Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

0. - 4. oktobris
Latvijas Mākslas akadēmijas studentu komiksu izstāde “IZSTĀSTĪTIE. Ukrainas bērnu stāsti”. Mālpils Kultūras izstāžu zālē
0. - 30. oktobris
Spocīgu, jocīgu masku darināšanas darbnīca Siguldas pagasta bibliotēkā
15. augusts - 15. oktobris
Vitas Ošas foto izstāde “Mīlestība ir dzīvības avots Inčukalna Tautas namā
31. augusts - 30. septembris
Multidisciplināra grupas izstāde "Vārds tapa miesa un dzīvoja starp mums... (Jņ 1,14)" Kultūras centrā “Siguldas devons”

Līdz 30. septembrim kultūras centrā “Siguldas devons” skatāma multidisciplināras grupas izstāde “Vārds tapa miesa un dzīvoja starp mums... (Jņ 1,14)”. Izstāde ir veltījums šā gada Dzejas dienām.

Starpdisciplinārās izstādes apvienojošā ideja ir mākslas darbam piešķirt vēl vienu dimensiju – tekstuālu vai atsauci uz valodas fenomenu. Izstādē apvienojušies dalībnieki no mākslinieku grupas “ArtPart” un pieaicinātie autori. Vizuālās mākslas darbi – video, keramika, instalācijas, stikls, grafika, glezniecība – ir tapuši, reflektējot par valodas jēdzienu un nozīmi, māksliniekiem mijiedarbojoties domu plūsmā ar mūsdienu un klasiķu tekstu autoriem un dzejniekiem, no Bībeles un tautas dziesmām – līdz pavisam jauno autoru tekstu rindām.

Teksts kā spēcīgs komunikācijas instruments ir atradis unikālu un pārliecinošu vietu vizuālās mākslas jomā. Atsauces uz valodu kā komunikācijas līdzekli un teksta iekļaušana vizuālās mākslas darbos paplašina mākslinieku iespējas un piešķir papildu nozīmes un kontekstus skatītāja iesaistei. Vizuālo elementu un tekstuālā sinerģija sniedz izstādei košu māksliniecisko izteiksmi, kas izaicina un tiecas rezonēt ar auditoriju, radot dziļāku un daudzslāņaināku māksliniecisko pieredzi. 

Teksts izstādē kalpo kā tilts starp dažādiem izteiksmes veidiem. Tas apvieno disciplīnas, ļaujot sadarboties rakstniekiem un vizuālajiem māksliniekiem. Šī saplūšana veicina virzību uz jaunu radošumu. Iekļaujot vārdus un pārdomas par valodu savos mākslas darbos, mākslinieki var virzīt skatītājus uz konkrētu interpretāciju vai emocijām, piedāvājot ieskatu iecerētajā vēstījumā. Mākslinieki aicina skatītājus pārskatīt savus pieņēmumus un iesaistīties diskusijā par sabiedrības normām, personīgo identitāti un plašākām kultūras tēmām, veicinot dinamisku dialogu starp darbu un tā auditoriju.

Izstādē piedalās profesionāli mākslinieki, kuri savā radošā darbībā  apzinās vārda nozīmi vizuālajā mākslā: Sanita Čevere (keramika); Linda Cipruse (keramika); Rita Pranča (keramika, instalācija); Evija Freidenfelde (grafika, instalācija); Dārta Berkmane (keramika); Elīna Zunde (grafika); Gita Straustiņa (keramika); Dace Mola (stikls); Andrejs Bovtovičs (glezniecība, metālmāksla).

1. septembris - 30. septembris
Plenēra “Visa laba Jāņuzāle” darbu izstāde Lēdurgas Kultūras namā

Ieeja - bez maksas.

1. septembris - 30. oktobris
Tekstilmākslinieces Anneles Slišānes izstāde “Deči” Allažu Tautas namā

Ieeja – bez maksas.

1. septembris - 29. septembris
Dzejas izstāde “Dzejas elpa dabā” Siguldas pagasta bibliotēkā
1. septembris - 29. septembris
Izstāde “Kaķis mākoņos – dzejniecei, rakstniecei Andrai Manfeldei – 50”, novadpētniecības izstāde “Gaujas Nacionālajam parkam - 50”, “Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivāla grāmatu kolekcija” Inčukalna bibliotēkā
1. septembris - 16. oktobris
Fotogrāfes Inetas Klušas-Orlovskas izstāde “Klusie stāsti” Inčukalna bibliotēkā
4. septembris - 29. septembris
Literārā izstāde “dzejniecei, rakstniecei Andrai Manfeldei – 50”, tematiskā izstāde – “Gaujas Nacionālajam parkam – 50” Krimuldas bibliotēkā
4. septembris - 29. septembris
Lasīsim kopā ”Siguldas Bērnu un jauniešu literatūras festivāla 2023” grāmatas Mālpils bibliotēkā

Aktivitātes norisināsies pirmdien un ceturtdien plkst. 17.00.

7. septembris - 14. oktobris
Vijas Vāveres fotogrāfiju izstāde “Dabas pieskārieni” Siguldas novada bibliotēkā
7. septembris - 30. septembris
Literārā izstāde bērniem “Inesei Zanderei – 65” un “Pagodināta rakstīt latviski. Dzejniecei, rakstniecei Andrai Manfeldei – 50” Siguldas novada bibliotēkā
7. septembris - 30. septembris
Tematiskā izstāde bērniem un jauniešiem “Miķeļdiena” Siguldas novada bibliotēkā
7. septembris - 30. septembris
“Gaujas Nacionālais parks toreiz un tagad” Siguldas novada bibliotēkā
7. septembris - 30. septembris
Siguldas Bērnu un jauniešu literatūras festivāla 2023 grāmatu kolekcijas ekspozīcija Siguldas novada bibliotēkā
7. septembris - 30. septembris
Santas Jaunzemas un Liānas Alises Jaunzemas foto izstāde “Vai tikai balts un melns?” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
7. septembris - 29. septembris
Allažnieces Vijas Vāveres foto izstāde “Krāsās rudenī!” un literārā izstāde “Dzeja elpo!” Allažu bibliotēkā
10. septembris - 1. oktobris
“Man bij’ daudzi kamolīši..” – TLMS “Vīgrieze” darbu izstāde koprades laboratorijās Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

Līdz 1. oktobrim koprades laboratorijās Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā skatāma tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Vīgrieze” darbu izstāde “Man bij’ daudzi kamolīši…”.

Segu košums ir tik pat krāšņs kā rudens Siguldā – tas ir gan spocīgi zaļš, kad lapas gatavojas dzeltēt, gan dūmakaini pelēks, kad virs Gaujas agros rītos redzam miglu, gan košs, kad dārzos zied krāšņās rudens puķes.

Lai segu uzaustu, vajag daudz: gan daudz pacietības, gan daudz diedziņus (gan velkos, gan audos), gan arī daudz dažādu krāsu kamolīšus, lai varētu spēlēties.

Jā, segu aušana ir spēle ar krāsām – vai tās likt šatierī (krāsu pāreja līnijās), vai veidot rakstu ar ieaustiem ziediem, vai arī aust ģeometriskās figūrās (drellis, ripss). Aužot segu audējs liek lietā savu iztēli un krāsu izjūtu bagātību.

Bet brīdi, kad gribas pašikot, varam uzaust arī divpusējo segu. Tas gan pa spēkam ne katram, jo tur liela māka – uzaust segu ar abām labajām pusēm, kuru pēc tam var segt pēc noskaņojuma. Līdz ar to darba arī vairāk – jāauž divas segas vienā.

Un ko tad darīt tad, kad sega noausta, bet vēl kāds diegu gals palicis? Krāt kamolīšus nākamajām segām. Ļoti prātīgi, jo īstenā šatiera segā var būt pat vairāk par 15 dažādām (vai ļoti tuvām) krāsām.

Tikpat labi, var kamolīšus izadīt zeķēs, cimdos un visur kur citur izlietot, dodot tiem iespēju dzīvot visdažādāko dzīvi.

Dzijas kamoli ir ideju raisītāji, sapņu ķērāji un tas brīnums, kas pārtop realitātē.

Tāpat kā ar vienu kamolu nevar noaust segu (aptuveni 1,5–2 kilogrami dzijas vajadzīgi), tāpat arī daudz jaukāk, ja darboties var komandā. Segu auž viens, bet tas jau tas saldais ēdiens. Līdz aušanai ir daudz sagatavošanās darbu, kur katrs var pielikt savu roku. Segas mets ir jāuzzīmē, diegu skaits ir jāaprēķina, dzija jāizmazgā, bize jāuzmet, stellēs jāievelk, jāsanīta un jāsašķieto, paminas jāpiesien. Un kad tas ir izdarīts, tad tik var sākt segu aust. Pie katra aužamā darba, diedziņi, kuri tiek ieausti audeklā, tiek apmīļoti vairākas reizes, līdz tie top par audeklu. 

Ja arī gribi iemācīties segas aust, ir iespēja pievienot studijas dalībnieku pulkam.

“Vīgrieze” dalībnieki: Alda Hāne, Dace Viktorija Birnbauma, Gundega Pētersone, Ģertrūde Līvmane, Irita Lukšo (TDM), Iveta Veidenbauma, Laima Lībeka, Liene Grundmane, Lilita Lūse, Rudīte Zariņa, Sandra Kanča, Silvija Grapmane, Tija Špaca un Zigrīda Labanovska.

10. septembris - 29. septembris
Izstāde “Tu lasi un nebeidzas pasaules stāsts. Inesei Zanderei – 65”, “Siguldas Bērnu un jauniešu literatūras festivāls 2023” grāmatu kolekcija Mālpils bibliotēkā
10. septembris - 30. septembris
Projekta “Visa laba jāņuzāle Aģes pļavās uzziedēja” radošo darbu izstāde Lēdurgas Kultūras namā

Biedrība “Smailes” aicina uz projekta “Visa laba jāņuzāle Aģes pļavās uzziedēja” radošo darbu izstādi Lēdurgas Kultūras namā. Izstāde ir skatāma visu septembra mēnesi.

Izstādē redzami gleznojumi un zīmējumi, ko plenēra laikā Aģes krastos radījuši Lēdurgas pagasta, kā arī tuvākas un tālākas apkaimes bērni, jaunieši un pieaugušie. Darbos atspoguļota Vidzemes lībiskās kultūrtelpas tipiskā dabas ainava un augi Vasaras Saulgriežu laikā Lēdurgas pusē, pielietojot māksliniecisku jaunradi, reizē apgūstot un attīstot gleznošanas prasmes, kā arī apzinoties Vidzemes lībiskās kultūrtelpas vērtības – apvidvārdu, vietvārdu izcelsmi un valodas īpatnības.

Kā lielisks uzskates un mācību materiāls arī turpmāk noderēs projektā radītās pazīstamāko augu kartiņas ar nosaukumu latviešu un lībiešu valodā: Lēdurga tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē “lapu upe”.

2022. gada nogalē Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību sarakstā tika iekļauta Vidzemes lībiskā kultūrtelpa, kurai piederīgs ir Lēdurga pagasts. Aģes upe minēta jau “Indriķa hronikā”, tā iztek no Aģes ezera un ietek jūrā. Aģes upes krasti ir iezīmējuši vēsturiskās Vidzemes lībiešu apdzīvotās teritorijas. Upes vārds tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē “mala”.

Lai popularizētu Latvijas lībiskās saknes un lībiešu mantojumu latviešu valodā, Latvijas kultūrtelpā un ainavā, Latvijas Universistātes Lībiešu institūts sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludinājis 2023. gadu par Lībiešu mantojuma gadu.

Projektu “Visa laba jāņuzāle Aģes pļavās uzziedēja” šā gada jūnijā realizēja biedrība “Smailes” ar Siguldas novada pašvaldības finansiālu atbalstu, sadarbojoties ar Vidzemes lībisko kultūrtelpu, Lēdurgas Kultūras namu, Lēdurgas dendroparku, Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas skolu un kultūrtelpu “Puķudruvas”.

18. septembris - 29. septembris
Tematiskā izstāde “Rudens saulgrieži – Miķeļi” Inčukalna bibliotēkā
18. septembris - 29. septembris
Literatūras izstāde “Sāk saule ceļu uz ziemas pusi – klāt Miķeļdiena” Inciema bibliotēkā
20. septembris - 15. oktobris
Izstāde “Otrreiz dzimušie" Turaidas muzejrezervātā

Līdz 15. oktobrim sestdienās un svētdienās Turaidas muzejrezervāta Muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā apmeklētājiem atvērta izstāde “Otrreiz dzimušie. Turaidas muzejrezervāta krājuma priekšmetu restaurācija un konservācija 1982. – 2023. gads.”

Viens no galvenajiem muzeju darba pamatuzdevumiem ir krājuma priekšmetu saglabāšana nākamajām paaudzēm, gan arī to izstādīšana ekspozīcijās un izstādēs. Taču bieži vien priekšmeti nonākot muzeja krājumā ir visai sliktā stāvoklī, tādēļ tiem nepieciešama vai nu restaurācija, vai konservācija. Tas parasti ir plašākai sabiedrībai neredzams un ilgstošs process, un tā  pamatprincips ir novērst priekšmetu bojāšanās procesus un to iemeslus, maksimāli saglabājot objekta vēsturisko un māksliniecisko autentiskumu. Daudzu gadu garumā muzejam ir izveidojusies laba un savstarpējas uzticības pilna sadarbība ar labākajiem Latvijas restauratoriem.

25. septembris - 1. oktobris
"Latvian Literature" atdzejas darbnīca Kultūras centrā “Siguldas devons”

Siguldā jau otro gadu norisināsies atdzejas darbnīca, ko rīko platforma “Latvian Literature”. Tajā piedalīsies četri latviešu dzejnieki un četri atdzejotāji no Vācijas.

26. septembris - 4. oktobris
Latvijas Mākslas akadēmijas studentu komiksu izstāde “IZSTĀSTĪTIE. Ukrainas bērnu stāsti”. Mālpils Kultūras izstāžu zālē
26. septembris plkst. 16:00
Gaujas Nacionālā parka stāstnieku pēcpusdiena. Sarunas par Gaujas Nacionālā parka sākotni Siguldas novada bibliotēkā

Gaujas Nacionālā parka 50 gadu jubilejas mēnesī Siguldas novada bibliotēka aicina interesentus uz sarunu un atmiņu pēcpusdienu par Gaujas Nacionālā parka sākotni 26. septembrī plkst. 16.00.

Pasākumā arī tiks prezentēta uz parka jubileju izdotā Aijas Mellumas, Ievas Vītolas un Māra Mitrevica grāmata “Gaujas Nacionālais parks. Sākums”.

Gaujas Nacionālais parks ir pirmais un vecākais nacionālais parks Latvijā, kas šogad atzīmē izveides 50. gadadienu. 1973. gadā 14. septembrī parka teritorija izveidota, lai aizsargātu mazpārveidotās dabas teritorijas, Gaujas senielejas un tās apkārtnes unikālās dabas vērtības, vienlaikus nodrošinot teritorijā rekreācijas un dabas aizsardzības funkcijas.

