Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Siguldas novadā uzsāk valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanu un sakārtošanu

2023-10-03

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra informē, ka Siguldas novadā uzsākti plānveida valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanas un sakārtošanas darbi. Tos veic saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likumu un Ministru kabineta noteikumiem Nr. 384. “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras nolikums”.

Valsts ģeodēziskā tīkla uzturēšanas darbus veic ģeodēzistu brigāde divu cilvēku sastāvā. Darbiniekus var atpazīt pēc attiecīga darba apģērba, uz kura ir atpazīšanas zīmes – aģentūras logo, ieņemamais amats, vārda iniciālis un uzvārds. Tāpat darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā var uzrādīt. Ģeodēzistu brigāde:

  • veic ģeodēziskā punkta meklēšanu apvidū;
  • atrastai grunts zīmei pēc nepieciešamības atrok punkta centru un veic fotografēšanu;
  • pēc nepieciešamības veic ģeodēziskos mērījumus punktā;
  • grunts zīmei izveido vai atjauno aprakumu (kupicu) un pēc nepieciešamības ierīko norādītājstabu;
  • 5 metru rādiusā no punkta centra veic krūmu un koku līdz 12 centimetriem diametrā nociršanu (punkta aizsargjoslas attīrīšanu no apauguma);
  • fotografē sakārtoto ģeodēzisko punktu un sagatavo punkta abrisu (uzmērīšanas procesā pēc acumēra rasēta apvidus skice);
  • atrastu sienas zīmi attīra no rūsas un citiem uzslāņojumiem;
  • virs sienas zīmes pēc nepieciešamības piestiprina informējošo plāksnīti;
  • fotografē sakārtoto ģeodēzisko punktu un sagatavo punkta abrisu.

Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ziņo, ka lauka apsekošanas darbi var skart jebkuru vietu Siguldas novada teritorijā. Valsts ģeodēziskā tīkla punkti novadā uz šā gada 1. septembri apskatāmi šeit.