Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

“Siguldas devonā” skatāma gleznotājas Madaras Neikenas izstāde

2022-08-05

Kultūras centrā “Siguldas devons” eksponēta gleznotājas Madaras Neikenas ainavu izstāde “Nojausma”, kas apskatei būs pieejama līdz 1. septembrim.

Eksponētie darbi gleznoti eļļas tehnikā uz audekla. Darbos ir nojausma par lauku ainavu: debess un zeme, starp tiem – horizonts. Mierpilna, klusa un maiga, gandrīz nenotverama, caurspīdīga un trausla. Brīži, kad dienas ritumā pirmie vai pēdējie saules stari sastop atmosfēras slāņus, katrā gada rituma nogrieznī citādi. Plašums, telpa un gaiss, neapstādināts laiks.

Madara Neikena (1988) beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Nozīmīgākās personālizstādes bijušas galerijā “Māksla XO” (2016), Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā (2018), galerijā “Daugava” (2018, 2020) un Jūrmalas pilsētas muzejā (2020). Kopš 2010. gada piedalās izstādēs, plenēros un rezidentūrās Latvijā un ārzemēs. Viņas glezniecībā par galveno žanru uzskatāma ainava.

Ieeja izstādē 2,50 eiro, ar Siguldas novada ID karti 20% atlaide. Mākslai draudzīgās dienas – otrdienas, kad ieejas biļete izstādē ir ar 50% atlaidi.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.