Parks ir kļuvis arī populārākais dabas tūrisma galamērķis, kas apmeklētājus vilina ar krāšņo Gaujas senieleju, Latvijas lielākajiem devona smilšakmens iežu atsegumiem un noslēpumainām alām tajos. Parka teritorijā atrodas vairāk nekā 500 kultūras un vēstures pieminekļu. Savukārt ainaviskās pļavas, Gauja, tās pietekas un vecupes, apkaimes ezeri, bagātīgie meži un purvi rada dzīvotņu daudzveidību, kas sniedz mājvietu 149 putnu, 48 zīdītāju un vairāk nekā 800 augu sugām.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

26. septembris plkst. 18:00
Domnīcu cikla “S!nerģija” tikšanās Siguldā, kafejnīcā “Ezītis miglā”
Augustā ar diskusiju par arhitektūras tendencēm un iespējām Siguldas novadā uzsākta domnīcu cikla “S!nerģija” otrā sezona. Savukārt nākamā tikšanās norisināsies 26. septembrī plkst. 18.00, turpinot iepriekšējās sezonas aizsākto sarunu par Siguldas tirgus piegulošās teritorijas attīstību, šajā “S!nerģijā” vairāk tiks pārrunāti iespējamie satiksmes infrastruktūras risinājumi. Diskusija notiks Siguldā, kafejnīcā “Ezītis miglā”. 

Domnīca “S!nerģija”, uz ko aicina Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa, norisinās kopš šā gada sākuma un sniedz iespēju novadniekiem satikties ar pašvaldības vadību un speciālistiem, kā arī citiem piesaistītiem ekspertiem, lai diskutētu un saņemtu atbildes uz jautājumiem dažādās jomās. Tikšanās notiek vismaz reizi mēnesī dažādās novada vietās – gan pagastu teritorijās, gan pilsētvidē, gan vietās, kur ir nepieciešami uzlabojumi un kuras ir pa redzēts attīstīt.

27. septembris
Siguldas novada skolu sporta diena “Esi celmlauzis” Siguldas Raiņa parkā

Lai jauniešu vidū veicinātu veselīgu dzīvesveidu, rosinātu fiziski darboties un mācītu sadarbībspējīgas savstarpējās attiecības, kas balstās uz uzticēšanos un paļaušanos, 27. septembrī Siguldā tiks organizēts saliedējošs klašu sporta dienas pasākums “Esi celmlauzis”. Tajā piedalīsies 7.–12. klašu skolēni no visām Siguldas novada skolām.

Katrai klašu grupai būs iespēja ne tikai aizraujoši, aktīvi un lieliski pavadīt dienu kopā, bet arī plecu pie plecu cīnīties par titulu “Siguldas novada sportiskākā un aktīvākā klase”. Sporta dienā klasēm tiks organizētas dažādas neierastas, atraktīvas un sportiskas aktivitātes, kuras ne tikai stiprinās līderības un sadarbības prasmes, bet arī veicinās klašu komandu vienotību un spēju citam citu atbalstīt.

Pasākuma mērķis ir iedrošināt ikvienu būt celmlauzim. Stiprināt sevī pasākuma pamatvērtību – veselā miesā vesels gars –, jo fiziskās aktivitātes labvēlīgi ietekmē indivīda kopējo veselības stāvokli, uzlabo emocionālo labsajūtu un samazina stresu.

Siguldas novada skolu sporta diena tiek organizēta Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros, Siguldas novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes Sporta nodaļai sadarbojoties ar biedrību “Piedzīvojumu Garāža” un jauniešu iniciatīvu centru “Mērķis”.

27. septembris plkst. 15:30
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas Kompass 2023’’ Turaidas gāzes trasē
27. septembris plkst. 18:00
“[Ie]nāc literatūrā”. Guntars Godiņš un "Latvian Literature" atdzejas darbnīcas dalībnieki kafejnīcā “Valhalla Lounge” Siguldā

27. septembrī plkst. 18.00 Siguldas kafejnīcā “Valhalla Lounge” Pils ielā 8A notiks cikla “[Ie]nāc literatūrā” pirmā saruna rudens sezonā. Guntars Godiņš šoreiz uz sarunu aicina Latvian Literature “Atdzejas darbnīcas” dalībnieces – latviešu un vācu dzejnieces.

“Atdzejas darbnīcas” dalībnieces ir labi pazīstamās latviešu autores Madara Gruntmane, Inga Gaile, Anna Belkovska un Agnese Rutkēviča un vācu dzejnieces Anna Hetcere, Karla Reimerte, Anne Zeidele un Andra Švarca.

Platformas Latvian Literature rīkotā “Atdzejas darbnīca” jau otro gadu norisināsies Siguldā, tās laikā taps atdzejojumi abās valodās. Tulkošanas pieredzi Siguldā bagātinās iespēja uz vietas apspriest atdzejas jautājumus ar pašām autorēm, raisot sarunas gan par izvēlētajiem tekstiem, gan tulkojamības iespējām kopumā. Vācu dzejnieces atdzejos Madaras Gruntmanes, Ingas Gailes, Annas Belkovskas un Agneses Rutkēvičas dzeju. Labi pazīstamās latviešu autores savukārt atdzejos Annas Hetceres, Karlas Reimertes, Annes Zeideles un Andras Švarcas dzejoļus

Saruna ciklā “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. septembris plkst. 17:00
Mākslas darbu izstādes atklāšana un koncerts “Pedagogs tuvplānā” Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis”

28. septembrī plkst. 17.00 Siguldas Mākslu skolā “Baltais flīģelis” par godu Skolotāju dienai notiks mākslas darbu izstādes atklāšana un koncerts “Pedagogs tuvplānā”. Pasākumā piedalīsies Siguldas novada Mūzikas un mākslas skolu pedagogi un draugi.

Koncertā būs iespējams dzirdēt visdažādāko laikmetu un stila mūziku. Izstādē tiks eksponēti jaunākie mākslas darbi dažādās tehnikās, kuros atklāsies katra pedagoga individuālais mākslinieciskais rokraksts.

Izstāde būs apskatāma līdz 2. novembrim darbdienās plkst. 10.00–19.00 un sestdienās plkst. 10.00–14.00.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
28. septembris plkst. 18:30
Meistarklase “Aromāts iedvesmo – Dabīgu smaržu gatavošanas darbnīcas” Siguldā

Septembrī un oktobrī Siguldā norisināsies četras meistarklases “Aromāts iedvesmo – Dabīgu smaržu gatavošanas darbnīcas”. Tajās aicināti piedalīties Siguldas novada iedzīvotāji. Nodarbībās dalība būs bez maksas.

Dabīgu smaržu gatavošanas darbnīcās ikvienam būs iespēja pagatavot sev piemērotākās dabīgās smaržas kopā ar sertificētu aromterapijas speciālisti un zīmola “Aroma Inspires” radītāju Signi Milleri.

Nodarbībā būs iespēja uzzināt par ēteriskajām eļļām, aromterapijas vēsturi, ēterisko eļļu iegūšanas metodēm, to sastāvu un kvalitāti, ēterisko eļļu grupām, kā arī ēterisko eļļu iedarbību. Galvenie ieguvumi, sistemātiski strādājot ar ēteriskajām eļļām, ir labsajūtas paaugstināšanās, spriedzes mazināšanās, dzīves kvalitātes uzlabošanās.

Darbnīcā dalībnieki iegūs:

 • zināšanas ēterisko eļļu pasaulē;
 • notiks aptuveni 30 ēterisko eļļu smaržošana un izzināšana;
 • notiks Austrālijas ēterisko eļļu smaržošana un izzināšana;
 • pats pagatavosi savu individuālo dabīgo smaržu (10 ml);
 • smaržas kompozīcijā iekļauto ēterisko eļļu aromātu skaidrojumu;
 • ēterisko eļļu enerģētiskā spēka skaidrojumu.

Praktiska informācija:

 • darbnīcā var piedalīties bez priekšzināšanām;
 • darbnīca nav ieteicama grūtniecēm un krūts barošanas laikā;
 • darbnīcas ilgums ~2,5h,
 • dalība – bezmaksas.

Darbnīcas notiks šādos datumos:

 • 10. septembrī no plkst. 10.00 līdz 12.30;
 • 21. septembrī no plkst. 18.30 līdz 21.00;
 • 28. septembrī no plkst. 18.30 līdz 21.00;
 • 8. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 12.30.

Vietu skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās. Reģistrācija darbnīcām šeit.

Norises vieta Siguldas centrā tiks precizēta pēc reģistrēšanās. Papildu informāciju var iegūt, zvanot S. Millerei uz tālruņa numuru 26186122 vai, rakstot uz e-pastu signe.millere@gmail.com.

Projektu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 

29. septembris plkst. 18:00
Dzejas dienas – Raksti ar rakstnieku Mālpils Kultūras centrā
29. septembris plkst. 18:00
Miķeļdienas Ražas svētki Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
29. septembris plkst. 18:00
Lekcija “Kā atpazīt un novērst izdegšanu” Siguldas Valsts ģimnāzijā

Dienu pirms Veselības dienas ikviens varēs apmeklēt īpaši organizētu lekciju, kas norisināsies 29. septembrī plkst. 18.00–20.00. Siguldas Valsts ģimnāzijā. Lekcija “Kā atpazīt un novērst izdegšanu” ir tapusi sadarbībā ar Siguldas Valsts ģimnāzijas Lielo ģimnāziju, noslēdzot lekciju ciklu “Sevis apzināšana un rīcība tagad”.

Tās apmeklējums dos teorētisko ieskatu, lai palīdzētu ikdienas darbā atpazīt izdegšanas simptomus un uzsāktu profilaktisku rīcību tās novēršanai. Nodarbība notiks divās daļās – teorētiskajā un praktiskajā. Lekcija ilgums – divas stundas.

Nodarbību vadīs Marija Ābeltiņa (Ph.D.), apmācību vadītāja, klīniskā psiholoģe un pārraudze, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste un supervizore.

Kā atpazīt un novērst izdegšanu?

Profesionālā izdegšana ir bīstama gan pašiem cilvēkiem, gan organizācijām. Tā nozīmē lielus finansiālus zaudējumus darba devējam un veselības sarukšanu darbiniekam.

Mēs darbā pavadām pusi no savas nomoda dzīves, tādēļ ir svarīgi ieguldīt tās kvalitātē! 

Šo divu stundu apmācību laikā ielūkosimies profesionālās izdegšanas pazīmēs, mēģināsim saprast kā to atšķirt no noguruma un depresijas. Izrunāsim profesionālās vides apstākļus, kas padara darba vidi par "toksisku", kā arī personīgos ieradumus, kas var sekmēt izdegšanu. Detalizēti aplūkosim iespējamās palīdzības iespējas sev un citiem.

Apmācību nodarbības laikā visās apskatāmās tēmās uzsvars tiks likts uz to praktiskajiem aspektiem un teorētiskās atziņas tiks ilustrētas ar konkrētiem piemēriem. Nodarbību laikā paredzēti praktiskie vingrinājumi.

Par lektori

2022. gadā ieguvusi doktora grādu psiholoģijā (Ph.D.), pētot profesionālas izdegšanas fenomenu.

Papildu akadēmiskai izglītībai no 2013. gada ir sertificēta KBT speciāliste un no 2019. gada arī supervīzore. 2020. gadā kļuva par vienu no pirmajām Shēmu terapijas speciālistēm Latvijā.

Grāmatas “Profesionālā izdegšana. Pamanīt un novērst izdegšanu, atgūt darba efektivitāti un dzīvesprieku” autore. Strādājusi 10 gadus Krīžu un konsultāciju centrā Skalbes ar cilvēkiem un organizācijām krīzes apstākļos.

Šobrīd strādā privātpraksē, kā arī vairāk nekā 17 gadus darbojas, vadot un organizējot dažādas pašattīstības un pašizpētes nodarbības, ir autore dažādiem psiholoģiskās izaugsmes treniņiem un apmācību kursiem privātiem un valsts uzņēmumiem, kā arī Latvijas Universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē un citur.

Pēdējā laikā ir novadīti vairāk nekā 70 tiešsaistes semināri un klātienes semināri par dažādiem mentālās veselības jautājumiem un stresa pārvaldes jautājumiem, privāto uzņēmumu, valsts un nevalstisko organizāciju darbiniekiem un vadītājiem. Ir aktīva medijos, veicinot sabiedrības informētību par dažādiem mentālās veselības jautājumiem.

ID karšu piedāvājums
29. septembris plkst. 19:00
Kamerizrāde “Dzeltenais trotuārs” kultūras centrā “Siguldas devons”

29. septembrī plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” varēs apmeklēt kamerizrādi “Dzeltens trotuārs”.

Programmā: Annas Veismanes mūzika un Montas Kromas dzeja. Monta Kroma (1919–1994) ir viena no spilgtākajām un novatoriskākajām latviešu modernisma pārstāvēm. Dzejnieces simtgadei veltītie pasākumi un izdevumi, tostarp literatūrzinātnieces Agijas Ābiķes-Kondrātes sastādītā izlase “Trotuārs”, pirms dažiem gadiem ar jaunu enerģiju aktualizēja šīs neparastās dzejnieces lomu 20. gadsimta 70. gadu lirikas telpā un visā latviešu dzejas vēsturē. Kromas darbos saklausāmi dinamiski pilsētas motīvi, intīma jūtu atklāsme, jutekliskums un grafiska izteiksme. Tālaika literārās vides bieži nepieņemti vai pārprasti, šie dzejoļi ir pārdzīvojuši savu laiku un mūsdienās ļauj runāt par Kromu kā novatorisku un fascinējošu dzejnieci, kuras mantojums saista uzmanību gan modernisma un urbānās dzejas, gan femīnās rakstības kontekstā. Kromas dzejas iedvesmota tapusi arī programma “Dzeltenais trotuārs” ar Annas Veismanes oriģinālmūziku. Dzeju un mūziku uzvedumā izdzīvos izcilā aktrise Guna Zariņa un labi zināmi latviešu mūziķi: flautiste Maija Zandberga, pianists Rihards Plešanovs un fagotists Jānis Semjonovs.

Biļetes cena – no 15 līdz 20 eiro,ar Siguldas novada ID kartēm 20 % atlaide, daudzbērnu ģimenēm – 40 % atlaide, iegādājoties biļeti iepriekš.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

29. septembris plkst. 20:00
Latvijas nakts orientēšanās čempionāts 2023 Turaidā, Vikmestes gravā
30. septembris
Miķeļdienas tirgus pie Inčukalna Tautas nama
30. septembris plkst. 09:30
Siguldas novada Veselības diena

Jau 30. septembrī Siguldas novadā norisināsies Veselības diena. Tās laikā novadniekiem bez maksas būs iespēja apmeklēt ārstus, veikt eksprestestus, piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs, praktiskās nodarbībās un lekcijās par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Dienu pirms Veselības dienas ikviens varēs apmeklēt īpaši organizētu lekciju, kas norisināsies 29. septembrī Siguldas Valsts ģimnāzijā. Lekcija “Kā atpazīt un novērst izdegšanu” ir tapusi sadarbībā ar Siguldas Valsts ģimnāzijas Lielo ģimnāziju, noslēdzot lekciju ciklu “Sevis apzināšana un rīcība tagad”. Tās apmeklējums dos teorētisko ieskatu, lai palīdzētu ikdienas darbā atpazīt izdegšanas simptomus un uzsāktu profilaktisku rīcību tās novēršanai. Nodarbība notiks divās daļās – teorētiskajā un praktiskajā. Lekcija ilgums – divas stundas.

