Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

21. septembris - 19. oktobris
Izstāde „Komponists Alfrēds Kalniņš” kultūras centrā „Siguldas devons”

Godinot latviešu izcilo komponistu, ērģelnieku, pirmās latviešu nacionālās operas „Baņuta” autoru Alfrēdu Kalniņu, kuram šogad aprit 140 gadi, 21. septembrī plkst. 17.00 kultūras centrā „Siguldas devons” tiks atklāta izstāde „Komponists Alfrēds Kalniņš”.

Izstāde vēstīs par Alfrēda Kalniņa personību, daiļradi un komponista nozīmi Siguldas kultūras atmiņā – kā zināms, latviešu solodziesmu lielākais meistars Siguldā dzīvojis 19. un 20. gadsimta mijā un Siguldā tapušas viņa pirmās solodziesmas.
 
Talantīgais komponists Siguldā ieradās 15 gadu vecumā. Viņa vecāku ģimenei Šveices ielā piederēja trīs pansijas un viens ziemas namiņš. Siguldā pavadītais laiks Alfrēda Kalniņa dzīvē bija krāšņs un bagātīgs, jo komponists izteikti mīlēja dabu. Gaujas senielejas gleznainās ainavas ir bijis iedvesmas avots ne vienam vien komponista skaņdarbam, un tieši Siguldā viņš atklāja sev raksturīgo komponēšanu dabā.
 
Izstādi veido Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Tā būs aplūkojama līdz 19. oktobrim.
1. oktobris - 20. oktobris
Izstāde bērnu rakstnieces Mirdzas Kļavas piemiņai „Tas sākās pusnaktī” Siguldas novada bibliotēkā
1. oktobris - 4. novembris
Satversmes tiesas skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa ceļojošā izstāde „Satversme skolēnu acīm” Siguldas novada bibliotēkā
3. oktobris - 31. oktobris
Izstāde „Dzīves svinēšana nav beigusies! Rakstniecei Norai Ikstenai – 50” Siguldas novada bibliotēkā
3. oktobris - 31. oktobris
Izstāde „Itāliskais latviešu modernists. Gleznotājam, grafiķim, scenogrāfam Niklāvam Strunkem – 125” Siguldas novada bibliotēkā
3. oktobris - 31. oktobris
Mores rokdarbnieču pulciņa darbu izstāde „Izcako vasaru” Mores pagasta bibliotēkā
7. oktobris - 26. oktobris
Literatūras izstāde „…āboli, lapas un pasakas…” Mores pagasta bibliotēkā
7. oktobris - 31. oktobris
Literatūras izstāde „Dzīve, nāve, mīlestība. Rakstniecei Norai Ikstenai – 50” Jūdažu bibliotēkā
7. oktobris - 31. oktobris
Tematiska izstāde „Ezis un kaktuss – vai brāļi?” Siguldas novada bibliotēkā
14. oktobris plkst. 17:00
Dānijas jauniešu kora koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Pirmdien, 14. oktobrī, plkst. 17.00 Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar nokrāsām bagātu koncertprogrammu uzstāsies jauniešu koris “Mūsu glābēja baznīcas koris” (“Vor Frelsers Kirkes Kor”) no Esbjergas Dānijā. Koncertā izskanēs dāņu 19. un 20. gadsimta kompnistu Nīla Gādes un Karla Nīlsena darbi, Olivjē Mesiāna, Antona Bruknera un Sergeja Rahmaņinova, kā arī kora diriģenta Mikela Andreasena kompozīcijas. Ieeja – ziedojums.

Kori jau 19 gadus vada harizmātiskais diriģents, ērģelnieks, akadēmijas profesors un kantors Mikels Andreasens. Kora pamatsastāvu veido gan mūzikas konservatorijas studenti un absolventi, gan talantīgākie Esbjergas apkārtnes iedzīvotāji, kuriem nav profesionāls grāds mūzikā, tomēr viņu muzikālās spējas ir acīmredzamas.

