Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.
1. aprīlis - 10. jūnijs
Mākslinieces Sandras Valaines izstāde “Zaļā daba” Allažu Tautas namā

No 1. aprīļa Allažu Tautas namā apskatāma mākslinieces Sandras Valaines izstāde “Zaļā daba”. Izstādē “Zaļā daba” aplūkojamie mākslas darbi darināti kopš 2020. gada. Darbu radīšanai māksliniece iedvesmojusies no dalības Mākslas plenērā Varakļānos 2020. gada vasarā. Ekspozīcijā redzamie darbi tapuši Sandras piemājas šķūnītī, iedvesmojoties no redzētā, pieredzētā un vēl neredzētā.

Darbu autore dzimusi Varakļānos, zināšanas apguvusi Lubānas vidusskolā un Latvijas Universitātē. Šobrīd Sandra Valaine strādā Lubānas Mākslas skolā kā zīmēšanas un gleznošanas pasniedzēja.

Izstāde “Zaļā daba” Allažu Tautas namā apmeklētājiem atvērta līdz 10. jūnijam no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 14.00–18.00 vai. Ja interesents vēlas izstādi apmeklēt citā laikā, tad lūgums pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 26545054 Tautas nama vadītājai Ancei Bērzei.
18. aprīlis - 1. jūnijs
Inčukalna mākslinieku kopas un Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu “Mākslas dienu 2022” izstāde “Otas trajektorija” Inčukalna Tautas namā
21. aprīlis - 29. maijs
Grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” izstāde kultūras centrā “Siguldas devons”
Līdz 29. maijam kultūras centra “Siguldas devons” apmeklētājiem atvērta grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele 2021” nominēto un apbalvoto grāmatu izstāde. Izstādes scenogrāfijas autors – Reinis Suhanovs.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotais grāmatu mākslas konkurss “Zelta ābele” jau 29 gadus pēc kārtas vērtē un apbalvo skaistākās Latvijas grāmatizdevēju izdotās grāmatas. Šogad pirmo reizi konkursā nominēto grāmatu izstāde ir skatāma ārpus Rīgas – kultūras centrā “Siguldas devons”.

“Esam gandarīti par iespēju iepazīstināt Siguldas novada iedzīvotājus ar 2021. gadā Latvijā izdotām grāmatām, kuras konkursa žūrija atzina par mākslinieciski augstvērtīgākām 133 grāmatu konkurencē. Ir audzis grāmatizdevēju, mākslinieku un tipogrāfiju profesionālais sniegums”, atzīst Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Marika Celma.

Izstādē eksponētas 40 grāmatas 8 kategorijās, to vidū arī šī gada laureāti, kas tika paziņoti apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā 11. aprīlī. Ceremonijā šogad žūrijas speciālbalvu pasniedza arī Siguldas novada pašvaldība. Šogad starp konkursa nominantiem bija arī ar Siguldas novadu saistīti mākslinieki – Zanda Puče, Ziedoņa muzejs un Līva Pakalne Fanelli.
“Siguldas novadam ir zināma vēsturiska saistība ar Latvijas grāmatniecībā nozīmīgā apgāda “Zelta ābele” dibinātāju Miķeli Gopperu. Viņa tēvs 1931. gadā iegādājās Eikažu muižas centru, kur ģimene uzturējās vasarās un kur Miķelis Goppers vēlējās izveidot grāmatnieku un grāmatdarinātāju ciemu, “kura iedzīvotājus vienotu jūsmīga mīlestība pret daiļo grāmatu un brīvajām mākslām”. Kara dēļ Miķelim Gopperam šī iecere diemžēl neīstenojās. Mēs esam patiesi priecīgi par iespēju turpināt un attīstīt literatūras un grāmatniecības virzienu novadā,” skaidro Jolanta Borīte, “Siguldas devona” direktore.

Izstāde atvērta kultūras centrā “Siguldas devons”, Pils ielā 10 darbdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00. Ieeja bez maksas.

22. aprīlis - 22. maijs
Mākslinieces anda_abstract jeb Andas Daubures gleznu izstāde “Digitālā plaisa” Siguldas Jaunās pils salonā

Siguldas Jaunās pils salonā no 22. aprīļa līdz 22. maijam būs skatāma mākslinieces anda_abstract gleznu izstāde “Digitālā plaisa”. Tā caur abstraktajiem darbiem runā par cilvēku, dabu un mieru digitālajā laikmetā.

Aprakstot ekspozīciju, māksliniece stāsta, ka tā ir par digitālajam tehnoloģijām un laikmetu, kurā dzīvojam, gleznoju jau vairāk kā 5 gadus un šī ir mākslinieces ceturtā “Digitālais lēciens mākslā” (Digital Art Jump) projekta izstāde. Autore ir abstraktā ekspresionisma pārstāve, košas krāsas māksliniecei palīdz paust emocijas uz audekla, uzrunāt un stāstīt par šo digitālo laikmetu, kurā dzīvojam. Iedvesma ir rodama it visur, bet īpaši dabā.

Mūsdienu cilvēks digitālo tehnoloģiju ietekmē mainās – attiecības, saskarsme, viss ir citādāk. Galvenās vērtības – dzīvot līdzsvarā ar sevi – paliek. Līdzsvars ir dabā: mežs, purvs, ezers, jūra. Tas palīdz cilvēkam atgriezties pie saviem pirmsākumiem un patiesās būtības. Būt laimīgam šajā tehnoloģiju pasaulē kļūst arvien grūtāk.

anda_abstract jeb Anda Daubure ir dzimusi Siguldā, uzaugusi Allažos un mācījusies Siguldas 1. vidusskolā (šobrīd Siguldas Valsts ģimnāzija). Māksliniecei vienmēr tuva ir bijusi Siguldas skaistā ainava Gleznotājkalnā, kura visos gadalaikos iedvesmo. Māksliniece dzimto pilsētu sauc par “Zelta Siguldu”, jo krāšņā Gaujas senieleja “uzzied” tieši rudenī.

“Digitālais lēciens mākslā” turpina savu ceļu ar ceturto izstādi. Izstāde “Digitālā plaisa” Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 22. maijam. Izstādi iespējams apmeklēt Siguldas Jaunās pils darba laikā – no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00 un nedēļas nogalēs no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Ieeja izstādē iekļauta pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa Siguldas Jaunajā pilī ir 4,50 eiro, bet studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, apmeklētājiem arSiguldas novada ID karti – 1 eiro.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

23. aprīlis - 24. jūlijs
Brīvdabas izstāde “Acīs krītoši burti” Turaidas muzejrezervātā

Turaidas muzejrezervātā pie Klaušinieku mājas apskatāma brīvdabas izstāde “Acīs krītoši burti”. Ekspozīcija ir veltījums rakstniekam un fabulistam Pērsietim, viņa 160. jubilejā. Izstāde Turaidas muzejrezervāta apmeklētājiem būs pieejama līdz 24. jūlijam.

Ar Turaidu Pērsietis, īstajā vārdā Kārlis Zemītis (1862–1901), bija cieši saistīts astoņus gadus, esot Turaidas pagasta rakstvedis laikā no 1893. līdz 1901. gadam. Darba uzdevumā Pērsietis bieži brauca uz Rīgu un kājām nāca no Siguldas stacijas uz Turaidu. Šo gājienu vizuālā stāstā parāda fotogrāfs Armands Andže analogās, melnbaltās fotogrāfijās.

Ārpus darba Pērsieša sirdslieta bija rakstīšana. Pērsieša daiļradei raksturīga humoristiska un tieša valoda ar sižetiem, kas noskatīti no dzīves. Izstādes nosaukums “Acīs krītoši burti” ņemts no tāda paša nosaukuma stāsta.

Visvairāk par Pērsieti varam uzzināt no viņa draugu atmiņām. Laikabiedri norāda, ka viņš ir reālists caur un cauri un ļoti vispusīgs dzīves un visdažādāko ļaužu kārtu un grupu pazinējs un tēlotājs. Pērsietis bijis kluss un pieticīgs cilvēks, lielisks novērotājs un saviem darbiem smēlies iedvesmu no apkārtējiem cilvēkiem un notikumiem. Pērsieša simpātijas veltītas dzīves pabērniem. Latviešu literatūras vēsturnieks Teodors Zeiferts raksta: “Viņa stāsti ir mazas traģēdijas, ietvertas aukstas lietišķības nekrāsotos rāmjos.”

Pērsieša dzīves noslēgums bija traģisks, viņš saslima ar bakām un nomira vientulībā 39 gadu vecumā. Viņa draugs K. Jirgens raksta: “Kas palicis no Persieša tautā: daiļš mākslinieks-dzejnieks. Persieša rakstu valoda tautiska, domās un stilā stipra, humoristiska. Sižeti ņemti no plašas tautas dzīves. Persietis ir mūsu lielākais un labākais fabulu dzejnieks. Fabulu talants ir viņa stiprums. Fabula ar humoru (smiedama-raudādama) atver mūsu acis, lai redzam savus trūkumus, un tāpēc viņa ir audzinoša. Maz ko vajadzēja Persietim un maz ko viņš vēlējās sev. Savu prātu, daiļumu, mazās vajadzības un mazās vēlēšanās viņš novēl tautai visā pilnībā.”

Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta biļeti, kuras cena ir no 0,70 līdz 3 eiro.

27. aprīlis - 20. maijs
Tautas lietišķās mākslas studiju “Krimulda” un “Sigulda” audēju darbu izstāde “No pūra lādes. Jostiņsegas” Krimuldas Tautas namā
27. aprīlis - 20. maijs
Siguldas novada senioru fotoizstāde “Mūsu novads” Mores bibliotēkā
28. aprīlis - 26. maijs
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Mākslas nodaļas audzēkņu darbu ekspozīcija “Pavasara izstāde” mākslu skolā “Baltais flīģelis”
1. maijs - 30. septembris
Akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” Siguldas novada pilīs un muižās

Līdz 30. septembrim norisinās Latvijas Piļu un muižu asociācijas akcija, kurā interesenti aicināti apceļot mūsu Latvijas pagātnes mantojumu – pilis un muižas, kuras ar lielu rūpību tiek lolotas un saglabātas ne tikai mūsu, bet arī nākamajām paaudzēm. Šogad akcijā piedalās 60 pilis un muižas, tostarp Siguldas Jaunā pils, Livonijas ordeņa Siguldas pils, Krimuldas muiža, Mālpils muiža un Turaidas muzejrezervāts.

Apmeklējot pilis un muižas, kas piedalās akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, būs iespēja saņemt pils zīmogu, izpildot jautājumu un fotoorientēšanās uzdevumus. Apmeklētāji aicināti reģistrēt savu ierašanos vēsturiski nozīmīgajā vietā, aizpildot apceļotāju karti, kuru iespējams lejupielādēt un izdrukāt tīmekļa vietnē www.pilis.lv, kā arī sociālo tīklu vietnē Facebook vai dodoties uz jebkuru no akcijas pilīm un muižām, kur būs iespēja saņemt jau izdrukātu dalībnieka karti.

Apceļojot vairāk nekā pusi akcijas piļu, muižu, pēc akcijas noslēguma dalībnieks varēs iesūtīt reģistrācijas dalībnieka lapu ar atzīmēm un piedalīties kā viens no uzaicinātajiem viesiem akcijas noslēguma ballē un paralēli katra derīgā, iesūtītā apceļotāja dalībnieka lapa piedalīsies akcijas noslēguma balvu izlozē. Balvu fondu veido katras pils, muižas sarūpētais pārsteigums un sponsoru atbalsta dāvanas. Vairāk par akcijas noteikumiem uzzināt tīmekļa vietnē www.pilis.lv.

Akcijas organizatori atgādina, ka lūgums sekot līdzi katras pils un muižas apmeklējuma kārtībai un darba laikiem, ņemot vērā, ka vasaras sezonā notiek slēgtie pasākumi.

Šogad akcija norisinās jau 10. reizi un pirmo reizi šāda akcija notika 2000. gadā. Šajā reizē akcijā piedalās 60 pilis un muižas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

2. maijs - 20. maijs
Literārā izstāde “Prieks un lepnums par mūsu valsti” Mālpils bibliotēkā
3. maijs - 31. maijs
Tematiskā izstāde “Kad Siguldā pavasaris” Siguldas novada bibliotēkā
3. maijs - 31. maijs
Literārā izstāde “Vislabākā” Siguldas novada bibliotēkā
3. maijs - 31. maijs
Literārā izstāde “Neatkarības un patiesības spīts. Rakstniekam Dzintaram Sodumam – 100” Siguldas novada bibliotēkā
6. maijs - 30. jūnijs
Tematiskā izstāde “Rīgas porcelāns”. 30.–90. gadu porcelāna izstrādājumi no Daces Saulītes privātās kolekcijas Allažu bibliotēkā
6. maijs - 22. maijs
Informatīvā “Rail Baltica” projekta īstenošanai veltītā vides izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” pie Inčukalna Tautas nama

6. maijā plkst. 13.30 pie Inčukalna Tautas nama satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics atklās vides izstādi “Ar vienu vilcienu rītdienā”. Izstāde vēstīs par projekta “Rail Baltica” tapšanu Latvijā, un tā pie Inčukalna Tautas nama būs apskatāma līdz 22. maijam.

