Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Noslēdzies mūžizglītības projekts par veselības veicinošajiem faktoriem

2023-01-24

Biedrība “Notici sev!” 2022. gadā ar Siguldas novada pašvaldības finansiālo atbalstu realizēja pieaugušo mūžizglītības projektu “Vingrošana, pirts, dabas veltes, pareizs uzturs – veselības veicinošie faktori” (Nr. SNP/2022/659). Projekta ietvaros notika 3 meistardarbnīcas uztura zinātnes speciālistes un pirtnieces terapeites Daces Meijas vadībā un vingrošanas nodarbības sporta pedagoģes Agitas Igaunes vadībā.

Meistardarbnīcā ”Vērtīgi augi, kas aug pļavā un mežā, to pielietojums uzturā” iepazīstināja ar uzturu un ar to saistītiem fizioloģiskiem procesiem organismā. Tika ieteikti augi dažādu fizioloģisko vajadzību nodrošināšanai.

Meistardarbnīcā “Pirts ABC: slotas un to siešana, pēršanās metodika” iepazīstināja ar pirts kultūru, pirts slotām, augiem, to uzglabāšanu un pēršanās metodiku.

Meistardarbnīcā “Veselīga uztura ABC, veicināt veselīga uztura ieradumus, zināšanas par uzturu, vienkāršu ēdienu gatavošana, pasniegšana” mācīja pagatavot veselīgus ēdienus, dzērienus bez lieliem izdevumiem un liela laika ieguldījuma.

Divas reizes nedēļā notika vingrošanas nodarbības, kas uzlaboja apmeklētāju fizisko pašsajūtu. Kopā piedalījās 16 personas, kas sadalītas 2 grupās, vadoties pēc dalībnieku īpašām vajadzībām un īpašām vēlmēm. Kopumā tika novadītas 30 nodarbības.

Informāciju sagatavoja:
Biedrības “Notici sev!” valdes locekle
Gunta Jēkabsone