Kora repertuārs ir ļoti plašs, sākot no renesanses mūzikas, līdz pat mūsdienu dāņu autoru kompozīcijām. Tomēr vistuvākais pašiem mūziķiem ir romantisma laikā dzīvojošo mūzikas dižgaru – Pētera Čaikovska, Antona Bruknera, Johannesa Brāmsa un Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi. Pēdējo gadu laikā koris pievērsies lielajām laikmetīgajām formām. Mūziķi iedziedājuši Gabriela Forē un Morisa Dirufē rekviēmus, Arvo Perta “Berlīnes mesu” un Bendžamina Britena “Par Jēru līksmojiet”. Koris īpaši lepojas ar to, ka ir pirmais citu dāņu koru vidū, kas atskaņojis Sergeja Rahmaņinova “Sv.Jāņa Hrizostoma Liturģiju”(op.31), un 2018. gada koncerttūrē Dānijā ar šo atskaņojumu guvuši lielus panākumus. Arī 2012. gadā kora izdotais Rahmaņinova “Vesperu” (op.37) ieraksts guvis augstu atzinību gan klausītāju, gan recenzentu vidū.

Koncertu organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Evaņģēliski luterisko Siguldas Sv.Jāņa draudzi.

Informāciju sagatavoja:
Dānijas Kultūras institūta projektu koordinatore
Ilva Sinkēviča
dki@dki.lv

 

Koncertā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

16. oktobris plkst. 19:00
Autobiogrāfiska drāma/fantāzija „Nebeidzamā dzeja” kultūras centrā „Siguldas devons”

Trešdien, 16. oktobrī, plkst. 19.00 kultūras centrs “Siguldas devons” sadarbībā ar kino “Bize” apmeklētājiem piedāvā iespēju noskatīties autobiogrāfisku drāmu, fantāziju “Nebeidzamā dzeja” (Francija/Čīle, 2016). Režisors Alehandro Hodorovskis.

Neraugoties uz tēva sašutumu, pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados A. Hodorovskis pamet mājas, lai īstenotu sapni kļūt par dzejnieku. Viņš iepazīstas ar māksliniekiem, kas reiz kļūs par literatūras dižgariem. Ieslīguši poētisku eksperimentu pasaulē, viņi visi dzīvo tā, kā tikai retais atļāvies dzīvot: jutekliski, autentiski, brīvi un traki. Sirreālā vizuālajā valodā pasniegta oda skaistuma un iekšējās patiesības meklējumiem.

Filma saņēmusi skatītāju balvu Sanfrancisko starptautiskajā kino festivālā, kā arī nominācijas Lokarno un Minhenes kinofestivālā.

Filma ir spāņu valodā ar subtitriem latviešu valodā; to nav ieteicams apmeklēt skatītājiem, kas jaunāki par 16 gadiem.
Biļetes cena – 2 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

16. oktobris plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
17. oktobris plkst. 18:00
Sarunu cikls – Karitas Plakanes ceļojuma iespaidu mozaīka „Trīs dienas Romā” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
18. oktobris plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbība Spēka zālē cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26761072.

ID karšu piedāvājums
18. oktobris plkst. 19:00
Vīru folkloras ansambļa „Didgori” (Gruzija) un vokālās grupas „Ēra” (Latvija) koncerts kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

19. oktobris - 20. oktobris
Zaļā dzīvesveida festivāls „GreenFest’19” Zaļās villas kvartālā

19. un 20.  oktobrī Zaļās Villas kvartālā notiks zaļā dzīvesveida festivāls „GreenFest’19”, kurā iedzīvotāji tiks aicināti pievērst uzmanību ekoloģijas un vides tēmām ne tikai Siguldā un Gaujas Nacionālajā parkā (GNP), bet arī Latvijā un pasaulē.

Festivāla „GreenFest’19” organizatori rosinās publisku diskusiju, lai GNP teritorijā turpmāk atļautu izmantot tikai dabai draudzīgas, bioloģiskās saimniekošanas metodes. Ikviens interesents tiek aicināts uz ekspertu un nozares līderu diskusijām un lekcijām par biovidi, zaļu pilsētvidi un velokultūru, bezatkritumu jeb zero-waste dzīvesveidu, cilvēkam un videi draudzīgu medicīnu, vērtīgu un veselīgu ēdienu, bioloģiskām saimniekošanas metodēm mazdārziņos.