Plānots, ka izstādes atklāšanas dienā satiksmes ministrs tiksies ar Inčukalna pamatskolas vecāko klašu skolēniem, lai pastāstītu par ministra dienas kārtību un pārrunātu dažādus jautājumus saistībā ar satiksmes organizēšanu. 6. maijā plānota arī satiksmes ministra Tāļa Linkaita tikšanās ar Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu un atbildīgajiem speciālistiem, lai pārrunātu projekta “Rail Baltica” gaitu un citas aktualitātes par ielu un ceļu infrastruktūru, kā arī mobilitātes jautājumiem.

Izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” ceļo pa Latvijas novadiem, lai interesentus iepazīstinātu ar “Rail Baltica” tapšanu un atspoguļotu projekta būtību. “Rail Baltica” Siguldas novadu šķērsos Inčukalna pagastā, netālu no Vangažu dzelzceļa stacijas. Dzelzceļa līnija savienos Latviju un Baltiju ar pārējo Eiropu. Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu sadarbībā ar novadu pašvaldībām un projekta ieviesējiem Latvijā. Tiek plānots, ka šī izstāde vasaras izskaņā būs aplūkojama arī Siguldas pilsētā.

 

10. maijs - 27. maijs
Skolēnu sporta un prāta spēļu “Zelta Zivtiņas čempionāts” fināls Siguldas Svētku laukumā

No 10. līdz 27. maijam laikā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Siguldas Svētku laukumā norisināsies skolēnu sporta un prāta spēļu “Zelta Zivtiņas čempionāta” fināls. Lai bērni un jaunieši varētu startēt un savstarpēji tikties, piektdien, 6. maijā, Siguldas Svētku laukumā tiks uzsākta sacensību pilsētiņas uzbūve un teritorijas iekārtošana.

Kopumā finālā pulcēsies aptuveni 3 000 skolēnu jeb 120 spēcīgākās un radošākās klases no visas Latvijas, un sacensības norisināsies starp komandām 5.–6. klašu, 7.–9. un 10.–12. klašu grupā. Čempionāta finālā startēs arī trīs novada komandas – Laurenču sākumskolas 5.a klase, Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.e klase un 9.b klase. Katra finālā iekļuvusī klase ieradīsies iepriekš noteiktā laikā, lai parādītu klases vienotību un vērtību izpratni, risinātu dažādus uzdevumus un kopā ar klasi izbaudītu Siguldas piedāvātās aktivitātes.

Čempionāta šīs sezonas moto ir “Ko nevar viens, var visa klase!”, tādējādi aicinot skolēnus aizdomāties par to, cik nozīmīgi ir iestāties par Latvijai un pasaulei svarīgiem jautājumiem, sākot no zaļā dzīvesveida un dabas aizsardzības, beidzot ar dzimumu līdztiesību un aktīvu līdzdalību dažādos sabiedriskajos un politiskajos procesos, lai veidotu ilgtspējīgu sabiedrību.

12. maijs - 26. maijs
Maija ekspozīcijas Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās

Maija ekspozīcijas Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās stāsta par piedzīvoto, izsapņoto un par savu sakņu izzināšanu, radot ko jaunu. Tur četras ekspozīcijas iepazīstina ar radošo novadnieku veikumu – mākslinieces Zandas Pučes instalāciju “Pārceltuve” par godu viņas un fotogrāfa Armanda Andžes grāmatai “Aa fluvius. Zudušo upi meklējot”, Siguldas novada etnogrāfiskajam tautastērpam veltītu ekspozīciju, par iedvesmas un izziņu avotu ņemot Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēknes Adelīnas Andersones zinātniski pētniecisko darbu, Laurenču sākumskolas skolēna Oskara Vaišļas un Dominika Kleina grāmatas “Oskara un Dominika lielais ceļojums” ekspozīciju un Siguldas pilsētas vidusskolas 1. klašu audzēkņu radīto tautisko svārku rakstu izstādi.

Māksliniece, siguldiete Zanda Puče 12. maijā Rīgā atklāja savu un Armanda Andžes veidoto grāmatu “Aa fluvius. Zudušo upi meklējot”. Grāmatai par godu veltīta arī viena no ekspozīcijām koprades laboratorijās – instalācija “Pārceltuve”. Grāmata ir vizuāls vērojums par Latvijas garāko upi, tās apkārtējo vidi un cilvēkiem cauri laikiem. Tā apvieno vairākus medijus un laiktelpas – stāstu par Zandas Pučes vecvecvectēvu Juhanu Jursu, kurš darināja laivas, 30. gadu estētikā veidotās mākslinieces Zandas Pučes un fotogrāfa Armanda Andžes melnbaltās fotogrāfijas, arhīva materiālus un rakstnieka Kārļa Studenta stāstu Vasara laivā.

Ekspozīcija “Siguldas novada sieviešu tautastērps” tapusi pēc Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieces Adelīnas Andersones zinātniski pētnieciskā darba. Adelīna jau 12 gadus ir deju kolektīva “Vizbulīte” dalībniece un pētnieciskā darba laikā vēlējās izpētīt un izveidot Siguldas novada tautastērpu, lai nākotnē kolektīva dalībnieki varētu dejot sava novada etnogrāfiskajā tautastērpā. Koprades laboratoriju vienā no ekspozīcijām var iepazīties gan ar informāciju par Siguldas novada tērpu, gan apskatīt tērpu fotogrāfijās. Tautastērpi ir ļoti nozīmīga un nacionāli savdabīga latviešu kultūras mantojuma sastāvdaļa. Tajos atainojas sarežģītie vēstures procesi, ģimenes attiecības, nodarbošanās, tradīcijas, tautas daiļrade, vērtības un piederība konkrētam novadam.

Grāmata “Oskara un Dominika lielais ceļojums” vienā eksemplārā izdota 2022. gadā. Dominiks Vaišļa grāmatas ilustrē no 2019. gada, bet Oskars Kleins raksta kopš 2021. gada. Ekspozīcijā iespējams apskatīt daļu no krāšņajām grāmatas lappusēm un arī noklausīties abu autoru ierunātos fragmentus no grāmatas. Piedzīvojumu grāmatas abus puišus ikdienā iedvesmo visvairāk, tāpēc arī viņu grāmatā aprakstīti trakulīgi piedzīvojumi. Interesanti, ka grāmatai vispirms tapušas ilustrācijas un pēc tam tās stāsts. Puiši ar savu aizrautību pret grāmatām iedvesmo arī klases biedrus veidot grāmatas un piedzīvojumu stāstus.

Siguldas pilsētas vidusskolas visu sešu 1. klašu audzēkņi vizuālās mākslas skolotājas Daces Andersones vadībā ir radījuši kopīgu rakstainu tautisko svārku instalāciju. Stundu laikā audzēkņi iepazinušies ar tautisko brunču rakstiem un krāsu ritmiem, lai vēlāk katrs veidojotu savu svārku raksta fragmentu, kas šobrīd apskatāms vienā kopīgā “krāsu audeklā”.

Ekspozīcijas Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma koprades laboratorijās apskatāmas līdz 26. maijam.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

15. maijs - 16. jūnijs
Alekseja Naumova gleznu izstāde “Pasaules ainavas un Parīzes dārzi un parki” Mālpils Kultūras centrā

Svētdien, 15. maijā, plkst. 16.00 Mālpils Kultūras centra izstāžu zālē tiks atklāta gleznotāja Alekseja Naumova ainavu izstāde “Pasaules ainavas un Parīzes dārzi un parki”, kurā daļa no skatāmajiem darbiem tapuši pēdējās nedēļās. Izstāde Mālpils Kultūras centrā būs apskatāma līdz 16. jūnijam.

Alekseja Naumova vārds vispirms asociējas ar brīvību, spēku, spontanitāti, enerģiju, emocionalitāti un krāsu prieku, kas apvienots ar pilnīgi reālu skatījumu uz konkrēto vietu – tie var būt Francijas dienvidi, tā var būt tepat Latvija, tā var būt Roma, Ņujorka, Venēcija, Burano, Rīga, Vīne, Budapešta, Parīze. Īpaši Parīze ir mākslinieka ne tikai pēdējo nedēļu aizraušanās. Uz daļas no darbiem, kas izstādīti Mālpils kultūras centra izstāžu zālē, krāsa tikko kā nožuvusi. Tie ir absolūti spontāni iespaidi, kas izlikti uz audekla. Mākslinieks plenēru lielāko tiesu neizmato ideju krātuves veidošanai, bet darbus rada tieši te un tieši tagad, savu “ala prima” tehniku izkopjot līdz tādai pilnībai, ka gleznas tiek iesāktas un pabeigtas dabā, nevis pēc tam darbnīcā. Krāsu un gaismas spēles nevar sacerēt, tās tveramas mirklī. Naumova gleznās īpaša vieta ierādīta saulei, gaismai, līdz ar to ēnām.

“Pasaules ainavas un Parīzes dārzi un parki” būs izstāde, kurā būs iespēja redzēt Jardin des Plantes, Parc de Bagatelle, Parc Monseau, Luksemburgas dārza fragmentus. Tie kā puzles gabaliņi kopā veidos iespaidu galeriju, kurā pasaules apceļotājs varēs atrast sev zināmas un asociatīvi tuvas vietas.

A. Naumovs beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu profesora Induļa Zariņa vadībā. Stažējies Mākslas akadēmijas Radošās doktorantūras meistardarbnīcā (1980–1983, vadītājs Eduards Kalniņš) un Sorbonnas Mākslas augstskolā Francijā (1987–1988) studējot glezniecību Parīzē. Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors (2007–2017). Bijis apmaiņas programmu vadītājs un izstāžu kurators dažādos sadarbības projektos mākslā Itālijā, Francijā, Japānā, Vācijā, Austrijā, Nīderlandē, Spānijā, Grieķijā, Krievijā, ASV un citviet. Vairāk nekā 60 personālizstāžu autors, piedalījies vairāk nekā 40 grupu izstādēs Ņujorkā, Atlantā, Briselē, Beirutā, Berlīnē, Ķelnē, Prāgā, Madridē, Tartu un Rīgā. A. Naumovs ir autors arī vairāku grāmatu ilustrācijām.

Alekseja Naumova ieguldījumu mākslā novērtējusi arī Latvijas valsts, 2009. gadā piešķirot māksliniekam augstāko apbalvojumu – Atzinības Krusta komandiera ordeni. 2004. gadā saņēmis Itālijas prezidenta Ordeni (Ordine al Merito della Repubblica Italiana. Commendatore), bet 2016. gadā apbalvots ar Francijas Ordeni mākslā un literatūrā (Ordre des Arts et des Lettres). Gleznotājam piešķirta Ordeņa kavaliera (Chevalier) pakāpe, ar kuru līdz šim apbalvoti tādi kultūras un mākslas dižgari kā Tims Bērtons, Filips Glāss, Keita Blānšeta, Džūda Lovs un Kailija Minoga.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

16. maijs - 31. maijs
Tematiskā izstāde “Izvēlies savu istabas puķi” Inciema bibliotēkā
16. maijs - 31. maijs
Dabas fotogrāfa un ģeogrāfa Jāņa Zilvera fotogrāfiju izstāde “Dzīvā daba Siguldā” Mālpils bibliotēkā
16. maijs - 31. maijs
Literārā izstāde “Dāņu rakstniekam Pēterim Hēgam – 65” Inčukalna bibliotēkā
16. maijs - 31. maijs
Literārā izstāde “Rakstniecei Irmai Grebzdei – 110” Inčukalna bibliotēkā
17. maijs - 30. jūnijs
Fotogrāfa Ata Ieviņa dubultizstāde “Mana rakstniecības vēsture”/“Kolāžas” Siguldas novada bibliotēkā

17. maijā plkst. 18.00 Siguldas novada bibliotēkā tiks atklāta novadnieka Ata Ieviņa dubultizstāde “Mana rakstniecības vēsture”/“Kolāžas” ar autora piedalīšanos. Izstāde Siguldas novada bibliotēkā būs apskatāma līdz 30. jūnijam.

Atis Ieviņš ir latviešu mākslinieks un fotogrāfs, kuru allaž piesaistījušas dažādas eksperimentālas glezniecības un foto tehnikas. Dzimis 1946. gadā Talsu rajona Ārlavas pagasta Saslauku mājās. Bērnības un skolas gadus pavadījis dzimtas mājās Mālpilī. Pēdējos gadus dzīvo Siguldā. Absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļu (1965. gadā), Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu (1974. gadā). Fotogrāfa karjeru Atis Ieviņš aizsācis padomju armijas dienestā un ilgus gadus strādājis kā fotoreportieris žurnālos. Gandrīz 40 gadus nostrādājis par preses fotogrāfu (žurnāli “Padomju Latvijas Sieviete”, “Skola un Ģimene”, laikraksts “Neatkarīgā Rīta Avīze”, “Rīgas Modes”, kā arī bijis mākslinieciskais redaktors žurnālā “Meža dzīve”, fotogrāfs Igo Japiņa sporta aģentūrā”).

Atis Ieviņš ir viens no pirmajiem māksliniekiem Latvijā, kurš 20. gadsimta 70.–80. gados mērķtiecīgi aizsācis foto sietspiedes tehnikas pielietojumu. Lietojot košus krāsu laukumus un kombinējot sietspiedi ar fotogrāfiju, viņš izpelnījies iesauku “Latviešu Vorhols”.