Veselības dienas norises kopumā tiek piedāvātas sešās vietās – Allažu Sporta centrā, Inčukalna Sporta centrā, Krimuldas Sporta centrā, Lēdurgas Sporta centrā, Mālpils Sporta centrā un Siguldas Sporta centrā.

Iedzīvotājiem būs iespēja izmantot pašvaldības organizētos autobusus:

 • plkst. 8.45 Lēdurga, plkst. 9.00 Inciems, plkst. 9.10 Eikaži, plkst. 9.20 Ragana, plkst. 9.26 Sunīši, plkst. 9.37 Turaida, plkst. 9.45 Sigulda; plkst. 16.00 – reiss atpakaļ uz Lēdurgu no Siguldas;
 • plkst. 8.45 Mālpils, plkst. 8.55 Allažmuiža, plkst. 8.59 Allaži, plkst. 9.04 Stīveri, plkst. 9.16 Egļupe, plkst. 9.26 Inčukalns, plkst. 9.32 Gauja, plkst. 9.45 Sigulda; plkst. 16.00 – reiss atpakaļ uz Mālpili no Siguldas;
 • plkst. 9.19 More, plkst. 9.33 Jūdaži, plkst. 9.45 Sigulda; plkst. 16.00 – reiss atpakaļ uz Mori no Siguldas.

Pieteikt braucienu iespējams no 18. līdz 25. septembrim, zvanot uz tālruņa numuru 22431757 (Sintija Lāma).

 

Veselības dienas programma

Allažu Sporta centrā (Skolas ielā 5, Allažos)

 • plkst. 10.00–12.00 norisināsies individuālais basketbola soda metienu konkurss.

Inčukalna Sporta centrā (Zvaigžņu ielā 2A, Inčukalnā)

 • plkst. 12.00–14.00 norisināsies fizioterapeita lekcija “Vingrojumi un fizioterapeita ieteikumi Tavai ikdienai”. Lektore – Grēta Frančeska Jermoļeno;
 • plkst. 13.00 disku golfa kā sporta veida iepazīšana. Būs iespēja izmēģināt šo spēli pašiem, iepazīties ar spēles noteikumiem un citām saistošām lietām.

Krimuldas Sporta centrā (Skolas ielā 11A, Raganā)

 • plkst. 9.00–11.00 būs iespēja apmeklēt fizioterapeita lekciju “Vingrojumi un fizioterapeita ieteikumi Tavai ikdienai”. Lektore – Grēta Frančeska Jermoļeno.

Lēdurgas Sporta centrā (“Skola”, Lēdurgā)

 • plkst. 11.00 norisināsies Kornhola sacensības ģimenei. Sacensībās aicināts piedalīties ikkatrs; reģistrēšanās tām notiks sacensību dienā līdz plkst. 10.00.

Mālpils Sporta centrā (Sporta ielā 1, Mālpilī)

 • plkst. 15.00–17.00 notiks fizioterapeita lekcija “Vingrojumi un fizioterapeita ieteikumi Tavai ikdienai”. Lektore – Grēta Frančeska Jermoļeno.

Siguldas Sporta centrā (Ata Kronvalda ielā 7A, Siguldā)

 • plkst. 9.30–10.30 saruna topošajiem un jaunajiem vecākiem “Izaicinājumi jauno vecāku lomā. Kā parūpēties par sevi ikdienā ar mazu bērnu”. PEP mammas apmācībā – Liju Liepiņa-Putra un Lieni Ķilla-Husbija. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi liepinalija@gmail.com. Nodarbība notiks Vingruma zālē;
 • plkst. 10.00–16.00 Lielajā zālē norisināsies veselības pārbaudes. Ar iepriekšējo pierakstu varēs veikt šādas pārbaudes: kāju vēnu skrīnings; pēdu datordiagnostika; endokrinologa un neirologa konsultācijas. Pieraksts uz pārbaudēm būs atvērts no 20. septembra plkst. 10.00, zvanot uz tālruņa numuru 28686809. Bezmaksas piedāvājums pieejams Siguldas novadā deklarētajiem iedzīvotājiem, uzrādot Siguldas novada ID karti. Bez iepriekšēja pieraksta iespēja veikt glikozes, holesterīna, hemoglobīna, asinsspiediena, pulsa oksimetra un acu spiediena mērījumus, kā arī HIV, hepatītu un sifilisa eksprestestus. Būs iespēja apgūt krūšu pašpārbaudi vecmātes uzraudzībā. Ar bioimpedances metodi varēs noteikt muskuļu, tauku, šķidruma, kaulu masu un to sadalījumu, kā arī aprēķināt bioloģisko vecumu un individuāli nepieciešamo kaloriju daudzumu;
 • plkst. 11.00–13.00 lekcija kopā ar psiholoģi Juritu Smiltiņu, kas interesentiem izklāstīs par bērna veselīgas attīstības priekšnosacījumiem dažādos vecuma posmos, kā atbalstīt, iedrošināt un virzīt bērnu, veidojot pozitīvu pārliecību par sevi un pasauli. Lekcijas temats būs interesants gan vecākiem, gan pedagogiem un citiem interesentiem. Lekcija norisināsies uz skrejceļa;
 • plkst. 14.00–16.00 lekcija “Kā mainīties pašiem un mainīt citu cilvēku uzvedību? Smadzeņu pašregulācijas un pārmaiņu neirobioloģija” kopā ar neiroloģiSandru Vestermani (kognitīvo neirozinātņu maģistre). Lekcijas pirmajā daļā varēs iepazīties ar faktoriem, kuri ietekmē mūsu smadzeņu (dis)regulāciju, un apzināt metodes, kā uzlabot smadzeņu pašregulāciju. Otrā daļa būs veltīta iespējām mainīties pašiem un mainīt citu cilvēku uzvedību, izmantojot iekšējās motivācijas un atalgojuma sistēmas, ņemot vērā smadzeņu plastiskumu un individuālās smadzeņu mainīšanas iespējas un robežas. Lekcija norisināsies uz skrejceļa;
 • no plkst. 16.00 peldbaseinā un ūdens atrakciju parkā notiks ūdens nodarbību atvērtā durvju diena.

Visā novadā tiks piedāvāta papildu brīvdabas aktivitāte, izmantojot lietotni “CILPO”. Piedaloties tajā, būs iespēja iepazīties ar Siguldas novadu, pavadīt laiku kopā ar ģimeni, draugiem vai vienatnē.

Veselības dienas programmā ir iespējamas izmaiņas. Aicinām sekot līdzi informācijai pašvaldības tīmekļa vietnē, kā arī sociālo tīklu vietnēs.

Daļa aktivitāšu tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

30. septembris plkst. 10:00
Peldēšanas nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

30. septembris plkst. 11:00
“Rīts ar literatūrzinātnieku”. Vēsturnieka Mārtiņa Mintaura priekšlasījums “Noziegumam pa pēdām” Lēdurgas Kultūras namā

30. septembrī plkst. 11.00 Lēdurgas Kultūras namā aicinām uz vēsturnieka Mārtiņa Mintaura priekšlasījumu “Noziegumam pa pēdām”. Ikdienas dzīve Latvijā detektīvromāna spogulī (20. gadsimta 60.–80. gadi)”. Pasākums notiek cikla “Rīts ar literatūrzinātnieku” ietvaros. Pasākums skatāms arī tiešraidē kultūras centra “Siguldas devons” Facebook lapā.

Detektīvromāni un stāsti pieder tā sauktajam populārās literatūras žanram, ko cilvēki labprāt lasa, bet literatūras kritika dažkārt šo prozu ierindo otrās kategorijas literatūrā. Tomēr vēsturnieki mūsdienās bieži pievēršas detektīvam kā sociālās vēstures avotam, kas var sniegt interesantas un pat unikālas liecības par cilvēku ikdienas dzīvi, tās apstākļiem, sabiedrībā valdošajiem priekšstatiem noteiktā laika posmā. Detektīva žanram ir savas likumsakarības, tās prasa grodi savērptu sižetu, kas saista lasītāja interesi, spilgtus tēlus un raksturus, ar kuriem var identificēties un kurus var atpazīt kā savus laikabiedrus. Detektīvus labprāt ekranizē gan atsevišķās filmās, gan seriālos, jo ikviens savureiz ir jutis aicinājumu doties “noziegumam pa pēdām”, kā sekojot pirmatnējam mednieka instinktam.

Padomju Savienībā detektīvs bija viena no retajām legālajām izklaidēm, kas varēja pastāvēt sociālistiskajā valstī, kur šķietami nebija pamata noziegumiem, vismaz tā apgalvoja padomju propaganda. Politiskās cenzūras apstākļos labākie latviešu detektīvžanra literatūras darbi, kurus radīja Andris Kolbergs, Viktors Lagzdiņš, Vladimirs Kaijaks un Gunārs Cīrulis stāstīja par sabiedrībā valdošajiem tikumiem un netikumiem, par “reālo sociālismu” un tā zemstrāvām, kas nekad neparādījās oficiālajā presē un tikai retumis bija sastopama citos literārajos tekstos. Tādēļ ir vērts atcerēties 20. gadsimta 60. līdz 80. gadu Latvijas ikdienas dzīves ainavu, kas tieši detektīvstāstos un romānos ieguva savu laikmetu spilgti raksturojošas krāsas. Detektīvu uzmanības centrā Latvijas PSR bija noziegumi, kam bija padomju sociālismā un ekonomikā sakņoti cēloņi, līdz ar to detektīvs atklāja tās sabiedrības dzīves puses, par kurām klusēja padomju ideoloģija un propaganda.

Mārtiņš Mintaurs (1979) ir vēsturnieks ar pieredzi pētniecībā un muzeju darbā, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes docents un Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks. Interesējas par latviešu literatūru un Latvijas vēsturi 19. un 20. gadsimtā. Pusmūža gadiem piemītošo sentimentālismu pārvar, bērnības atmiņu iespaidā pievēršoties vēlīnā padomju režīma pētīšanai.

Pasākumu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds; informatīvais atbalstītājs – “Latviešu grāmatai 500”.

Ieeja – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

30. septembris plkst. 12:00
Siguldas Rudens orientēšanās Silciemā
30. septembris plkst. 12:00
Radošā rakstīšana kopā ar Ziedoņa klasi Anšlava Eglīša ekspozīcijā, Inciemā

Šajā kultūras pieredzē dalībnieki iepazīsies ar Imanta Ziedoņa literāro daiļradi, tās mantojuma būtisko daļu – epifānijām, kas ir Ziedoņa paša radīts īsās prozas žanrs.

Ieeja – bez maksas.Vietu skaits ierobežots, dalību pieteikt, zvanot uz tālruņa numuru 26752873.

30. septembris - 3. oktobris
12. Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā Siguldas pilsētas vidusskkolā

30. septembrī no plkst. 12.30 līdz 19.15. Siguldas pilsētas vidusskolā notiks viens no lielākajiem ikgadējiem šaha turnīriem Baltijas valstīs – Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā. Sagaidāms, ka dalībnieku skaits sacensībās būs ievērojams; jau šobrīd tām pieteikušies vairāk nekā 100 dalībnieki. Turnīrs iemantojis popularitāti arī ārvalstu dalībnieku vidū – tajā piedalīsies šahisti ne tikai no Latvijas, bet arī no Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas un Čehijas. Turnīrs turpināsies arī 1. oktobrī no plkst. 10.45 līdz 14.45.

Atbilstoši turnīra rezultātiem tiks apbalvoti pirmo astoņu vietu ieguvēji, tiks noteikti trīs labākie Siguldas novada šahisti, kā arī tiks piešķirtas speciālbalvas dažādās spēlētāju kategorijās – labākais juniors, seniors, dāma, ārzemnieks un citās kategorijās, dodot iespēju par balvām cīnīties visiem turnīra dalībniekiem.

Reģistrēto dalībnieku saraksts ir skatāms šeit.

Turnīra nolikums aplūkojams šeit. Lai pieteiktos turnīram, dalībniekam uz e-pasta adresi siguldachess@gmail.com jānosūta savs vārds, uzvārds, FIDE ID numurs un dzīvesvietas pilsēta. Dalības maksa turnīrā ir 15 eiro. Līdz 27. septembra plkst. 17.00 dalības maksa 12 eiro. Siguldas novada iedzīvotājiem, tajā skaitā Siguldas novada skolu audzēkņiem,uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti dalība turnīrā ir bez maksas.

Turnīrs notiek ar Siguldas novada pašvaldības un Latvijas Šaha federācijas finansiālu atbalstu. Šaha turnīru organizē Siguldas šaha klubs sadarbībā ar Siguldas pilsētas vidusskolu, Siguldas novada pašvaldības Sporta pārvaldi un Rīgas Šaha federāciju.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

30. septembris plkst. 18:00
Kristapa Vanadziņa džeza trio koncerts Krimuldas muižā
Biļetes iespējams rezervēt, zvanot uz tālruņa numuru 29111619 vai rakstot uz e-pasta adresi info@krimuldasmuiza.lv. Biļetes varēs iegādāties arī  Biļešu paradīzeskasēs dažus mēnešus pirms pasākuma. Biļešu cena no 25 līdz 40 eiro.

Pasākums notiek ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

 

30. septembris plkst. 19:00
Grupas “Dzelzs vilks” koncerttūres “Dzelzs vilks. Jauni 30” atklāšana kultūras centrā “Siguldas devons”

 

Viena no jaudīgākajām latviešu rokgrupām “Dzelzs vilks”, atzīmējot vairāk nekā 30 gadus uz skatuves un svinot nesen iznākušo albumu “Jauni”, šoruden dosies līdz šim vērienīgākajā apvienības koncertturnejā “Dzelzs vilks. Jauni 30”. Koncertu sēriju grupa atklās 30. septembrī grupas mītnes pilsētā – Siguldā, pirmoreiz piedāvājot albumu “Jauni” vinila plates formātā.

“Grupas “Dzelzs vilks” trīsdesmito gadu jubileju 2021. gadā svinējām klusāk, jo lielāki pasākumi nevarēja notikt, taču šogad ar grupas jaunāko studijas albumu “Jauni” azotē esam nolēmuši atzīmēt šo jubileju lielākā koncertturnejā, ņemot līdzi spilgtāko “Dzelzs vilka” mūzikas bagāžu un raugoties nākotnē ar jaunu mūziku,” par gaidāmo koncerttūri stāsta mūziķi.