Diskusiju panelī par GNP ilgtspējīgu attīstību un turpmākajām iespējām piedalīsies GNP pilsētu vadība, jomas eksperti un uzņēmēji. Kvartāla teritorijā pasākuma laikā darbosies veselīgu ēdienu bufetes, bioloģisku un dabīgu produktu tirdziņš, īpaši izceļot GNP atrodošās bioloģiskās saimniecības, jo festivālā iecerēts prezentēt GNP teritorijas biosaimniecību karti. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties vides darbnīcās, notiks jogas un biodejas nodarbības, izstāde, koncerts un ekstātiskās dejas.

Plašāka informācija ir pieejama Zaļās Villas kvartāla Facebook lapā.

ID karšu piedāvājums
19. oktobris plkst. 11:00
9. Siguldas pusmaratons

 

Sestdien, 19. oktobrī, plkst. 11.00 pie Siguldas Sporta centra tiks dots starts jau 9. Siguldas pusmaratonam, kas ir arī skrējiena seriāla „Skrien Latvija” noslēdzošais posms. Novadnieki tiek aicināti sekot satiksmes ierobežojumiem un transportlīdzekļu novietošanas izmaiņām pilsētas ielās. Reģistrācija sacensībām pieejama šeit.

Pusmaratona trases shēma
Pusmaratona programma

Šogad skrējiena maršruts tiek plānots šādi: Ata Kronvalda iela–Parka iela–Ausekļa iela–Raiņa iela–Pils iela–Cēsu iela–Baznīcas iela–Siguldas Jaunās pils teritorija–Pils iela–Līvkalna iela–Skolas iela–Krišjāņa Barona iela (turp un atpakaļ)–Ata Kronvalda iela, ar finišu Siguldas Sporta centrā.

Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties vienu no trīs distancēm – pusmaratona 21 kilometra distanci, 10  kilometru distanci vai Tautas 5 kilometru distanci. Papildus šīm distancēm notiks arī bērnu skrējiens 500  metru distancē. Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem, reģistrējoties Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā, dalība sacensībās ar 20% atlaidi saskaņā ar sacensību nolikumā norādītajiem pieteikšanās termiņiem un dalības maksas apmēru.

Siguldas novada pašvaldība atgādina: veicinot skolu sporta attīstību Siguldas novadā deklarētiem bērniem un jauniešiem (kuri deklarēti Siguldas novadā ne vēlāk kā līdz 2019. gada 1. janvārim plkst. 0.00) līdz 19 gadu vecumam (ieskaitot, ja persona vēl mācās vidējās izglītības iestādē) un Siguldas Sporta skolas audzēkņiem, kamēr persona mācās konkrētajā izglītības iestādē, visās distancēs, reģistrējoties īpaši izveidotā reģistrācijas sistēmā (www.sportlat.lv) līdz 17.  oktobrim, dalība sacensībās ir bez maksas.

Plānotie satiksmes ierobežojumi

Pusmaratona, 10  kilometru un 5  kilometru skrējienu laikā konkrētajā sacensību trasē no plkst.  10.40 līdz 13.30 tiks slēgta satiksme, bet bērnu skrējienā no plkst. 13.00 līdz 14.00 tiks slēgta satiksme Krišjāņa Barona ielā (no apļveida kustības pie Krišjāņa Barona pieminekļa līdz Skolas ielai) un Ata Kronvalda ielā.

Uz ielām, kas ietvertas sacensību maršrutā, būs aizliegts novietot un atstāt transporta līdzekļus. Lai iedzīvotājiem būtu iespēja izbraukt un iebraukt savos īpašumos, tiks veidoti satiksmes koridori līdz plkst.  10.30 vai pēc plkst. 14.00 vai arī iesakām novietot savus transportlīdzekļus ārpus sacensību teritorijas atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem, lai netraucēti varētu doties savās gaitās.

