Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Siguldā notikusi Berlīnē dzīvojošā klarnetista Kena Tomsona meistarklase

2023-01-23

Piektdien, 20. janvārī, mākslu skolā “Baltais flīģelis” notika klarnetista un komponista Kena Tomsona meistarklases. Berlīnē un Ņujorkā dzīvojošais klarnetists Kens Tomsons (Ken Thomson) spēlē slavenajā Ņujorkas laikmetīgās mūzikas ansamblī “Bang on a Can All-Stars” un ir mūziķis, komponists ar starptautisku slavu.

Latvijā mūziķis bija ieradies kopā ar Ņujorkas ansambli “Anzū kvartetu”, lai sniegtu koncertu koncertzālē “Cēsis” programmā “Jauna mūzika/New music”.

Meistarklasēs piedalījās “Baltā flīģeļa” pedagoga Mārča Kūļa klarnetes spēles audzēknis Jēkabs Ģirnis un Henrijs Kozlovskis no Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas un pedagoga Elmāra Rudzīša saksofona spēles audzēkne Evelīna Lūse. Meistarklases koncertmeistare – Elīna Gruzniņa.

“Baltais flīģelis” izsaka pateicību koncertzālei “Cēsis” un tās mākslinieciskai vadītājai Inesei Zagorskai par iespēju skolas audzēkņiem papildināt savas zināšanas pūšaminstrumentu spēlē, kā arī pedagogiem – apmainīties ar viedokļiem mūzikas izglītībā un sadarbību ar komponistiem jauna repertuāra veidošanā.

Meistarklases notika ar Amerikas vēstniecības Latvijā atbalstu.