Viens no spēcīgākajiem Ata Ieviņa iedvesmotājiem ir Slavenā sirreālista Rolanda Topora “nāvīgi” melnais humors. Un tieši šī ievirze – uzlūkot pasauli caur ironijas, humora, sarkasma, paradoksu brillēm – kļuvusi par Ata Ieviņa mākslas rakstura svarīgu īpatnību.

Mākslinieks vienmēr savas darbu izstādes pasniedz ar jauniem konceptiem un darbu salikumiem. Sabildēto bilžu skaits ir milzīgs, un tāpēc ir iespējams veidot arvien jaunas kombinācijas un jaunas kolekcijas. Pēdējo gadu darbi liecina par Ata aizraušanos ar kolāžu: vecās fotogrāfijas nežēlīgi tiek sagraizītas, tad līmētas uz citas virsmas, apdarinātas ar krāsu un līniju. “Mans fotošops ir šķēres,” atzīst mākslinieks. Kolāžu darbus var saukt par vairākdimensiju glezniecību. Šie darbi būs skatāmi Siguldas novada bibliotēkas izstādē.

Izstādes “Mana rakstniecības vēsture” darbi atceļojuši no Ojāra Vācieša muzeja, un tajā būs aplūkojami Ata Ieviņa veidotie latviešu rakstnieku foto portretējumi – kolāžas ar Leonu Briedi, Imantu Ziedoni, Ojāru Vācieti, Māri Čaklo un daudziem citiem.

Mākslinieka sietspiedes darbi glabājas Ratdžersas universitātes “Jane Voorhees Zimmerli” mākslas muzejā Ņūbransvikā, ASV, Latvijas Laikmetīgās Mākslas muzeja kolekcijā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājumā.

Foto: A. Linarts

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. maijs plkst. 15:30
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas kompass 2022” Silciems–Aveņkalni
18. maijs plkst. 18:00
Nodarbību cikls vecākiem “Digitālās pārmērības, riksi un audzināšanas izaicinājumi ģimenē”. Trešā nodarbība kultūras centrā “Siguldas devons”

Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests sadarbībā ar biedrību “Esi brīvs” aicina apmeklēt 3 nodarbību ciklu vecākiem “Digitālās pārmērības, riksi un audzināšanas izaicinājumi ģimenē”. Nodarbības tiek nodrošinātas Siguldas novada bērnu un jauniešu vecākiem ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

Nodarbības vadīs Edgars Caics, biedrības “Esi Brīvs!” atkarību profilakses grupu un semināru vadītājs (psihologs, psihodrāmas terapeits).

Vienas nodarbības ilgums – 90 minūtes.

Nodarbības notiks:

 • 5. maijā plkst. 18.00 tiešsaistes platformā Zoom. Pieejas saite šeit;
 • 11. maijā plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”, “Digiti” zālē;
 • 18. maijā plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”, “Digiti” zālē.

Pirmajā nodarbībā vecākiem būs iespēja uzzināt visu par viedierīču lietošanas paradumiem, to lietošanas biežākajiem riskiem un psihohigiēnu, kā arī atbildes uz jautājumiem: cik pamatotas ir raizes par ekrānierīču un moderno tehnoloģiju ietekmi uz bērna psihisko attīstību dažādos vecuma posmos? Kā saprast, vai digitālais saturs atbilst bērna attīstībai? Kāpēc bērnam ir tik svarīgi būt internetā un izmantot dažādas viedierīces? Vai virtuālā telpa ir bīstama? Kā disciplinēt bērna paradumus, lai netiktu sarautas savstarpējās attiecības un nezustu savstarpējā uzticēšanās vecāku un bērnu starpā?

11. maija nodarbībā vecākiem būs iespēja izvērtēt un iedziļināties, kādas prasības izvirza digitālais laikmets ģimenēm un kā iespējams ar to tikt galā. Katrs dalībnieks varēs labāk apzināt tās sfēras, kuras ģimenē darbojas veiksmīgi, bet kurās nepieciešami uzlabojumi vai papildinājumi.

Savukārt 18. maija nodarbībā padziļinātāk tiks skatīts jautājums, kāpēc veidojas attiecību saspīlējumi un sadursmes ģimenē. Dalībnieki centīsies izprast, kā veidojusies vecāku loma, kā arī to, kā atraisīt bērnos labās īpašības. Tiks risināts jautājums, kā normalizēt emocionālo sakāpinātību un veicināt pašpaļāvību attiecībās. Tam sekos arī praktiski uzdevumi.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. maijs plkst. 18:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 1.–4. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā

Projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros atsākušās bezmaksas peldēšanas nodarbības skolēniem Siguldas Sporta centrā, un tās notiks trīs reizes nedēļā trīs dažādām vecuma grupām lielajā peldbaseinā.

Siguldas Sporta centrs atgādina, ka nodarbībās vietu skaits ir ierobežots. Lai apmeklētu nodarbības, ir jāveic obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Pieteikties var tikai mēnesi uz priekšu, jo katra mēneša beigās tiek atvērta pieteikšanās nākamajam mēnesim, lai visiem dotu iespēju apmeklēt bezmaksas peldēšanas nodarbības. Līdz ar to katrs bērns var apmeklēt nodarbības tikai trīs reizes.

Nodarbības sertificētu treneru vadībā norisināsies šādās dienās un vecuma grupās:

 • otrdienās plkst. 19.00 skolēni no 7. līdz 12. klasei;
 • trešdienās plkst. 18.00 skolēni no 1. līdz 4. klasei;
 • svētdienās plkst. 14.00 skolēni no 5. līdz 9. klasei.

Nodarbības notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

19. maijs - 19. jūnijs
Ata Ieviņa personālizstāde kultūras centrā “Siguldas devons”

Līdz 19. jūnijam kultūras centrā “Siguldas devons” būs skatāma izstāde “Faraona dārgumi: ikonas, relikvijas, konservi”, kurā eksponētas asamblāžas un instalācijas, kas ir Ata Ieviņa pēdējo gadu laikā radītie vizuālie stāsti. Ekspozīcijas darbi realizēti ar dažādu tehniku un glezniecisku elementu palīdzību.

Izstādē būs redzami darbi gan no sērijas “Faraona dārgumi”, kas bija skatāma Latvijas Fotogrāfijas muzejā, gan jaunradīti, kas tapuši, spēlējoties ar materiāliem, tehnikām un idejām. Izstādes darbos turpina dzīvot relikvijas, kas ir vecākas par pašu autoru un cieši saistītas ar bērnības atmiņām – pagalmu, kur bija metāllūžņu savākšanas punkts. Piecdesmitajos gados šādos punktos tika nogādātas mežos atrastās kara tehniku atliekas, patronu čaulītes, lidmašīnu motori un šaujamieroči, kas dažādi spīdēja, mainoties apgaismojumam. Sakrautās makulatūras ķīpas, kurās atradās žurnāli ar krāsainām bildītēm, atgādināja noslēpumainas piramīdas. 

Tagad šīs četrgadīgā zēna atmiņas par krāsām un gaismu spēlēm iemiesojas gleznieciskos darbos, kuru aizsākums meklējams arī autora interesē par Seno Ēģipti un konceptuālās mākslas eksperimentiem. Autoru vienmēr ir fascinējusi Senā Ēģipte – tās tonalitāte, zeltainumus, sarkofāgi, dārgumi un nemitīgie jaunatklājumi. Asociācijas ar Ēģiptes dārgumiem, kurus joprojām izceļ no pazemes, to noslēpumainība un senatnes piegarša, fotogrāfa prātā, ir radījušas vizuālas pasakas par Faraonu.

Atis Ieviņš ir netipisks padomju laika fotogrāfs, absolvējis Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu, bet par tekstilmākslinieku tā arī nekļuvis, jo viņu vienmēr saistījuši dažādi eksperimenti un jaunu māksliniecisko iespēju meklējumi, kuros tika apvienota glezniecība un fotogrāfija. 60. gadu otrajā pusē un 70. gados mākslinieks aizrāvās ar fotokodinājumiem. Savukārt 70. un 80. gados viņš bija saistīts ar tolaik vēl mazpazīstamu grafisko tehniku – sietspiedi jeb zīdspiedi. Sietspiedes tehnikas apgūšanā liela nozīme bija viņa kolēģim – māksliniekam Aldonim Klucim, kas lieliski pārzināja sietspiedes tehnoloģisko procesu. Atis Ieviņš izmantoja fotosietspiedes tehniku, par pamatu ņemot paša uzņemtās fotogrāfijas.

Strādājis par fotogrāfu dažādos preses izdevumos – laikrakstos “Neatkarīgā Rīta Avīze”, žurnālā “Skola un Ģimene”, “Padomju Latvijas Sieviete”, “Meža Dzīve” un citviet.

Izstāde bez maksas apskatāma kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” līdz 19. jūnijam.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

19. maijs plkst. 19:00
Ata Ieviņa personālizstādes atklāšana kultūras centrā “Siguldas devons”

Kultūras centrs “Siguldas devons” šonedēļ atvērs izstādi “Faraona dārgumi: ikonas, relikvijas, konservi”, kurā skatāmas asamblāžas un instalācijas, kas ir Ata Ieviņa pēdējo gadu laikā radītie vizuālie stāsti. Ekspozīcijas darbi realizēti ar dažādu tehniku un glezniecisku elementu palīdzību. Izstādes atklāšana norisināsies ceturtdien, 19. maijā, plkst. 19.00.

Izstādē būs redzami darbi gan no sērijas “Faraona dārgumi”, kas bija skatāma Latvijas Fotogrāfijas muzejā, gan jaunradīti, kas tapuši, spēlējoties ar materiāliem, tehnikām un idejām. Izstādes darbos turpina dzīvot relikvijas, kas ir vecākas par pašu autoru un cieši saistītas ar bērnības atmiņām – pagalmu, kur bija metāllūžņu savākšanas punkts. Piecdesmitajos gados šādos punktos tika nogādātas mežos atrastās kara tehniku atliekas, patronu čaulītes, lidmašīnu motori un šaujamieroči, kas dažādi spīdēja, mainoties apgaismojumam. Sakrautās makulatūras ķīpas, kurās atradās žurnāli ar krāsainām bildītēm, atgādināja noslēpumainas piramīdas. 

Tagad šīs četrgadīgā zēna atmiņas par krāsām un gaismu spēlēm iemiesojas gleznieciskos darbos, kuru aizsākums meklējams arī autora interesē par Seno Ēģipti un konceptuālās mākslas eksperimentiem. Autoru vienmēr ir fascinējusi Senā Ēģipte – tās tonalitāte, zeltainumus, sarkofāgi, dārgumi un nemitīgie jaunatklājumi. Asociācijas ar Ēģiptes dārgumiem, kurus joprojām izceļ no pazemes, to noslēpumainība un senatnes piegarša, fotogrāfa prātā, ir radījušas vizuālas pasakas par Faraonu.

Atis Ieviņš ir netipisks padomju laika fotogrāfs, absolvējis Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu, bet par tekstilmākslinieku tā arī nekļuvis, jo viņu vienmēr saistījuši dažādi eksperimenti un jaunu māksliniecisko iespēju meklējumi, kuros tika apvienota glezniecība un fotogrāfija. 60. gadu otrajā pusē un 70. gados mākslinieks aizrāvās ar fotokodinājumiem. Savukārt 70. un 80. gados viņš bija saistīts ar tolaik vēl mazpazīstamu grafisko tehniku – sietspiedi jeb zīdspiedi. Sietspiedes tehnikas apgūšanā liela nozīme bija viņa kolēģim – māksliniekam Aldonim Klucim, kas lieliski pārzināja sietspiedes tehnoloģisko procesu. Atis Ieviņš izmantoja fotosietspiedes tehniku, par pamatu ņemot paša uzņemtās fotogrāfijas.

Strādājis par fotogrāfu dažādos preses izdevumos – laikrakstā “Neatkarīgā Rīta Avīze”, žurnālā “Skola un Ģimene”, “Padomju Latvijas Sieviete”, “Meža Dzīve” un citviet.

Izstāde bezmaksas apskatāma kultūras un mākslas telpā “Siguldas devons” līdz 19. jūnijam.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

19. maijs plkst. 19:30
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā
20. maijs plkst. 10:00
Rīgas leļļu teātra izrāde “Šņukuriņš un viņa draugi” Inčukalna Tautas namā

Lai iepriecinātu novada mazākos, 20. maijā plkst. 10.00 ar izrādi “Šņukuriņš un viņa draugi” Inčukalna Tautas namā viesosies Rīgas leļļu teātris.

Lomās aktieri – Dzintra Duka Maisaka un Māris Podnieks. Izrādes ilgums ir 40 minūtes.

Biļešu cena 3 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties Inčukalna Tautas namā darbdienās no plkst. 9.00 līdz 17.00 vai citā laikā, iepriekš piesakoties, zvanot uz tālruņa numuru 29478251.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

20. maijs plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835 vai 29226327.

20. maijs plkst. 17:00
Sporta diena “Mēs esam sportā!” Fischer slēpošanas centrā
21. maijs - 22. maijs
Sporta deju sacensības Siguldas Sporta centrā

21. un 22. maijā deju cienītāji aicināti apmeklēt Siguldas Sporta centru un vērot krāšņus priekšnesumus un spraigu sportisku cīņu Sporta deju secensībās. Sacensībās piedalīsies vismeistarīgākie sporta deju pāri Standartdeju un Latīņamerikas deju programmās.