Izbraukšanas un iebraukšanas koridori

  • Oskara Kalpaka iela – pa labi, uz Raiņa ielu;
  • Pils iela (no stāvlaukuma) – pa kreisi, uz Raiņa ielu;
  • Vizbuļu iela–Atbrīvotāju iela;
  • Cielavu iela–Atbrīvotāju iela;
  • Atbrīvotāju iela (divvirziena kustība pāri Krišjāņa Barona ielai).

Organizatori aicina iedzīvotājus sekot informācijai par iespējamajām izmaiņām pasākuma norisē un satiksmes ierobežošanu interneta vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības sociālo tīklu kontos. 

Sacensības norisinās ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

19. oktobris plkst. 19:00
Raimonda Ozola jubilejas koncerts kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kasē. Biļetes cena  no 10 līdz 18 eiro.

ID karšu piedāvājums
21. oktobris plkst. 13:00
Koncertizrāde „Mazās muzikālās pasakas” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem, pērkot biļeti iepriekšpārdošanā, 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide.

21. oktobris plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
22. oktobris plkst. 18:00
Izstādes „Gaujas stāsti audeklos” atklāšana kultūras centrā „Siguldas devons”

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
22. oktobris plkst. 19:00
Liepājas teātra izrāde „Paldies Tev, draudziņ” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kasē. Biļetes cena no 15 līdz 22 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

23. oktobris plkst. 14:00
„Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” lasīšanas ekspertu tikšanās Siguldas novada bibliotēkā
ID karšu piedāvājums
24. oktobris plkst. 19:00
Jāņa Šipkēvica un mūziķu apvienības „Nepāriet” koncerts ar Imanta Kalniņa mūziku kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 15 līdz 20 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

26. oktobris plkst. 08:30
Bezmaksas ciguna nodarbība Allažu Sporta centrā
26. oktobris plkst. 09:00
Bezmaksas nodarbība „Apļa treniņš” Siguldas Sporta centrā
26. oktobris plkst. 10:00
Bezmaksas ciguna nodarbība Jūdažu Sabiedriskajā centrā
26. oktobris plkst. 11:30
Bezmaksas ciguna nodarbība Mores pagasta Tautas namā
26. oktobris plkst. 12:00
Erudīcijas spēļu turnīra „Prāta spēles Latvijas kauss 2019” IV grupas pusfināls kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – 10 eiro.

26. oktobris plkst. 13:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

ID karšu piedāvājums
26. oktobris plkst. 17:00
Koncerts pirmsskolas bērniem un ģimenēm „Kas dzīvo mežā” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Sestdien, 26. oktobrī, plkst. 17.00 koncertzālē „Baltais flīģelis” notiks koncerts pirmsskolas bērniem un ģimenēm „Kas dzīvo mežā”.

Koncertā izskanēs gan tautā zināmas, gan arī īpaši šim koncertam komponētas melodijas un veidotie video stāsti, kas stāstīs par dzīvi mežā. Koncertā piedalīsies Jolanta Strikaite-Lapiņa, Nora Kalniņa, Ernests Mediņš, Mārtiņš Zvīgulis, Austris Kalniņš.

Biļetes cena – no 7 līdz 10 eiro.​Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm un Mākslu skolas „Baltais flīģelis” audzēkņiem – 40% atlaide.

26. oktobris plkst. 20:00
Rudens balle ar Siguldas Absolventu orķestri un grupu „Zelta kniede” kultūras centrā „Siguldas devons”

Iepriekšēja galdiņu rezervēšana, zvanot uz tālruņa numuru 66117114 līdz 24. oktobrim

Biļetes cena – 10 eiro.

27. oktobris plkst. 18:00
Izrāde „Mīlestības vēstules” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Svētdien, 27. oktobrī, plkst. 18.00 koncertzālē „Baltais flīģelis”​ būs iespēja vērot izrādi „Mīlestības vēstules” kopā ar aktieriem Mirdzu Martinsoni un Juri Kalniņu.

Izrāde stāstīs par jaunības mīlestības jūtām – katrs tajā varēs atrast ko personīgu, ko tādu, kas reiz piedzīvots. Izrādes muzikālo noformējumu veidos lieliska amerikāņu mūzika saksofona izpildījumā.

