Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

12. februāris - 31. maijs
Koprades laboratorijas #DariSavuPilsētu Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā atvērta jauna vide kultūras un sabiedrības mijiedarbībai, kurā kultūra būs kā atslēga cilvēka un pilsētas dialogam par vietu, kurā dzīvojam. Jaunizveidotajai iniciatīvai izraudzīts motīvs #DariSavuPilsētu, aicinot iedzīvotājus aktīvai līdzdalībai, lai, kopā darbojoties, atklātu savu pilsētu no jauna.

“Laikā, kad kultūras iestāžu durvis apmeklētājiem ir aizvērtas, uz skatuvēm jau ilgāku laiku valda klusums un ir skaidrs, ka dzīve jaunajā realitātē vēl turpināsies, kultūras centrs “Siguldas devons” meklē citādas radošās darbības formas. Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā esam izveidojuši trīs koprades laboratorijas, kurās plānots organizēt dažādu mākslas jomu un iedzīvotāju sadarbību. Tā būs platforma, kurā indivīdi un sabiedrība kopumā varēs atklāt savu potenciālu,” par iniciatīvu stāsta kultūras centra “Siguldas devons” direktore Jolanta Borīte.

Pilsētas laboratorija Urban

Kukaiņu māja, kas apskatāma Pilsētas laboratorijā, ir Siguldas pilsētas bērnudārza – Ekoskolas “Ieviņa” aicinājums sabiedrībai aizdomāties par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un videi draudzīgu rīcību. Bērnudārzs “Ieviņa” jau 9 gadus aktīvi darbojās starptautiskajā Ekoskolu programmā, mācot bērniem izpratni par vidi, saistot to ar dažādām mācību jomām, veido attieksmi un vērtības, interesi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, procesā iekļaujot ne tikai pirmsskolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību. Kukaiņu māja ir pedagogu un bērnu pašu radīta būve, kuras būvniecībai izmantoti daudzi niedru kāti, dažādu izmēru kociņi un zari, ekspozīcijā tā būs apskatāma vien īsu brīdi, jo, vēl pirms daba ir atmodusies, to jāsteidz iekārtot bērnudārza pagalmā, kur kukaiņi varēs iedzīvoties jaunajā mājvietā. Papildus ekspozīcijā skatāmas arī kolāžas ar bērnu zīmētiem kukaiņiem un to dzīvi dabā, kurus bērni taisīja, aizdomājoties, par to ko mēs ikkatrs varam darīt, lai saglabātu bioloģisko daudzveidību.

Dabas laboratorija Nature

Dabas laboratorijā apskatāma meža fotogrāfiju kolekcija “Mežsss”, ko izveidojusi Elīna Bērziņa, uzņēmuma SIA “Typical” radītāja. Elīna izveidotajā sociālajā uzņēmumā un zīmolā, kas reiz radies satiekoties idejai ar darītāju, sadarbībā ar dažādiem fotogrāfiem rada pastkartes un kartītes ar pievienoto vērtību. Elīna pati, neskatoties uz kustību traucējumiem, paralēli savai uzņēmējdarbībai iesaistās arī speciālas mācību programmas veidošanā, integrējot cilvēkus ar invaliditāti darba tirgū.

Fotogrāfes Artas Jomas iemūžinātās fotogrāfijas kolekcijā “Mežsss” papildina Elīnas sajūtu rindiņas. Tās viņa atrod mežā. Elīnai mežs ir īpaša vieta: “Domājot par mežu es domāju par vectēvu, mūsu pastaigām mežā un viņa stāstiem, par mūsu sēņu medībām un ļaušanos dullumam. Mežs ir tīrs. Vieds. Atelpa.”

Nākotnes laboratorija Future

Šajā aboratorijā apskatāma ekspozīcija “Trešā acs”, kas caur fotogrāfijām aicina pievērst uzmanību tādām vietām Siguldā, kurām citi pilsētas iedzīvotāji un viesi var paskriet garām vai pat nenojaust par tādu esamību. Šoreiz savu ikdienu un pilsētas elpu iemūžināja piecgadīgā Agape Ordonjeza (Ordoñez) Sundukova, kurai Sigulda ir tās cilvēki un daba, ko viņa iemūžinājusi arī savās fotogrāfijās.

