Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

16. marts - 14. aprīlis
ATCELTS 6. un 7. mākslas klases gleznošanas un kompozīcijas darbu izstāde Mākslu skolas “Baltais flīģelis” 1. stāva gaitenī

Pedagogs Raits Tikums.

16. marts - 14. aprīlis
ATCELTS Gleznotājas Ilzes Laizānes izstāde Mākslu skolas “Baltais flīģelis” izstāžu telpā
28. marts - 22. aprīlis
ATCELTS Vitolda Kucina gleznu izstāde “Lamanša kods” kultūras centrā “Siguldas devons”

Vitolda Kucina gleznu izstāde “Lamanša kods” veidota kā mākslinieka refleksijas par Lamanša šauruma izveidošanos ģeogrāfiski, tam atdalot Lielbritāniju no pārējās Eiropas un velkot domu paralēles ar notiekošo Eiropā mūsdienās.

Izstāde būs apskatāma līdz 22. aprīlim. Ieeja – bez maksas.

11. aprīlis - 13. aprīlis
ATCELTS Šūpoļu festivāls “Latvija šūpojas Siguldā”

Lieldienu laikā, no 11. līdz 13. aprīlim, Siguldā jau piekto gadu notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls, trīs dienu garumā aicinot izšūpoties vairāk nekā 100 unikālās šūpolēs un aplūkot dažādus vides objektus aptuveni trīs kilometru garā pastaigu maršrutā.

Īpašas “dabas šūpoles” atradīsies arī citās Siguldas novada iedzīvotāju un viesu iecienītās vietās Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Savas īpašās šūpoles radīs Siguldas novada uzņēmumi, kolektīvi, mākslinieki, mūziķi un citas sabiedrībā zināmas personības. Šogad festivāls aicinās izšūpoties arī muzikālā visuma šūpolēs Lieldienu koncertā “ATMO[SFĒRAS]” kultūras centrā “Siguldas devons”.

Patlaban Siguldā norit aktīva gatavošanās Šūpoļu festivālam – top vairāk nekā 100 dažāda izmēra vides objekti un šūpoles, kas būs pieejamas ikvienam interesentam. Arī šogad būs padomāts par šūpolēm cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Šūpoļu maršruta karte festivāla apmeklētājiem būs pieejama Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā un Siguldas mobilajā lietotnē.

Šūpoļu festivāls tradicionāli tiks atklāts 11. aprīlī ar atraktīvu Zaķu skrējienu caur pilsētu kopā ar Siguldas novada olimpiešiem un festivāla šūpoļu autoriem. Skrējiena starts ikvienam skriet gribētājam tiks dots plkst. 13.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā. Savukārt plkst. 17.00 iekšējo harmoniju mūzikā būs iespēja baudīt mūzikas vokālistu kvarteta “A'baronin Ensemble” koncertā “Lieldienu kantātes”, kas notiks Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Koncerta biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.Biļetes cena – 7 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm 40% atlaide.

Pirmajās Lieldienās, 12. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Siguldas pils kvartālā ikviens aicināts uz aizraujošu Lieldienu svinēšanu un aktivitātēm visai ģimenei. Notiks arī amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kurā varēs iegādāties amatniecības izstrādājumus un gardumus svētku galdam. Bet plkst. 18.00 kultūras centrs “Siguldas devons” Šūpoļu festivāla apmeklētājus pēc šūpošanās priekiem pilsētas parkos un laukumos aicinās uz vēl nebijušu stīgu, kora un elektroniskās mūzikas sintēzes skanējumu koncertā “ATMO[SFĒRAS]”. Koris “Juventus” kopā ar DJ Rudd skaņas eksperimentiem un stīgu noneta silto tembru kļūs par Ūles Jeilo (Ola Gjeilo) “Saullēkta Mesas” un Raimonda Tigula muzikālo stāstu vēstniekiem. Neierastā un drosmīgā skanējumā tiks izdziedāts cilvēka dzīves cikls šai saulē un aiz tās. Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Biļetes cena – no 10 līdz 25 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

Unikālais Šūpoļu festivāls Siguldā norisināsies jau piekto gadu, ko tradicionāli apmeklē vairāki desmiti tūkstoši apmeklētāju no visas Latvijas un ārvalstīm. Pērn starp vides objektu autoriem bija festivāla līdzautors SIA “Ramei”, kā arī mūziķi no grupām “Dziļi Violets”, “Bur mani” un “Dzelzs Vilks”, Siguldas Balonu festivāls, “Latvijas zīmolu tops” komanda, kā arī Siguldas novada uzņēmēji un izglītības iestāžu audzēkņi. Apmeklētāju vislielāko atsaucību ieguva Siguldas novadnieku šūpoles “Mehāniskais zirgs”, kas darinātas no automašīnas “VAZ”, kā arī “S! Šūpoļkaruselis”, kuru radīja festivāla ikgadējais sadarbības partneris – uzņēmums “Yes We Can”.

Aicinām uz aizrautīgu Lieldienu svinēšanu! Latvija šūpojas Siguldā!

 

Siguldas Šūpoļu festivāla laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

11. aprīlis
ATCELTS Karatē turnīrs “Sigulda Open 2020” Siguldas 1. pamatskolā
ID karšu piedāvājums
11. aprīlis plkst. 17:00
ATCELTS Mūzikas vokālistu kvarteta “A’baronin Ensemble” koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Sestdien, 11. aprīlī, plkst. 17.00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcānotiks mūzikas vokālistu kvarteta “A’baronin Ensemble” koncerts, kurā dziedātāji izpildīs Johana Sebastiana Baha Lieldienu kantātes. Koncertā izskanēs arī pasaulē zināmās Mateja pasijas, kā arī solo vijolei rakstītās melodijas. Koncertu papildinās instrumentālais ansamblis Agneses Kanniņas vadībā.

Vokālistu kvartetā “A’baronin Ensemble” apvienojušies dziedātāji, kas tiecas apzināt renesanses un baroka laika muzikālos šedevrus, izceļot spilgtākās personas, kuras devušas nozīmīgu ieguldījumu mūzikas attīstībā.

Biļetes cena – 7 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm 40% atlaide.

 

Koncertā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
12. aprīlis plkst. 18:00
ATCELTS Lieldienu koncerts “Atmo[sfēras]” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

ID karšu piedāvājums
13. aprīlis plkst. 09:00
ATCELTS Lieldienu volejbola turnīrs Siguldas Sporta centrā
13. aprīlī Siguldas Sporta centrā notiks Lieldienu volejbola turnīrs, kas turpinās jau vairāku gadu garumā esošo tradīciju, aicinot ikvienu volejbola entuziastu pavadīt Otrās Lieldienas sportiskā garā.
 
Volejbola turnīra dalībnieki tiks izlozētas līdzvērtīgās komandās, spēlējot kopā gan sievietēm, gan vīriešiem vienā komandā. Spēļu gaitu un norisi nosaka galvenais tiesnesis atkarībā no dalībnieku skaita.
 
Dalībnieki sacensībām var reģistrēties iepriekš šeit vai arī klātienē Siguldas Sporta centra kasēs līdz 12. aprīlim, sacensību dienā no plkst. 10.00 līdz 10.30 – pie sekretariāta. Dalības maksa vienam dalībniekam ir 4 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide. Pēc 12. aprīļa plkst. 22.00 dalības maksa būs 5 eiro.
 
Pasākumu organizē Siguldas Sporta centrs sadarbībā ar sporta klubu “NUKI”. Papildu informācija, zvanot uz tālruņa numuru 20355535 vai rakstot uz e-pasta adresi volejbols@nuki.lv.
 
Sacensību nolikums pieejams šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

13. aprīlis plkst. 14:30
ATCELTS Gadskārtu ieražu svētki – Lieldienas “Atnāca saulīte” Turaidas muzejrezervātā
15. aprīlis
ATCELTS Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” pie Krimuldas sanatorijas
ID karšu piedāvājums
15. aprīlis plkst. 19:00
ATCELTS Komēdija, drāma “Dubultā dzīve” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 2,50 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

18. aprīlis - 19. aprīlis
ATCELTS “Yonex” XI Latvijas apvienotās badmintona līgas finalsacensības Siguldas Sporta centrā

Sacensību sākums plkst. 10.00.

20. aprīlis plkst. 10:00
Mobilās diagnostikas izmeklējumi Raiņa ielā 3, Siguldā

Pirmdien, 20. aprīlī, Raiņa ielā 3, Siguldā, no plkst. 10.00 līdz 17.00 iedzīvotājiem būs iespēja veikt mobilās diagnostikas izmeklējumus.

Mamogrāfiju ar Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstuli varēs veikt bez maksas, ar ģimenes ārsta nosūtījumu – par 3 eiro, bet bez nosūtījuma – 25 eiro. Rentgenu varēs veikt par 9 eiro, trīs dimensiju (3D) automātisko krūšu ultrasonogrāfiju – par 20 eiro.

Lai veiktu izmeklējumus, nepieciešams pieraksts uz konkrētu laiku. Pierakstīties iespējams, zvanot uz tālruņa numuru 25431313 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00.

Pakalpojumu nodrošina MFD Veselības grupa.

21. aprīlis plkst. 18:00
ATCELTS Apbalvojuma “Laiks lasīšanai” svinīgs pasniegšanas pasākums

Pēc apbalvojuma literāri muzikāla programma “Poētiskā kafejnīca” ar rakstnieci Daci Judinu, komponistu Arturu Nīmani un aktieri Juri Hiršu.

22. aprīlis plkst. 13:00
ATCELTS Tikšanās ar rakstnieci Inesi Zanderi Siguldas novada bibliotēkā
ID karšu piedāvājums
22. aprīlis plkst. 19:00
ATCELTS Filma “Projām” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 2,50 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

ID karšu piedāvājums
23. aprīlis plkst. 19:00
ATCELTS Koncerts “Jalal quest of the invisible” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 8 līdz 10 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

24. aprīlis - 26. maijs
ATCELTS Siguldas novada Tautas lietišķās mākslas studijas izstāde veltīta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai kultūras centrā “Siguldas devons”
24. aprīlis plkst. 18:00
ATCELTS Siguldas jauniešu pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” koncerts koncertzālē “Baltais flīģelis”
25. aprīlis plkst. 11:00
ATCELTS Bibliotēku nedēļas akcija “Atved savu bērnu uz bibliotēku” Siguldas novada bibliotēkā
25. aprīlis plkst. 18:00
ATCELTS Kamermūzikas vakars Krimuldas muižā. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klaviertrio koncerts
26. aprīlis plkst. 10:00
ATCELTS Sporta deju sacensības “Siguldas pavasaris” Siguldas Sporta centrā
29. aprīlis
ATCELTS Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” Sigulda – Zinātnes ielas apkārtne
1. maijs - 2. maijs
ATCELTS: 17. Latvijas Stādu parāde
2. maijs
ATCELTS Sarunas “Dzimtu stāsti” Klaušinieku mājā, Turaidas muzejrezervātā
6. maijs
ATCELTS Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” Allažmuižā
7. maijs
ATCELTS Mākslu skolas “Baltais flīģelis” audzēkņu un pedagogu pavasara koncerts koncertzālē “Baltais flīģelis”
8. maijs plkst. 19:00
ATCELTS Dailes teātra viesizrāde “Nepanesami ilgi apskāvieni” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 20 eiro, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide.

9. maijs plkst. 17:00
ATCELTS Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra studijas izrāde – Ingeborga Krustkalne “Efeja” kultūras centrā “Siguldas devons”

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
9. maijs plkst. 19:00
ATCELTS Jauniešu kora “Kamēr…” koncerts “Un smaida maijs” koncertzālē “Baltais flīģelis”

Sestdien, 9. maijā, plkst. 19.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” norisināsies jauniešu kora “Kamēr…” koncerts “Un smaida maijs”, kurā klausītāji tiks priecēti ar kora pastāvēšanas vesturē nozīmīgiem opusiem, kā arī mūsdienu Ziemeļvalstu kormūzikas skaņdarbiem pavasarīgās, mīlestības caurvītās noskaņās.

Jauniešu koris “Kamēr...” ar jauneklīgu degsmi klausītājus priecē jau 30 gadu garumā; kori 1990. gadā izveidoja diriģents Māris Sirmais. Koris izskolojis paaudzi kordziedātāju un kordiriģentu, un kalpojis ne vien kā atspēriena platforma vokālistiem, bet arī kā radošā laboratorija režisoriem, vizuālās mākslas profesionāļiem un, protams, komponistiem, kas savus jaundarbus veltījuši tieši korim “Kamēr...”. Šobrīd kora mākslinieciskais vadītājs ir jaunais, talantīgais diriģents Aivis Greters.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī vienu stundu pirms pasākuma norises koncertzāles “Baltais flīģelis” kasē Šveices ielā 19, Siguldā. Biļetes cena – no 10 līdz 15 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm 40% atlaide.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. maijs
ATCELTS Maijas diena “Atceries leģendu! Mīlestības stāstu vakars” Turaidas muzejrezervātā
10. maijs
ATCELTS Mātes dienai veltīts Mākslu skolas “Baltais flīģelis” audzēkņu koncerts
10. maijs plkst. 12:00
ATCELTS Multimediāla bērnu izrāde “Multizauri” kultūras centrā “Siguldas devons”

10. maijā plkst. 12.00 kultūras centrā “Siguldas devons” norisināsies multimediāls interaktīvs šovs bērniem un vecākiem “Multizauri”, kas būs aizraujošs piedzīvojums dinozauru pasaulē.

Uzveduma laikā katram skatītājam būs iespēja uzzināt visu par to, kā dzīvoja un kādā valodā runāja dinozauri, un kopīgi izpildīt ļoti sarežģītu misiju – izglābt noslēpumaino dinozauru salu no vulkāna. Katram bērnam tiks iedota interaktīva aproce, ar kuras palīdzību būs vieglāk apmācīt un dresēt dinozaurus. Visu misiju kopā ar mazajiem skatītājiem pavadīs varonīgie un laipnie tēli, kurus atveidos aktieri – Madara Melne-Tomsone un Madars Zvagulis.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Biļetes cena – no 10 līdz 20 eiro. Bērni līdz piecu gadu vecumam, neaizņemot papildu sēdvietu, izrādi varēs noskatīties bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

15. maijs plkst. 18:00
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Kora klases pavasara koncerts koncertzālē “Baltais flīģelis”
16. maijs
Lielās Talkas aktivitātes Siguldas novadā
ID karšu piedāvājums
16. maijs plkst. 17:00
Siguldas Tautas teātra izrāde – Mārtiņš Zīverts “Kolka” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 2,50 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

ID karšu piedāvājums
16. maijs plkst. 17:00
Vinetas Elksnes koncertstāsts “Paguli vēl” koncertzālē “Baltais flīģelis”

Sestdien, 16. maijā, plkst. 17.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” būs iespēja baudīt Vinetas Elksnes koncertstāstu “Paguli vēl”. Koncertā V. Elksne kopā ar latvijā zināmiem mūziķiem aicina baudīt nesteidzīgu vakaru kopā ar ģimeni, ieklausoties šūpuļdziesmu stāstos un ļaujoties īstam piedzīvojumam.

Koncertā līdzās V. Elksnei piedalīsies Daumants Kalniņš, Kaspars Zemītis, Kaspars Grigalis, Roberts Rasa, Māris Elksnis, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Karīna Tropa, Ieva Šablovska, Andis Klučnieks, Emīla Dārziņa jauktais koris, stīgu kvartets – Dina Ozoliņa, Līva Plociņa, Silvija Krauze, Rihards Strauss, bērnu vokālais ansamblis “Čabuļi”, Alīda Pērkone (lelle – Čunčurītis).

Koncertstāsts “Paguli vēl” ir jaundarbs ar Vinetas Elksnes mūziku un izcilu tekstu autoru – Jāņa Elsberga, Ingas Gailes, Annas Auziņas un Ojāra Vācieša – dzeju.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniedzības vietās, kā arī vienu stundu pirms pasākuma norises koncertzāles “Baltais flīģelis” kasē Šveices ielā 19, Siguldā. Biļetes cena – no 10 līdz 20 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm 40% atlaide.

 

Koncertā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. maijs
Starptautiskā muzeju diena “Muzejs visiem” Turaidas muzejrezervātā
ID karšu piedāvājums
20. maijs plkst. 19:00
Dokumentālā filma “Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 2,50 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

21. maijs
Skrituļslidošanas seriāla sacensību “S!-Skate” 1. posms Fischer Slēpošanas centrā
24. maijs
“Latvijas valsts mežu” kalnu divriteņu maratona sacensības Siguldā un tās apkārtnē
24. maijs plkst. 16:00
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Teātra nodaļas un Teātra studijas audzēkņu jauniestudējums – Anna Brigadere “Maija un Paija” koncertzālē “Baltais flīģelis”
24. maijs plkst. 18:00
Kamermūzikas vakars Krimuldas muižā. Marlēnas Keines, Mihaila Čuļpajeva un Agneses Egliņas koncerts
 
Krimuldas muižā 24. maijā plkst. 18.00 notiks kamermūzikas programmas “Il baccio” koncerts, kurā uzstāsies soprāns Marlēna Keine, tenors Mihails Čuļpajevs un pianiste Agnese Egliņa. Mākslinieki izpildīs pasaulē atzītu komponistu skaņdarbus, piedāvājot apmeklētājiem baudīt Kamila Sensānsa, Džoakīno Rosīni, Vinčenco Kiaras un citu komponistu darbus.
 
Marlēna Keine ir piedalījusies Igaunijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālās operas un Latvijas Operetes fonda iestudējumos, un viņas lomu repertuārā ir Karolīna (Domeniko Čimarozas operā “Slepenās laulības”), Barbarīna (Volfganga Amadeja Mocarta operā “Figaro kāzas”), Adele (Johana Štrausa operetē “Sikspārnis”) un daudzas citas. Marlēna Keine ar panākumiem piedalījusies vokālistu konkursos Latvijā, Zviedrijā, ASV, Igaunijā, Ukrainā un citviet, pilnveidojusies izcilu vokālo pedagogu meistarklasēs un aktīvi iesaistās Latvijas koncertdzīvē.
 
Mihails Čuļpajevs sevi pierādījis kā solo mākslinieks Latvijas Nacionālajā operā vairāku sezonu garumā. Jau viņa debija Trufaldīno lomā Sergeja Prokofjeva operā “Mīla uz trim apelsīniem” 2013. gadā raisīja sajūsmu gan skatītājos, gan kritiķos. Turpmākajos gados Čuļpajevs sevi gan vokāli, gan aktieriski apliecinājis daudzveidīgā repertuārā – grāfa Almavivas lomā Džoakīno Rosīni operā “Seviljas bārddzinis”, Ļenskis Pētera Čaikovska operā “Jevgeņijs Oņegins”, Remendado Žorža Bizē operā “Karmena” un citās lomās. Čuļpajevs ir ticis nominēts “Lielajai Mūzikas balvai 2015” kategorijā “Jaunais mākslinieks”, savukārt 2017. gadā ieguvis Latvijas Nacionālās operas fonda Gada balvu kategorijā “Labākais operas solists”.
 
Savukārt Pianistes Agneses Egliņas personībā dinamiski apvienojas solistes un kamermūziķes talants. Viņas priekšnesumus raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Pianiste ir arī vairāku konkursu laureāte, saņēmusi arī “Lielo mūzikas balvu 2010” par izcilu darbu ansamblī, muzicējusi kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio kori un citiem. Kopš 2011. gada Agnese Egliņa ir trio “Art-i-Shock” dalībniece un līdzdibinātāja trio “SOL”.
 
Biļetes cena – 15 eiro, biļetes iespējams rezervēt, zvanot uz tālruņa numuru 29111619 (biļešu skaits ierobežots).
 
Informāciju sagatavoja:
Krimuldas muižas sabiedrisko attiecību speciāliste
Vera Grāvīte

 

Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

27. maijs
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” pie Roķēnu ūdenskrātuves
28. maijs - 27. jūnijs
Tekstilmākslinieka Egila Rozenberga izstāde kultūras centrā “Siguldas devons”

Ieeja – bez maksas.

28. maijs plkst. 18:00
Tekstilmākslinieka Egila Rozenberga izstādes atklāšana kultūras centrā “Siguldas devons”

Izstāde būs apskatāma līdz 27. jūnijam. Ieeja – bez maksas.

29. maijs - 31. maijs
Siguldas pilsētas svētki
4. jūnijs - 6. jūnijs
Riteņbraucēju sacensību “HydraEpic III” kontrolpunkts Siguldas Sporta centrā
6. jūnijs
FK “Sigulda” minifutbola turnīrs Depo sporta laukumā
6. jūnijs
Sarunas “19. gadsimts – modernizācijas gadsimts” Klaušinieku mājā, Turaidas muzejrezervātā
6. jūnijs plkst. 21:00
Aijas Andrejevas koncerts “Es iešu tālāk” Siguldas pilsdrupu estrādē

Biļetes cena – no 15,25 līdz 20 eiro. Biļetes pieejamas šeit.

7. jūnijs plkst. 11:00
Bērnu rīts “Kas ir klaušinieks?” Klaušinieku mājā, Turaidas muzejrezervātā
10. jūnijs
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” Akenstaka–Irbītes
11. jūnijs
Riteņbraukšanas sacensību “S!-Velo” 1. posms Fischer Slēpošanas centrā
15. jūnijs - 20. jūnijs
“Viola d'amore” kongress koncertzālē “Baltais flīģelis”
20. jūnijs
“Baltijas Minikausa” sacensības triālā Minimoto trasē Siguldā
21. jūnijs plkst. 20:00
Britu mūziķa Maikla Kivanukas koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas pilsdrupu estrādē 21. jūnijā uzstāsies britu mūziķis Maikls Kivanuka kopā ar savu pavadošo sastāvu un sirdi aizkustinošām dziesmām, apmeklētājiem radot tikai patīkamas emocijas. Ģitāras virtuozs Siguldā prezentēs savu jaunāko albumu “Kiwanuka”, kas tika nosaukts mākslinieka vārdā, īpaši izceļot viņa identitātiAlbums prasmīgi diskutē par tādiem sarežģītiem jautājumiem kā rases identitāte, vardarbība, neuzticēšanās un šaubas.

Kivanuka ir īsts tīrradnis, kas apciemojis Latviju savas karjeras pašos pirmsākumos 2013. gadā, kad uzstājās festivālā “Positivus”. Kopš šīs uzstāšanās, ko daudzi atzina par festivāla labāko priekšnesumu, Kivanuka Latvijā ir īpaši gaidīts. Ugandas bēgļa bērns ir patiesi izcils mākslinieks, kurš nebaidās dziedāt par neērtām tēmām. Viņš ar lepnumu nes Ugandas vārdu un sapņo kādreiz uzstāties arī tur.

Savas darbības pirmsākumos Maikls piedalījās citu mūziķu projektos un ierakstos un nekad nav pat sapņojis par solo karjeru. Vēl pirms sava debijas albuma iznākšanas viņš dalīja skatuvi ar pašu Adeli. Popmūzikas superzvaigzne izvēlējās viņu par iesildītāju savai vērienīgajai koncerttūrei, kas ir nozīmīgs sasniegums jaunietim, kuram tajā laikā bija iznākušas vien pāris dziesmas. Kritiķu atzinību viņš izpelnījās 2012. gadā ar debijas albumu “Home Again”. Otrais albums “Love & Hate” ir ievērojami vairojis Kivanukas atpazīstamību un popularitāti, nodrošinot stabilu vietu slavas virsotnē.

Pēc tam viņš parakstīja līgumu ar “Polydor”, ieguvis “BBC Sound of 2012” balvu, pārspējot tādas zvaigznes kā “Skrillex” un Frenku Oušenu. Pasaulei kļuva skaidrs - ir piedzimis ģitāras virtuozs, kura dzidrais radošums organiski savijas ar viņa maigo garu un sulīgo balsi. Viņa uzstāšanās festivālos nākušas apbrīnot pat lielās mūzikas zvaigznes. Gadu vēlāk mākslinieks saņēma zvanu no Kanje Vesta, kurš ierosināja sadarboties albuma “Yeezus” sakarā. Klasiskais blūzs un džezs – tieši pagātnes varoņi ir viņa lielākie iedvesmas avoti. Varbūt tieši tāpēc viņa ieraksti un uzstāšanās rada iespaidu, ka ir iespējams ceļot laikā.

Džimijs Hendrikss, Bils Viters, Otiss Redings, Bobs Dilans un Džils Skots Herons ir mainījuši viņa dzīvi un atstājuši uz viņu neizdzēšamu iespaidu, turklāt Kivanuka bieži tiek salīdzināts ar viņiem.

Aizvadītais gads mūziķim ir bijis pārsteidzošs, jo izpelnījies daudzas ietekmīgas publikācijas, un mūzikas kritiķi mākslinieka ierakstu uzskata par gada svarīgāko albumu. “The Guardian” albumu sauca par “vienu no desmitgades nozīmīgākajiem”, un žurnāls “Rolling Stone” ierosina noteikti noklausīties to no sākuma līdz beigām. Šis ir mūziķa trešais studijas albums.

Kivanuka izmanto radošo mūzikas valodu, lai paustu savu viedokli un izteiktu savu nostāju. Viņa dziesmas ir personisks veltījums afroamerikāņu kultūrai. Drosmīgs, ļoti melodisks, muzikāli piesātināts un izaicinošs ieraksts. Tas ir enerģijas pilns un pavisam nedaudz melanholisks. Dziesmas lieliski turpina viena otru. Maikls Kivanuka nebaidās parādīt savu patieso seju – viņš ir intraverts, nedzenas pēc modes, naudas un slavas.

Pirms dažām dienām “Brit Awards” izvirzīja “Kiwanuka” ierakstu gada albumam, un tā autors tika nominēts par gada mākslinieku. Līdz šim Kivanuka ir divas reizes nominēts arī “Mercury” balvai. Rudenī viņam tika piešķirta speciālbalva no žurnāla “Q Magazine”. Maikls Kivanuka ir viens no interesantākajiem šī brīža britu mūziķiem, kā arī vienkārši ļoti sirsnīgs cilvēks.

Albuma tapšanā Maiklam palīdzēja “Grammy” ieguvušais talantīgais producents un mūziķis Danger Mouse, kurš strādā tikai ar ievērojamām zvaigznēm: Gorillaz, Red Hot Chilli Peppers, The Black Keys, ASAP Rocky un daudziem citiem. Tagad arī Maikls Kivanuka ir šajā sarakstā.

Līdz šim Kivanukas tūrē ir notikuši jau 43 koncerti, no kuriem lielākā daļa ir bijuši pilnībā izpārdoti. Vasarā mūziķis apmeklēs arī svarīgākos festivālus Eiropā. 27. novembrī savu lielāko koncertu viņš sniegs “Alexandra Palace” Londonā.

Biļetes iepriekšpārdošanā ar atlaidi pieejamas www.bilesuserviss.lv, kuru iegādei nepieciešams īpašs kods, ko var iegūt no aģentūras “8 Days A Week”. Uzrakstot ziņojumu, ir iespēja iegūt kodu un nopirkt biļeti par īpašu cenu.​

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

22. jūnijs plkst. 12:00
Vasaras saulgrieži – Dabas spēka diena Turaidas muzejrezervātā
ID karšu piedāvājums
27. jūnijs plkst. 20:00
Britu dziedātājas Daido koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas pilsdrupu estrādē 27. jūnijā ar vienīgo koncertu Baltijā uzstāsies britu dziedātāja Daido, izpildot sava jaunākā albuma “Still On My Mind” zināmākās kompozīcijas, kā arī citus zināmus hitus. Nav noslēpums, ka dziedātājas unikālais vokāls, izpildot dziesmas, spēj radīt plašu sajūtu spektru – klusas skumjas, neviltotu prieku, apgarotu melanholiju un mirdzošu svētlaimi.

Dziedātāja zināma ar tādiem pasaules hitiem kā “Here With Me”, “White Flag”, “Life For Rent”, “Sand in my shoes” u.c. Viņas kompozīcijas iznākušas piecos albumos, kuru kopējā tirāža pārsniedz 40 miljonus un sasniegumi novērtēti ar tādām prestižām balvām kā Brit AwardsMTV Europe Music AwardIvor Novello Award un citām.

Britu māksliniece Daido Ārmstronga jau bērnībā un pusaudžu gados saņēma labu muzikālo izglītību, ko vēlāk papildināja ar popmūzikas pieredzi, dziedot bekvokālu un sarakstot dažas kompozīcijas populārajā elektronikas grupā “Faithless”, kurā dziedātājas brālis Rollo ir līdzdibinātājs.

Paralēli darbam grupā, deviņdesmito gadu otrajā pusē Daido sacerēja dziesmas savam pirmajam albumam, kas ar nosaukumu “No Angel” 1999. gadā iznāca ASV, bet 2001. gadā Eiropā. Atpazīstamību Ziemeļamerikā veicināja jauniešu seriāls “Rozvela” (demonstrēts arī Latvijā), kurā izmantotā ievadkompozīcija “Here With Me” kļuva par absolūtu hitu. Savukārt Eiropā un arīdzan Latvijā būtiska loma ir populārajai britu romantiskajai Ziemassvētku komēdijai “Tāda ir mīlestība” (Love Actually), kuras skaņu celiņā arī izmantota “Here With Me”. Papildu artavu sniedza mūziķis Eminems, kurš savai kompozīcijai “Stan” nolēma izmantot fragmentu no albuma otra singla “Thank You”. Tādējādi Daido albums “No Angel” pārdots vairāk nekā 21 miljona tirāžā, padarot to par visu laiku veiksmīgāko britu sieviešu debiju (1. vieta topos Lielbritānijā, Austrālijā un Jaunzēlandē, Austrijā, Francijā, Somijā un citās pasaules valstīs, 2. vieta ASV).

Nākamais albums “Life For Rent” (2003) kļuva par vienu no visu laiku vislabāk pārdotajiem albumiem britu mūzikas vesturē. Dziedātāja abus pirmos albumus pavadīja intensīvās koncertturnejās.

Pēc nākamajiem diviem albumiem “Safe Trip Home” (2008) un “Girl Who Got Away” (2013) Daido zināmu laiku koncentrējās uz ģimenes dzīvi, lai 2018. gadā atkal ķertos pie jauna materiāla sacerēšanas (jau ierasti sadarbojoties ar brāli Rollo), kas 2019. gada pavasarī iznāca ar nosaukumu “Still on My Mind”.

Pati dziedātāja Daido par koncertturneju saka: “Pagājuši 15 gadi, kopš es pēdējo reizi uzstājos kādā lielākā koncertā. Bet domāju, ka tas būs forši. Ir ļoti daudz dziesmu, kuras cilvēki zina un izbaudīs. Piemēram, man ir tikai lieliskas atmiņas par “Thank You” izpildīšanu. Kad tu dziedi, un visi dzied tev līdzi, tā ir pati lieliskākā sajūta, ko vien koncerts var sniegt, labākas vienkārši nav”.

Biļetes iepriekšpārdošanā no 10. janvāra būs pieejamas www.bilesuserviss.lv. Biļetes cena – no 39 līdz 99 eiro, Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

 

Koncertā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

1. jūlijs - 29. augusts
Gleznotājas Agitas Zālītes studijas izstāde Mākslu skolas “Baltais flīģelis” izstāžu telpā
5. jūlijs
Tautas svētki “Dainu kalns. Brīvība. Dziesmotā revolūcija” Turaidas muzejrezervātā
11. jūlijs
Sarunas “Zemnieka mājā ienāk pilsētas mode” Klaušinieku mājā, Turaidas muzejrezervātā
14. jūlijs - 23. jūlijs
XIV Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi “Mūzikas interpretācija mūsdienās” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
20. jūlijs
Latvijas čempionāts MTB olimpiskajā krosā Fischer Slēpošanas centrā
25. jūlijs
Latvijas čempionāts triālā Fischer Slēpošanas centrā
31. jūlijs plkst. 19:00
28. Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Svētku uvertīra Siguldas Jaunās pils dārzā

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Biļetes cena – 15 eiro.

1. augusts plkst. 21:00
28. Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Džakomo Pučīni operas “Manona Lesko” brīvdabas iestudējums Siguldas pilsdrupu estrādē

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Biļetes cena – no 30 līdz 50 eiro.

2. augusts plkst. 15:00
Svētki ģimenēm “Šodien Turaidas muiža pieder bērniem!” Turaidas muzejrezervātā
2. augusts plkst. 18:00
28. Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki. Galā koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Biļetes cena – no 30 līdz 50 eiro.

6. augusts
Skrituļslidošanas seriāla sacensību “S!-Skate” 2. posms Fischer Slēpošanas centrā
8. augusts
Sarunas “Latviešu un baltvāciešu kopīgais mantojums” Klaušinieku mājā, Turaidas muzejrezervātā
13. augusts
Riteņbraukšanas sacensību “S!-Velo” 2. posms Fischer Slēpošanas centrā
14. augusts - 15. augusts
Mores pagasta svētki
15. augusts - 16. augusts
Orientēšanās sacensības “Siguldas kauss orientēšanās sportā 2020” Siguldā
21. augusts
Mākslinieces Dinas Dubiņas izstādes “Sveiks lai dzīvo!” atklāšana Turaidas muzejrezervātā
26. augusts
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” Kaķīškalnā
ID karšu piedāvājums
26. augusts plkst. 20:00
Britu dziesminieka Džeimsa Artura koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas pilsdrupu estrādē 26. augustā ar īpašu koncertu Latvijā atgriezīsies britu dziesminieks Džeimss Arturs, izpildot populārus hitus kā “Impossible”, “Naked”, “Say You Won't Let Go”, kā arī virkni citu hitu pavisam jaunā koncertprogrammā. Ņemot vērā Siguldas pilsdrupu īpašo auru un gleznaino apkārtni, grūti iedomāties vēl piemērotāku vietu, kur baudīt tik romantiska mūziķa uzstāšanos.

Ar dziesmu sacerēšanu Džeimss esot nodarbojies jau no pusaudža gadiem, bet pirmo atpazīstamību jaunietis ieguva ar hitu “Impossible”, 2012. gadā uzvarot 9. britu “X Factor” sezonā. Šī kompozīcija drīz vien nokļuva britu topa virsotnē, un joprojām ir vispārdotākais singls šova vēsturē. Iegūstot tik lielu slavu un atbalstu, daudziem jaunajiem māksliniekiem neizdodas to pietiekami mērķtiecīgi izmantot, taču tas neattiecas uz Arturu. Nākamajā gadā pēc uzvaras iznāca Džeimsa debijas albums, kurā bez “Impossible” iekļauti arī singli “You're Nobody 'til Somebody Loves You” un “Recovery”.

2016. gada nogalē iznāk otrs Džeimsa Artura albums “Back From The Edge”, kas vienā mirklī kļūst par pirktāko Lielbritānijā un iegūst Platīna statusu virknē citu valstu. Tajā iekļautā “Say You Won't Let Go” ir mākslinieka līdz šim visveiksmīgākā kompozīcija – nesen Spotify oficiāli klausīta miljardo reizi. Līdz šim tikai 18 dziesmas sasniegušas miljarda robežu un to bez Džeimsa Artura izdevies tikai tādiem grandiem kā Eds Šīrans, Džastins Bībers un Dreiks.

2018. gadā plašu uzmanību piesaista duetā ar Anne-Mariju iedziedātā “Rewrite The Stars” versija, kas līdz šim brīdim straumēta gandrīz 300 miljonus reižu.

Savukārt pagājušajā gadā klajā nācis trešais albums “YOU”, no kura zināmākās kompozīcijas ir “Naked, Falling Like The Stars”“You Deserve Better” un “Empty Space”. Albumu materiālu pats Džeimss apraksta šādi: “Es devu albumam nosaukumu “YOU”, jo atšķirībā no “Back From The Edge”, kas bija autobiogrāfisks, trešais albums nav vairs par mani. Tas ir par TEVI”.

Kopumā Artura ieraksti pārdoti vairāk nekā 25 miljonu tirāžā. Katru mēnesi viņa dziesmas klausās 22 miljoni Spotify lietotāju, bet videoklipi lielākajiem hitiem YouTube vietnē skatīti 1,5 miljardus reižu. Iepriekšējo Džeimsa Artura uzstāšanos Lucavsalā 2018. gada maijā apmeklēja aptuveni 30 000 skatītāju.

Biļetes iepriekšpārdošanā no 22. janvāra plkst. 10.00 būs pieejamas www.bilesuserviss.lv. Biļetes cena – no 29 līdz 99 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

29. augusts
Maratons Sigulda–Līgatne–Sigulda

Sākums Siguldas pilsdrupās.

29. augusts
Allažu pagasta svētki
3. septembris
Skrituļslidošanas seriāla sacensību “S!-Skate” 3. posms Fischer Slēpošanas centrā
5. septembris
Sarunas “Turaidas muiža laiku lokos” Klaušinieku mājā, Turaidas muzejrezervātā
5. septembris plkst. 09:00
Peldēšanas un skriešanas sacensības “Siguldas Akvatlons 2020” Siguldas Sporta centrā
6. septembris
30. Latvijas riteņbraucēju Vienības velobrauciens
10. septembris
Riteņbraukšanas sacensību “S!-Velo” 3. posms Fischer Slēpošanas centrā
11. septembris - 13. septembris
“Yonex Latvia U17 International” XXVII Siguldas atklātais čempionāts badmintonā jauniešiem Siguldas Sporta centrā

Sacensību sākums plkst. 10.00.

11. septembris
Eiropas kultūras mantojuma diena Turaidas muzejrezervātā
13. septembris
FIS Latvijas čempionāts rollerslēpošanā Fischer Slēpošanas centrā
16. septembris
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” pie viesu nama “Brūveri”
25. septembris
Latvijas orientēšanās nakts Siguldā
25. septembris
Mores kauju 76. gadskārtas atceres pasākums Mores pagastā
26. septembris
“Siguldas kalnu maratons 2020” Svētku laukumā
26. septembris
“Nakts peldējums 2020” Siguldas Sporta centrā
26. septembris - 27. septembris
9. Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā Siguldas pilsētas vidusskolā
27. septembris
Mildas Laubertes piemiņai veltītais starptautiskais šaha turnīrs Siguldas pilsētas vidusskolā
30. septembris
Lībiešu diena skolēniem “Mīts par pasaules radīšanu” Turaidas muzejrezervātā
30. septembris
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” pie Satezeles pilskalna, Vējupītes
3. oktobris
Sarunas Klaušinieku mājā. Tikšanās ar rakstnieci Ingu Ābeli “19. gadsimts. Teksts kā telpa” Turaidas muzejrezervātā
4. oktobris plkst. 14:00
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde “Vienreiz jau var” kultūras centrā “Siguldas devons” (Izpārdots)

Stāvizrāde pārcelta uz 4. oktobri plkst. 14.00.

Atzīmējot 50 gadu jubileju, aktrise, televīzijas, radio raidījumu un pasākumu vadītāja 1. un 2. aprīlī plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” aicina ikvienu uz savu pirmo stāvizrādi ar bufetes elementiem “Vienreiz jau var”.

Baiba Sipeniece-Gavare stāvizrādē vēlas dalīties ar saviem notikumiem, kuri, pateicoties ārkārtīgi vēlīgam liktenim, ar viņu ir notikuši – kāzas, bēres, apkūlības, – ar visu, kas sakrājies. Turklāt īpašie notikumi no Baibas nekur neiet prom, tāpēc nu šī būs tā reize, kad tas viss “nāks ārā”.

Pati Baiba atklāj: “2020. gada 21. februārī svinēšu savus 50. Šis cipars man šausmīgs likās līdz tam brīdim, kamēr nesāku apmeklēt jubilejas ballītes nu gluži normāliem cilvēkiem, proti, brālim, māsai, vīram, draugiem. Tomēr tādas tremolo bungas iekšā jūtu gan! Tie ir tie mani gadi, kuri “tiem trakajiem zirgiem skrien līdz, un aizmirst, vai vakars vai rīts”. Lai novadētos, citu mudināta, pašas intuīcijas vadīta, nolēmu nostāstīt tos stāstus nost, jo liktenis man bijis ļoti vēlīgs, ļaudams satikt tik daudzus trakoti interesantus cilvēkus”.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro.

4. oktobris plkst. 18:00
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde “Vienreiz jau var” kultūras centrā “Siguldas devons” (Izpārdots)

Stāvizrāde pārcelta uz 4. oktobri plkst. 18.00.

Atzīmējot 50 gadu jubileju, aktrise, televīzijas, radio raidījumu un pasākumu vadītāja 1. un 2. aprīlī plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” aicina ikvienu uz savu pirmo stāvizrādi ar bufetes elementiem “Vienreiz jau var”.

Baiba Sipeniece-Gavare stāvizrādē vēlas dalīties ar saviem notikumiem, kuri, pateicoties ārkārtīgi vēlīgam liktenim, ar viņu ir notikuši – kāzas, bēres, apkūlības, – ar visu, kas sakrājies. Turklāt īpašie notikumi no Baibas nekur neiet prom, tāpēc nu šī būs tā reize, kad tas viss “nāks ārā”.

Pati Baiba atklāj: “2020. gada 21. februārī svinēšu savus 50. Šis cipars man šausmīgs likās līdz tam brīdim, kamēr nesāku apmeklēt jubilejas ballītes nu gluži normāliem cilvēkiem, proti, brālim, māsai, vīram, draugiem. Tomēr tādas tremolo bungas iekšā jūtu gan! Tie ir tie mani gadi, kuri “tiem trakajiem zirgiem skrien līdz, un aizmirst, vai vakars vai rīts”. Lai novadētos, citu mudināta, pašas intuīcijas vadīta, nolēmu nostāstīt tos stāstus nost, jo liktenis man bijis ļoti vēlīgs, ļaudams satikt tik daudzus trakoti interesantus cilvēkus”.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
4. oktobris plkst. 18:00
Indīroka grupas “Carnival Youth” koncerts “Naivais ku-kū” koncertzālē “Baltais flīģelis”

4. oktobrī plkst. 18.00 koncertzālē “Baltais flīģelis” ar koncertsēriju “Naivais ku-kū” uzstāsies pašmāju indīroka grupa “Carnival Youth”, priecējot klausītājus ar dziesmām no latviešu filmām jaunās, pašu veidotās aranžijās. Koncerta programmu veidos gan par klasiku kļuvušo, gan jaunāko filmu spilgtākās skaņu celiņu pērles – no Imanta Kalniņa šedevriem un Raimonda Paula dziesmām līdz mūsdienu mūziķu darbiem.

Grupas vokālists, ģitārists Edgars Kaupers atklāj, ka ideja padziļināti izpētīt latviešu kinomūziku un izspēlēt dziesmas, kuras jaunākās paaudzes nekad nav dzirdējušas, bet vecākās jau ir paspējušas piemirst, mūziķiem radās pirms pāris gadiem. Tādējādi koncerts būs ceļojums laikā, kas pagātni savedīs kopā ar mūsdienīgu skanējumu. Par pamudinājumu veidot šo programmu bijis arī darbs pie strēlnieku dziesmas “Rītprūsija”, kas iekļauta filmas “Dvēseļu putenis” pavadošajā mūzikas albumā, taču “Naivā ku-kū” centrā būs tieši latviešu kino kanons, piemēram, “Dāvana vientuļai sievietei”, “Ceplis”, “Ezera sonāte”, “Emīla nedarbi” un “Sprīdītis”. Koncertu papildinās filmu fragmentu video un atbilstoša retro estētika.

Jau vairākus gadus vairums “Carnival Youth” koncertu notiek ārzemēs, tāpēc šī grupai ir lieliska iespēja satikt klausītājus dažādās Latvijas pilsētās, tostarp arī Siguldā.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs. Biļetes cena – no 8 līdz 15 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

15. oktobris
Starpdisciplināra konference “Agrārajai reformai – 100” Turaidas muzejrezervātā
17. oktobris
10. Siguldas pusmaratons

Sākums pie Siguldas Sporta centra.

17. oktobris plkst. 09:00
10. Siguldas pusmaratons

Sākums pie Siguldas Sporta centra.

18. oktobris plkst. 09:00
Sporta deju sacensības “Siguldas rudens” Siguldas Sporta centrā
18. oktobris plkst. 18:00
Grupas “Triānas parks” koncerts “11” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 9,80 – 15,40 eiro.

23. oktobris - 25. oktobris
Veselības un sporta dienas Siguldas Sporta centrā
24. oktobris
Latvijas jauniešu meistarsacīkstes peldēšanā Siguldas Sporta centrā
24. oktobris plkst. 18:00
Ulda Marhileviča autorkoncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 28 eiro.

26. oktobris plkst. 19:00
Ulda Bērziņa un Mārtiņa Brauna rokopera “Mauglis” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena – no 5 līdz 15 eiro.

31. oktobris
Dziesmu rīts “Krišjānim Baronam – 185” pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā
7. novembris
Gadskārtu ieražu svētki – Mārtiņdiena Turaidas muzejrezervātā
12. novembris
Turaidas muzejrezervāta gadskārtējā zinātniski praktiskā konference
21. novembris
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” pie Lorupes augšteces, virs dzelzceļa
23. novembris - 29. novembris
Pasaules kausa izcīņas sezonas 1. posms bobslejā un skeletonā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”
28. novembris
Orientēšanās sacensību seriāls “Siguldas kompass 2020” Laurenčos, pie Fischer slēpošanas centra
29. novembris plkst. 09:00
Sporta deju sacensības “Ziemassvēkti Siguldā” Siguldas Sporta centrā
4. decembris plkst. 19:00
Latvijas Jaunatnes teātra muzikālā izrāde “Pifa Ziemassvētki” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 5 līdz 15 eiro.

12. decembris
Skriešanas–nūjošanas seriāls “Noskrien Ziemu”
15. decembris
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Ziemassvētku ieskaņas koncerts Turaidas muzejrezervātā
25. decembris plkst. 09:00
Ziemassvētku volejbols Siguldas Sporta centrā
26. decembris - 27. decembris
17. Siguldas novada atklātais starptautiskais čempionāts badmintonā Siguldas Sporta centrā