“Dzelzs vilks” jau mazliet vairāk nekā trīs gadu desmitus ir eksplozīva parādība pie Latvijas rokmūzikas debesīm gan grupas skaņu ierakstos, gan uz koncertu skatuvēm. Ar 15 studijas albumiem un septiņām Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvām “Zelta mikrofons” azotē grupa nemainīgi pulcina koncertos visu paaudžu fanus, katrā uzstāšanās reizē noturot klausītājus uz spēcīga rokmūzikas viļņa.

Grupas klasika – dziesmas “Uijā uijā nikni vilki”, “Balerīna”, “Oranži mati”, “Ļauj man tevi” un citas, kā arī jaunākās dziesmas no studijas albuma “Jauni” – topu virsotnes iekarojušās “Ir” un “Tu negaidīji rītu”, kā arī “Tās vēl nav beigas” no populārās spēlfilmas “Klases salidojums”, ir iegulušas ne tikai raidstaciju viļņos, bet arī klausītāju sirdīs.

Grupu “Dzelzs vilks” tālajā 1991. gadā Mālpilī dibinājis tās solists, ģitārists un dziesmu autors Juris Kaukulis, kura balss tembrs, harizmātiskā uzstāšanās maniere un nenogurdināmā enerģija nav sajaucama ne ar vienu citu. Grupas sastāvā šobrīd muzicē arī Kaspars Tobis (sintezatori), Mārcis Judzis (bungas) un Kārlis Alviķis (bass).

Koncertturnejā “Dzelzs vilks. Jauni 30” ar pilnu jaudu izskanēs gan klausītāju iemīļotas kompozīcijas, gan retāk atskaņoti skaņdarbi, gan arī “Dzelzs vilka” jaunākā daiļrade.

Biļešu cena – 18–30 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 

30. septembris plkst. 19:30
Nakts peldējums Siguldas Sporta centrā

30. septembrī Siguldas Sporta centrā Eiropas Sporta nedēļas ietvaros norisināsies viens no skanīgākajiem un vērienīgākajiem aktīvā dzīves veida pasākumiem – Nakts peldējums, kurā Siguldas iedzīvotājiem un to viesiem būs iespēja ne vien izbaudīt patīkamu peldi pozitīvas mūzikas un apgaismojuma pavadījumā, bet arī izaicināt sevi pusstundas peldējumā.

Turpinot iepriekšējo gadu tradīciju, šogad Nakts peldējuma programma ir pielāgota mazākam dalībnieku skaitam (noteikts maksimālais skaits katrā grupā), vienlaikus piedāvājot vēl nebijušu izaicinājumu – dalību pusstundas peldējumā.

Pusstundas peldējumā dalībniekiem būs iespēja brīvi izvēlētā peldēšanas stilā, veidā un tempā nopeldēt pēc iespējas lielāku distanci. Savukārt, lai nodrošinātu ikviena interesenta dalību šajā izaicinājumā, ir izveidotas četras grupas, kurās dalībnieks var pieteikties:

 • Entuziasti un ģimenes (bērni un jaunieši, kā arī pieaugušie ar zemām vai vidējām prasmēm). Peldējuma laiks: plkst. 19.00–19.30;
 • Amatieru un tautas grupa  (bērni un jaunieši, kā arī pieaugušie ar labām prasmēm). Peldējuma laiks: plkst. 19.45–20.15;
 • Sporta grupa  (bērni un jaunieši, kas trenējas sporta grupās, kā arī peldēšanas vecmeistari). Peldējuma laiks: plkst. 20.30–21.00;
 • Pro grupa  (bērni un jaunieši, kā arī peldēšanas vecmeistari ar ļoti labām prasmēm). Peldējuma laiks: plkst. 21.15–21.45.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Reģistrācija pasākumam notiek tiešsaistē – tīmekļa vietnē naktspeldejums.lv.

Nakts peldējums tiek rīkots Eiropas Sporta nedēļas ietvaros ar Latvijas Sporta federāciju padomes finansiālu atbalstu un Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

1. oktobris - 30. oktobris
1. Siguldas novada mākslinieku plenēra darbu izstāde Lēdurgas Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

1. oktobris - 28. oktobris
Literārā izstāde “Rakstnieka saucēja balss. Rakstniekam Albertam Belam – 85” Siguldas novada bibliotēkā
1. oktobris - 28. oktobris
Literārā izstāde bērniem un jauniešiem “Zelta rudens” Siguldas novada bibliotēkā
1. oktobris - 21. oktobris
Literārā izstāde bērniem un jauniešiem “15. oktobris – Valsts valodas diena” Siguldas novada bibliotēkā
1. oktobris - 31. oktobris
Tematiskā izstāde “Novadniekam Agrim Daņiļevičam – 60” Lēdurgas bibliotēkā
1. oktobris - 31. oktobris
Novadpētniecības izstāde “Latvietis, kurš prata savas tautas likteņus un ilgas akmenī kalt. Tēlniekam Kārlim Zālem – 135”, “Jubileja bērnu literatūras rakstniekam Otfrīdam Preisleram – “Baidies!”” Inčukalna bibliotēkā
1. oktobris - 31. oktobris
Tematiskā izstāde “Rakstu, zīmju, simbolu valoda”, “Svētki rudenī” Siguldas novada bibliotēkā
1. oktobris - 28. oktobris
Izstāde “Bibliotēkas baisākie romāni” Krimuldas bibliotēkā
1. oktobris plkst. 15:00
Starptautiskā Senioru diena kultūras centrā “Siguldas devons”

Svētdien, 1. oktobrī, plkst. 15.00 novada seniori aicināti atzīmēt Senioru dienu kultūras centrā “Siguldas devons”, baudot Žorža Siksnas koncertprogrammu “Nepalaid garām”. Kā katru gadu, arī šogad tiks sumināti Siguldas pilsētas, Mores, Jūdažu, Allažu un Siguldas pagasta pensionāru biedrības dalībnieku apaļo jubileju gaviļnieki.

Pēc pasākuma svinīgās daļas – neformāla tikšanās ar līdzi paņemtajiem groziņiem. Žoržs Siksna – latviešu estrādes leģenda. Spožāko tenoru nav iespējams iedomāties bez Raimonda Paula un Ivara Vīgnera pērlēm “Muļķe sirds”, “Genoveva”, “Nepalaid garām”, “Jel dod man bučiņ`”, “Pasaulīte” u.c.

Koncertā piedalīsies Žoržs Siksna, pianists Anatolijs Livča, Jelgavas tirkīza kora meitenes Anna Siksna un Agita Zundure. Lai nodrošinātu iespēju nokļūt uz pasākumu, Allažu, Jūdažu, Mores un Siguldas pagasta iedzīvotājiem tiks nodrošināts transports uz un no pasākuma norises vietas. Interesenti aicināti pieteikties pie savas dzīvesvietas pensionāru biedrības vadītājiem:

 • Jūdažu pensionāru koordinatore Lilita Pladare; tālrunis 26254118;
 • pensionāru biedrība “​Sigulda” vadītāja Vija Brikmane; tālrunis 25925589;
 • Allažu pensionāru apvienības vadītāja Mārīte Grantiņa; tālrunis 22016955;
 • Mores pagasta pensionāru apvienība Inese Kļaviņa; tālrunis 28693012;
 • pensionāru biedrības Siguldas pagasta nodaļas priekšsēdētāja Ruta Kupce; tālrunis 29105303.

Papildu informācija, sazinoties ar Siguldas pagasta Kultūras nama vadītāju Kristīni Lapiņu (tālrunis: 26783938).

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
1. oktobris plkst. 15:00
Mildas Laubertes piemiņai veltītais 7. ātrspēles šaha turnīrs Siguldas pilsētas vidusskolā

Svētdien, 1. oktobrī, plkst. 15.00 Siguldas pilsētas vidusskolā notiks 7. Mildas Laubertes piemiņas ātrspēles turnīrs. Visu laiku slavenākās Latvijas šahistes dzīves gaitas bijušas saistītas ar Siguldu, un Siguldas šaha klubs, rūpējoties par M. Laubertes piemiņas saglabāšanu, ik gadu organizē arī šo turnīru. Reģistrēto dalībnieku saraksts ir skatāms šeit.

Turnīra nolikums aplūkojams šeit. Lai pieteiktos turnīram, dalībniekam uz e-pasta adresi siguldachess@gmail.com jānosūta savs vārds, uzvārds, FIDE ID numurs un dzīvesvietas pilsēta. Dalības maksa turnīrā ir 15 eiro. Līdz 27. septembra plkst. 17.00 dalības maksa 12 eiro. Siguldas novada iedzīvotājiem, tajā skaitā Siguldas novada skolu audzēkņiem,uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti dalība turnīrā ir bez maksas.

Turnīrs notiek ar Siguldas novada pašvaldības un Latvijas Šaha federācijas finansiālu atbalstu. Šaha turnīru organizē Siguldas šaha klubs sadarbībā ar Siguldas pilsētas vidusskolu, Siguldas novada pašvaldības Sporta pārvaldi un Rīgas Šaha federāciju.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

1. oktobris plkst. 16:00
Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa koncerts “Vēlēšanās” Lēdurgas Kultūras namā

Dziedātāja Ieva Akuratere klausītājus iepriecinās ar dziesmām no soloalbuma “Vēlēšanās”, kas tapis sadarbībā ar ģitāristu un komponistu Aivaru Hermani. Koncertā izskanēs arī citas abu mākslinieku sadarbībā radušās dziesmas.

Biļetes cena – 10 eiro. Biļetes var iegādāties Lēdurgas Kultūras namā pirms pasākuma.

2. oktobris - 14. oktobris
“Mēs visi esam tik vienādi, bet savā būtībā tik dažādi. rakstniekam Albertam Belam – 85” Krimuldas bibliotēkā
2. oktobris - 31. oktobris
Literāra izstāde “Mēs katrs kaut ko dārgu sirdī nesam… Rakstniecei, tulkotājai Elīnai Zālītei – 125” Inciema bibliotēkā
2. oktobris - 20. oktobris
Literārā izstāde “Cilvēks pats ir savs spēks. Avots un zvaigzne. Rakstniekam Albertam Belam – 85”, “15. oktobris – Valsts valodas diena” Mālpils bibliotēkā
3. oktobris plkst. 10:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem Siguldas novada Jaunrades centrā

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

3. oktobris plkst. 17:00
Sarunas par grāmatām un smaržām ar rakstnieci Daci Rukšāni un smaržzini Mariku Rozenbergu Siguldas novada bibliotēkā

3. oktobrī plkst. 17.00 Siguldas novada bibliotēkā norisināsies “Sarunas bibliotēkā” par grāmatām, smaržām un stāstu. Šoreiz sarunā tiksies rakstniece, smaržu kolekcionāre Dace Rukšāne un tulkotāja, smaržzine Marika Rozenberga.

Saistību starp smaržu un stāstu pamanījusi rakstniece Dace Rukšāne – gan jaunākajam romānam “Džikī”, gan vēl nepabeigtās triloģijas iepriekšējam romānam “Krieva āda” nosaukumā liekot leģendāru smaržu nosaukumus. Nosaukumā liktās smaržas rašanās stāsts ir romāna sižeta būtiska sastāvdaļa, saistība ar maņām arī rakstnieces valodu darījusi ļoti vielisku un juteklisku. Līdzīgi kā romānā “Krieva āda” caurviju motīvs ir leģendārās firmas “Chanel” smaržas “Cuire de Russie”, kuru aromātu dievina galvenā varone Emīlija, arī “Džikī” liktenīga loma ir smaržām. Ar “Guerlain” smaržām “Jicky” Meldras jūtu pasaulē ienāk vārds “unisekss”, par kuru 70. gadu Rīgā neviens nebija dzirdējis. Vēl nepabeigtā romānu triloģija izstāsta 20. gadsimta vēsturi no sievietes skatu punkta.

Marika Rozenberga ir viena no populārzinātniskā izdevuma “Lielā smaržu grāmata: smaržmīļiem visā pasaulē” tulkotājām un priekšvārda autore. Grāmata izseko pa desmitgadēm, kā mūsdienu pasaulē mainījušās parfimēru radītās smaržas un to vēstījums. “Lielā smaržu grāmata” domāta tiem, kam ir noturīga interese par smaržām un kas vēlas saprast pamatjautājumus. Kopumā 11 nodaļās skaidrots, kā darbojas cilvēka oža, kādas izejvielas tiek izmantotas smaržu radīšanai, aprakstīti zīmoli un parfimēri.

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ne vien uzzināt saistību starp stāstu un smaržu, bet arī izsmaržot slavenu parfimēru aromātus.

Dalība pasākumā – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

4. oktobris plkst. 10:00
Biedrības “Cerību spārni” organizēta konference “Cik svarīga ir cilvēku ar invaliditāti nodarbinātība? Pieredze, idejas, labā prakse” Siguldas pagasta Kultūras namā

Biedrība “Cerību spārni” 4. oktobrī Siguldā, Siguldas pagasta Kultūras namā, rīko konferenci “Cik svarīga ir cilvēku ar invaliditāti nodarbinātība? Pieredze, idejas, labā prakse”. Biedrība aicina pieteikties sociālās jomas pārstāvjus, uzņēmējus un valsts iestāžu, pašvaldību darbiniekus, kā arī ikvienu interesentu, kas vēlas paplašināt savu pieredzi un iegūt jaunas zināšanas.

Konferences mērķis ir uzzināt labāko pieredzi un izaicinājumus cilvēku ar invaliditāti nodarbinātības jautājumos Latvijā, lai veicinātu šo sociālo grupu nodarbinātību.

Konferencē piedalīsies Imants Lipskis, Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors, Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāvji Inga Krima un Varis Prudņikovs, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa, Ogres novada Sociālā dienesta pārstāve Zanda Vītola, Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācijas pārstāve Māra Skuja, sociālā uzņēmuma “Visi Var” vadītāja Indra Seļuka, biedrības “Cerību spārni” vadītāja un izveidotāja Eva Viļķina, uzņēmējs Gatis Latkovskis un citi iedvesmojoši runātāji.

Pasākumā tiks pārrunāti šādi temati:

 • darba devēju pieredze, nodarbinot cilvēkus ar invaliditāti;
 • sociālo pakalpojumu sniedzēju pieredze, organizējot nodarbinātības aktivitātes cilvēkiem ar invaliditāti;
 • Labklājības ministrijas aktualitātes par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību;
 • nodarbinātības valsts aģentūras aktualitātes par nodarbinātības atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti;
 • kādu darbu spēj darīt darbinieks ar invaliditāti?
 • kas jāņem vērā, nodarbinot cilvēkus ar dažāda veida funkcionālajiem traucējumiem?
 • kā tas ir – nodarbināt cilvēku ar invaliditāti?
 • organizācijas  “Esperando” (Rumānija) pieredze.

Pieteikšanās elektroniski, aizpildot veidlapu tiešsaistē.

Dalības maksa: līdz 15. septembrim, ieskaitot, ir 24 eiro. Pēc 15. septembra – 39 eiro. Konference no plkst. 10.00 līdz 15.30 notiks Siguldas pagasta Kultūras namā (Zinātnes ielā 7B, Siguldā). Par dalību konferencē tiks izsniegts apliecinājums (7 akad. st.). Vietu skaits ierobežots!

