Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Agris Daņiļevičs atzīmē 60 gadu jubileju un aicina uz autorkoncertu

2023-10-04

Deju skolas “Dzirnas” vadītājs un horeogrāfs Agris Daņiļevičs oktobrī svinēs savu 60 gadu jubileju ar autorkoncertiem “Manas Tautas dejas” dažādās Latvijas pilsētās. Jau 13. oktobrī plkst. 19.00  jubilejas koncerts būs baudāms Siguldā, kultūras centrā “Siguldas devons”.

Deju koncertos “Manas Tautas dejas” iekļautas dejas, ko horeogrāfs ir radījis dažādiem kolektīviem laika posmā no 1981. gada līdz šodienai. Dejotāji atzīst – lai nodejotu Agra Daņiļeviča horeogrāfijas, nepieciešams uztvert viņa nepieradināto būtību, kā arī kļūt emocionāli atraisītiem. Tas ir aizraujošs process. Pats horeogrāfs stāsta, ka ar radīto ir ļoti elastīgs un ļauj interpretēt. Ja vadītājs un dejotāji ir domājuši horeogrāfa virzienā, tad tiekot pieļauts un ļauts. Koncertos būs skatāmas arī jaunas horeogrāfijas un pat pirmuzvedumi.

“Man kā horeogrāfam svarīgākais nosacījums radot ir panākt, lai deja nav formāla. Es runāju caur deju un stāstu. Kad ierodos pie dejotājiem “uzlikt” deju, vienmēr ņemu vērā kolektīva varēšanu, raksturu un personības. Pateicoties kādam spilgtam tēlam, mans izdomātais dejas raksturs var mainīties, tas atkarīgs no dzīves, kas konkrētā kolektīvā mutuļo. Tas ir dzīvs organisms – tāpat kā mana tauta un manas tautas dejas,” stāsta jubilārs A. Daņiļevičs.

Koncertos piedalās:

  • TDA “Lielupe” no Jelgavas;
  • JDK “Sadancis” no Valmieras;
  • JDK “Vizbulīte” no Siguldas;
  • TDA “Katvari” no Limbažiem;
  • TDK “Banga” no Liepājas;
  • VPDK “Dziga” Rēzeknes;
  • Deju skola “Dzirnas, VPDK “Dzirnu Senči”, Zemessardzes deju ansamblis “Bramaņi”, TDA “Vektors” un TDA “Rotaļa” no Rīgas.

Biļetes cena no 10 līdz 25 eiroBiļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un tiešsaistē