Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai var dedzināt lapas, ja dzīvoju ārpus pilsētas un ciema robežām?

Ārpus pilsētas un ciemu teritorijām dārzu un parku atkritumus (tai skaitā koku lapas) kurināt nav aizliegts, ievērojot ugunsdrošības noteikumus.

Savos īpašumos arī pilsētas un ciemu teritorijās ugunskuru kurināšana nav aizliegta - drīkst grilēt, vārīt zupas, cept desas, svinēt svētkus ar ugunskuriem (protams, stingri ievērojot ugunsdrošību, un GNP noteikumus). Un šādās reizēs nav aizliegts par kurināmo izmantot, piemēram, sausus sagarinātus zarus.
Pilsētu un ciemu teritorijā pašvaldība rekomendē, videi visdraudzīgāk un ekonomiski visizdevīgāk ir katram pašam atrast dārza atkritumiem pielietojumu savā dārzā, piemēram, kompostēt, mulčēt, veidot augstās dobes u.tml.

Siguldas pagasta “Kreiļos” darbību uzsācis zaļo un dārza atkritumu šķirošanas laukums, kurā Siguldas novada iedzīvotāji bez maksas un juridiskās personas par nelielu samaksu var nodot dažāda veida zaļos un dārza atkritumus, tostarp nopļautu zāli, vecos augus,  koku un krūmu lapas, puķes un krūmus. Katrs Siguldas novada iedzīvotājs bez maksas varēs nodot līdz 2 kubikmetriem/dienā (no aprīļa līdz oktobrim).

 

Vai Siguldā ir iespējams noformēt personu apliecinošu dokumentu?

Personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību) novadā iespējams noformēt Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, Raiņa ielā 3, Siguldā tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Pierakstīšanās notiek elektroniski – Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes tīmekļa vietnes sadaļā Tiešsaistes pieraksts.

 

Vai Siguldas novadā ir pieejami Valsts ieņēmumu dienesta pakalpojumi?

Visi novada vienotie valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centri (Mālpilī, Inčukalnā, Krimuldā, Morē un Siguldā) iedzīvotājiem sniedz atbalstu darbam ar EDS (elektroniskās deklarēšanās sistēmu),ar personas pilnvarojumu pieņem gada ienākumu deklarācijas (GID), iesniegumus par algas nodokļa grāmatiņas iesniegšanu vai izmaiņām tajās, kā arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu reģistrēšanu vai anulēšanu.

 

Vai pirms jaunas dzīvesvietas adreses deklarēšanas Siguldas novadā ir jāvēršas pašvaldībā ar lūgumu anulēt ziņas par iepriekšējo deklarēto dzīvesvietu?

Deklarējot jaunu dzīvesvietu, informācija par personas iepriekšējo dzīvesvietas adresi Fizisko personu reģistrā automātiski tiks aizstāta ar informāciju par jauno dzīvesvietas adresi. Deklarēt dzīvesvietas adresi iespējams:

 • elektroniski portālā www.latvija.lv, izmantojot kādu no piedāvātajām autentifikācijas iespējām (bez maksās);
 • kādā no pašvaldības klientu apkalpošanas centriem visā novadā), uzrādot personu apliecinošu dokumentu un veicot valsts nodevas nomaksu 4,27 eiro apmērā. Deklarējot dzīvesvietu, tiek izsniegta izziņa.

 

Kāpēc pašvaldība maina adreses ēkām un zemes vienībām Siguldas teritorijā, ja adrese iepriekš jau tikusi piešķirta?

Normatīvie akti nosaka, ka pilsētu un ciemu teritoriju daļās, kur ir ielas, apbūvei paredzētai zemes vienībai vai ēkai piešķir numuru ar piesaisti ielas nosaukumam. Iepriekš adreses tika piešķirtas pēc māju nosaukumiem. Gadījumi, kad adrese nav piesaistīta ielas nosaukumam, bieži rada apgrūtinājumus arī operatīvajam transportam un dienestiem, piemēram, neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, ugunsdzēsējiem vai policijai, ātri atrast īpašumus. Adrešu maiņas rezultātā ilgtermiņā novada iedzīvotāji un arī viesi iegūs sakārtotu un stabilu adresācijas sistēmu.

 

Kādi ir Siguldas novadā pieejamie laulību ceremoniju veidi?

Laulību Siguldas novadā iespējams noslēgt:

 • Siguldas Jaunās pils telpās (Pils ielā 16, Sigulda) - svinīga laulības reģistrācija Mazajā zālē līdz 10 viesiem, svinīga laulību reģistrācijas ceremonija Svētku zālē līdz 80 viesiem;
 • ārpus Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļas darba telpām, citā piemērotā laulības reģistrācijas vietā Siguldas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā ar svinīgu ceremoniju;
 • svinīga laulību reģistrācijas ceremonija Lēdurgas kultūras nama Tradīciju zālē (Emīla Melngaiļa ielā 2, Lēdurgā, Krimuldas pagastā);
 • svinīga laulību reģistrācijas ceremonija Mālpils pagasta pārvaldes ēkas Laulību zālē (Nākotnes ielā 1, Mālpilī, Mālpils pagastā);
 • pie garīdznieka, kuram ir attiecīgās konfesijas vadības atļauja.

Plašāka informācija par laulības noslēgšanas nosacījumiem pieejama šeit.

 

Kā reģistrēt bērnu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu rindā un kur iespējams pārliecināties par rindas virzību?