Papildu informāciju var saņemt, rakstot uz e-pasta adresi ugis.lapins@ceribusparni.lv.

4. oktobris plkst. 10:00
“Pūčulēnu skola”. Nodarbība sadarbībā ar pirmsskolas izglītības iestādi Lēdurgas bibliotēkā
5. oktobris - 31. oktobris
Ineses Birģeles gleznu izstāde “Ābols upē” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
5. oktobris plkst. 10:00
Lībiešu diena skolēniem “Meklējam lībiešus Turaidā”

Turaidas muzejrezervāts 5. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 15.00 aicina skolēnus piedalīties Lībiešu dienā “Meklējam lībiešus Turaidā!”, lai pusotras stundas garā piedzīvojumā interaktīvā veidā iepazītu Latvijas otras pamattautas – lībiešu vēsturi. Lībiešu dienas mērķis ir popularizēt Gaujas lībiešu kultūras mantojumu un iedvesmot skolēnus iepazīt lībiešu tautas vēsturi un personības. Lībiešu dienā īpaši aicinām 1.–6. klašu skolēnus.

Šajā dienā skolēnus sagaida aizrautīga ekskursija – “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, ceļojums pagātnē, pārlapojot “Indriķa hroniku”, viegliem un sarežģītiem šķēršļiem bagāts pārgājiens Lībiešu takā un “Pasaules radīšana” improvizētā māla darbnīcā. Programmas laikā skolēni uzzinās un iemācīsies arī vairākus vārdus lībiešu valodā.

Lībiešu diena skolēniem Turaidas muzejrezervātā notiek tradicionāli jau vairākus gadus. Tā ir vienreizēja iespēja skolu klasēm reizi gadā caur daudzveidīgām aktivitātēm izzināt Latvijas otras pamattautas vēsturi, veidot izpratni, kādas pēdas lībiešu kultūra ir atstājusi mūsdienās.

Lai popularizētu lībiskās saknes un lībiešu mantojumu latviešu valodā, Latvijas kultūrtelpā un ainavā, LU Lībiešu institūts sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludina 2023. gadu par Lībiešu mantojuma gadu. Apzinoties savu misiju lībiešu mantojuma saglabāšanā, Turaidas muzejrezervāts iesaistās Lībiešu gada norisēs.

Gaujas lībiešu vēstures izpēte ir viena no Turaidas muzejrezervāta pētniecības tēmām jau daudzu gadu garumā. Dārznieka mājā iekārtota ekspozīcija “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, kas vēsta par Gaujas lībiešu dzīvesveidu, vērtībām, amatniecību un kulta tradīcijām. Iepazīties ar ekspozīciju ikdienā iespējams arī muzejrezervāta gida pavadībā.

Lībiešu dienas programmas aktivitātes iekļautas izglītojošajā programmā “Ko lems līvu likteņzirgs?”, līdz ar to piedāvājums ir pieejams iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Pieteikšanās Lībiešu dienas aktivitātēm Turaidas muzejrezervātā 5. oktobrī  “Meklējam lībiešus Turaidā!”, vairāk informācijas, zvanot uz tālruņa numuru 29295189  vai rakstot uz e-pasta adresi info@turaida-muzejs.lv.

 

5. oktobris plkst. 16:00
Siguldietes Ineses Birģeles gleznu izstādes “Ābols upē” atklāšana Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
6. oktobris - 8. oktobris
Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivāls 2023 Siguldā

 

Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivāls (SBJLF) ir pirmais bērnu un jauniešu literatūras festivāls Latvijā. To rīko Siguldas novada Kultūras centrs "Siguldas devons" un tas notiks no šā gada 6. līdz 8. oktobrim Siguldā.

SBJLF komandas sapnis ir redzēt lasīšanu kā vienu no mūsu ikdienas nodarbēm. Lasīšanu, kas ikdienā iekļaujas tikpat organiski kā sociālo tīklu lietošana vai video spēles! Tādēļ aicinām – ikdienišķās situācijās vai gluži pretēji, atrodiet savu laiku lasīšanai!

Festivālā programma veidota ar mērķi iepazīstināt ar literatūras dažādajām šķautnēm – autori, ilustrācija, teātris, multimediji. Apmeklētājiem tiks piedāvātas sarunas un darbnīcas ar autoriem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Norvēģijas, ilustrāciju izstādes, teātra izrādes, multimediju pastaiga, nepublicēto darbu lasījumi, grāmatizdevēju jaunāko grāmatu prezentācijas un daudz kas cits.

Festivāls īpašu uzmanību pievērš izglītības iestādēm un iespējai papildināt skolēniem piedāvāto literatūras saturu, tādēļ pirmā festivāla diena, 6. oktobris, tiks veltīta novada izglītības iestādēm. Savukārt 7. un 8. oktobrī festivāla notikumus aicinām apmeklēt ikvienu interesentu.

Sestdien, 7. oktobrī

“Siguldas devonā”

 • Plkst. 10.00 Festivāla atklāšana

Zāle “Digiti”

 • Plkst. 12.00 “Kaķu darbnīca”. Saruna ar dzejnieci Inesi Zanderi (9+)
 • Plkst. 13.30 “Kā meklēt iedvesmu?”. Stāstu darināšanas darbnīca ar igauņu rakstnieci Rēli Reinausu (Reeli Reinaus) (9+)

Telpa mazajiem (Deju zāle)

 • No plkst. 11.00 līdz 17.00 “Vai grāmatai ir knābis?”. Interaktīva izstāde mazajiem pētniekiem (0-4)
 • Plkst. 11.00 “Grāmatu starta” Pūčulēnu skolas I nodarbība kopā ar Siguldas novada bibliotēku (pieteikšanās, rakstot uz e-pastu bernu.biblioteka@sigulda.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 67972425)

Zāle Silva

 • No plkst. 11.00 līdz 17.00 “Māja Hāpsalu” Ilonas Vīklandes (Ilon Wikland) ilustrāciju izstāde

Zāle “Radix”

 • Plkst. 14.00 Izrāde “Netikumīgie. Jaunu cilvēku portreti dzejā” (14+)

Grāmatizdevēju skatuve (LGA)

 • Plkst. 11.00 Zane Zusta ar pūcīti Ucipuci (5+) /Zvaigzne ABC
 • Plkst. 12.00 “Koko un Riko nedarbnīca” (5+) / Zvaigzne ABC Evija Gulbe un Linda Lošina
 • Plkst. 13.00 Daiga Čerikova “Spēlējos un mācos” (5+) / Madris
 • Plkst. 14.00 Ilustrāciju darbnīca (7+) / Latvijas Mediji
 • Plkst. 15.00 Agnese Vanaga, Anna Vaivare “Sirdslietas” (5+) / Liels un mazs – lasījums un komiksu darbnīca

Foajē

 • No plkst. 11.00 līdz 17.00 Grāmatu tirdziņš

Bērzu birzī

 • No plkst. 11.00 līdz 17.00 Āra lasītava

Siguldas Jaunās pils kvartāls

Pils dārzs

 • No plkst. 11.00 līdz 17.00 Paslēptuves – Orientēšanās spēle pēc norvēģu autores Kristinas Rūšiftes (Kristin Roskifte) grāmatas “Visi skaitās” motīviem
 • No plkst. 18.00 līdz 22.00 Multimediju dzejolis “Grāmatu satikšanās”

Dīķa māja (Pils iela 16/1)

 • No plkst. 11.00 līdz 17.00 “Anetes kiosks: stāsti, grāmatas, ilustrācijas un citas lietas” – Anetes Meleces ilustrāciju izstāde

Pils paviljons

 • Plkst. 11.30 “Stāstu stāsts”, Latvijas kultūras kanona stāstu puzles atvēršana kopā ar rakstnieci Luīzi Pastori (sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku) (5+)
 • Plkst. 12.30 “Skaņu grāmata”, darbnīca pēc ukraiņu autoru R. Romanišinas, A. Lesiva (Р. Романишин, А. Лесів) grāmatas “Skaļi, klusu, čukstus” kopā ar mākslinieci Elīnu Skrapci (5+)
 • Plkst. 13.30 “Mītu maskēšanās”. Masku darināšanas darbnīca ar lietuviešu rakstnieci Kotrīnu Zīli (Kotryna Zylė) (9+)
 • Plkst. 15.00 “Drošāks es” un kopdziedāšana ar skatītājiem (LGA) – Mūziķa Artura Gruzdiņa drošības priekšnesums ar dziesmām no dzejoļu grāmatas bērniem

Jaunrades centrs (Raiņa iela 3)

 • No plkst. 11.00 līdz 17.00 Izstāde “Zīnu anatomija”

Jāņa Čakstes iela 1, iekšpagalms

 • Plkst. 13.30 “Visi skaitās”. Skatāma un skaitāma mudžizrāde visai ģimenei (5+)

Skeitparks Raiņa parkā

 • Plkst. 17.30 Nepublicēto darbu lasījumi jauniešiem (12+)
 • Plkst. 19.00 “Brīvrunu projekts” (12+)

Pie “Siguldas devona”

 • No plkst. 10.00 līdz 20.00 Interaktīva lasīšanas strūklaka

Svētdien, 9. oktobrī

“Siguldas devons”

Foajē

 • Plkst. 10.00 Nepublicēto darbu lasījumi visai ģimenei
 • Plkst. 11.00-16.00 Grāmatu tirdziņš

Zāle “Digiti”

 • Plkst. 11.00 “Anna un Froga”. Komiksu lasījums ar publikas iesaisti (5+)
 • Plkst. 14.00 “Kinderlande”. Komiksu lasījums ar publikas iesaisti (9+)

Zāle “Radix”

 • Plkst. 11.30 Izrāde “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” (5+)

Telpa mazajiem (Deju zāle)

 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 “Vai grāmatai ir knābis?”. Interaktīva izstāde mazajiem pētniekiem (0-4)

Zāle “Silva”

 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 Ilonas Vīklandes (Ilon Wikland) ilustrāciju izstāde

Grāmatizdevēju skatuve (LGA)

 • Plkst. 12.00 “Vecmāmiņa, kas pārvērtās par kucēnu” (5+) / Jānis Roze – Darbnīca ar grāmatas ilustratori Katrīnu Ērlihu
 • Plkst. 13.00 “Ceļojums Ukrainas vēsturē” (7+) / Sapņu spalva – komiksu darbnīca ar mākslinieci Leldi Braķi-Klaverī par grāmatu
 • Plkst. 14.00 “Pasaulē mīļākais klusums” (14+) / Jānis Roze – tikšanās ar autoru – Gustu Ābeli

Lasītava bērzu birzī

 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 Āra lasītava

Siguldas Jaunās pils kvartāls

Pils dārzs

 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 Paslēptuves – Orientēšanās spēle pēc norvēģu autores Kristinas Rūšiftes (Kristin Roskifte) grāmatas “Visi skaitās” motīviem
 • No plkst. 18.00 līdz 22.00 Multimediju dzejolis “Grāmatu satikšanās”

Dīķa māja (Pils iela 16/1)

 • Plkst. 13.00 Izstādes “Anetes kiosks: stāsti, grāmatas, ilustrācijas un citas lietas” atklāšana
 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 “Anetes kiosks: stāsti, grāmatas, ilustrācijas un citas lietas” – Anetes Meleces ilustrāciju izstāde

Pils paviljons

 • Plkst. 10.00 “Skaņu grāmata”, darbnīca pēc ukraiņu autoru R. Romanišinas, A. Lesiva (Р. Романишин, А. Лесів) grāmatas “Skaļi, klusu, čukstus” kopā ar mākslinieci Elīnu Skrapci (5+)
 • Plkst. 12.30 “Stāstu stāsts”. Stāstu puzles darbnīca kopā ar rakstnieci Luīzi Pastori (5+)
 • Plkst. 14.00 Grāmatas “Otto brīnās” prezentācija un koncerts ar autora Harija Petrocka un bērnu ansambļa “Podziņas” piedalīšanos (LGA)

Jaunrades centrs (Raiņa iela 3)

 • No plkst. 11.00 līdz 16.00 Izstāde “Zīnu anatomija”
 • Plkst. 13.00 “Kā uzzīmēt dienasgrāmatu”. Darbnīca ar autori un mākslinieci Loti Vilmu Vītiņu (12+)

Pie Siguldas devona

 • No plkst. 10.00 līdz 20.00 Interaktīva lasīšanas strūklaka
6. oktobris plkst. 11:00
Bezmakasas vingrošanas nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

7. oktobris
Siguldas MTB Grandfondo Fischer slēpošanas centrā

Velotreniņi.lv turpina iesākto tradīciju un jau sesto reizi rīkos draudzīgu un aizraujošu pasākumu - Siguldas MTB Granfondo. Plašāka informācija par riteņbraukšanas sacensībām būs pieejama: https://www.velotrenini.lv/.

7. oktobris
Bezmaksas vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības – zumba un stepa aerobika Siguldas Sporta centrā
7. oktobris - 12. novembris
Izstāde “Anetes kiosks: stāsti, grāmatas, ilustrācijas un citas lietas” Siguldas pils kvartāla Dīķa mājā
7. oktobris - 4. novembris
Ilonas Vīklandes (Ilon Wikland) ilustrāciju izstāde kultūras centrā “Siguldas devons”

Ieeja – bez maksas.

7. oktobris plkst. 08:30
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Allažu Sporta centrā

Funkcionālais fitness pie Ineses Miltiņas Allažos notiks 7. oktobrī un 12. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

7. oktobris plkst. 10:00
Siguldas novada atklātais čempionāts 100 lauciņu dambretē “Sigulda Open 100 2023” Siguldas pagasta Kultūras namā

7. oktobrīSiguldas pagasta Kultūras namā (Zinātnes ielā 7B, Siguldā) norisināsies Siguldas novada atklātais čempionāts 100 lauciņu dambretē “Sigulda Open 2023”. Dalībnieku reģistrācija notiks sacensību dienā plkst. 9.30–10.15.

Aptuvenais sacensību norises ilgums ir sešas stundas. Sacensības organizē biedrība “Baltais Kauliņš” ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu. Galvenais tiesnesis – Raivis Paegle.

Pieteikumi, norādot vārdu, uzvārdu, dzimšanas gadu, sporta klasi un turnīru, kurā piedalīsies, jāiesniedz līdz 4. oktobra plkst. 22.00, rakstot uz e-pasta adresi raivis.paegle@inbox.lv vai paziņojot rakstiski lietotnē “WhatsApp” (tālruņa numurs 26438871).

