Veselības inspekcija, apkopojot 4 gadu rezultātus un veicot ilglaicīgās kvalitātes novērtējumu saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 692 “Peldvietas izveidošanas, uzturēšanas un ūdens kvalitātes pārvaldības kārtība” 5. pielikumu “Peldvietu ūdens kvalitātes novērtēšanas un klasificēšanas kārtība”, informē, ka Siguldas pilsētas peldvietas ūdens kvalitāte salīdzinoši ar iepriekšējo gadu nav mainījusies un ūdens ir labas kvalitātes, tajā ir atļauts peldēties.

Tāpat Gaujas pludmales informatīvajā stendā pievienots QR kodu, to noskenējot, peldvietas apmeklētāji var iegūt plašāku informāciju par peldūdens kvalitāti.

Peldsezonas laikā, kas ir noteikta no 15. maija līdz 15. septembrim, peldūdens paraugi tiek ņemti katru mēnesi, kopumā piecas reizes. Ūdens kvalitāti kontrolē Veselības inspekcija, visi peldūdens kvalitātes analīžu rezultāti apskatāmi šeit.

Vienīgā oficiāli reģistrētā peldvieta Siguldas novadā ir Gaujas pludmale, kurā ir tīra vide, tiek nodrošināta drošība krastā un uz ūdens, kā arī pludmales teritorija ir atbilstoši labiekārtota.