Siguldā notiks vienas no dejotājiem svarīgākajām sacensībām šajā gadā. To rezultāti ietekmēs, kuri sportisti pārstāvēs Latviju Pasaules un Eiropas čempionātā Standartdejās un Latīņamerikas dejās pieaugušo, jauniešu un junioru grupās. Divu dienu garumā sacensībās piedalīsies visu vecumu dejotāji, sākot no vismazākajiem līdz pat senioriem.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

21. maijs plkst. 10:00
Džudo sacensības bērniem “Judo friends”, 1. posms Siguldas 1. pamatskolā
21. maijs plkst. 16:00
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” audzēkņu koncerts – veltījums pianista un pedagoga Arnolda Dimanta piemiņai mākslu skolā “Baltais flīģelis”

21. maijā plkst. 16.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” norisināsies pianista un mākslu skolas “Baltais flīģelis” pedagoga Arnolda Dimanta piemiņai veltīts koncerts, kurā uzstāsies un atmiņās dalīsies Arnolda Dimanta kolēģi, audzēkņi un draugi.

Mākslu skola “Baltais flīģelis” aicina dalīties ar informāciju ikvienu, kam Arnolds Dimants ir palicis siltās atmiņās, īpaši skolas absolventus un siguldiešus.

Arnolds Dimants mūžībā devās 2021. gada 3. decembrī, bijis ilggadīgs koncertmeistars un klavierspēles skolotājs, kura audzēkņi guvuši panākumus konkursos un festivālos Latvijā un ārzemēs. Arnolds Dimants, būdams īsts skolas, Siguldas un Latvijas patriots, vienmēr iesaistījās visos skolas un pilsētas rīkotajos pasākumos, kā arī nozīmīgo Starptautisko konkursu organizēšanā. Tāpat bijis viens no galvenajiem Latvijas mūzikas skolu pedagogu festivāla organizatoriem, neiztrūkstoši tajos muzicējot kopā ar dzīvesbiedri Agru. Pedagoģiskajā darbā un duetā aktīvi tika aizvadīti vairāk nekā 30 gadi, gūstot daudz prieka un panākumu. 2019. gadā ierakstīts Agras un Arnolda Dimantu disks “Latviešu komponistu klavieru dueti no klasikas līdz mūsdienām”, kas veltīts Latvijas simtgadei un mākslu skolas “Baltais flīģelis” 60. jubilejai.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
21. maijs plkst. 16:00
Kora “Teiksma” autorkoncerts Siguldas pagasta Kultūras namā

Siguldas pagasta Kultūras namā 21. maijā plkst. 16.00 gaidāms Siguldas novada kultūras centra sieviešu kora “Teiksma” autorkoncerts “Teiksmas dziesma”.

Koncertā izskanēs diriģentes Maijas Feldmanes tautas dziesmu apdares, Olgas Jakānes dziesmas un Marutas Mitrevicas dzeja. Koncerta īpašie viesi – Lēdurgas vīru kopa Imanta Toča vadībā un dziedātājs Rihards Saule.

Biļetes cena 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti iepriekšpārdošanā 2 eiro.

ID karšu piedāvājums
22. maijs plkst. 10:00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 4. posms Mālpils Sporta centrā

22. maijā Mālpils Sporta centrā notiks atklātā Siguldas novada čempionāta novusā 4. posms. Sacensību sākums plkst. 10.00, bet reģistrācija noris līdz plkst. 9.45.

Pieteikumus sacensībām iespējams iesūtīt līdz 20. maijam, rakstot uz e-pasta adresi dmacatins@inbox.lv. Neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz tālruņa numuru 25153393.

Dalības maksa ir 5 eiro no dalībnieka. ArSiguldas novada ID karti tiek piemērota 20% atlaide dalības maksai.

Pasākumu ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu organizē biedrība “Mālpils sporta klubs”.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

22. maijs plkst. 10:00
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860.

22. maijs plkst. 14:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 5.–9. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā

Projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros atsākušās bezmaksas peldēšanas nodarbības skolēniem Siguldas Sporta centrā, un tās notiks trīs reizes nedēļā trīs dažādām vecuma grupām lielajā peldbaseinā.

Siguldas Sporta centrs atgādina, ka nodarbībās vietu skaits ir ierobežots. Lai apmeklētu nodarbības, ir jāveic obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Pieteikties var tikai mēnesi uz priekšu, jo katra mēneša beigās tiek atvērta pieteikšanās nākamajam mēnesim, lai visiem dotu iespēju apmeklēt bezmaksas peldēšanas nodarbības. Līdz ar to katrs bērns var apmeklēt nodarbības tikai trīs reizes.

Nodarbības sertificētu treneru vadībā norisināsies šādās dienās un vecuma grupās:

 • otrdienās plkst. 19.00 skolēni no 7. līdz 12. klasei;
 • trešdienās plkst. 18.00 skolēni no 1. līdz 4. klasei;
 • svētdienās plkst. 14.00 skolēni no 5. līdz 9. klasei.

Nodarbības notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

22. maijs plkst. 14:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā
Senioru bezmaksas peldēšana Siguldas Sporta centra peldbaseinā līdz pat maija beigām notiks katru svētdienu no plkst. 14.00 līdz 15.00. Šī ir iespēja Siguldas novada senioriem apmeklēt peldbaseinu bez maksas vienu reizi nedēļā un trenera vadībā apgūt vai uzlabot savas peldēšanas prasmes. Peldēšana ir visieteicamākā fiziskā aktivitāte senioriem, jo tā netraumē locītavas un mugurkaulu.
 
Ņemot vērā, ka pieprasījums ir liels un apmeklētāju skaits grupā ir ierobežots, iepriekš noteikti jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Atgādinām, ka kasē jāuzrāda pensionāra apliecība un personu apliecinošs dokuments.
23. maijs - 27. maijs
Mediķes Rutas Ribas piemiņas izstāde “Mana dzīvā pasaule” ūdenstorņa 6. stāva zālē, Lakstīgalas ielā 9B, Siguldā

Atvadoties no izcilās mediķes Rutas Ribas, Siguldā no 23. maija būs apskatāma viņas gleznu izstāde “Mana dzīvā pasaule” ar kolorītiem darbiem, kas tapuši pēdējo trīs gadu laikā. Ruta, it kā spēlējoties ar eļļu uz audekla, darbos attēloja gan burvīgās Siguldas ainavas, gan savus ziedus, ko ar mīlestību audzējusi pati savā piemājas dārziņā.

Izstāde tapusi kā maza piemiņa un pateicība par Rutas ieguldījumu mākslinieka Elmāra Gaigalnieka gleznošanas studijas pastāvēšanā, kur viņi abi bija kā fantastisks magnēts jaunajiem studijas dalībniekiem, dodot iedvesmu un neiztrūkstoši labus vārdus.

Izstāde būs skatāma SIA “Satavots” ūdenstorņa augšstāva zālē, Lakstīgalas ielā 9B, Siguldā, no 23. līdz 27. maijam no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 8.00–17.00, ar pusdienu pārtraukumu no plkst. 12.00 līdz 13.00, kā arī piektdienās no plkst. 8.00 līdz 15.00.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

24. maijs plkst. 13:00
Tikšanās ar ilggadējo Allažu bibliotēkas vadītāju Dainuvīti Bērziņu Allažu bibliotēkā
24. maijs plkst. 19:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā

Projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros atsākušās bezmaksas peldēšanas nodarbības skolēniem Siguldas Sporta centrā, un tās notiks trīs reizes nedēļā trīs dažādām vecuma grupām lielajā peldbaseinā.

Siguldas Sporta centrs atgādina, ka nodarbībās vietu skaits ir ierobežots. Lai apmeklētu nodarbības, ir jāveic obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Pieteikties var tikai mēnesi uz priekšu, jo katra mēneša beigās tiek atvērta pieteikšanās nākamajam mēnesim, lai visiem dotu iespēju apmeklēt bezmaksas peldēšanas nodarbības. Līdz ar to katrs bērns var apmeklēt nodarbības tikai trīs reizes.

Nodarbības sertificētu treneru vadībā norisināsies šādās dienās un vecuma grupās:

 • otrdienās plkst. 19.00 skolēni no 7. līdz 12. klasei;
 • trešdienās plkst. 18.00 skolēni no 1. līdz 4. klasei;
 • svētdienās plkst. 14.00 skolēni no 5. līdz 9. klasei.

Nodarbības notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

25. maijs
Mobilais mamogrāfs pie tirdzniecības centra “Raibais Suns”

Trešdien, 25. maijā, pie tirdzniecības centra “Raibais Suns” būs pieejams “Veselības Centrs 4” mobilais mamogrāfs.

Mamogrāfa pārbaude pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas ietvaros, izmeklējums ir bez maksas (uzaicinājuma vēstule ir derīga divus gadus kopš iesūtīšanas datuma). Ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram nav līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu, – par maksu.

Nepieciešams iepriekšējs pieraksts, zvanot uz tālruņa numuru 27866655, iedzīvotāji ir aicināti iepriekš sagatavot personas kodu un tālruņa numuru.

25. maijs plkst. 10:00
Tikšanās ar Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrādātājiem Krimuldas Tautas namā

Šobrīd notiek aktīvs Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrādes process, kas noslēgsies 2023. gada janvārī. Lai nodrošinātu iespēju Gaujas Nacionālā parka zemes īpašniekiem un valdītājiem individuāli uzdot sev interesējošos jautājumus, kā arī sniegt ierosinājumus un priekšlikumus dabas aizsardzības plāna izstrādātājiem, ir iespēja apmeklēt sanāksmes par plāna izstrādi.

Tikšanās ar zemes īpašniekiem/valdītājiem Siguldas novadā tiek plānotas:

 • 25. maijā no plkst. 10.00 līdz 12.30 Krimuldas Tautas namā (Parka iela 1, Ragana, Krimuldas pagasts, Siguldas novads, LV-2144);
 • 25. maijā no plkst. 14.00 līdz 16.30 Siguldas pagasta Kultūras namā (Zinātnes iela 7B, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150).

Katrs zemes īpašnieks vai valdītājs var izvēlēties sev ērtāko vietu, datumu un laiku jautājumu uzdošanai. Produktīvākam jautājumu uzdošanas procesam, organizatori aicina iepriekš sagatavot savu zemes īpašuma kadastra numuru un pārdomāt, ko tieši vēlaties pajautāt vai kāda veida priekšlikumus vēlaties sniegt. Izbraukumu sesijas plānotas kā individuālu jautājumu uzdošanas iespēja!

Priekšlikumus par turpmākajām vēlamajām darbībām savā īpašumā Gaujas Nacionālajā parkā, kā arī plānotajiem apsaimniekošanas pasākumiem iespējams sniegt ne tikai izbraukuma sesiju laikā, bet arī rakstiski, adresējot tos SIA “Estonian, Latvian & Lithunian Environment” (Vīlandes iela 3-6, Rīga, LV-1010) vai rakstot uz e-pasta adresi gauja@environment.lv. Vienkāršota priekšlikumu sniegšanas veidlapa ir pieejama arī tīmekļa vietnē www.environment.lv/lv/gnp. Jautājumu gadījumā ir iespēja sazināties, zvanot uz tālruņa numuru 28010505 darbdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plānu turpmākajiem 12–15 gadiem līdz 2023. gada janvārim Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā izstrādā SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”. Dabas aizsardzības plāns ir dokuments, kurā tiek apkopota informācija par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju un sniegti priekšlikumi tās apsaimniekošanai un aizsardzībai. 2022. gada augustā plānots arī uzsākt Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna sabiedrisko apspriešanu, par ko informācija sekos. Plašāka informācija par Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrādes gaitu un jaunumiem pieejama arī plāna izstrādātāja tīmekļa vietnē www.environment.lv/lv/gnp

Plāna izstrāde notiek dabas skaitīšanas jeb projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” laikā, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda (85%) un Latvijas valsts (15%) atbalstu

25. maijs plkst. 14:00
Tikšanās ar Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrādātājiem Siguldas pagasta Kultūras namā

Šobrīd notiek aktīvs Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrādes process, kas noslēgsies 2023. gada janvārī. Lai nodrošinātu iespēju Gaujas Nacionālā parka zemes īpašniekiem un valdītājiem individuāli uzdot sev interesējošos jautājumus, kā arī sniegt ierosinājumus un priekšlikumus dabas aizsardzības plāna izstrādātājiem, ir iespēja apmeklēt sanāksmes par plāna izstrādi.

Tikšanās ar zemes īpašniekiem/valdītājiem Siguldas novadā tiek plānotas:

 • 25. maijā no plkst. 10.00 līdz 12.30 Krimuldas Tautas namā (Parka iela 1, Ragana, Krimuldas pagasts, Siguldas novads, LV-2144);
 • 25. maijā no plkst. 14.00 līdz 16.30 Siguldas pagasta Kultūras namā (Zinātnes iela 7B, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150).

Katrs zemes īpašnieks vai valdītājs var izvēlēties sev ērtāko vietu, datumu un laiku jautājumu uzdošanai. Produktīvākam jautājumu uzdošanas procesam, organizatori aicina iepriekš sagatavot savu zemes īpašuma kadastra numuru un pārdomāt, ko tieši vēlaties pajautāt vai kāda veida priekšlikumus vēlaties sniegt. Izbraukumu sesijas plānotas kā individuālu jautājumu uzdošanas iespēja!

Priekšlikumus par turpmākajām vēlamajām darbībām savā īpašumā Gaujas Nacionālajā parkā, kā arī plānotajiem apsaimniekošanas pasākumiem iespējams sniegt ne tikai izbraukuma sesiju laikā, bet arī rakstiski, adresējot tos SIA “Estonian, Latvian & Lithunian Environment” (Vīlandes iela 3-6, Rīga, LV-1010) vai rakstot uz e-pasta adresi gauja@environment.lv. Vienkāršota priekšlikumu sniegšanas veidlapa ir pieejama arī tīmekļa vietnē www.environment.lv/lv/gnp. Jautājumu gadījumā ir iespēja sazināties, zvanot uz tālruņa numuru 28010505 darbdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plānu turpmākajiem 12–15 gadiem līdz 2023. gada janvārim Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā izstrādā SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”. Dabas aizsardzības plāns ir dokuments, kurā tiek apkopota informācija par īpaši aizsargājamo dabas teritoriju un sniegti priekšlikumi tās apsaimniekošanai un aizsardzībai. 2022. gada augustā plānots arī uzsākt Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna sabiedrisko apspriešanu, par ko informācija sekos. Plašāka informācija par Gaujas Nacionālā parka dabas aizsardzības plāna izstrādes gaitu un jaunumiem pieejama arī plāna izstrādātāja tīmekļa vietnē www.environment.lv/lv/gnp

Plāna izstrāde notiek dabas skaitīšanas jeb projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” laikā, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda (85%) un Latvijas valsts (15%) atbalstu.

25. maijs plkst. 15:30
Tautas orientēšanās seriāls “Siguldas kompass 2022” Zemturi–Smiltāji
25. maijs plkst. 18:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 1.–4. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā

Projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros atsākušās bezmaksas peldēšanas nodarbības skolēniem Siguldas Sporta centrā, un tās notiks trīs reizes nedēļā trīs dažādām vecuma grupām lielajā peldbaseinā.

Siguldas Sporta centrs atgādina, ka nodarbībās vietu skaits ir ierobežots. Lai apmeklētu nodarbības, ir jāveic obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Pieteikties var tikai mēnesi uz priekšu, jo katra mēneša beigās tiek atvērta pieteikšanās nākamajam mēnesim, lai visiem dotu iespēju apmeklēt bezmaksas peldēšanas nodarbības. Līdz ar to katrs bērns var apmeklēt nodarbības tikai trīs reizes.

Nodarbības sertificētu treneru vadībā norisināsies šādās dienās un vecuma grupās:

 • otrdienās plkst. 19.00 skolēni no 7. līdz 12. klasei;
 • trešdienās plkst. 18.00 skolēni no 1. līdz 4. klasei;
 • svētdienās plkst. 14.00 skolēni no 5. līdz 9. klasei.

Nodarbības notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

25. maijs plkst. 18:00
Sarunu cikls “[Ie]nāc literatūrā”. Guntars Godiņš un Uģis Prauliņš kafejnīcā “Valhalla Lounge”

25. maijā plkst. 18.00 kafejnīcā “Valhalla Lounge” Pils ielā 8A, Siguldā, notiks cikla “[Ie]nāc literatūrā” sezonas noslēguma saruna. Par mūziku un literatūru sarunāsies dzejnieks Guntars Godiņš un komponists Uģis Prauliņš. Kā ierasts, tikšanās būs skatāma arī kultūras centra “Siguldas devons” Facebook lapā.

Tikšanās reizē varēs dzirdēt Uģa Prauliņa un Guntara Godiņa pārdomas par solo, kora un roka dziesmai tik svarīgo vārda un mūzikas vienību. Arī par to, kā dzejolis pārtop dziesmā, kā komponists izvēlas tekstu, kāda ir sadarbība starp vārdu un mūzikas autoru.

Abi sarunas dalībnieki vairākkārt tikušies radošajā darbā, viens no kopdarbiem ir 1991. gadā tapusī rokopera “Pilsēta”, kas vispirms Laimdotas Kalniņas režijā bija skatāma Latvijas Televīzijā, pēc tam –  uz Dailes teātra skatuves Valda Liepiņa režijā.  

Uģis Prauliņš ir komponists, audioproducents, un aranžētājs. Uģa Prauliņa mūzika atskaņota daudzās Eiropas valstīs, kā arī Japānā, Amerikas Savienotajās valstīs, Kanādā un Austrālijā. Rīgas mesa (Missa Rigensis) ir iekļauta atpazīstamu pasaules koru repertuārā. 2012. gadā ziemeļvalstu komponistu laikmetīgās kormūzikas albums “The Nightingale”, kurā iekļauts Uģa Prauliņa darbs “Lakstīgala” korim un blokflautām, saņēmis Vācijas Fonoakadēmijas balvu kategorijā “Gada pasaules pirmizrādes ieraksts”. Skaņdarbs 2012. gadā izvirzīts arī Grammy balvai nominācijā “Labākais mūsdienu klasiskais skaņdarbs”.

Sarunu cikls “[Ie]nāc literatūrā” notiek katra mēneša vienā no trešdienām. To vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm. Sarunu cikls tiek filmēts un pārraidīts tiešsaistē kultūras centra “Siguldas devons” Facebook lapā. Ieeja, apmeklējot pasākumu klātienē, ir bez maksas.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
26. maijs
Daiņa Gudovska akvareļu izstādes atklāšana Siguldas Jaunās pils salonā
Biļetes cena iekļauta Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa pilī 4,50 eiro, studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti 1 eiro.
26. maijs - 26. jūnijs
Daiņa Gudovska akvareļu izstāde Siguldas Jaunās pils salonā
Biļetes cena iekļauta Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā. Ieejas maksa pilī 4,50 eiro, studentiem, skolēniem un pensionāriem – 2,50 eiro, arSiguldas novada ID karti 1 eiro
26. maijs plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 1. posms Gaujas pludmalē
26. maijs plkst. 19:30
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer slēpošanas centrā
27. maijs - 27. augusts
Brīvdabas keramikas izstāde “Runā ar mani!” Siguldas pils dārzā

Izstādē piedalās keramiķi Ilona Abdulajeva, Sanita Ābelīte, Aivars Baranovskis, Nellija Dzalba, Ilze Emse-Grīnberga, Kaspars Geiduks, Katrīna Geiduka, Una Gura, Ieva Jurka, Lauris Krauze, Olga Melehina, Eleonora Pastare, Rūdis Pētersons, Ilona Romule, Līga Skariņa, Agnese Sunepa, Astra Šēnberga, Elīna Titāne un Lilija Zeiļa.

27. maijs plkst. 19:00
“Prime Orchestra” (Ukraina) koncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Kultūras centrā “Siguldas devons” 27. maijā plkst. 19.00 Baltijas koncerttūres laikā uzstāsies muzikālais kolektīvs “Prime Orchestra” no Harkivas, Ukrainas.

”Prime Orchestra” ir jauns, bet jau pazīstams mūzikas kolektīvs, kas darbojas starptautiskā līmenī. “Prime Orchestra” ir oriģināla aranžējuma dzīvā mūzika, pārsteidzošs vokāls un spilgta virtuozā mākslinieku prasme, kas savos koncertos nemainīgi pulcē klausītāju piepildītas zāles.

Muzikālā kolektīva “Prime Orchestra” radošo sastāvu veido orķestris, rokgrupa, dīdžejs un divu solistu simbioze. Tik neparasts un daudzveidīgs žanru un meistaru apvienojums ļauj radīt ko jaunu, neparastu, bet tajā pat laikā familiāru, jo tiek aranžētas melodijas, kuras jau labi pazīstam. Populāra un labi zināmā mūzika “Prime Orchestra” izpildījumā ieskanēsies jaunā veidā, apburoši spilgti un temperamentīgi, kā arī klasiski eleganti un moderni.

“Prime Orchestra” mūziķi nāk no Harkivas pilsētas (Ukraina). 2014. gadā kolektīvs tika veidots “World Hits” projekta laikā un uzreiz ieguva publikas simpātijas un atzinību.

Biļetes cena – 20 eiro. Biļetes pieejamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās

28. maijs
Baznīcu nakts Siguldas novadā
28. maijs
Siguldas svētki 2022
28. maijs plkst. 10:00
Bezmaksas nodarbība peldbaseinā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26879835 vai 29226327.

28. maijs plkst. 11:00
Bērnu animācijas filmu rīts Inciema tornī
28. maijs plkst. 13:00
Bērnu svētki Inčukalnā, Aleksandra estrādē

28. maijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Aleksandra parka estrādē Inčukalnā plkst. 13.00 būs iespēja redzēt bērnu tautas deju kolektīva “Minka” un mūsdienu deju studijas “Born to dance” audzēkņu koncertu.

Pēc koncerta bērni varēs redzēt cirka izrādi, piedalīties meistarklasē ar klaunu, spēlēt dažādas lielformāta spēles un piedalīties citās aktivitātēs.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

29. maijs plkst. 14:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 5.–9. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā

Projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros atsākušās bezmaksas peldēšanas nodarbības skolēniem Siguldas Sporta centrā, un tās notiks trīs reizes nedēļā trīs dažādām vecuma grupām lielajā peldbaseinā.

Siguldas Sporta centrs atgādina, ka nodarbībās vietu skaits ir ierobežots. Lai apmeklētu nodarbības, ir jāveic obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Pieteikties var tikai mēnesi uz priekšu, jo katra mēneša beigās tiek atvērta pieteikšanās nākamajam mēnesim, lai visiem dotu iespēju apmeklēt bezmaksas peldēšanas nodarbības. Līdz ar to katrs bērns var apmeklēt nodarbības tikai trīs reizes.

Nodarbības sertificētu treneru vadībā norisināsies šādās dienās un vecuma grupās:

 • otrdienās plkst. 19.00 skolēni no 7. līdz 12. klasei;
 • trešdienās plkst. 18.00 skolēni no 1. līdz 4. klasei;
 • svētdienās plkst. 14.00 skolēni no 5. līdz 9. klasei.

Nodarbības notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

29. maijs plkst. 14:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība senioriem Siguldas Sporta centrā

Senioru bezmaksas peldēšana Siguldas Sporta centra peldbaseinā līdz pat maija beigām notiks katru svētdienu no plkst. 14.00 līdz 15.00. Šī ir iespēja Siguldas novada senioriem apmeklēt peldbaseinu bez maksas vienu reizi nedēļā un trenera vadībā apgūt vai uzlabot savas peldēšanas prasmes. Peldēšana ir visieteicamākā fiziskā aktivitāte senioriem, jo tā netraumē locītavas un mugurkaulu.

Ņemot vērā, ka pieprasījums ir liels un apmeklētāju skaits grupā ir ierobežots, iepriekš noteikti jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Atgādinām, ka kasē jāuzrāda pensionāra apliecība un personu apliecinošs dokuments.

29. maijs plkst. 17:00
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra nodaļas absolventu diplomdarba izrāde – Viljama Šekspīra lugu fragmentu uzvedums “Laikiem pāri” mākslu skolā “Baltais flīģelis”

 

Režisore Ārija Liepiņa-Stūrniece.

30. maijs - 18. augusts
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Mākslas nodaļas absolventu diplomdarbu izstāde “Noslēpums” mākslu skolā “Baltais flīģelis”
31. maijs plkst. 19:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība 7.–12. klašu skolēniem Siguldas Sporta centrā

Projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros atsākušās bezmaksas peldēšanas nodarbības skolēniem Siguldas Sporta centrā, un tās notiks trīs reizes nedēļā trīs dažādām vecuma grupām lielajā peldbaseinā.

Siguldas Sporta centrs atgādina, ka nodarbībās vietu skaits ir ierobežots. Lai apmeklētu nodarbības, ir jāveic obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Pieteikties var tikai mēnesi uz priekšu, jo katra mēneša beigās tiek atvērta pieteikšanās nākamajam mēnesim, lai visiem dotu iespēju apmeklēt bezmaksas peldēšanas nodarbības. Līdz ar to katrs bērns var apmeklēt nodarbības tikai trīs reizes.

Nodarbības sertificētu treneru vadībā norisināsies šādās dienās un vecuma grupās:

 • otrdienās plkst. 19.00 skolēni no 7. līdz 12. klasei;
 • trešdienās plkst. 18.00 skolēni no 1. līdz 4. klasei;
 • svētdienās plkst. 14.00 skolēni no 5. līdz 9. klasei.

Nodarbības notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

7. jūnijs
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-12 grupai Depo sporta laukumā
7. jūnijs plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 2. posms Gaujas pludmalē
9. jūnijs
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-10 grupai Depo sporta laukumā
9. jūnijs plkst. 09:00
Asins donoru diena Siguldas slimnīcas administrācijas aktu zālē Lakstīgalas ielā 13, Siguldā

9. jūnijā Siguldas slimnīcas administrācijas aktu zālē Lakstīgalas ielā 13, Siguldā, no plkst. 9.00 līdz 13.00 notiks asins donoru diena, kurā aicināts piedalīties ikviens novadnieks, lai varētu uzturēt stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādāt pacientus ārstniecības iestādēs.

Donoriem līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība vai jebkura cita personu identificējoša apliecība, kas satur personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto). Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem. Lai saņemtu kompensāciju, ir nepieciešams bankas konta numurs. Donoru drošībai, ierodoties asins nodošanas vietā, Valsts asinsdonoru centrs aicina iesniegt arī aizpildītu donora anketu izdrukātā veidā. Gadījumā, ja nav iespējams to izdrukāt, anketu varēs aizpildīt arī uz vietas.

Asins donori aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos pasākumus, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. Tie paredz, ka, apmeklējot ārstniecības iestādes, telpās ir jālieto sejas aizsargmaskas. Aktuālā informācija saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem apskatāma šeit.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kuru ķermeņa svars ir virs 50 kilogramiem. Pirms asins ziedošanas donori aicināti pievērst uzmanību ēšanas paradumiem. Uzņemot nesabalansētu un taukvielām bagātu uzturu, asinīs nonāk palielināts tauku saturs, rezultātā šādas asinis nav iespējams izmantot pacientu ārstēšanai. Vismaz iepriekšējā dienā un dienā, kad ziedo asinis, ir jāēd bez pārmērībām. Nedrīkst uzturā lietot treknus un neveselīgus produktus. No ēdienreizes līdz asins ziedošanai ir jāpaiet vismaz trīs stundām. Pirms asins ziedošanas 24 stundu laikā jāuzņem daudz šķidruma: ūdeni, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma.

Šaubu gadījumā par savu veselības stāvokļa atbilstību, lūgums konsultēties, zvanot uz bezmaksas tālruņa numuru 80000003 (darbdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00). Plašāka informācija aplūkojama tīmekļa vietnē www.vadc.lv.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. jūnijs plkst. 20:00
Britu mūziķa Maikla Kivanukas koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas pilsdrupu estrādē 10. jūnijā uzstāsies britu mūziķis Maikls Kivanuka kopā ar savu pavadošo sastāvu un sirdi aizkustinošām dziesmām, apmeklētājiem radot tikai patīkamas emocijas. 

Kivanuka ir īsts tīrradnis, kas apciemojis Latviju savas karjeras pašos pirmsākumos 2013. gadā, kad uzstājās festivālā “Positivus”. Kopš šīs uzstāšanās, ko daudzi atzina par festivāla labāko priekšnesumu, Kivanuka Latvijā ir īpaši gaidīts. Ugandas bēgļa bērns ir patiesi izcils mākslinieks, kurš nebaidās dziedāt par neērtām tēmām. Viņš ar lepnumu nes Ugandas vārdu un sapņo kādreiz uzstāties arī tur.

Kivanuka izmanto radošo mūzikas valodu, lai paustu savu viedokli un izteiktu savu nostāju. Viņa dziesmas ir personisks veltījums afroamerikāņu kultūrai. Drosmīgs, ļoti melodisks, muzikāli piesātināts un izaicinošs ieraksts. Tas ir enerģijas pilns un pavisam nedaudz melanholisks. Dziesmas lieliski turpina viena otru. Maikls Kivanuka nebaidās parādīt savu patieso seju – viņš ir intraverts, nedzenas pēc modes, naudas un slavas.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešus serviss” kasēs, tostarp tiešsaistē. Biļetes cena – 45,10 eiro.

11. jūnijs
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-7 grupai Depo sporta laukumā
11. jūnijs plkst. 09:00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā pie Siguldas tirgus
11. jūnijs plkst. 10:00
Pludmales volejbola sacensību “Sigulda Open’22” 1. posms Gaujas pludmalē
11. jūnijs plkst. 11:00
Sarunu cikls “Rīts ar literatūrzinātnieku”. Pauls Daija “Johans Gotfrīds Agelūts. Apgaismība. Brīvība.” Mālpils luterāņu baznīcā

Jūnijā “Rīts ar literatūrzinātnieku” aicina uz Mālpili, kur literatūrzinātnieks Pauls Daija stāstīs par noslēpumaino vācu mācītāju Johanu Gotfrīdu Agelūtu. Pasākums norisināsies 11. jūnijā plkst. 11.00 Mālpils luterāņu baznīcā, Alejas ielā 1, Mālpilī.

Johans Gotfrīds Agelūts (1763–1848) ir viens no noslēpumainākajiem vācu mācītājiem, kurš rakstījis latviski. 19. gadsimta sākumā Ageluts bija Mālpils mācītājs un rakstnieks, galvenās tēmas viņa darbos bija apgaismība, brīvība un sevis pilnveidošana. Viņš pats nodarbojās ar baku vakcināciju savā draudzē, Agelūta raksti par lauksaimniecības un medicīnas jautājumiem paver ieskatu tālaika latviešu ikdienas dzīvē. Galvenie Agelūta darbi ir “Jauna labu ziņu un padomu grāmata” (1817) un dzejojums “Tie brīvatlaisti Bērtuls un Maija” (1828). Agelūts publicējis dažādus rakstus Vidzemes latviešu kalendārā un laikrakstā “Tas Latviešu Ļaužu Draugs”.

Pasākumā tiks sniegts ieskats Agelūta dzīves gājumā, kā arī raksturota viņa darbība latviešu literatūrā.

Dr. philol. Pauls Daija ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks, grāmatas “Apgaismība un kultūrpārnese: Latviešu laicīgās literatūras tapšana” (2013) autors. Viņš pēta latviešu 18.–19. gadsimta literatūru, Baltijas apgaismības vēsturi, latviešu un vācu kultūras kontaktus.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” ir astoņi literatūrzinātnieku stāsti par Siguldas novada literatūras vērtībām. Viena gada garumā uzzinām par to, kādas intrigas slēpjas aiz krāsainajiem Kārļa Cilinska lubu romānu vākiem, kāda mēroga personība slēpjas aiz segvārda Kārlis Dzelzs, kādi bija likteņi Lēdurgas skolas pārziņa Moora trīs talantīgajiem bērniem un daudz ko citu.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” tapis, kultūras centram “Siguldas devons” sadarbojoties ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu. Pasākumu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

“Rīts ar literatūrzinātnieku” skatāms arī kultūras centra “Siguldas devons” Facebook lapā.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

11. jūnijs plkst. 15:00
Mūsdienu dejas izrāde “Trejdeviņi ritentiņi” sporta stadionā Peltēs

11. jūnijā plkst. 15.00 un 18.00 sporta stadionā Peltēs notiks mūsdienu dejas izrāde “Trejdeviņi ritentiņi” dzīvās mūzikas pavadījumā, ko spēlēs grupa “Rāmi riti”. Izrādē piedalīsies turpat 100 dejotāji no Siguldas novada deju kolektīviem – deju grupas “A-Zarts”, jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” un Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas Deju nodaļas.

“Trejdeviņi ritentiņi” ir stāsts par Līgo vakaru lauku sētā, kurā noris gan darbi, gan nedarbi. Uzvedumā tiks izdejotas dažādas Līgo tradīcijas – buršanās, ugunskuru kuršana, saulītes pavadīšana un sagaidīšana. Izrādē tiks piedzīvota mīlestība, greizsirdība, ziņkārība, jautrība un arī miegainība, kas piemeklē mazos līgotājus, tuvojoties rītausmai.

Izrādes apmeklējums ir bez maksas.

Pasākums norisinās ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.


Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

11. jūnijs plkst. 18:00
Mūsdienu dejas izrāde “Trejdeviņi ritentiņi” sporta stadionā Peltēs

11. jūnijā plkst. 18.00 sporta stadionā Peltēs notiks mūsdienu dejas izrāde “Trejdeviņi ritentiņi” dzīvās mūzikas pavadījumā, ko spēlēs grupa “Rāmi riti”. Izrādē piedalīsies turpat 100 dejotāji no Siguldas novada deju kolektīviem – deju grupas “A-Zarts”, jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte” un Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas Deju nodaļas.

“Trejdeviņi ritentiņi” ir stāsts par Līgo vakaru lauku sētā, kurā noris gan darbi, gan nedarbi. Uzvedumā tiks izdejotas dažādas Līgo tradīcijas – buršanās, ugunskuru kuršana, saulītes pavadīšana un sagaidīšana. Izrādē tiks piedzīvota mīlestība, greizsirdība, ziņkārība, jautrība un arī miegainība, kas piemeklē mazos līgotājus, tuvojoties rītausmai.

Izrādes apmeklējums ir bez maksas.

Pasākums norisinās ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.


Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

12. jūnijs
Ulda Deisona piemiņas turnīrs šahā
16. jūnijs
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-11 grupai Depo sporta laukumā
18. jūnijs
Latvijas valsts mežu Kalnu divriteņa maratons

18. jūnijā Siguldas novada Krimuldā notiks Valsts vērienīgākā velo seriāla – Latvijas valsts meži MTB maratona – 3. posms. Organizatori parūpējušies par ļoti aizraujošām distancē, kas ļaus izbaudīt Gaujas senielejas burvību. Pieteikšanās Siguldas posmam iespējama tīmekļa vietnē velo.lv.

Siguldas posms Latvijas valsts mežu MTB maratonā iekļauts jau no pašiem pirmsākumiem. Iesaistoties vietējiem velo entuziastiem pēdējos gadus tieši Siguldas trases atzītas par vienām no aizraujošākajām MTB maratona distancēm Latvijā. Trašu veidotāji, tostarp Siguldas novada pašvaldības speciālisti un domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, aktīvi iesaistoties trases plānošanas procesā, ir spējuši izmantot Gaujas senielejas sniegtās iespējas, dalībniekiem piedāvājot paugurainas un ļoti dinamiskas trases.

Siguldas posmā starta centrs izveidots Krimuldā, vietā, kur pērn tika sarīkots Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties starp jauno “Toyota Gravel” (50–60 kilometri), masveidīgo “Lielbāta” Tautas (35–45 kilometri), dabas skatiem bagāto “Mammadaba” Veselības (20–25 kilometri) vai azartisko “Maxima” bērnu braucienu (200–1500 metri) distanci.

Sacensību dalībniekiem tiks nodrošināta plaša autostāvvieta, dažādas aktivitātes sacensību centrā, bet galvenais uzsvars likts un ļoti aizraujošām trasēm.

Pieteikšanās iespējama tīmekļa vietnē velo.lv, kur pieejama arī papildu informācija. Sacensības noritēs ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. jūnijs
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-8 grupai Depo sporta laukumā
18. jūnijs plkst. 17:45
11. Deju svētki Inčukalna Aleksandra parka estrādē
ID karšu piedāvājums
18. jūnijs plkst. 21:00
Grupas “The Sound Poets” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

18. jūnijā plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē, izpildot apvienības jaunākā studijas albuma “Pie vienas uguns” kompozīcijas un citas iemīļotas un labi zināmas dziesmas, uzstāsies grupa “The Sound Poets”.

“The Sound Poets” repertuārā ir tādas iemīļotas kompozīcijas kā “Kalniem pāri”, “Joprojām”, “Viss var mainīties”, “Tūkstošiem” un citas.

Publiskā biļešu pārdošana tiks uzsākta piektdien, 11. februārī, no plkst. 9.00. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas tikai “Biļešu paradīzes” tīmekļa vietnē. Biļetes cena, sākot no 18 eiro, no piektdienas, 11. februāra, arSiguldas novada ID karti 10% atlaide. 

ID karšu piedāvājums
22. jūnijs plkst. 20:00
Grupas “Placebo” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Ar britu alternatīvā roka zvaigžņu “Placebo” uzstāšanos 22. jūnijā Siguldas pilsdrupu estrādē atgriezīsies vērienīga vasaras koncertdzīve. Gleznainajās Siguldas pilsdrupās “Placebo” sniegs koncertu jaunākā, astotā, albuma turnejas ietvaros un jāatgādina, ka pirms 6 gadiem notikušais Rīgas šovs bija kupli apmeklēts.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešus serviss” kasēs, tostarp tiešsaistē.Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļeti, 20% atlaide. 

Siguldas pilsdrupu estrādes ietilpības dēļ pārdošanā nonāks 4 000 biļešu.

“Placebo” dibināta 1994. gadā, dziedātājam, komponistam un multi instrumentālistam Braienam Molko iepazīstoties ar ģitāristu Stefanu Olsdālu, kas joprojām ir nemainīgs grupas kodols.

Ar 25 gadu laikā pārdotiem 13 miljoniem ierakstu “Placebo” neapšaubāmi ierindojas vadošo alternatīvā roka apvienību rindā. Grupas debijas albums nobruģēja ceļu būtiskām izmaiņām britu mūzikā, jo darbojās kā krass pretstats tai laikā dominējošajam britpopam un iedvesmoja virkni citu grupu sekot piemēram.

“Placebo” ārkārtīgi bagātajā hitu kontā ir tādas kompozīcijas kā Pure Morning, Nancy Boy, Special K, The Bitter End, Every You Every Me, Twenty Years, Song To Say Goodbye, Special Needs, Meds, This Picture, Infra-Red, Black-Eyed, Ashtray Heart, Battle For The Sun, Because I Want You, Teenage Angst, Slave To The Wage, Sleeping With Ghosts un iespaidīga virkne citu, izvirzot grupu pēdējo 25 gadu vissekmīgāko singlu “meistaru” skaitā.

Grupas unikālā spēja pētīt gan savus trūkumus, gan skaistumu, jau ilgu laiku padarījusi viņus par patvērumu tiem, kuri uzskatīja, ka tradīcijas un “meinstrīms” ir nekas cits kā lamatas! “Placebo” turpina izgaismot mūsu sabiedrības aspektus, uz kuriem daži pārāk bieži skatās skeptiski, sliktākajā gadījumā – ar naidu.

30. jūnijs plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 3. posms Gaujas pludmalē
ID karšu piedāvājums
1. jūlijs plkst. 20:30
Mūziķa Dona koncerts “Pieskāriens” Siguldas pilsdrupu estrādē

Līdz ar dziesmas “Tavs pieskāriens” publicēšanu mūziķis Dons izziņojis gaidāmo albumu un brīvdabas koncertu “Pieskāriens”, kas notiks Siguldas pilsdrupu estrādē 1. jūlijā plkst. 20.30.

Biļetes iespējams iegādāties tiešsaistē www.ekase.lv un tirdzniecības centra “Spice” informācijas centrā. Biļetes cena – 29 eiro. ArSiguldas novada ID karti tiek piemērota 10% atlaide. Lai iegādātos biļeti ar atlaidi, pirkšanas brīdī kupona koda ailītē jāieraksta kods “IDKARTE”. Siguldas novada ID karte būs jāuzrāda arī pie ieejas koncertā.

Mūziķis Dons ir viens no klausītāju iemīļotākajiem mūsdienu māksliniekiem Latvijā. Dons ir izdevis astoņus soloalbumus un viņa kontā ir vairākas muzikālās godalgas – četras reizes iegūta uzvara Latvijas Radio Muzikālās bankas nominācijā “Gada dziesma” un sešas reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu nominācijā “Rado hits”. Mūziķis ir arī saņēmis divas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas par labāko popmūzikas un vienu balvu par labāko rokmūzikas albumu. 2021. gadā Dons uzsāka sadarbību ar mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”.

Pasākums norisināsies saskaņā ar tajā brīdī spēkā esošajiem epidemioloģiskās drošības noteikumiem.

2. jūlijs
Siguldas pusmaratons
2. jūlijs plkst. 10:00
Pludmales volejbola sacensību “Sigulda Open’22” 2. posms Gaujas pludmalē
ID karšu piedāvājums
2. jūlijs plkst. 20:00
Mūziķa Dona papildkoncerts “Pieskāriens” Siguldas pilsdrupu estrādē

Mūziķis Dons izziņojis papildkoncertu Siguldas pilsdrupu estrādē – koncerti notiks divas dienas pēc kārtas – 1. jūlijā plkst. 20.30 un 2. jūlijā plkst. 20.00.

Dons ir viens no klausītāju iemīļotākajiem mūsdienu māksliniekiem Latvijā. Mūziķis izdevis astoņus soloalbumus un viņa kontā ir vairākas muzikālās godalgas – četras reizes iegūta uzvara Latvijas Radio Muzikālās bankas nominācijā “Gada dziesma” un sešas reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu nominācijā “Rado hits”. Mūziķis ir arī saņēmis divas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas par labāko popmūzikas un vienu balvu par labāko rokmūzikas albumu. 2021. gadā Dons uzsāka sadarbību ar mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”.

Biļetes iespējams iegādāties tiešsaistē www.ekase.lv un tirdzniecības centra “Spice” informācijas centrā. Biļetes cena – 29 eiro. Pārdošanā pieejamas arī VIP biļetes, to cena – 100 eiro. ArSiguldas novada ID karti tiek piemērota 10% atlaide. Lai iegādātos biļeti ar atlaidi, pirkšanas brīdī kupona koda ailītē jāieraksta kods “IDKARTE”. Siguldas novada ID karte būs jāuzrāda arī pie ieejas koncertā.

Tāpat šovasar Siguldas pilsdrupu estrādē gaidāms alternatīvā roka apvienības “Placebo”britu mūziķa Maikla Kivanukas un britu dziesminieka Džeimsa Artura koncerts, kā arī Latvijā iemīļotu grupu “The Sound Poets”, “Bermudu divstūris” uzstāšanās, brīvdabas nakts koncertuzvedums “Kaupēn, mans mīļais” un pēc divu gadu pārtraukuma arī Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

8. jūlijs - 9. jūlijs
Mentālās veselības un mūzikas festivāls “Ogle 2022” Siguldas pils kvartālā

Domājot par mentālo veselību un aktualizējot tās izpratni sabiedrībā, šovasar Siguldas pils kvartālā no 8. līdz 9. jūlijam norisināsies mentālās veselības un mūzikas festivāls “Ogle 2022”. Šis būs jau trešais gads, kad festivāla organizatori vienuviet sniegs iespēju divu dienu garumā apmeklēt izglītojošas lekcijas un nodarbības par mentālās veselības tēmu, kā arī baudīt dažādu mūziķu uzstāšanos.

Festivāla “Ogle 2022” mērķis ir stiprināt izpratni un vairot rūpes par mentālo veselību. Saglabājot festivāla formātu, arī šogad apmeklētājiem būs iespēja klausīties izglītojošas lekcijas, satikt speciālistus no krīžu un konsultāciju centra “Skalbes”, sekot līdzi starptautiskās organizācijas “The Human Aspect” pieredzes stāstu video sērijai, apmeklēt InkkaYoga jogas un meditācijas nodarbības, kas palīdz uzlabot mentālo veselību. Tāpat tiks nodrošināta iespēja saņemt individuālu konsultāciju ar sertificētiem speciālistiem. Abās festivāla dienās apmeklētājus ar koncertiem priecēs tādi Latvijā zināmi mūziķi kā Arturs Skutelis, Ansis un alternatīvās mūzikas grupa “XIX Dead Monarchs” no Norvēģijas un citi labi zināmi mākslinieki.

Ieejas maksa divu dienu festivālā ir 14,50–29 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu servisa” kasēs, tostarp tiešsaistē.

Ņemot vērā noteiktos Covid-19 ierobežojumus, pasākums norisināsies “zaļajā režīmā” – apmeklētājiem ieeja festivāla teritorijā, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu un personapliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti).

Festivāls “Ogle” norisināsies ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu, kas saņemts, piedaloties Siguldas novada Kultūras un sabiedrībai nozīmīgu projektu finansēšanas konkursā.

Pirmais “Ogle” festivāls norisinājās 2019. gadā Saukas dabas parkā, savukārt 2020. gada vasarā Rīgā tika aizvadīts “Ogles minifests”. Līdz šim festivālā bijusi iespēja gūt sertificētu speciālistu atbalstu, apmeklēt izglītojošas lekcijas, kā arī baudīt dažādu latviešu grupu un mākslinieku uzstāšanās. Plašāka informācija par festivālu pieejama šeit.

10. jūlijs plkst. 19:00
Grupas “Bermudu divstūris” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

10. jūlijā plkst. 19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē, prezentējot jauno singlu “Līgava” no gaidāmā albuma “Vidēji Glīts”, uzstāsies grupa “Bermudu divstūris”. Ieeja Siguldas pilsdrupu estrādes teritorijā no plkst. 17.00.

Grupa “Bermudu divstūris” ir viena no pieprasītākajām ballīšu grupām Latvijā, kas spēj iekustināt ikvienu un jebkurā vecumā. “Bermudu divstūris” ir izdevuši divus studijas albumus un jaunais albums “Vidēji glīts” sagaidāms jau maijā. Grupa ir ieguvusi vairākas nominācijas “Mūzikas gada balvas” ceremonijā – “Radio hits”, “Labākais albums” un “Gada dziesma”.

Pirmās 300 biļetes par zemāku cenu – 15 eiro, vēlāk – 20 eiro. Ģimenes biļetes (2 pieaugušie un 2 bērni) cena – 70 eiro. Bērniem līdz 3 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja koncertā ir bez maksas. Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

Pasākums norisināsies atbilstoši tā brīža valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

16. jūlijs
Koncerts “Kamēr vien gliemeži skrien” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tiks atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad, sākot ar jūliju, Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

Pirmais svētku koncerts “Kamēr vien gliemeži skrien” norisināsies 16. jūlijā 2. daļās. Tā laikā pasākuma apmeklētāji varēs dzirdēt Imanta Kalniņa dziesmu programmu ar Daumantu Kalniņu, Kasparu Zemīti dalību. Koncerts notiks sadarbībā mūzikas namu “Daile”.

Biļešu cena no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 
16. jūlijs
“Siguldas kauss skrituļslalomā 2022” 1. posms Lorupes gravā, Siguldā
16. jūlijs plkst. 09:00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā pie Siguldas tirgus
21. jūlijs plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 4. posms Gaujas pludmalē
29. jūlijs - 31. jūlijs
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies piektdien, 29. jūlijā, plkst. 19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies divi izcili vijolnieki – konkursa “Uzlecošās zvaigznes 2009” Grand Prix un neskaitāmu starptautisko balvu ieguvējs Dainis Medjaņiks (Latvija/Vācija), kā arī jaunā un talantīgā vijolniece Elza Siliņa (Latvija). Koncertā uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas primadonna Jūlija Vasiljeva (soprāns), kā arī Laura Grecka (soprāns) un Juris Ādamsons (baritons).

Sestdien, 30. jūlijā, plkst. 15.00 Siguldas Jaunās pils dārzā notiks koncerts “Jaunie talanti”, kurā uzstāsies Jauniešu kamerorķestris – vadītājs Mārtiņš Bergs, solisti – Bruno Ančāns (trompete), Daniels Luganskis (tenors) un citi.

Sestdien, 30. jūlijā, plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē gaidāms svētku centrālais notikums – izcilā itāļu komponista Džakomo Pučīni operas “Bohēma” oriģināliestudējums, kurā galveno lomu Mimī izdziedās Maija Kovaļevska. Iestudējumā būs iespēja dzirdēt vēl vienu spožu opermūzikas pērli – bulgāru tenoru Mihailu Mihailovu, kuru nereti pielīdzina izcilajam itāļu tenoram Lučāno Pavaroti. Tāpat uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas solisti – Jānis Apeinis, Marlēna Keine, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš un Kalvis Kalniņš. Iestudējuma režisors – Edmunds Freibergs, pie diriģenta pults – Vladimirs Kiradžijevs (Vīne).

“Bohēma” tiek uzskatīta par vienu no Džakomo Pučīni (1858–1924) labākajiem sacerējumiem un par vienu no visu laiku romantiskākajām operām. “Bohēmas” varoņi ir tipiski 19. gadsimta nogales parīzieši: dzejnieks Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels. Draugu nabadzīgajā, bet jauneklīgi nebēdnīgajā ikdienā ienāk zīda izšuvēja Mimī. Taču meitenes liktenis jau izšķirts – pat Rūdolfa mīlestība nespēj viņu glābt...

Tradicionāli Siguldas Opermūzikas svētkos 31. jūlijā plkst. 14.00 izskanēs Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur uzstāsies solisti Juris Vizbulis, Aleksandra Špicberga, bet pie ērģelēm – Ingūna Grīnberga.

Svētki izskanēs 31. jūlijā plkst. 18.00 ar grandiozu Galā koncertu, kurā būs iespēja dzirdēt izcilus operas māksliniekus – Tania Ivanova (Bulgārija), Perīna Madefa (Francija), Dominiks Suttovics (Polija), Mihails Čulpajevs, Rinalds Kandalincevs, Edgars Ošleja, Ilona Bagele, Krišjānis Norvelis (Latvija). Diriģents – Atvars Lakstīgala. Koncertā piedalīsies arī festivāla koris un orķestris.

Šogad svētkus papildinās arī kostīmu mākslinieces Ievas Kundziņas darināto unikālo kostīmu izstāde no operas izrāžu iestudējumiem.

Opermūzikas svētkus atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku notikumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” un kultūras centra “Siguldas devons” kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 55 eiro,Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā līdz 15. jūlijam, tiek piemērota 10% atlaide.

Plašāka informācija par sadarbības iespējām un biļešu rezervāciju pieejama, rakstot uz e-pasta adresi operasigulda@gmail.com.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
29. jūlijs plkst. 19:00
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Svētku uvertīra – ieskaņas koncerts Siguldas Jaunās pils dārzā

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies piektdien, 29. jūlijā, plkst. 19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies divi izcili vijolnieki – konkursa “Uzlecošās zvaigznes 2009” Grand Prix un neskaitāmu starptautisko balvu ieguvējs Dainis Medjaņiks (Latvija/Vācija), kā arī jaunā un talantīgā vijolniece Elza Siliņa (Latvija). Koncertā uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas primadonna Jūlija Vasiljeva (soprāns), kā arī Laura Grecka (soprāns) un Juris Ādamsons (baritons).

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku notikumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” un kultūras centra “Siguldas devons” kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 55 eiro,Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā līdz 15. jūlijam, tiek piemērota 10% atlaide.

