Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Turaidas muzejrezervātā darbību ir sākusi “Jauno arheologu skola”

2023-03-23

Turaidas muzejrezervātā, sadarbojoties ar Siguldas novada pašvaldību, izveidota “Jauno arheologu skola”. Pirmajā nodarbībā novada jaunieši kopā ar Dr. hist. Gunti Zemīti iepazinās, kā arheoloģija no senlietu vākšanas ir kļuvusi par zinātni, vienlaikus iepazīstot senlietas, kas raksturo Latvijas vēsturi no aizvēstures līdz pat 19. gadsimtam.

“Jauno arheologu skolas” mērķis ir veicināt jauniešu izpratni un zināšanas par arheoloģiju kā zinātņu nozari un sava novada arheoloģisko mantojumu. Turpmāko nodarbību gaitā dalībnieki iepazīs gan muzeju lomu arheoloģiskā mantojuma izpētē, saglabāšanā un popularizēšanā, kā arī praktiski dabā dosies iepazīt Siguldas novada nozīmīgākos arheoloģiskos pieminekļus.

Nodarbības ar jauniešiem tiks īstenotas reizi divās nedēļās pa divām stundām (provizoriski no plkst. 16.00 līdz 18.00) periodā no marta līdz augustam, kad tiks uzsākti izrakumi, kopumā realizējot desmit nodarbības. Nodarbību sākuma un beigu vieta būtu Siguldas novada Jaunrades centrs, no un uz kuru jauniešus nogādās ar Turaidas muzejrezervāta transporta palīdzību.

“Jauno arheologu skola” joprojām ir atvērta interesentiem un aicina skolēnus (vecumā no 14 līdz 18 gadiem) pieteikties turpmākajām nodarbībām! Pieteikšanās notiek līdz maijam, zvanot uz tālruņa numuru 67971402 vai rakstot uz e-pasta adresi justine.timermane@turaida-muzejs.lv. Jaunieši, kuri būs pieteikšusies nodarbībai, lietotnē “WhatsApp” saņems precizējušu informāciju par katru nodarbību, kā arī citām aktualitētām, 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.