Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Par iesniegumu aizpildīšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem, izceļojot no Latvijas

2022-06-22

Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centrā, kā arī Valsts vienotais klientu apkalpošanas centros visā novada teritorijā Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri izceļo no Latvijas uz citām valstīm, pieejamas iesniegumu formas, kuras nepieciešams aizpildīt, izceļojot no Latvijas. Papildus tam klientu apkalšanas vietās iespējams aizpildītos iesniegumus iesniegt.

Iesnieguma aizpildīšana nepieciešama, lai Fizisko personu reģistrā (FPRIS) varētu anulēt pagaidu aizsardzības statusu, un persona, kas vairs neuzturas Latvijā, nesaņemtu Latvijas piešķirto sociālo un cita veida palīdzību.

Iesnieguma veidlapā jānorāda personas dati un kontaktinformācija, uz kuru nosūtīt lēmumu (vislabāk – e-pasta adrese), kā arī jānorāda, ko personai nepieciešams anulēt:

  • ja personai ir izsniegta vīza – vīzu un pagaidu aizsardzības statusu;
  • ja personai ir izsniegta termiņuzturēšanās atļauja – termiņuzturēšanās atļauju un pagaidu aizsardzības statusu;
  • ja personai nav izsniegta ne vīza, ne uzturēšanās atļauja, bet tā tikai reģistrēta Fizisko personu reģistrā – pagaidu aizsardzības statusu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) atgādina, ka iesniegumi jāaizpilda arī par personas nepilngadīgajiem bērniem un aizbildnībā esošajām personām, un informē, ka personas, kurām ir elektroniskais paraksts, iesniegumu var aizpildīt un parakstīt elektroniski un sūtīt uz e-pasta adresi pasts@pmlp.gov.lv