7. oktobris plkst. 10:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Jūdažu Sabiedriskajā centrā

Funkcionālais fitness pie Ineses Miltiņas Jūdažos notiks 7. oktobrī un 12. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

7. oktobris plkst. 11:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Siguldas Sporta centrā

Zumba/stepa aerobika pie Lienas Ozoliņas notiks 7. oktobrī un 4. novembrī, bet Fatburner nodarbība pie Martas Dzintares – 22. oktobrī un 26. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

7. oktobris plkst. 11:00
“Grāmatu starta” Pūčulēnu skolas pirmā nodarbība kultūras centrā “Siguldas devons“
7. oktobris plkst. 11:30
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Mores Tautas namā

Funkcionālais fitness pie Ineses Miltiņas Morē notiks 7. oktobrī un 12. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

7. oktobris plkst. 11:30
Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivāls / Stāstu stāsts Siguldas pils paviljonā IZPĀRDOTS

“Stāstu stāsts” (5+)

Stāstu puzles darbnīca kopā ar rakstnieci Luīzi Pastori. Piemērots bērniem no 5 gadu vecuma.

Rakstnieces Luīzes Pastores un ilustratores Anetes Bajāres-Babčukas radītais “Stāstu stāsts” ir 20 abpusēji ilustrētas, savstarpēji savienojamas puzles kartītes, kas ļauj radīt sava piedzīvojumu stāsta neskaitāmas versijas. “Stāstu stāsta” darbnīcā bērni radīs savus stāstus, kuros ievītas Latvijas Kultūras kanona vērtības un arī tādas, kas ar tām cieši saistītas. Spēle ir rotaļīgs veids, kā ne tikai uzsākt sarunu par kanonā iekļautajām vērtībām, bet arī brīvi ar tām rīkoties: ievietot citā kontekstā, ar bērna acīm radot jaunas interpretācijas.

“Stāstu stāsta” izdevējs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodarbības ilgums: 1h

Valoda: latviešu

Vieta: Siguldas pils paviljons, Pils iela 16, Sigulda

7. oktobris plkst. 12:00
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas Kompass 2023’’ Zeltkalnos
7. oktobris plkst. 12:00
Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivāls / Kaķu darbnīca (ģimenēm ar bērniem vecumā 3+) "Siguldas devona" Digiti zāle

Ģimenes ar pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem aicinām uz “Kaķu darbnīcu” - sarunu ar Inesi Zanderi, kas vīsies ap dzejoļu grāmatu “Kaķis uz klavierēm: tās tapšanu, prototipiem – dažādiem kaķiem dzejnieces dzīvē, Anitas Paegles ilustrācijām, kurās atrodamas reālas Pārdaugavas ielas un mājas, kaķu attiecībām ar putniem, kaķu vārdiem, kuru noskaidrošanā iesaistīsim klausītājus. Sarunas noslēgumā katrs saņems “Kaķu vārdadienu kalendāra” paraugu un mājas uzdevumu.

Bezmaksas ieejas karte.

7. oktobris plkst. 12:30
Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivāls / Skaņu grāmata (5+) Siguldas pils paviljonā IZPĀRDOTS

“Skaņu grāmata” (5+)

Darbnīca pēc ukraiņu autoru Romanas Romanišinas (Pомана Pоманишин) un Anrija Lesiva (Aндрий Lесив)  grāmatas “Skaļi, klusu, čukstus” kopā ar mākslinieci Elīnu Skrapci. Piemērota bērniem no 5 gadu vecuma.

Darbnīcas laikā bērni kopā ar mākslinieci Elīnu Skrapci iepazīs grāmatu “Skaļi, klusu, čukstus”, ieklausīsies dažādās skaņās, uzzīmēs tās vizuāli uz vienas lapas, kura tiks pārvērsta par grāmatiņas vāku.

Grāmata “Skaļi, klusu, čukstus” stāsta par dzirdi un klusumu, kā arī par dažādām skaņām, ko mēs varam vai nevaram dzirdēt. Tajā aplūkoti trokšņi un mūzikas skaņas, pilsētas un dabas skaņas, vecākā skaņa pasaulē un klusākā mūzika cilvēces vēsturē. Grāmata stāsta, kā savā starpā sazinās nedzirdīgi cilvēki un kāpēc klusums ir tik svarīgs cilvēka dzīvē.

Nodarbības ilgums: 1h

Valoda: latviešu

Vieta: Siguldas pils paviljons, Pils iela 16, Sigulda

7. oktobris plkst. 13:00
Tikšanās ar Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas ekspertiem (5+ un vecāku žūrija) Siguldas novada bibliotēkā
7. oktobris plkst. 14:00
Bezmaksas nodarbība jauniešiem ar Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta atzinumu Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

7. oktobris plkst. 14:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā

Trenere – Anita Veide.

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

ID karšu piedāvājums
7. oktobris plkst. 14:00
Senioru dienas svinības Mālpils Kultūras centrā

Plkst. 14.00 Senioru dienas svinības;

Plkst. 16.00 seniorus un citu interesentus iepriecinās dziedātājs Jānis Moisejs. Ieeja koncertā senioriem bez maksas, pārējiem biļetes cena 7 eiro,  ar Siguldas novada ID karti 5 eiro. Biļetes var iegādāties Mālpils Kultūras centrā pie klientu apkalpošanas speciālista.

8. oktobris plkst. 10:00
Meistarklase “Aromāts iedvesmo – Dabīgu smaržu gatavošanas darbnīcas” Siguldā

Septembrī un oktobrī Siguldā norisināsies četras meistarklases “Aromāts iedvesmo – Dabīgu smaržu gatavošanas darbnīcas”. Tajās aicināti piedalīties Siguldas novada iedzīvotāji. Nodarbībās dalība būs bez maksas.

Dabīgu smaržu gatavošanas darbnīcās ikvienam būs iespēja pagatavot sev piemērotākās dabīgās smaržas kopā ar sertificētu aromterapijas speciālisti un zīmola “Aroma Inspires” radītāju Signi Milleri.

Nodarbībā būs iespēja uzzināt par ēteriskajām eļļām, aromterapijas vēsturi, ēterisko eļļu iegūšanas metodēm, to sastāvu un kvalitāti, ēterisko eļļu grupām, kā arī ēterisko eļļu iedarbību. Galvenie ieguvumi, sistemātiski strādājot ar ēteriskajām eļļām, ir labsajūtas paaugstināšanās, spriedzes mazināšanās, dzīves kvalitātes uzlabošanās.

Darbnīcā dalībnieki iegūs:

 • zināšanas ēterisko eļļu pasaulē;
 • notiks aptuveni 30 ēterisko eļļu smaržošana un izzināšana;
 • notiks Austrālijas ēterisko eļļu smaržošana un izzināšana;
 • pats pagatavosi savu individuālo dabīgo smaržu (10 ml);
 • smaržas kompozīcijā iekļauto ēterisko eļļu aromātu skaidrojumu;
 • ēterisko eļļu enerģētiskā spēka skaidrojumu.

Praktiska informācija:

 • darbnīcā var piedalīties bez priekšzināšanām;
 • darbnīca nav ieteicama grūtniecēm un krūts barošanas laikā;
 • darbnīcas ilgums ~2,5h,
 • dalība – bezmaksas.

Darbnīcas notiks šādos datumos:

 • 10. septembrī no plkst. 10.00 līdz 12.30;
 • 21. septembrī no plkst. 18.30 līdz 21.00;
 • 28. septembrī no plkst. 18.30 līdz 21.00;
 • 8. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 12.30.

Vietu skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās. Reģistrācija darbnīcām šeit.

Norises vieta Siguldas centrā tiks precizēta pēc reģistrēšanās. Papildu informāciju var iegūt, zvanot S. Millerei uz tālruņa numuru 26186122 vai, rakstot uz e-pastu signe.millere@gmail.com.

Projektu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 

8. oktobris plkst. 13:00
Izstādes “Anetes kiosks: stāsti, grāmatas, ilustrācijas un citas lietas” atklāšana Siguldas pils kvartāla Dīķa mājā

Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā bez maksas.

8. oktobris plkst. 13:00
Pūtēju ansambļa "Sigulda" koncerts Turaidas muzejrezervātā

Svētdien, 8.oktobrī, plkst.13.00 pūtēju ansamblis “Sigulda” aicina uz Zelta lapu laika brīvdabas koncertu Turaidas muzejrezervātā.

Pūtēju ansamblis “Sigulda”, kas darbojas Siguldas pagasta Kultūras namā, izveidojās 2000. gadā kā kādreiz slavenā Siguldas pūtēju orķestra “Satezel” darbības turpinātājs diriģenta Jāņa Raslava vadībā. Kopš 2022. gada ansambli vada diriģents Jānis Jakobs. Ansamblis, kurā patstāvīgi darbojas 11 radoši mūziķi, izpilda populārus latviešu un ārvalstu skaņdarbus.

Lietus gadījumā koncerts nenotiks!

Ieejas maksa Turaidas muzejrezervātā no 1,15 līdz 6 eiro.

8. oktobris plkst. 14:00
Putras diena Lēdurgā

Rudens ir ražas novākšanas, graudu kulšanas, malšanas laiks un tradicionālais ēdiens – putra –, atbilstoši laikam, tiek celta godā. Tāpēc 8. oktobrī no plkst. 14.00 līdz 17.30 Lēdurgā notiks Putras diena. Pasākums jau trešo gadu tiek rīkots Lēdurgā, jo šeit ir spēcīgas zemnieku saimniecības un netālu no estrādes atrodas Muižas parks, Puķudruvas un graudu kalte, kas dod iespēju veidot saturā un norisēs bagātu pasākumu.

Īpašs brīdis Putras dienā būs Lēdurgas zemnieku saimniecību tehnikas parāde – pēc goda apļa brauciena tehniku varēs apskatīt, iekāpt, aptaustīt un aprunāties ar saimniekiem. Ja esi saimnieks, bet vēl neesi pieteicies dalībai braucienā, aicinām zvanīt uz tālruņa numuru 29166140.

Vēderpriekiem ZS “Zutiņi” saimniece Rūta vārīs ķinku. Par ķinku Ziemeļvidzemē sauc īpašu kartupeļu putru. Ķinkai pa pēdām varēsi sekot Latvijas kartē un iezīmēt savas bērnības putras vārdu arī. Bet kartupeļu ķiņķēziņus taisīt un teātri spēlēt kopā ar Margitu Porieti varēs lieli un mazi.

Banušs (ukraiņu īpašā kukurūzas putra) tiks vārīta pie telts, kurā paredzēta saruna ar vēsturnieku Gati Krūmiņu “Par putru, kas pasaulē savārīta...”.

Dalība spēka sacensībās un dažādās meistardarbnīcās, ciemošanās kaltē un svēršanās uz lielajiem svariem, pavārgrāmatu izstāde – maiņa “Puķudruvās”, koka karošu grebšana, kopīga sadziedāšana un sadancošana ar Siguldas novada folkloras kopām un etnokompāniju “Zeidi”.

Piedāvājumā arī Ances īpašā Putras maize – tā noteikti jāpagaršo un saimnieci jāiztaujā par cepšanas smalkumiem. Ances maizi varēs arī nopirkt.

Aicinām ņemt līdzi putras aizdaru maiņai! Tā var būt burciņa ar ievārījumu, ķausi (vīriešu ievārījums) vai sālītiem gurķiem, tās var būt arī grauzdētas sēkliņas, žāvēti augļi – tas, ar ko kopā putra ēdama. Uz burciņas uzlīmē savu vārdu un aizdara recepti un – maiņa var notikt.

Seko līdzi jaunumiem Lēdurgas Kultūras nama Facebook lapā. Tiekamies atklāšanā plkst. 14.00!

 

Informāciju sagatavoja:
Lēdurgas Kultūras nama un folkloras kopas “Putni” vadītāja

Ilze Kļaviņa

 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

8. oktobris - 30. oktobris
Stikla mākslinieces Andas Munkevicas izstādes “Ienirt” atklāšana Mālpils Kultūras centrā

Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē no 8. oktobra līdz 30. novembrim būs skatāma stikla mākslinieces Andas Munkevicas darbu izstrāde “Ienirt”.

Anda Munkevica ir viena no vadošajām stikla māksliniecēm Latvijā, kura šajā jomā strādā jau vairāk kā 30 gadus. Māksliniece brīvi pārvalda plašu stikla tehnoloģiskās apstrādes spektru. Stikls tiek tonēts, kausēts, liekts, būvēts, griezts, plēsts, pulēts, gravēts un apstrādāts vēl daudzos citos veidos, ietiecoties autortehnikas laukā. Ar apbrīnojamu meistarību Anda Munkevica izmanto materiāla plastiskās un vizuālās īpašības, komponē krāsas un gaismas saspēli, radot savdabīgu, stiklam vien piemītošu jutekliskumu, vēsta  DMDM (Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs) izstādes apraksts.

Stikla mākslas pamatus apguvusi tepat Latvijā – Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, tad studējot bakalaura un maģistra programmās Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla Dizaina un mākslas nodaļā, bet vēlāk iegūstot vēl vienu maģistra diplomu – tēlniecības apakšnozarē. Divus gadus pieredze gūta arī Amerikā.

Māksliniece piedalījusies vairāk kā 33 starptautiskos stikla mākslas simpozijos un festivālos. Mākslinieces radītās stikla skulptūras ir atrodamas turpat 20 pasaules muzejos un to kolekcijās Japānā, Amerikā, Krievijā, Ungārijā, Ukrainā, Vācijā, Ķīnā, Latvijā un citur. 

Ieeja izstādē bez maksas.

 

9. oktobris - 31. oktobris
Tematiskā izstāde “Dzimtā valoda!” Allažu bibliotēkā
10. oktobris - 31. oktobris
Latvijas Nacionālās bibliotēkas interaktīvā izstāde “Vai grāmatai ir knābis?” Siguldas novada bibliotēkā
11. oktobris plkst. 18:00
Pasākums “[Ie]nāc literatūrā” ar Guntaru Godiņu un Juri Kulakovu kafejnīcā “Valhalla Lounge”

Ieeja – bez maksas.

11. oktobris plkst. 19:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Mālpils Sporta centrā

Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības Mālpilī notiks Mālpils Sporta centrā 11. un 25. oktobrī, 8. un 22. novembrī – veselības vingrošana pie Fanijas Šitcas.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

12. oktobris plkst. 09:30
Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” 1. nodarbība Inciema bibliotēkā
12. oktobris plkst. 13:00
Sadarbībā ar Inčukalna bibliotēku “Droša interneta meistarklase” Allažu bibliotēkā
13. oktobris
Radošās apvienības “Teātris un Es” leļļu izrāde bērniem “Trīs sivēni” Inčukalna Tautas namā

Režisors Armands Ekštets, lelles veidojuši: animācijas studijas “Avārijas Brigāde” mākslinieki, izrādes ilgums 45 minūtes.

Biļetes cena 3 eiro. Biļetes var iegādāties Inčukalna Tautas namā

13. oktobris plkst. 10:00
“Lācēna Padingtona dzimšanas diena” Siguldas novada bibliotēkā
13. oktobris plkst. 16:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar novada jauniešiem Siguldas novada Jaunrades centrā

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

13. oktobris plkst. 18:00
Muzikāls uzvedums bērniem "Ķepaiņiem pa pēdām" Siguldas pagasta Kultūras namā

Draugi, katram no mums piemīt kāds īpašs talants! Dosimies ķepaiņiem pa pēdām, lai noskaidrotu, kas tad ir Čeiza, Rabla, Everestas un viņu draudzenīšu Sanijas un Sāras talanti. Pats svarīgākais ir ticēt sev un darīt to, kas patīk! Tad viss izdosies! Tiekamies talantu šovā jau pavisam drīz!