Savu pilsētas redzējumu atainojis arī karavīrs Tālivaldis Skuja, kurš sevi par siguldieti sauc jau 47 gadus. Dalībai ekspozīcijā Tālivaldi pamudinājusi viņa mīļotā sieva Anda – īstena siguldiete un aktīva kultūras darbiniece.

Savukārt seniore Rita Apaļka atzīst, ka bija grūti izvēlēties objektus fotografēšanai, jo Siguldā ir daudz skaistu un nozīmīgu vietu, tomēr caur kameras aci iemūžinājusi savas mājas, dabasskatus un vietas, kas ir renovētas un turpina dzīvot un kalpot siguldiešiem.

Atgādinām, ka koprades laboratoriju saturs ir mainīgs, dodot vietu dažādiem māksliniekiem izmēģināt idejas un veikt eksperimentus, kā arī aicinot iedzīvotājus aktīvai kopradei. #DariSavuPilsētu

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

1. maijs - 31. maijs
Kampaņa “Viegla šķirošanās” – elektrotehnikas nodošanas akcija atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”

AS “Latvijas Zaļais punkts” un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Siguldas pilsētas SIA “Jumis” kampaņas “Viegla šķirošanās” laikā aicina Siguldas novada iedzīvotājus piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas akcijā, kas līdz 31. maijam notiek šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”. Visi, kuri akcijas laikā uz laukumu nogādās savu nokalpojušo tehniku, piedalīsies izlozē par dažādām balvām.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tai skaitā ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas, gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildus kopā ar elektroniku var nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Visa akcijas laikā nodotā tehnika tiks uzskaitīta, lai pārspētu pērn īstenotās kampaņas “Elektronikas šķiratlons” rezultātu, kad tika sašķirotas vairāk nekā 410 tonnas iekārtu. Pēc akcijas norises visa tehnika tiks novirzīta otrreizējai pārstrādei. Lai to nodrošinātu, elektroiekārtas šķirošanas laukumā ir jānovieto tikai tām paredzētajā vietā un tām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati un citām komponentēm.

“Latvijas Zaļais punkts” atgādina, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu un citas vielas.

Ņemot vērā Latvijā spēkā esošos Covid-19 dēļ noteiktos piesardzības pasākumus, ierodoties šķirošanas laukumā, iedzīvotāji aicināti ievērot distancēšanos un ierobežojumus attiecībā uz pulcēšanos. Tāpat pēc laukuma apmeklējuma rūpīgi jānomazgā rokas vai jāveic to dezinfekciju.

Kampaņu “Viegla šķirošanās” organizē AS “Latvijas Zaļais punkts”, SIA “Eco Baltia vide” un “Maxima Latvija” sadarbībā ar partneriem, un tās notiek vairāk nekā 30 novados visā Latvijā. Papildu informācijas par akcijas norisi pieejama Latvijas Zaļā punkta tīmekļa vietnē www.zalais.lv.

Informāciju sagatavoja:
SIA “Eco Baltia vide” Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Alise Zvaigzne

8. maijs - 12. jūnijs
Mākslinieces Annas Vaivares ilustrācijas Siguldas novada bibliotēkā

Sagaidot Mātes dienu, Siguldas novada bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā aplūkot mākslinieces Annas Vaivares ilustrācijas. Izteiksmīgās un košās ilustrācijas, īpaši mammas tēls un viņas krāšņā kleita, radītas dzejnieces Ērikas Bērziņas grāmatai “Mammas dzejoļi”, kurā autore savos dzejoļos notvērusi katras ģimenes ikdienas mirkļus, radot prieku un vēlmi izbaudīt mazos ikdienas brīžus, kuri nereti paskrien garām.

Anna Vaivare ir ilustratore un komiksu māksliniece, kuras grafiskie stāsti publicēti gan komiksu žurnāla “Kuš!” regulārajos krājumos “Š!” kopš 2011. gada, gan īso stāstu sērijā “Mini kuš!”. Anna Vaivare ir ieguvusi arhitekta kvalifikāciju Rīgas Tehniskajā universitātē, bet pašlaik studē maģistra programmā Latvijas Mākslas akadēmijā Grafikas nodaļā. 2020. gada rudens semestri māksliniece pavadīja, studējot ilustrāciju Beļģijā, Karaliskajā Mākslas akadēmijā Ģentē. Izdevniecībā “Liels un Mazs” iznākušas četras Annas Vaivares ilustrētas grāmatas – Imanta Ziedoņa “Īpašie vārdi” (2013), Leona Brieža dzejoļu krājums “Saputrotā putra” (2015), Ineses Zanderes “Zirgā” (2017) un Ērikas Bērziņas “Mammas dzejoļi” (2020).