Biļetes cena – no 10 līdz 20 eiro.

28. oktobris plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
31. oktobris plkst. 08:15
Dziesmu rīts „Krišjānim Baronam – 184. Tu dziesmiņu daudz zināji” pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā

Dalība – bez maksas.

31. oktobris plkst. 10:00
Mobilā mamogrāfa izmeklējumi Siguldā pie tirdzniecības centra „Raibais suns”

31. oktobrī no plkst. 10.00 Siguldā pie tirdzniecības centra „Raibais suns” būs pieejams „Veselības centra 4” mobilais mamogrāfs.

Uz mamogrāfa pārbaudi aicina doties tās sievietes, kuras saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas. Šis izmeklējums ir bez maksas. Jāatgādina, ka uzaicinājuma vēstule ir derīga divus gadus no iesūtīšanas datuma.

Ja paciente uz mobilo mamogrāfu ierodas ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram nav līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu, jāveic iemaksa 2,85 eiro apmērā.

„Veselības centra 4” mobilajā mamogrāfā pieņemšana notiek tikai ar iepriekšēju pierakstu, zvanot uz tālruņa numuru 27866655.

Informāciju sagatavoja:
Mobilo mamogrāfu projekta pacientu koordinatore
Jolanta Lasmane

3. novembris plkst. 15:00
Pūtēju orķestru koncerts Siguldas 1.pamatskolā

Svētdien, 3.novembrī, Siguldas 1.pamatskolā jau septīto gadu Siguldas novada pūtēju orķestri, kā arī orķestri no kaimiņu novadiem Siguldā kļūs par lielo pūtēju koporķestri, lai saviem klausītājiem piedāvātu krāšņu pūtēju mūzikas koncertu. 

Koncertā piedalīsies, uzdos toni, azartu un ritmu – Inčukalna Tautas nama pūtēju orķestris (diriģents Vitalis Ķikusts); Salaspils Kultūras nama „Enerģētiķis” pūtēju orķestris „Salaspils” (diriģents Laimonis Paukšte); Līgatnes pūtēju orķestris (diriģents Anatolijs Terentjevs); Siguldas Absolventu orķestris (diriģents Andris Muižnieks); Siguldas pagasta pūtēju orķestris (diriģents Gintis Kalniņš) un Siguldas jauniešu pūtēju orķestris „Sudrabskaņa” (diriģenti Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš).

Ieejas maksa – 2 eiro. Biļetes varēs iegādāties pasākuma vietā vienu stundu pirms koncerta.

5. novembris plkst. 15:00
Izrāde „Meistars un Aleksandra” kultūras centrā „Sigudas devons”

Biļetes cena – 5 eiro.

7. novembris
4.Siguldas novada Uzņēmēju forums
7. novembris plkst. 10:00
Turaidas muzejrezervāta gadskārtējā zinātniski praktiskā konference

Dalība – bez maksas.

7. novembris plkst. 19:00
Izrāžu apvienības „Panna” teātra izrāde „Viņi melo labāk” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 10 līdz 18 eiro.

ID karšu piedāvājums
8. novembris plkst. 18:00
Siguldas Valsts ģimnāzijas deju kolektīva „Vizbulīte” un draugu koncerts „Uz taciņas” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena 2,50 eiro.Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

9. novembris
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” 60.gadadienai veltīts salidojums

Salidojums sāksies ar Mākslas nodaļas skolotāju un audzēkņu izstādes atklāšanu un noslēgsies ar koncertu, kurā kopā uzstāsies skolas kolektīvi – Siguldas jauniešu pūtēju orķestris „Sudrabskaņa”, Siguldas jauniešu kamerorķestris un Siguldas Mākslu skolas „Baltais flīģelis” koris.

10. novembris plkst. 14:30
Gadskārtu svētki “Mārtiņdiena Turaidā” Turaidas muzejrezervātā
Kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja” tiks izdzīvotas Mārtiņdienas senās tradīcijas, norisināsies rudens velšu izsole, kā arī kopīgi būs iespēja vārīt un baudīt gaiļa zupu.
 
