Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Zied ievas Gaujmalā, dzied “Teiksmas” Siguldā

2022-05-18

Ievām ziedot, elegantās un atraktīvās sieviešu kora “Teiksma” dalībnieces aicina visus uz koncertu, kas izskanēs Siguldas pagasta Kultūras namā sestdien, 21. maijā, plkst. 16.00.

Pēdējo pāris gadu laikā, kamēr kultūras dzīve bija pieklususi, trīs no kora dāmām – diriģente Maija Feldmane, Olga Jakāne un Maruta Mitrevica – ir nosvinējušas ievērojamas jubilejas, tāpēc “Teiksmas” koncerts sestdien viņām būs īpašs. Koncertā izskanēs diriģentes Maijas Feldmanes tautas dziesmu apdares, Olgas Jakānes dziesmas un Marutas Mitrevicas dzeja.

Maija Feldmane ir autore vairākām tautasdziesmu apdarēm. Koncertā skanēs viņas “Skan balstiņis rītā agri”, kuru savulaik “Teiksma” dziedājusies gan koru skatē, gan starptautiskā konkursā Krakovā, programmā iekļautas arī divas pēdējo gadu laikā tapušās apdares – “Rotāšanās dziesma” un “Ai, Tu, zelta lakstīgala!”

Savukārt Olgas Jakānes un Marutas Mitrevicas radošā sadarbība aizsākās 2018. gadā, kad kultūras centra “Siguldas devons” sieviešu koris “Teiksma” atzīmēja savu 40 gadu jubileju. Šim notikumam par godu Marutas Mitrevicas dzejolis “Teiksma” pārtapa Olgas Jakānes komponētā dziesmā, kas nu kļuvusi arī par kora himnu. Kopš tā laika uz mēģinājumiem nests ne viens vien dzejolis un daļa no tiem nu jau iekļauti arī “Teiksmas” repertuārā. Autorkoncertā tiks atskaņotas piecas no šīm dziesmām. Tās apgūt palīdzējusi ne vien enerģiskā diriģente Maija Feldmane, bet arī visu iemīļotā kormeistare Antra Mežale.

Lai koncerts būtu vēl krāšņāks, “Teiksma” uz skatuves aicinājusi arī Lēdurgas vīru kopu Imanta Toča vadībā un šī abiem, nu jau vienā novadā esošajiem kolektīviem, būs pirmā kopīgā uzstāšanās. Koncertu kuplinās arī dziedātājs Rihards Saule un koncerta “vaininieces” – “Teiksmas” dāmas – sola visiem vēl kādu muzikālu pārsteigumu!

Ieejas maksa koncertā – 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā – 2 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.