Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Mālpils Kultūras centrā uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris

2023-09-28

Atzīmējot Džordža Gēršvina (George Gershwin) 125. gadskārtu, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris rīko bezmaksas sezonas atklāšanas koncertus, repertuārā iekļaujot atpazīstamas Dž. Gēršvina kompozīcijas. 11. oktobrī plkst. 19.00 orķestris uzstāsies Mālpils Kultūras centrā, diriģēs kapteinis Aleksandrs Kreišmanis.

“Dž. Gēršvins bija ne vien talantīgs komponists, bet arī mūzikas stilu sintēzes lielmeistars. Viņš gan izprata mūzikas spēka universālo pievilcību, gan pārstāvēja plašas sabiedrības intereses, iestājoties par kultūras daudzveidību Amerikas Savienotajās Valstīs,” stāsta A. Kreišmanis.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris koncertu programmā iekļāvis mūziku no pirms 88 gadiem oktobrī Brodvejā pirmatskaņotās operas “Porgijs un Besa”. Kompozīcija, atspoguļojot 20. gadsimta dzīvi Amerikas Savienotajās Valstīs, sniegs izpratni par mūzikas lomu sabiedrības dzīvē. Turpinājumā karstasinīgās tautas enerģija un ritma impulsi būs saklausāmi kompozīcijā “Kubiešu uvertīra”, bet simfoniskās poēmas “Amerikānis Parīzē” interpretācija iepazīstinās ar Francijas galvaspilsētu pirms 100 gadiem, iztēlē skatot panorāmas ainavu Eifeļa torņa virsotnē, baudot klasisku franču vīnu vai apmeklējot Luvras muzeju.

Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir dibināts 1992. gada 3. februārī, un tā ir viena no atpazīstamākajām Latvijas armijas vienībām. Sabiedrībā orķestris visbiežāk asociējas ar valstī nozīmīgiem svētkiem un sarīkojumiem. Orķestra darbībā ir apvienotas vairākas funkcijas – ceremonijas, parādes, defilē programmu demonstrējumi, orķestra un kameransambļu koncerti. Pastāvēšanas laikā Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris ir piedalījies daudzos starptautiskos un pasaulē ievērojamos militārās mūzikas festivālos, kā arī sadarbojas ar atpazīstamiem diriģentiem, solistiem un kameransambļiem. Šogad orķestris ar panākumiem piedalījies Virdžīnijas Starptautiskajā defilē festivālā (Virginia International Tattoo) Norfolkā, Virdžīnijas štatā, ASV, kā arī Starptautiskajā NATO alianses dalībvalstu orķestru defilē festivālā “Military Tattoo Lithuania 2023” Viļņā, Lietuvā. 

Informāciju sagatavoja:
Nacionālo bruņoto spēku orķestru vadība.

 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.