Mērķauditorija: 3 līdz 10 gadus veci bērni – pirmsskolas izglītības iestāžu un 1. līdz 4. klašu audzēkņi.

Bērniem līdz 1 gada vecumam - ieeja bez maksas.

Īpašais viesis: aktrise Vita Baļčunaite.

Biļetes cena no 9 līdz 15 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

13. oktobris plkst. 19:00
“Manas tautas dejas” – horeogrāfa Agra Daņiļeviča jubilejas koncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Deju skolas "Dzirnas" vadītājs un horeogrāfs Agris Daņiļevčs oktobrī svinēs savu 60 gadu jubileju un aicina uz autorkoncertiem “Manas tautas dejas”. Deju koncertI notiks vairākās Latvijas pilsētās, tostarp Siguldā.

Deju koncertos ir iekļautas dejas, ko horeogrāfs ir radījis dažādiem kolektīviem laikā no 1981. gada līdz šodienai. Dejotāji atdzīst, lai nodejotu Agra Daņiļeviča horeogrāfijas nepieciešams uztvert viņa nepieradināto būtību, kā arī kļūt emocionāli atraisītiem. Tas ir aizraujošs process un horeogrāfs saka, ka ar radīto ir ļoti elastīgs un ļauj interpretēt - ja vadītājs un dejotāji ir domājuši horeogrāfa virzienā, tad tiekot pieļauts un ļauts. Koncertos būs skatāmas arī ļoti jaunas horeogrāfijas un pat pirmuzvedumi.
“Man kā horeogrāfam svarīgākais nosacījums radot - lai deja nav formāla. Es runāju caur deju, stāstu. Kad ierodos pie dejotājiem “uzlikt” deju, vienmēr ņemu vērā kolektīva varēšanu, raksturu un personības. Pateicoties kādam spilgtam tēlam, mans izdomātais dejas raksturs, var mainīties, tas atkarīgs no dzīves, kas konkrētā kolektīvā mutuļo. Tas ir dzīvs organisms - tapāt kā mana tauta un manas tautas dejas.” , stāsta Agris Daņiļevičs. 

Biļetes cena no 10 līdz 30 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

14. oktobris
Zelta lapu koncerts Turaidas muzejrezervātā
14. oktobris
Džudo sacensības bērniem ”Judo friends” (2. posms) Siguldas 1. pamatskolā
14. oktobris
Loku šaušanas sacensības “Siguldas spieķis” (1. posms) Siguldas 1. pamatskolā
14. oktobris plkst. 10:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

14. oktobris plkst. 10:00
Latvijas kausa 2. posms un Latvijas amatieru līgas 2. posms galda hokejā Siguldas 1. pamatskolā
14. oktobris plkst. 12:00
Anšlava Eglīša romāna "Ilze" atvēršanas svētki Anšlava Eglīša ekspozīcija Inciemā

Ar romāna "Ilze" pirmpublicējumu Latvijā svinēsim Anšlava Eglīša dzimšanas dienu. Tiksimies ar apgāda “Zvaigzne ABC” darbiniekiem, lasīsim romāna fragmentus un domāsim par rakstnieku.

Ieeja – bez maksas

14. oktobris plkst. 12:00
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas Kompass 2023’’ Sudas purva austrumos
14. oktobris plkst. 12:00
Ģimenes diena. Siguldas novada bibliotēkās lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” nodarbība. Leļļu teātra izrāde un radošā darbnīca Siguldas novada bibliotēkā
14. oktobris plkst. 18:00
Grupas “Zelta kniede” albuma “Atmiņu pērles” prezentācijas koncerts Mālpils Kultūras centrā

Koncertā tiks atskaņotas grupas “Zelta Kniede” jaunākās dziesmas, kas iekļautas jaunajā albumā “Atmiņu Pērles”. Būs gan pirmatskaņojumi, gan jau klausītāju iecienītas dziesmas, kas izskanējušas radioviļņu rotācijā un koncertos. Katra albumā iekļautā dziesma ir kā grupas “Zelta Kniede” dāvāta atmiņu pērle klausītājiem.

Pasākuma īpašie viesi grupas “Klaidonis” un “Sestā Jūdze”.

Biļetes cena 15 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

16. oktobris plkst. 09:30
Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” nodarbība sadarbībā ar Siguldas pilrmsskolas izglītības iestādēm Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbības notiks plkst. 9.30 un 10.30. Nākamā nodarbība plānota 23. oktobrī.

16. oktobris plkst. 10:30
Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” nodarbība sadarbībā ar Siguldas pilrmsskolas izglītības iestādēm Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbības notiks plkst. 9.30 un 10.30. Nākamā nodarbība plānota 23. oktobrī.

16. oktobris plkst. 18:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar Mores pagasta iedzīvotājiem Mores Amatu mājā

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

17. oktobris - 31. oktobris
Literārā izstāde bērniem un jauniešiem “Baismīgi šausmīgas grāmatas” Siguldas novada bibliotēkā
17. oktobris plkst. 17:00
Lasītāju kluba tikšanās Siguldas novada bibliotēkā
17. oktobris plkst. 18:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar Jūdažu iedzīvotājiem Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. oktobris plkst. 18:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar Krimuldas pagasta iedzīvotājiem Inciema tornī

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
19. oktobris plkst. 18:00
“No Uzbekistānas līdz Madagaskarai.” Tikšanās ar ceļotājiem – stāstos un fotogrāfijās Lēdurgas bibliotēkā
19. oktobris plkst. 18:00
Lasītāju kluba “…” tikšanās Allažu bibliotēkā
19. oktobris plkst. 18:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar Siguldas pagasta iedzīvotājiem Siguldas pagasta Kultūras namā

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
20. oktobris plkst. 11:00
Bezmakasas vingrošanas nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

20. oktobris plkst. 18:00
Mores zolītes Rudens mači Mores Tautas namā

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
20. oktobris plkst. 19:00
Bērnu un jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” RUDENS KONCERTS kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 5 eiro, ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 20% atlaide. Biļetes var iegādāties Kultūras centra “Siguldas devons” kasē.

20. oktobris plkst. 21:00
Rudens balle ar Ēriku Budēvicu un Indru Railu – grupa “Hameleoni” Allažu Tautas namā

Informācijai par biļešu cenu un iegādi aicinām sekot Allažu Tautas nama sociāla tīkla Facebook kontā.

21. oktobris
Rudens balle Allažu Tautas namā
21. oktobris plkst. 08:30
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Allažu Sporta centrā

Veselības vingrošana pie Fanijas Šitcas Allažos notiks 21. oktobrī un 25. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

21. oktobris plkst. 10:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Jūdažu Sabiedriskajā centrā

Veselības vingrošana pie Fanijas Šitcas Jūdažos notiks 21. oktobrī un 25. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

21. oktobris plkst. 11:30
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Mores Tautas namā

Veselības vingrošana pie Fanijas Šitcas Morē notiks 21. oktobrī un 25. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

21. oktobris plkst. 12:00
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas Kompass 2023’’ Brūveros
21. oktobris plkst. 14:00
Bezmaksas nodarbība jauniešiem ar Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta atzinumu Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

21. oktobris plkst. 14:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā

Trenere – Anita Veide.

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

21. oktobris plkst. 18:00
“Trio Angelicus” koncerts Krimuldas muižā
Biļetes iespējams rezervēt, zvanot uz tālruņa numuru 29111619 vai rakstot uz e-pasta adresi info@krimuldasmuiza.lv. Biļetes varēs iegādāties arī  “Biļešu paradīzes” kasēs dažus mēnešus pirms pasākuma. Biļešu cena no 25 līdz 40 eiro.

Pasākums notiek ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

21. oktobris plkst. 19:00
Latvijas Radio kora un pianista Reiņa Zariņa koncerts “Samtaini zaļš” koncertzālē “Baltais flīģelis”

21. oktobrī plkst. 19.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” norisināsies unikāls koncerts – izskanēs Latvijas Radio kora un pianista Reiņa Zariņa koncertprogramma “Samtaini zaļš”. Jāņa Ivanova vokālā lirika saspēlēsies ar Imanta Zemzara smalkajām klavierminiatūrām, bet Latvijas Radio kora balsis – ar pianista Reiņa Zariņa vārdos netveramo skārumu.

Latvijas Radio koris ir saņēmis prestižo “Grammy” mūzikas balvu, ir vairākkārtējs valsts augstākā apbalvojuma par sasniegumiem profesionālajā mūzikā  – Lielās mūzikas balvas – ieguvējs. Savukārt pianists Reinis Zariņš, kurš ir trīskārtējs Lielās mūzikas balvas laureāts, ir ir viens no atzītākajiem, spilgtākajiem mūsu laika Latvijas mūziķiem visā pasaulē.

Biļetes cena – no 10 līdz 18 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

22. oktobris plkst. 14:00
Koncertuzvedums "Ričijs Rū 2 | Ceļojums uz Āfriku" "Siguldas devonā"

Ar jaunu koncertuzvedumu "Ričijs Rū 2/Ceļojums uz Āfriku" pie saviem skatītājiem dodas iemīļotais bērnu grāmatu varonis lācēns Ričijs Rū un viņa draugi.
Gaisa balons cēlās arvien augstāk un augstāk. Lācēnu pārņēma priecīgs satraukums. Šis bija viņa pirmais ceļojums. Ričijs pievēra acis un dziļi ieelpoja. Gaiss smaržoja pēc piedzīvojumiem!

Bērnu iemīļotais varonis lācēns Ričijs Rū ar gaisa balonu devies pie draugiem plašajā pasaulē. Viņu jau gaida mērkaķītis Kikī, garā žirafe, zilonēns Bombero, lauva, rozā flamingo, mazais pingvīns un kāda ļoti īpaša satikšanās. Iepazīsim lācēna Ričija Rū jaunos draugus un kopā dosimies  krāšņā muzikālajā  piedzīvojumā.

Koncertuzvedumā skanēs dziesmas no tikko iznākušās grāmatas un dziesmu albuma “Ričijs Rū rīko koncertu 2”. Tāpat kopā nodziedāsim jau bērniem labi zināmos hitus “Ričijs Rū ar gaisa balonu” un “Ričijs Rū ar ģitāru”.

Koncertuzvedumā piedalīsies: Lauris Reiniks, Rūta Reinika - Preisa, Beāte Svarinska, Edgars Šteins, Anita Levša, Sofija Timma, Artūrs Fatjkins, Luīze Annija Zalcmane, Ričards Preiss un citi lācēna draugi.

Biļetes pieejamas šeit.

22. oktobris plkst. 14:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība (Fatburner) Siguldas Sporta centrā

Fatburner nodarbība pie Martas Dzintares notiks 22. oktobrī un 26. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

22. oktobris plkst. 15:00
Ritas Bormanes un Zigurda Bormaņa fotogrāfiju un stikla mākslas izstādes “Melnraksti un tīrraksti” atklāšana Inčukalna Tautas namā

Ieeja – bez maksas.

23. oktobris plkst. 09:30
Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” nodarbība sadarbībā ar Siguldas pilrmsskolas izglītības iestādēm Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbība notils plkst. 9.30 un 10.30.

23. oktobris plkst. 10:30
Lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” nodarbība sadarbībā ar Siguldas pilrmsskolas izglītības iestādēm Siguldas novada bibliotēkā

Nodarbība notils plkst. 9.30 un 10.30.

23. oktobris plkst. 17:00
Trešais prāta spēļu turnīrs “Inčukalna gudrais” Inčukalna bibliotēkā
Plkst. 17.00 – bērniem, plkst. 18.00 – pieaugušajiem.
23. oktobris plkst. 18:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar Allažu pagasta iedzīvotājiem Allažu pamatskolā

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
24. oktobris plkst. 18:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar Lēdurgas pagasta iedzīvotājiem Lēdurgas Kultūras namā

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
25. oktobris
Bezmaksas veselības vingrošanas nodarbība Mālpils Sporta centrā
26. oktobris plkst. 10:00
“Skani mana valodiņa!” lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” ietvaros izzinoša un radoša nodarbība kopā ar Allažu pamatskolas pirmsskolas grupu audzēkņiem Allažu bibliotēkā
26. oktobris plkst. 10:00
“Skani mana valodiņa!” lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” ietvaros izzinoša un radoša nodarbība kopā ar Allažu pamatskolas pirmsskolas grupu audzēkņiem Allažu bibliotēkā
26. oktobris plkst. 18:00
Siguldas novada pašvaldības speciālistu tikšanās ar Mālpils pagasta iedzīvotājiem Mālpils Kultūras centrā
26. oktobris plkst. 18:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar Mālpils pagasta iedzīvotājiem Mālpils Kultūras centrā

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
27. oktobris plkst. 14:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar novada draudžu vadītājiem un pārstāvjiem Siguldas Jaunajā pilī

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
27. oktobris plkst. 17:00
Grāmatas par Imantu Skrastiņu “Mani dzīves krikumi” prezentācija un tikšanās ar Ritu Trenci un Liu Gudļevsku Mālpils kultūras centrā
27. oktobris - 2. oktobris
Animācijas filma visai ģimenei “Slavenais lāču iebrukums Sicīlijā” Inčukalna Tautas namā

Biļetes cena 3 eiro. Biļetes var iegādāties Inčukalna Tautas namā.

28. oktobris plkst. 10:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

29. oktobris
Novuss Siguldas kauss 2023 Mālpils Sporta centrā
29. oktobris
Skrējiens/nūjošanas pārgājiens Sigulda–Nurmiži–Sigulda, 3. skrējiens ar tubu Siguldas Jaunā pils
ID karšu piedāvājums
29. oktobris plkst. 11:00
Izrāde “Un atkal Pifs" kultūras centrā “Siguldas devons”

Sunītis Pifs uz Latvijas Leļļu teātra skatuves dzīvo jau 40 gadus! Šāda dzimšanas diena ir jāatzīmē ar vērienu! Gatavojoties lielajām 1. oktobra svinībām, jau no septembra vidus sākas izrādes “Un atkal Pifs” rudens tūre. Siguldā izrāde būs skatāma 29. oktobrī plkst. 11.00 kultūras centrā “Siguldas devons”.

Biļetes cena – no 10 līdz 15 eiro. Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, pērkot biļeti iepriekšpārdošanā, tiek piemērota atlaide 20 %; daudzbērnu ģimenēm – 40 %. Biļete jāiegādājas katram apmeklētājam, neatkarīgi no vecuma. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
29. oktobris plkst. 17:00
Ance Krauze un Zigfrīds Muktupāvels koncertprogrammā “Violets”, Austras Skujiņas dzeja Jāņa Lūsēna mūzikā kultūras centrā “Siguldas devons”

Programmā “Violets” skanēs dažādos laikos rakstītas Jāņa Lūsēna dziesmas, kurās jaušamas Austras Skujiņas dzejas visdažādākās nianses - gan kluss slavinājums mīlestībai, gan temperamentīga bravūra, mēģinājumi izrauties no ikdienišķā, arī rezignēta samierināšanās. Zigfrīda Muktupāvela vijoles spēle un balss, kā arī džeza trio Jāņa Lūsēna vadībā, jebkuras gradācijas padarīs vēl izteiksmīgākas. 

Pirmā tikšanas komponistam Jānim Lūsēnam un tajā laikā jaunajai dziedātājai Ancei Krauzei notika 1999. gadā, kad Liepājas teātrī tika iestudēta rokopera “Kaupēn, mans mīļais”. Šī darba iestudēšanā tika iesaistīti daudzi jaunie un talantīgie liepājnieki, to vidū no zināmākajiem - Mārtiņš Freimanis un Ance Krauze. Ance tika pamanīta savas zemās, spēcīgās balss un suitu temperamenta dēļ. Sekoja pirmā sadarbība ar Raimondu Paulu, savukārt Jānis Lūsēns uzrakstīja jaunu mūziklu “Neglītais pīlēns”,  kurā Ancei Krauzei nu jau bija atveltīta galvenā loma. 

Ar komponistu Jāni Lūsēnu, kā arī māksliniekiem Anci Krauzi un Zigfrīdu Muktupāvelu “Mūzikas namam Daile” veidojusies sadarbība dažādās koncertprogrammās jau kopš Dailes nama pirmsākumiem, jau 15.gadu garumā. Pirms vairākiem gadiem Jānis Lūsēns radīja Ziemassvētku dziesmas Zigfrīdam Muktupāvelam un Ancei Krauzei, bet šogad abi mākslinieki atkal satiksies Austras Skujiņas dzejas programmā “Violets” ar mūzikas autoru pie klavierēm.

Koncertprogrammu izpilda:

Ance Krauze un Zigfrīds Muktupāvels, pie klavierēm Jānis Lūsēns. 

Piedalās mūziķi Jānis Lūsēns jun.(basģitāra), Harijs Gūtmanis (sitaminstrumenti).

Biļetes cena – no 18 līdz 25 eiro, ar Siguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 20% atlaide, daudzbērnu ģimenēm 40%atlaide.Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

30. oktobris plkst. 16:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar novada uzņēmējiem un lauksaimniekiem Siguldas Jaunajā pilī

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
31. oktobris plkst. 15:00
“Baidies” – tematiskas aktivitātes Halovīna noskaņās Inčukalna bibliotēkā

Būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs – baiļu kaste, spēles un šausmu stāstu stāstīšana.

31. oktobris plkst. 17:00
Šausmu filmas vakars maskās Siguldas novada bibliotēkā
31. oktobris plkst. 18:00
“Mošķu stunda bibliotēkā” Krimuldas bibliotēkā

Aicinām bērnus un jauniešus uz Halovīna pasākumu ar dažādām aktivitātēm!

31. oktobris plkst. 18:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar Krimuldas pagasta iedzīvotājiem Krimuldas Tautas namā

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
31. oktobris plkst. 19:00
Radošā darbnīca bērniem “Vai kāds mājās?” Atmodas bibliotēkā

Darbnīcā aicinām piedalīties no plkst. 19.00 līdz 20.00.

1. novembris plkst. 18:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar Inčukalna pagasta iedzīvotājiem Inčukalna Tautas namā

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
2. novembris plkst. 18:00
Pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar Siguldas pilsētas iedzīvotājiem kultūras centrā “Siguldas devons”

Arī šoruden Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa kopā ar pašvaldības speciālistiem un pārstāvjiem gaidīs ikvienu ikgadējās iedzīvotāju sapulcēs, kas sāksies jau 3. oktobrī un noslēgsies novembra sākumā. Plānojot šā gada satikšanos, ir paplašinātas iesaistītās mērķgrupas – notiks tikšanās ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Novadā aktīvi darbojas vairāk nekā desmit draudzes, tādēļ šogad arī uzklausīsim šo auditoriju. Plānots, ka tiksimies ar iedzīvotājiem Allažos, Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Lēdurgā, Mālpilī, Morē, Raganā, Siguldā un Siguldas pagastā.

Katru gadu šajās satikšanās reizēs pašvaldības pārstāvji izklāsta jau padarīto, pārrunā arī tuvus un tālus nākotnes plānus un ceļu, kurp dodamies konkrētās teritorijas attīstībā, labiekārtošanā. Sapulcēs tiek pārrunāti dažādi, arī ikdienas, jautājumi, piemēram, drošības joma, kurā aktīvi iesaistās Sigulda novada Pašvaldības policijas vadība un pārstāvji, videi draudzīga dzīvesveida nodrošināšanas iespējas, ceļu infrastruktūra un citas.

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunizveidotajām katras teritorijas iedzīvotāju padomēm, lai ikdienā veidotu ciešāku savstarpējo sadarbību. Jo, kā zināms, iedzīvotāju padome un kopienas varēs sadarboties un kopā attīstīt, radīt.

Šogad pirmo reizi tiks organizēta tikšanās ar dievnamu vadītājiem un draudžu pārstāvjiem. Paredzēts, ka tā notiks 27. oktobrī plkst. 14.00 Siguldas Jaunajā pilī. Vēl viens jaunums, par ko rūpēsies pašvaldības speciālisti, – būs pirms vai pēc iedzīvotāju tikšanās attiecīgās apdzīvotās vietas klientu apkalpošanas centrā vai turpat uz vietas varēs pieteikties un saņemt Siguldas novada ID karti, ar kuru novadnieki saņem dažādas priekšrocības, piemēram, uzņēmēju piedāvājumā un pašvaldības pakalpojumos. Atgādinām, ka skolēni, maznodrošinātās personas, iedzīvotāji ar invaliditāti, pensionāri, daudzbērnu ģimenes vai Goda novadnieki, uzrādot apliecību vai izziņu, Siguldas novada ID karti var saņemt bez maksas. Pārējiem novadniekiem tā izmaksā pieci eiro. Siguldas novada ID karti var saņemt no piecu gadu vecuma. Aicinām izmantot šo iespēju!

Iedzīvotāju tikšanās laikā fiksētie problēmjautājumi, ierosinājumi un viedokļi katru gadu tiek apkopoti, lai pašvaldības vadība un speciālisti varētu tos iekļaut darbu plānos, sekot līdzi to risinājumiem un, ja tas iespējams, ieplānot attīstības plānos vai nosūtīt citām iesaistītajām institūcijām, piemēram, VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un citām.

 

Iedzīvotāju tikšanās grafiks

Datums

Laiks

Mērķgrupa

Norises vieta

3. oktobris

plkst. 10.00

Novada NVO

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

13. oktobris

plkst. 16.00

Novada jaunieši

Siguldas novada Jaunrades centrs (Raiņa 3, Sigulda)

16. oktobris

plkst. 18.00

Mores pagasta iedzīvotāji

Mores Amatu māja (Mores pagasts)

17. oktobris

plkst. 18.00

Jūdažu iedzīvotāji

Jūdažu Sabiedriskais centrs (“Sabiedriskais centrs”, Jūdaži)

18. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta  iedzīvotāji

Inciema tornis (Anšlava Eglīša iela 5, Inciems)

19. oktobris

plkst. 18.00

Siguldas pagasta iedzīvotāji

Siguldas pagasta Kultūras nams (Zinātnes iela 7B, Sigulda)

23. oktobris

plkst. 18.00

Allažu pagasta iedzīvotāji

Allažu pamatskola (Skolas 5, Allažu pagasts)

24. oktobris

plkst. 18.00

Lēdurgas pagasta iedzīvotāji

Lēdurgas Kultūras nams (Emiļa Melngaiļa iela 2, Lēdurga)

26. oktobris

plkst. 18.00

Mālpils pagasta iedzīvotāji

Mālpils Kultūras centra mazā zāle (Nākotnes iela 5, Mālpils)

27. oktobris

plkst. 14.00

Novada draudzes

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

30. oktobris

plkst. 16.00

Novada uzņēmēji un lauksaimnieki 

Siguldas Jaunā pils (Pils iela 16, Sigulda)

31. oktobris

plkst. 18.00

Krimuldas pagasta iedzīvotāji

Krimuldas Tautas nams (Parka iela 1, Ragana)

1. novembris

plkst. 18.00

Inčukalna pagasta iedzīvotāji

Inčukalns Tautas nams (Atmodas iela 1A, Inčukalns)

2. novembris

plkst. 18.00

Siguldas pilsētas iedzīvotāji

Kultūras centra “Siguldas devons” foajē (Pils iela 10, Sigulda)

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

3. novembris plkst. 11:00
Bezmakasas vingrošanas nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

4. novembris plkst. 11:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība (zumba/stepa aerobika) Siguldas Sporta centrā

Zumba/stepa aerobika pie Lienas Ozoliņas notiks 7. oktobrī un 4. novembrī, bet Fatburner nodarbība pie Martas Dzintares – 22. oktobrī un 26. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

4. novembris plkst. 14:00
Bezmaksas nodarbība jauniešiem ar Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta atzinumu Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

4. novembris plkst. 14:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā

Trenere – Anita Veide.

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

8. novembris plkst. 19:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Mālpils Sporta centrā

Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības Mālpilī notiks Mālpils Sporta centrā 11. un 25. oktobrī, 8. un 22. novembrī – veselības vingrošana pie Fanijas Šitcas.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

10. novembris
Mārtiņa Brauna koncertprogramma – Latvijas koncerti Mālpils Kultūras centrā
11. novembris
Lāčplēša diena
11. novembris plkst. 10:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

12. novembris plkst. 08:30
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Allažu Sporta centrā

Funkcionālais fitness pie Ineses Miltiņas Allažos notiks 7. oktobrī un 12. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

12. novembris plkst. 10:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Jūdažu Sabiedriskajā centrā

Funkcionālais fitness pie Ineses Miltiņas Jūdažos notiks 7. oktobrī un 12. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

12. novembris plkst. 11:30
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Mores Tautas namā

Funkcionālais fitness pie Ineses Miltiņas Morē notiks 7. oktobrī un 12. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

17. novembris
Valsts svētku balle Siguldas pagasta Kultūras namā
17. novembris plkst. 10:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

17. novembris plkst. 11:00
Bezmakasas vingrošanas nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

18. novembris
Siguldas novada Goda diena Siguldas Jaunās pils Svētku zālē
18. novembris
Valsts svētku koncerts Mālpils Kultūras centrā
18. novembris plkst. 14:00
Bezmaksas nodarbība jauniešiem ar Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta atzinumu Siguldas Sporta centrā

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

18. novembris plkst. 14:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā

Trenere – Anita Veide.

Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

22. novembris plkst. 19:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Mālpils Sporta centrā

Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības Mālpilī notiks Mālpils Sporta centrā 11. un 25. oktobrī, 8. un 22. novembrī – veselības vingrošana pie Fanijas Šitcas.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

25. novembris plkst. 08:30
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Allažu Sporta centrā

Veselības vingrošana pie Fanijas Šitcas Allažos notiks 21. oktobrī un 25. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

25. novembris plkst. 10:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Jūdažu Sabiedriskajā centrā

Veselības vingrošana pie Fanijas Šitcas Jūdažos notiks 21. oktobrī un 25. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

25. novembris plkst. 11:30
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Mores Tautas namā

Veselības vingrošana pie Fanijas Šitcas Morē notiks 21. oktobrī un 25. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

25. novembris plkst. 19:00
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība Mālpils Sporta centrā

Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības Mālpilī notiks Mālpils Sporta centrā 11. un 25. oktobrī, 8. un 22. novembrī – veselības vingrošana pie Fanijas Šitcas.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

26. novembris plkst. 00:14
Vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība (Fatburner) Siguldas Sporta centrā

Fatburner nodarbība pie Martas Dzintares notiks 22. oktobrī un 26. novembrī.

Nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

28. novembris plkst. 18:00
Koncerts sveču gaismās “Savējie” Lēdurgas Kultūras namā
3. decembris
Egles iedegšana Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā
3. decembris
Sporta deju sacensības
10. decembris plkst. 12:00
Ziemassvētku koncerts Krimuldas muižā
Biļetes iespējams rezervēt, zvanot uz tālruņa numuru 29111619 vai rakstot uz e-pasta adresi info@krimuldasmuiza.lv. Biļetes varēs iegādāties arī  “Biļešu paradīzes” kasēs dažus mēnešus pirms pasākuma. Biļešu cena no 25 līdz 40 eiro.

Pasākums notiek ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

15. decembris - 17. decembris
Yonex Latvia u17 internacionālais 30. Siguldas atklātais čempionāts jauniešiem
16. decembris - 17. decembris
Eiropas kausa posms bobslejā, parabobsleja sacensības bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”
16. decembris plkst. 12:00
Pifa Ziemassvētki kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 12 līdz 20 eiro, tās var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

30. decembris
Vecgada karnevāls Lēdurgas Kultūras namā
31. decembris
Jaungada sagaidīšana kultūras centrā “Siguldas devons”
29. janvāris - 4. februāris
Pasaules kauss bobslejā (6. posms) bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”
16. februāris plkst. 19:00
CREDO | Skaņas, kas izsaka mīlestību - koncerts "Siguldas devonā"

Grupa "Credo»" aicina uz Valentīndienas koncertiem "Skaņas, kas izsaka mīlestību". 2024. gada februārī populārā grupa «Credo» visus romantikas un mūzikas cienītājus aicina uz īpašiem koncertiem Valentīndienas noskaņās - «Skaņas, kas izsaka mīlestību». Koncertā skanēs gan grupas populārākie skaņdarbi, gan īpašas aranžijas, kas pieskaņoti šo īpašo koncertu romantiskajai noskaņai. Mūziķi arī sola, ka koncertos būs daudz muzikālu (un ne tikai!) pārsteigumu, kas klausītājiem radīs neaizmirstamus mirkļus.

"Šie koncerti, kuros godināsim mīlestību, ir īpašs notikums, kuru nevajadzētu palaist garām nevienam mūzikas cienītājam.  Mēs pie šīs koncertprogrammas esam strādājuši ilgi un rūpīgi, lai radītu neaizmirstamu vakaru visiem klātesošajiem!" sola grupas dalībnieki. 

Kā uzsver pasākuma rīkotāji, Valentīndienas koncerts ar grupu "Credo" noteikti būs viens no šā gada ievērojamākajiem muzikālajiem notikumiem, kas paliks atmiņā visiem, kuri to piedzīvos klātienē!

Biļetes cena – no 20 līdz 30 eiro, tās var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

 

9. marts plkst. 18:00
Raimonda Paula un Guntara Rača jauno dziesmu programma “Putnu dziesmas” kultūras centrā “Siguldas devons”

Ģimenēm un mazajiem skatītājiem 2024. gada pavasarī būs iespēja apmeklēt Raimonda Paula un Guntara Rača jauno dziesmu programmu “Putnu dziesmas”, kuru koncertos visā Latvijā izpildīs bērnu vokālais ansamblis”"Dzeguzīte” un tautas deju ansamblis “Dzintariņš”. 

Biļetes cena – no 10 līdz 15 eiro, tās var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.