Ieeja – no 0,70 līdz 3,50 eiro.
11. novembris - 17. novembris
Restorānu nedēļa Siguldas novadā
11. novembris plkst. 18:00
Lāpu gājiens no Svētku laukuma līdz bobsleja un kamaniņu trasei „Sigulda” un augstākā Latvijas karoga svinīgā nomaiņas ceremonija Siguldā
 
Ik gadu 11. novembrī, Lāčplēša dienā visā Latvijā tiek iedegtas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju, tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Godinot brīvības cīnītāju piemiņu, kuru liktenīgajai uzvarai šogad aprit simtā gadadiena, novadnieki tiek aicināti pulcēties Svētku laukumā, lai plkst. 18.00 dotos tradicionālajā lāpu gājienā uz bobsleja un kamaniņu trasi „Sigulda”, kur aptuveni plkst. 18.30 notiks monumentālā Latvijas karoga svinīgā nomaiņas ceremonija. Aicinām līdzi ņemt lāpas un svecītes, kuras būs iespēja izvietot gaismas sienā bobsleja un kamaniņu trases mūrī.
 
Pulcēties lāpu gājienam novadnieki aicināti no plkst.17.30. Lāčplēša dienas lāpu gājiena laikā plānoti īslaicīgi satiksmes ierobežojumi Leona Paegles ielā, Pils ielas posmā no Leona Paegles ielas līdz Šveices ielai. Pasākuma laikā būs slēgta Šveices un Kalna iela līdz Noliktavu ielai. Aicinām novadniekus izvēlēties atbilstošus apbraucamos ceļus!
 
Siguldas novada Pašvaldības policija informē, ka Šveices ielā būs aizliegts apstāties un stāvēt abās ielas pusēs, kā arī pie bobsleja un kamaniņu trases „Sigulda”.
15. novembris plkst. 14:00
Saruna ar režisoru Jāni Streiču par latvieša vērtību sistēmu 19. gadsimtā un mūsdienās Turaidas muzejrezervātā

Pasākuma laikā būs iespēja aplūkot ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” un noskatīties kino filmu “Rūdolfa mantojums”.

Dalība – bez maksas.

15. novembris plkst. 19:00
Apbalvojumu „Goda novadnieks” un „Gada novadnieks” pasniegšana kultūras centrā „Siguldas devons”

Siguldas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus līdz 21. oktobrim pieteikt novadniekus apbalvojumam „Siguldas novada Gada novadnieks 2019”. Tāpat kā pagājušajā gadā, apbalvojumu būs iespēja saņemt 10 Siguldas novada iedzīvotājiem, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Siguldas novada attīstībā vai sabiedriskajā dzīvē.

Anketa „Siguldas novada Gada novadnieks 2019” pretendentu pieteikšanai ir pieejama šeit, kā arī pašvaldības klientu apkalpošanas centros: Pakalpojumu centrā Raiņa ielā 3, Mores pagasta un Allažu pagasta pārvaldēs, kā arī Siguldas novada pašvaldībā Pils ielā 16.

Saskaņā ar nolikumu apbalvojumam „Siguldas novada Gada novadnieks” ir iespējams pieteikt personu, norādot tās vārdu un uzvārdu, kā arī vispusīgu nopelnu aprakstu par periodu no pagājušā gada oktobra līdz šā gada oktobrim. Pieteiktos kandidātus un pamatojumu nominēšanai izvērtēs Siguldas novada pašvaldības Apbalvojumu komisija, bet nomināciju ieguvējus apstiprinās Siguldas novada pašvaldības domes deputāti.