Vecāki vai bērna likumīgie pārstāvji bērnus uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādēs var reģistrēt visu kalendāro gadu kādā no pašvaldības klientu apkalpošanas centriem, Izglītības pārvaldē (Raiņa iela 3, Sigulda) vai elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, aizpildot iesniegumu “Reģistrēt bērnu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu rindā”.
Reģistrējot bērnu reģistrā, katram bērnam tiek piešķirts individuāls reģistrācijas kods, pēc kā vecāki vai bērna likumīgie pārstāvji var sekot līdzi bērna virzībai rindā uzņemšanai izglītības iestādē. Reģistrs ir pieejams Izglītības pārvaldē (Raiņa iela 3, Sigulda) un pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv sadaļā Pirmsskolas izglītības iestāžu reģistrs un tas tiek atjaunots katra mēneša pirmajā nedēļā.

Plašāka informācija par bērna reģistrāciju pirmsskolas izglītības iestāžu rindā pieejama šeit.

 

Vai pašvaldība izmaksā pabalstu tuvinieka nāves gadījumā un kā to var saņemt?

Pašvaldība izmaksā vienreizēju pabalstu apbedīšanas izdevumu segšanai personai, kura faktiski uzņēmusies veikt mirušās personas, kuras pēdējā deklarētā dzīvesvieta bijusi Siguldas novada administratīvā teritorija, apbedīšanu vai personas, kura ir uzturējusies Siguldas novada administratīvajā teritorijā bez noteiktas dzīvesvietas, apbedīšanu. Pašvaldības pabalsts apbedīšanas izdevumu segšanai ir starpība starp Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izmaksāto Valsts apbedīšanas pabalstu un pašvaldības Sociālās dienesta noteikto pabalstu 650 eiro apmērā.

Vienreizējo apbedīšanas pabalstu var noformēt pašvaldības Sociālajā dienestā (Zinātnes iela 7, Sigulda), uzrādot Dzimtsarakstu nodaļas izsniegto miršanas apliecību un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izdoto lēmumu.

Plašāka informācija par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izmaksāto Valsts apbedīšanas pabalstu pieejama šeit.

 

Kā reģistrēt mājas (istabas) dzīvnieku?

Līdz dzīvnieka 4 mēnešu vecumam vai agrāk, ja tas tiek pārdots, nepieciešams griezties pie veterinārārsta pēc “vienotā komplekta”, kas iekļauj: mājas (istabas) dzīvnieka apzīmēšanu ar mikroshēmu; pases izsniegšanu un pirmreizējo reģistrāciju datubāzē. Mājas (istabas) dzīvnieku pirmreizēju reģistrāciju veic tikai veterinārārsts.

Kaķu un mājas (istabas) sesku reģistrācija nav obligāta.

Latvijas valsts portālā latvija.lv vai klātienē kādā no pašvaldības klientu apkalpošanas centriem, izvēloties attiecīgo e-pakalpojumu, iespējams reģistrēt arī dažādas ar mājdzīvnieka turēšanu saistītas izmaiņas, piemēram:

 • mājdzīvnieka pazušanas vai atrašanas reģistrācija;
 • mājdzīvnieka īpašnieka maiņa;
 • mājdzīvnieka nāves reģistrēšana;
 • mājdzīvnieka adreses maiņa;
 • mājdzīvnieka turētāja maiņa.

Šos pakalpojumu par izmaiņām ir iespējams saņemt arī klātienē kādā no pašvaldības klientu apkalpošanas centriem, līdzi ņemot Personu apliecinošu dokumentu un Dzīvnieka pasi.

 

 

Kur Siguldas novadā var ziedot drēbes labdarībai?

Siguldas novadā iespējams nodot drēbes un citas sadzīves mantas labdarībai ir mantu un drēbju nodošanas un saņemšanas punktā “Parpaliņa”, kas atrodas Siguldas novada Sociālā dienesta telpās Zinātnes ielā 7, Siguldā. Darba laiks: pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00. Citās darba dienās, pašvaldības darba laikā,  pagrabstāvā var atstāt tīras drēbes, traukus un sadzīvei nepieciešamās lietas, kas var noderēt citiem iedzīvotājiem. Par drēbju un mantu saņemšanu un nodošanu ārpus palīdzības punkta darba laika, novadnieki aicināti zvanīt uz Sociālo dienestu pa tālruni 67385298.

 

Kā saskaņot koku ciršanu/vainagu veidošanu un kad nepieciešama pašvaldības atļauja?

Pašvaldības atļauja nav nepieciešama:

 • augļkoku ciršanai;
 • koku ciršanai, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 centimetriem.
 • koku ciršanai, ja tie apdraud infrastruktūras darbību, cilvēka veselību, dzīvību vai īpašumu, ja pirms darbu veikšanas ir veikta situācijas fotofiksācija (vismaz no trijiem skatu punktiem tā, lai būtu skaidri redzamas drošību ietekmējošās koka daļas (paceltas saknes, sašķelts, atlūzis vai nolūzis stumbrs). Par šādiem gadījumiem jāinformē pašvaldība;
 • koku ciršanai, ja izcērtamie koki vai to apjoms norādīts būvprojektā, un projektam ir izsniegta būvatļauja un ir veikta zaudējuma atlīdzība.

Pašvaldības atļauja ir nepieciešama:

 • ja koki atrodas pilsētas un ciema teritorijā;
 • koki atrodas aizsargājamā teritorijā;
 • koks ir aizsargājams;
 • koka celma caurmērs ir lielāks par 20 centimetriem.

Pēc īpašnieka iesnieguma saņemšanas speciālisti apseko koku, izvērtē koka nociršanas iemeslu, stāvokli un secina, vai ir piemērojama maksa par koka nociršanu. Kalkulators maksas aprēķināšanai pieejams šeit.

Svarīgi atcerēties, ka zāģēšana vai vainaga veidošana nav atļauta no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam. Kontaktpersona Dita Laure, tālruņa numurs 67800952.

Pieteikties pakalpojumu saņemšanai iespējams: