Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Siguldas novads iespēju būt par daļu no Ziemas Olimpiskajām spēlēm uzskata par ilgtspējīgu projektu

2023-11-17

Siguldas novada pašvaldības dome 16. novembrī lēma konceptuāli atbalstīt Siguldas novada pašvaldības sadarbību ar organizācijām, kas iesaistītas Zviedrijas kandidatūras sagatavošanas, kandidēšanas procesos saistībā ar Zviedrijas kandidēšanu uz tiesībām rīkot 2030. gada Ziemas Olimpiskās un Paralimpiskās spēles. Ja Zviedrija pieņems pozitīvu lēmumu Olimpisko spēļu organizēšanā un aicinās Latviju būt par sadarbības partneri, tad pašvaldība labprāt iesaistīsies sarunās, jo uzskata, ka dalība Olimpiskajās spēlēs Siguldai un Latvijai sniegs ieguldījumus ne tikai konkrētā notikuma norises brīdī, bet arī nākotnes perspektīvā.

“Gala lēmums par Latvijas kandidēšanu kā Zviedrijas partnerei 2030. gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanā ir jāpieņem Latvijas valdībai, apzinoties nepieciešamās investīcijas Nacionālās sporta bāzes – bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda” – atjaunošanā. Taču svarīgi saprast, ka šis nav jautājums tikai par olimpiskajām spēlēm kā notikumu, bet Siguldas bobsleja un kamaniņu trases nākotni, tai skaitā ietekmi uz Latvijas uz Siguldas novada ekonomiku ilgtermiņā. Stokholma ir izvirzījusi ambīciju pierādīt, ka olimpiskās spēles var organizēt saimnieciski pamatoti un ilgtspējīgi, izmantojot jau esošās sporta būves, nepieciešamības gadījumā tās uzlabojot, un pārējo olimpiādei nepieciešamo infrastruktūru. Šie principi ir attiecināmi arī uz Latvijas, tai skaitā Siguldas, iesaisti,” uzsver Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa.

Jau šobrīd ik gadu ārvalstu sportisti izmanto bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda” treniņnometnēm un piedalās federāciju rīkotajās starptautiskajās sacensībās, kuras katrā sezonā ir vismaz četras līdz piecas. Lai bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” notiktu bobsleja sacensības, nepieciešams pārbūvēt vairākas virāžas, jo šobrīd trase nav piemērota bobsleja četrinieku ekipāžu nobraucieniem. Trases pārbūve būtu nozīmīgs ieguldījums renes sporta veida nākotnē, palielinot bobslejistu “vilkmi” treniņnometnēm un sacensībām, jo tradicionāli vienuviet notiek visu triju sporta veidu sacensības.

Investīcijas Siguldas novada kontekstā, kuras plānots veikt, ja būs jāgatavojas olimpiādei, ir nepieciešamas arī tad, ja olimpiādes nenotiks. Jau 2026. gadā kandidējot kļūt par Olimpisko spēļu norises vietu, tika izstrādāts plāns jauna dzīvojamā kvartāla, tā saucamā – “olimpiskā ciemata”, būvniecībai, kas perspektīvā nodrošinās vietu gan dzīvojamā fonda attīstībai, gan jaunas pirmsskolas izglītības iestādes atvēršanai. Tāpat arī piegulošā ceļa infrastruktūras attīstība jau ir plānota.