Nomināciju ieguvušās personas tiks aicinātas uz Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svinīgo pasākumu – Goda dienu – 15. novembrī kultūras centrā „Siguldas devons”, kurā koncertu sniegs Rīgas Doma zēnu koris un komponists Raimonds Tiguls koncertprogrammā „Rīta un vakara dziesmas”. Pasākuma apmeklētājus priecēs gan Dziesmu un deju svētkos skanējušas un tautā iemīļotas dziesmas „Lec, Saulīte”, „Dod, Dieviņi”, kā arī vairākas jaunas kompozīcijas. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Atgādinām, ka saskaņā ar „Siguldas novada pašvaldības apbalvojumu nolikumu”, kurā iekļautas nozaru balvas – „Gada balva izglītībā”, „Gada balva kultūrā”, „Uzņēmējdarbības gada balva”, „Gada balva sportā” –, nozaru izcilākie profesionāļi tiks godināti šajos pasākumos. Būtiski, ka apbalvojums „Siguldas novada Gada novadnieks” tiek piešķirts reizi mūžā par īpašiem nopelniem Siguldas novada labā. Pretendentus izvirza Siguldas novada pašvaldības domes komitejas, iesniedzot apbalvojumam pieteiktās personas nopelnu aprakstu. Apbalvojuma saņēmēju apstiprina ar pašvaldības domes lēmumu.

Pērn augstāko Siguldas novada pašvaldības domes apbalvojumu – nomināciju „Siguldas novada Goda novadnieks 2018” – saņēma Daina Samta – par mūža ieguldījumu mūzikas pedagoga darbā un kultūrvēsturiskā mantojuma apkopošanā un popularizēšanā. Savukārt apbalvojumu „Siguldas novada Gada cilvēks 2018” dažādās kategorijās saņēma: Mareks Gaļinovskis, Aivars Pavasars, Harijs Teteris, Irita Lukšo, Anta Brača, Tatjana Zilvere, Inese Berga, kā arī Siguldas slimnīcas pediatru neonatologu komanda – personīgi Vija Blūmiņa, Aiva Brūmane un Marika Borovska.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

16. novembris
Latvijas valsts svētkiem veltīts koncerts Jūdažu Sabiedriskajā centrā
ID karšu piedāvājums
17. novembris plkst. 22:00
Svētku balle Siguldas pagasta Kultūras namā

Svētdien, 17.novembrī, no plkst.22.00 Siguldas pagasta Kultūras namā notiks svētku balle. Pasākums būs pie galdiņiem ar pašu sarūpētu cienastu. Galdiņu rezervēšana notiek no 14.oktobra līdz 15.novembra plkst.19.00 tikai „Biļešu paradīzes” kasē kultūras centrā „Siguldas devons” Pils ielā 10, Siguldā, apmaksājot ieejas maksu. Ar 16.novembri rezervācija un biļešu iegāde tiek slēgta.

Ieejas maksa – 8 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 7 eiro.

20. novembris plkst. 19:00
Drāma „Zaglēni” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – 2 eiro.

22. novembris plkst. 18:00
Liepājas teātra izrāde „Polianna” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena 6–10 eiro.

ID karšu piedāvājums
23. novembris plkst. 18:00
„Latvian Blues Band” koncerts „Grandpa’s Blues” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Sestdien, 23. novembrī, plkst. 18.00 koncertzālē „Baltais flīģelis” uzstāsies „Latvian Blues Band” ar koncertu „Grandpa’s Blues”.

Grupas orģinālmūzika sniedzas no Ņūorleānas „second line” ritmiem sajaukumā ar „r’n’b” un „soul” mūziku līdz pat dziļam „Chicago blues” skanējumam. Koncertprogramma „Grandpa’s Blues” sevī ietver nedaudz klasiskāka blūza izpausmes, kā tradicionāli ierasts dzirdēt grupas koncertos. Koncertā muzicēs Jānis Bukovskis – ģitāra, vokāls, Rolands Saulietis – bungas, Mārcis Kalniņš – bass, Artis Ločmelis – taustiņi, saksofons.

Biļetes cena – no 15 līdz 20 eiro.​Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm un Mākslu skolas „Baltais flīģelis” audzēkņiem – 40% atlaide.

23. novembris plkst. 18:00
Dinas Dubiņas izstādes „Prieks” atklāšana kultūras centrā „Siguldas devons”

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
23. novembris plkst. 19:00
Deju kolektīva „Dūka” sadraudzības koncerts „Tikai īsu mirkli pirms ziemas” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – 2,50 eiro.Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

1. decembris - 31. decembris
Programma „Ziemassvētki Turaidas muižā” Turaidas muzejrezervātā
4. decembris plkst. 18:00
Koncertsaruna ar Goran Gora. Akordeons un Maskata „Tango” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – 8 eiro.

