Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Siguldas novada pašvaldība iesaistās akcijā “Zemes stunda”; piedalīties aicināti arī iedzīvotāji

2023-03-24

Sestdien, 25. martā, arī Siguldas novada pašvaldība iesaistīsies Pasaules Dabas fonda rīkotajai akcijai “Zemes stunda”. Novada vairākās vietās tiks izslēgts ārējais apgaismojums un samazināta ielu apgaismojuma intensitāte. “Zemes stundā” iesaistīties aicināti arī iedzīvotāji, izslēdzot gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu, no plkst. 20.30 līdz 21.30, tādējādi apliecinot savu apņemšanos saudzēt mūsu planētu un tās dabas daudzveidību.

Siguldas pilsētā tiks izslēgts ārējais apgaismojums Siguldas pils kvartālā, tostarp Siguldas Jaunajā pilī un Livonijas ordeņa pilī, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” fasādes apgaismojums. Arī citviet novadā – Raganā, Lēdurgā, Mālpilī un Morē – pašvaldības iestādes samazinās elektroenerģijas patēriņu, atslēdzot maznozīmīgas ierīces vai āra apgaismojumu. Apgaismojums netiks izslēgts vietās, kur tā neesamība var kļūt par traucēkli pārvietoties vai veikt būtiskus darbus.

“Zemes stunda” ir vērienīgākā vides akcija pasaulē, kas šogad norisināsies jau 17. gadu pēc kārtas. Tās laikā visā pasaulē tiek izslēgtas gaismas gan mājokļos, gan sabiedriskās vietās, lai radītu retu vienotības brīdi un pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajiem klimata pārmaiņu draudiem un dzīvās dabas izzušanai. Ikviens novadnieks un Latvijas iedzīvotājs ir aicināts izslēgt apgaismojumu savā dzīvesvietā, lai veidotu videi draudzīgāku dzīvi ikdienā.