Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Dubultās virsmas apstrāde tiks veikta 13 ielās vai to posmos visā Siguldas novadā

2022-05-18

Siguldas novada pašvaldība jau trešo gadu turpina mērķtiecīgu dubultās virsmas apstrādi grantētajām pašvaldības ielām, tādējādi nodrošinot asfaltam līdzīgu segumu ar ūdens atvadi no seguma virsmas un novēršot putekļu veidošanos. Šogad, paredzot finansējumu vairāk nekā 687,5 tūkstošu eiro apmērā, dubultās virsmas apstrāde tiks veikta kopumā 13 ielās vai to posmos, apstrādājot ceļus Siguldā, kā arī Allažu, Inčukalna un Krimuldas pagastā, savukārt Tirgus ielas posmā Krimuldas pagastā tiks veikta asfalta vienlaidus seguma atjaunošana.

Šajā būvniecības sezonā cietajam segumam līdzīgu virskārtas segumu iegūs šādas ielas un ielu posmi: Atpūtas, Avotu, Līvkalna ielas atzars, Nākotnes ielas posms no ceļa V83 uz dzelzceļa pusi, Pērsieša, Rasas un Upes iela Siguldā, ceļš uz Egļupi no V84 Allažu pagastā, Ievkalnu iela Krustiņos, ceļš Stacija–Eglītes un ceļš uz Inčukalna Jauno kapsētu Inčukalna pagastā, kā arī Mēness iela, Saules iela posmā no Gavēņu līdz Mēness ielai Krimuldas pagastā. Savukārt Tirgus ielas posmā no veikala “Elvi” līdz A3 šosejai Krimuldas pagastā tiks veikta asfalta vienlaidus seguma atjaunošana.

Šonedēļ darbi uzsākušies Avotu ielā, pēc kā atbilstoši laikapstākļiem turpināsies pārējās ielās un ielu posmos Siguldā un pēc tam vasaras laikā secīgi turpināsies Allažu pagastā, Inčukalna pagastā un Krimuldas pagastā.

Dubultās virsmas apstrāde nozīmē, ka uz ceļa tiek uzklāts bitumena un šķembu maisījums divās kārtās, un tas ir asfaltam līdzīgs segums, kas nodrošina komfortablākus braukšanas apstākļus, novēršot grantētā ceļa putēšanu un bedru veidošanos. Tomēr pret šāda seguma ielām jāizturas saudzīgi, nenoslogojot tās ar regulāru smago kravas transporta satiksmi, nedriftējot, nekaisot ar sāli, kā arī neveidojot rievas apledojumā, ja tāds radies.

Tāpat svarīgi atzīmēt, ka dubultās virsmas apstrāde tiek veikta brauktuves daļā, neizbūvējot novadgrāvjus vai apzaļumotu teritoriju, tādējādi privātīpašnieks pēc saviem ieskatiem pieslēgumu jeb iebrauktuvi līdz savam īpašumam ar bruģi, asfaltu, dubultās virsmas segumu vai citu klājumu var veidot sadarbībā ar būvuzņēmēju vai patstāvīgi normatīvajos aktos noteiktā kārtībā.

Atgādinām, ka cietajam segumam līdzīgu virskārtas segumu prioritāri iegūst tās ielas, kurās visi īpašumi ir 100% pieslēgti centralizētajiem kanalizācijas tīkliem un centralizētajam ūdensvadam. Kā otrā prioritāte ir tās ielas, kurās 100% īpašumu pieslēgti centralizētajiem kanalizācijas tīkliem un 50% īpašumu pieslēgti centralizētajam ūdensvadam. Tāpat dubultās virsmas apstrāde tiek veikta augstas intensitātes ielās, ja ielas virskārtai ir atbilstoša nestspēja.