7. decembris
Ziemassvētku radošā darbnīca Jūdažu Sabiedriskajā centrā
ID karšu piedāvājums
7. decembris plkst. 17:00
Izrāde bērniem un viņu vecākiem „Tētis” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Sestdien, 7. decembrī, plkst. 17.00 koncertzālē „Baltais flīģelis” notiks izrāde bērniem un viņu vecākiem „Tētis”.

Izrāde stāstīs par dažādiem tētiem no bērnu skatupunkta. Tētis var būt aizņemts, noguris vai priecīgs, tētis var būt visāds, bet, lai arī kāds viņš būtu, viņš ir tētis. Izrādes režisors Jānis Znotiņš.

Biļetes cena – no 8 līdz 10 eiro.​Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm un Mākslu skolas „Baltais flīģelis” audzēkņiem – 40% atlaide.

8. decembris
Siguldas 1.pamatskolas deju kolektīva „Purenīte” koncerts Siguldas pagasta Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

9. decembris plkst. 19:00
Ralfs Eilands un „Sniegavīru ekspresis” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena 12–20 eiro.

10. decembris
Mākslu skolas „Baltais flīģelis” Ziemassvētku ieskaņu koncerts Turaidas muzejrezervātā
11. decembris plkst. 19:00
Dokumentālā filma „Laimīgā filma” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – 2 eiro.

14. decembris - 7. janvāris
„Radīts S!guldā” Ziemassvētku tirdziņš
14. decembris - 26. decembris
Ziemas koncertzāle
17. decembris
Ziemassvētku pasākums Siguldas novada senioriem Siguldas pagasta Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
20. decembris plkst. 20:00
Kora „Atvars” Ziemassvētku koncerts kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – 2,50 eiro.Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

21. decembris
Ziemassvētku koncerts Jūdažu Sabiedriskajā centrā
23. decembris plkst. 18:00
Ziemassvētku koncerts kopā ar grupu „Tautumeitas”, Jāni Aišpuru un Laimu Jansoni kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 12 līdz 20 eiro.

26. decembris plkst. 10:00
Ziemassvētku volejbola turnīrs Siguldas Sporta centrā
28. decembris - 29. decembris
16.Siguldas novada atklātais starptautiskais čempionāts badmintonā Siguldas Sporta centrā
ID karšu piedāvājums
28. decembris plkst. 17:00
Koncertuzvedums bērniem „Svētki koru pilī” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Sestdien, 28. decembrī, plkst. 17.00 koncertzālē „Baltais flīģelis” būs iespēja baudīt koncertuzvedumu bērniem „Svētki koru pilī” kopā ar Valsts Akadēmisko kori „Latvija”.

Aptuveni stundu garajā koncertuzvedumā būs iespēja iepazīties ar kora noslēpumiem – tiks meklētas un rastas atbildes uz tādiem jautājumiem kā: no kā sastāv koris, ko kora dziedātāji ar savām balsīm var paveikt, ko īsti dara diriģents un vai viegli kļūt par kordziedātāju.

Biļetes cena – no 7 līdz 10 eiro.​Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm un Mākslu skolas „Baltais flīģelis” audzēkņiem – 40% atlaide.

29. decembris plkst. 19:00
Ziemassvētku koncerts „Tev tuvumā” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 15 līdz 23 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

30. decembris - 5. janvāris
Pasaules kausa sacensības bobslejā un skeletonā
31. decembris plkst. 21:00
Jaungada balle „Gadumija Devonā” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena 30–60 eiro.

10. februāris - 16. februāris
Eiropas čempionāta meistarsacīkstes bobsleja divniekos un skeletonā bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”
1. aprīlis plkst. 19:00
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde „Vienreiz jau var” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – no 12 līdz 20 eiro.

2. aprīlis plkst. 19:00
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde „Vienreiz jau var” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – no 12 līdz 20 eiro.

1. maijs - 2. maijs
17. Latvijas Stādu parāde