Uzsāk četru darbnīcu ciklu Siguldas novada uzņēmējdarbības attīstībai
Lai veicinātu savstarpēju sadarbību starp Siguldas novada uzņēmējiem un pašvaldības speciālistiem, kā arī lai apmainītos idejām uzņēmējdarbības vides attīstībai novadā, 12. septembrī uzsākts uzņēmējdarbības darbnīcu cikls. Pirmajā darbnīcā kopā tikās Mālpils un Mores uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji, lai kopā diskutētu par iespējām uzņēmējdarbības jomā. Darbnīcu atklāja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Ina Stupele. Darbnīcā piedalījās turpat 25 dalībnieki, tai skaitā pašvaldības domes deputāti – Solvita Strausa un Aivars Garančs, kā arī pārstāvji no Siguldas novada Attīstības aģentūras un Būvvaldes.
“2021. gadā notikusī administratīvi teritoriālā reforma apvienotajam Siguldas novadam vēl aizvien ir gan izaicinājums, gan iespēja ar kopīgu mērķi – visiem novada iedzīvotājiem līdzās pastāvēt draudzīgi un vienoti. Katrā Siguldas novada teritorijā ir kaut kas īpašs un unikāls, un to vislabāk zina paši iedzīvotāji, tostarp uzņēmēji. Darbnīcu norises laikā vēlamies kopīgi ar novada uzņēmumu pārstāvjiem definēt idejas uzņēmējdarbības attīstībai un izveidot “ceļa karti”. Tā palīdzēs identificēt uzdevumus, kas veicami pašvaldībai, lai no savas puses mēs spētu radīt labvēlīgāku vidi uzņēmējdarbības attīstībai,” atklājot pirmo uzņēmējdarbības darbnīcu ciklu, stāsta Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Ina Stupele.
Ar fokusa grupu darbnīcā strādāja fasilitatores (piesaistītas ekspertes, procesa virzītājas attiecīgajā jomā) ar pieredzi valsts un pašvaldību darbā. Dalībnieki sākotnēji tika sadalīti četrās grupās. Pirmais uzdevums bija piefiksēt, kādas ir iespējas un šķēršļi uzņēmējdarbības vides attīstībai Mālpilī, Morē un novadā kopumā. Aicinājums bija domāt gan šaurākā spektrā, koncentrējoties uz savu nozari, gan plašāk, aptverot izglītību, infrastruktūru, resursus, finansējumu, mājokļa jautājumus utt. Pie iespējām dalībnieki minēja šādus aspektus: ģimenei draudzīga vide, sporta kompleksu attīstība, telpas izglītībai (piemēram, bijušā Mālpils tehnikuma telpas), tūrisms kā iespēja – tieši Siguldas novada loks (piemēram, Sigulda–Mālpils, Sigulda–Krimulda u.tml.). Arī izveidotais bioreģions, uzņēmējdarbības klāsteris.
Savukārt pie šķēršļiem tika nosaukti: pakalpojuma dizaina vai lietotāja “ceļa kartes” trūkums, ražošanas telpu, komerctelpu trūkums, procentuāli vairāku cilvēku bez noteiktas dzīvesvietas uzturēšanās Mālpilī, dzīvojamā fonda nepietiekamība, sabiedriskā transporta reisu nepietiekamība, maksātspējīgo iedzīvotāju trūkums, nepieciešamība attīstīt esošo vidi, lai tā būtu pievilcīga gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem, teritoriālais plānojums – zonējums, ko katrā teritorijā var/nevar attīstīt.
Otrā uzdevumā katram individuāli un arī grupās bija jādefinē Mālpils un Mores vīzija uzņēmējdarbības attīstībai – kāda ir uzņēmējdarbības vide, lai tā atbilstu katra pārliecībai un vērtībām.
Pasākuma noslēgumā uzņēmēji pozitīvi novērtēja aizvadīto tikšanos un aicināja pašvaldību uz sadarbības un atgriezeniskās saistes stiprināšanu.
Nākamā darbnīca norisināsies septembra beigās Inčukalna pagastā. Pēc tam plānotas darbnīcas Krimuldas pagastā un Siguldā. Uzaicinājums uz darbnīcām tiks izsūtīts uz e-pastu. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Laumu Larionovu, rakstot uz e-pasta adresi lauma.larionova@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 22017156.