Plašāka informācija par sadarbības iespējām un biļešu rezervāciju pieejama, rakstot uz e-pasta adresi operasigulda@gmail.com.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

30. jūlijs plkst. 15:00
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Koncerts “Jaunie talanti” Siguldas Jaunās pils dārzā

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Sestdien, 30. jūlijā, plkst. 15.00 Siguldas Jaunās pils dārzā notiks koncerts “Jaunie talanti”, kurā uzstāsies Jauniešu kamerorķestris – vadītājs Mārtiņš Bergs, solisti – Bruno Ančāns (trompete), Daniels Luganskis (tenors) un citi.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
30. jūlijs plkst. 21:00
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Džakomo Pučīni operas “Bohēma” oriģināliestudējums Siguldas pilsdrupu estrādē

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Sestdien, 30. jūlijā, plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē gaidāms svētku centrālais notikums – izcilā itāļu komponista Džakomo Pučīni operas “Bohēma” oriģināliestudējums, kurā galveno lomu Mimī izdziedās Maija Kovaļevska. Iestudējumā būs iespēja dzirdēt vēl vienu spožu opermūzikas pērli – bulgāru tenoru Mihailu Mihailovu, kuru nereti pielīdzina izcilajam itāļu tenoram Lučāno Pavaroti. Tāpat uzstāsies arī Latvijas Nacionālās operas solisti – Jānis Apeinis, Marlēna Keine, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš un Kalvis Kalniņš. Iestudējuma režisors – Edmunds Freibergs, pie diriģenta pults – Vladimirs Kiradžijevs (Vīne).

“Bohēma” tiek uzskatīta par vienu no Džakomo Pučīni (1858–1924) labākajiem sacerējumiem un par vienu no visu laiku romantiskākajām operām. “Bohēmas” varoņi ir tipiski 19. gadsimta nogales parīzieši: dzejnieks Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels. Draugu nabadzīgajā, bet jauneklīgi nebēdnīgajā ikdienā ienāk zīda izšuvēja Mimī. Taču meitenes liktenis jau izšķirts – pat Rūdolfa mīlestība nespēj viņu glābt...

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku notikumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” un kultūras centra “Siguldas devons” kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 55 eiro,Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā līdz 15. jūlijam, tiek piemērota 10% atlaide.

Plašāka informācija par sadarbības iespējām un biļešu rezervāciju pieejama, rakstot uz e-pasta adresi operasigulda@gmail.com.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

31. jūlijs plkst. 14:00
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Tradicionāli Siguldas Opermūzikas svētkos 31. jūlijā plkst. 14.00 izskanēs Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur uzstāsies solisti Juris Vizbulis, Aleksandra Špicberga, bet pie ērģelēm – Ingūna Grīnberga.

ID karšu piedāvājums
31. jūlijs plkst. 18:00
XXVIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Galā koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

No 29. līdz 31. jūlijam jau 28. reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par vietu vienam no izcilākajiem mūzikas notikumiem Latvijā – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Svētki izskanēs 31. jūlijā plkst. 18.00 ar grandiozu Galā koncertu, kurā būs iespēja dzirdēt izcilus operas māksliniekus – Tania Ivanova (Bulgārija), Perīna Madefa (Francija), Dominiks Suttovics (Polija), Mihails Čulpajevs, Rinalds Kandalincevs, Edgars Ošleja, Ilona Bagele, Krišjānis Norvelis (Latvija). Diriģents – Atvars Lakstīgala. Koncertā piedalīsies arī festivāla koris un orķestris.

Šogad svētkus papildinās arī kostīmu mākslinieces Ievas Kundziņas darināto unikālo kostīmu izstāde no operas izrāžu iestudējumiem.

Opermūzikas svētkus atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Biļetes uz Siguldas Opermūzikas svētku notikumiem pieejamas “Biļešu paradīzes” un kultūras centra “Siguldas devons” kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 55 eiro,Siguldas novada ID karšu īpašniekiem, iegādājoties biļetes iepriekšpārdošanā līdz 15. jūlijam, tiek piemērota 10% atlaide.

Plašāka informācija par sadarbības iespējām un biļešu rezervāciju pieejama, rakstot uz e-pasta adresi operasigulda@gmail.com.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

4. augusts plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 5. posms Gaujas pludmalē
12. augusts plkst. 22:00
Brīvdabas nakts koncertuzvedums “Kaupēn, mans mīļais” Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas pilsdrupu estrādē 12. augustā īpašā brīvdabas nakts uzvedumā varēs noskatīties muzikālo izrādi “Kaupēn, mans mīļais”. Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperu uz skatuves izdzīvo 35 mūzikas profesionāļi un, kā informē izrādes producents Aigars Dinsbergs, šī visticamāk būs pēdējā iespēja noskatīties šo abu autoru kopdarbu.

Koncertuzvedumā Kaupēna lomā iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, Dzejnieks būs Zigfrīds Muktupāvels, bet Kaupēna mīļoto meiteni Valliju atveidos Madara Gaile. Uzvedumā piedalās arī mūziķi un aktieri: Anmary, Zigurds Neimanis, Annija Putniņa, Inese Pabērza, Mārtiņš Kagainis, Elizabete Zagorska, Toms Kalderauskis, Edvards Grieze, Emīls Gilučs, Artūrs Biķernieks, kā arī Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi un absolventi. Izrādē piedalīsies orķestris Jāņa Lūsēna vadībā.

Koncertuzveduma režisore ir Paula Pļavniece, scenogrāfs – Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece – Elīna Milta Niedrāja, horeogrāfe – Egija Abaroviča, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers, vokālā pedagoģe – Annija Putniņa. Koncertuzvedumu veidojusi “Producentu grupa 7”.

Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes autordarbs – rokopera “Kaupēn, mans mīļais” – tika iestudēts 1999. gadā Liepājas teātrī. Jau pēc pirmajām nospēlētajām izrādēm rokopera raisīja interesi un apbrīnu, kļūstot par visas latviešu teātra mākslas notikumu. Libreta un mūzikas autoru darbs rokoperai “Kaupēn, mans mīļais” ir iekļauts Latvijas Kultūras kanonā.

Biļešu cena no 18 līdz 30 eiro. Biļetes uz vasaras nakts izrādi iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit. Izrādes sākums plkst. 22.00.

Tāpat šovasar Siguldas pilsdrupu estrādē gaidāms alternatīvā roka apvienības “Placebo”britu mūziķa Maikla Kivanukas un britu dziesminieka Džeimsa Artura koncerts, kā arī Latvijā iemīļotu mākslinieku – grupas “The Sound Poets”, “Bermudu divstūris” un mūziķa Dona – uzstāšanās.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

13. augusts
Mājas kafejnīcu diena Siguldas novadā 2022
13. augusts
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-8 grupai Depo sporta laukumā
13. augusts plkst. 09:00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā pie Siguldas tirgus
13. augusts plkst. 10:00
Pludmales volejbola sacensību “Sigulda Open’22” 3. posms Gaujas pludmalē
18. augusts
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-9 grupai Depo sporta laukumā
18. augusts plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensību “KS čempionāts” 6. posms Gaujas pludmalē
20. augusts
“Siguldas Kauss skrituļslalomā 2022” 2. posms Lorupes gravā, Siguldā
20. augusts
Latvijas Futbola federācijas bērnu futbola turnīrs U-7 grupai Depo sporta laukumā
ID karšu piedāvājums
24. augusts plkst. 18:00
Britu mūziķa Džeimsa Artura koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

24. augustā plkst. 18.00 Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies britu mūziķis Džeimss Arturs, izpildot populārus hitus kā “Impossible”, “Naked”, “Say You Won't Let Go”, kā arī virkni citu hitu pavisam jaunā koncertprogrammā.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešus serviss” kasēs, tostarp tiešsaistē no trešdienas, 26. janvāra, plkst. 10.00. Biļetes cena – no 39 līdz 99 eiro,Siguldas novada ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

Ar dziesmu sacerēšanu Džeimss Arturs esot nodarbojies jau no pusaudža gadiem, bet pirmo atpazīstamību jaunietis ieguva ar hitu “Impossible”, 2012. gadā uzvarot britu “X Factor” 9. sezonā. Šī kompozīcija joprojām ir vispārdotākais singls šova vēsturē. Savukārt 2021. gadā iznācis mākslinieka trešais albums “You”, no kura zināmākās kompozīcijas ir “Naked”, “Falling Like The Stars”, “You Deserve Better” un “Empty Space”.

Iepriekšējo Džeimsa Artura uzstāšanos Latvijā – Rīgā, Lucavsalā – 2018. gada maijā apmeklēja aptuveni 30 000 skatītāju. Savukārt šovasar Siguldā mūziķis uzstāsies ar jaunu koncertprogrammu.

28. augusts
Jubilejas pasākums “Sev no pēdām kroni taisu” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tiek atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileja. Saistībā ar to šogad, sākot ar jūliju, Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

Galvenais jubilejas pasākums notiks 28. augustā, kas tiks svinēts zem nosaukuma “Sev no pēdām kroni taisu”. Tā scenāriju gatavo rakstniece Ingūna Bauere, muzikālo ietērpu radīs komponists Jānis Lūsēns. Aktivitātes notiks visas dienas garumā, savukārt vakarā gaidāms koncerts un svētku salūts. 28. augustā tiks gaidīts ikviens, it īpaši esošie un bijušie darbinieki, kā arī muižas klienti un pārējie interesenti.

Biļešu cena no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

4. septembris
32. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens
10. septembris plkst. 09:00
Dubultprieka tirdziņš Stacijas un Raunas ielas krustojumā pie Siguldas tirgus
18. septembris plkst. 10:00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 5. posms Mālpils Sporta centrā
24. septembris
Salonvakars. Veltījums Lūisa Armstronga daiļradei Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tika atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

24. septembrī notiks salonvakars, kas tiks veltīts Lūisa Armstronga daiļradei – 20. un 30. gadu džezam ar dziļu svinga ritmu. Koncertu vadīs Kristaps Vanadziņš. 

Biļešu cenas no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.


Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

24. septembris plkst. 18:00
Koncertuzvedums “Paradokss” koncertzālē “Baltais flīģelis”

24. septembrī plkst. 18.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” izskanēs pārceltais koncertuzvedums “Paradokss”. Tā programmā iekļauti dažādu žanru pasaules klasiķu darbi, pārsteidzošas improvizācijas un fantāzijā balstītas interpretācijas – pretrunā vispārpieņemtajam un zināmajam, radot un būvējot kaut ko jaunu, atklājot mākslinieku meistarību un improvizācijas spējas.

Koncertuzveduma “Paradokss” centrā ir flīģelis – simbols, kam cēlam, klasiskam, nopietnam un stabilam. Taču uzveduma kompozīcija veidota tā, lai no šķietamās flīģeļa viengabalainības skatītāju aizvestu neierobežotu iespēju un fantāziju pasaulē, kurā instruments kļūst kustīgs, gaisīgs, neparedzams un pārsteidzošs. Tas tiek panākts, piedzīvojumā iesaistoties ne tikai dažādu žanru klaviermūzikai, bet arī citām mākslas formām – dejai, vārdam un glezniecībai. Savukārt stāsta ietvaros par flīģeļa skatuves partneriem kļūst rakstāmmašīna, kafijas tase un gleznas audekls.

Uzvedumam par iedvesmu kalpojis franču komponists Fransiss Žans Marsels Pulenks (1899.–1963.). Komponista radošās darbības sākums un māksliniecisko ideju veidošanās sakrita ar dadaisma attīstību Eiropā. Dadaismam bija raksturīgs pastāvošo mākslas principu, formu un ideju noliegums, mākslas darbu formās izpaužoties absurdam un paradoksiem, atstājot brīvu vietu sapņiem un neierobežotām fantāzijām. Pandēmijas ēnā patlaban piedzīvojam laiku, kurā paradokss kļuvis par ikdienu un kas ir lieliska augsne skatuves mākslai radīt jaunas formas, sajūtas un konstrukcijas jaunajā realitātē.

Koncertuzveduma “Paradokss” radošā komanda: Roksana Tarvide un Kaspars Bumbišs, iespējams, titulētākais klavieru duets Latvijā, Egija Abaroviča un Reinis Rešetins, jaunās paaudzes horeogrāfi un dejotāji, kā arī Kārlis Anitens, viens no Latvijas vadošajiem pasākumu un koncertuzvedumu režisoriem un Anitra Bērziņa, gleznotāja.

Koncertuzvedums veidots 1 cēlienā, kura ilgums 1 stunda 10 minūtes.

Biļetes cena – no 10 līdz 20 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

Lai apmeklētu koncertu, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, un personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte).

15. oktobris
Koncerts “Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tika atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

15. oktobrī norisināsies koncerts “Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas”, kurā uzstāsies Baiba Renerte, Mārcis Kuplais, Rūta Īzāka-Mača un Ilze Kundziņa.

Biļešu cenas no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

16. oktobris plkst. 10:00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 6. posms Mālpils Sporta centrā
20. novembris plkst. 10:00
Siguldas novada atklātā čempionāta novusā 7. posms Mālpils Sporta centrā
26. novembris
Koncerts “Svētku mozaīka” Krimuldas muižā

Augustā Krimuldas sanatorijai tika atzīmēti 100 gadi, savukārt Kungu mājai – 200 gadu jubileju. Saistībā ar to šogad Krimuldas muižā gaidāmi dažādi svētku pasākumi.

26. novembrī izskanēs koncerts “Svētku mozaīka” 2. daļās ar Ditas Krenbergas, Raimonda Ozola, Venta Zilberta un Evitas Teterovskas dalību tajā.

Biļešu cenas no 25 līdz 30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.