Tā kā Ērikas Bērziņas dzejoļu krājums “Mammas dzejoļi” ir personisks ieskats viņas pašas ģimenē, tad galvenie tēli, kas darbojas grāmatas ilustrācijās, tika radīti, iedvesmojoties no Ērikas personiskā arhīva fotogrāfijām. Tālāk gan tie sāka dzīvot paši savu dzīvi, attēlojot gan situācijas, ko apraksta dzejoļi, gan iesaistot citus personāžus. Daži tēli – vārnas no dzejoļa “Vārnu ielas republika” – aizceļoja tālāk arī uz citu dzejoļu ilustrācijām cauri grāmatai.

Mākslinieces Annas Vaivares ilustrācijas Siguldas novada bibliotēkā aplūkojamas no 8. maija līdz 12. jūnijam.

8. maijs - 23. maijs
Brīvdabas izstāde “Turaidas Rozei – 420. Leģenda dzīvo” Turaidas muzejrezervāta Baznīckalnā

Tradicionāli maija sākumā Turaidas muzejrezervātā tiek atzīmēta Maijas diena. Tā asociējas ar stāstu par meiteni Maiju – Turaidas Rozi. Turaidas muzejrezervāts līdz 23. maijam aicina ikvienu apskatīt brīvdabas izstādi “Turaidas Rozei – 420. Leģenda dzīvo”. Tā izvietota muzejrezervātā Baznīckalnā, kur atrodas Turaidas Rozes piemiņas vieta. Brīvdabas izstāde atvērta Turaidas muzejrezrevāta darba laikā. Ieejas maksa – ieejas biļete muzejrezervātā.

Brīvdabas izstādes vadmotīvs ir Maijas – Turaidas Rozes tēls kā radošu meklējumu iedvesmas un apceres avots dažādos mākslas veidos: literatūrā (dzejā un prozā), teātrī, kino, glezniecībā, tēlniecībā, baletā, operā un citos mūzikas žanros. Sākotnēji izstādi bija paredzēts veidot iekštelpās, izmantojot muzeja krājuma oriģinālos materiālus – grāmatas, fotogrāfijas, izrāžu afišas un programmas, kostīmu skices, skatuves tērpus, tomēr Covid-19 ierobežojumu dēļ izstāde veidota brīvdabā.

Pirmajā izstādes daļā iespējams iepazīties ar 19. gadsimta vidus un 20. gadsimta sākuma literārajiem darbiem, kas bija balstīti uz Maijas dzīvesstāstu. Tie pilnībā iekļāvās tajā laikā valdošās romantisma literatūras naratīvā par mīlestību, uzticību, godu. Pirmajā romantiskajā poēmā “Turaidas jaunava” (1848) vācbaltu dzejnieks Adalberts Kamerers Maiju attēloja kā vācu meiteni un cildina visu vācisko. Viņš arī pievienoja Maijas vārdam otru vārdu – Roze. Latviešu literatūrā teika par Turaidas Rozi ienāca pēc astoņiem gadiem ar Jura Dauges sarakstīto stāstu “Turaidas jumprava” (1856). J. Dauge Maiju attēlo kā vienkāršu, jaunu un mīlošu latviešu meiteni, kas mīlas dēļ labāk iet nāvē, nekā zaudē savu godu.

Spožākais leģendas atspulgs literatūrā ir Raiņa traģēdija “Mīla stiprāka par nāvi”, kas tika sarakstīta 1926. gadā un ieguva popularitāti sabiedrībā. Izstādē redzami seno grāmatu attēli, kā arī Ģirta Vilka ilustrācijas Raiņa traģēdijas 1971. gada izdevumam. Starp vairākām fotogrāfijām izstādē ir arī aina, kurā redzams Rainis ar Dailes teātra aktieriem Emīliju Viesturi, Teodoru Lāci un izrādes režisoru Eduardu Smiļģi pie Turaidas Rozes piemiņas vietas 1927. gada 12. oktobrī. Mākslinieki Rozes piemiņu godinājuši, noliekot baltu rožu vainagu.

Liela uzmanība izstādē pievērsta skatuves mākslai. Redzamas fotogrāfijas, izrāžu programmiņas no Raiņa lugas izrādēm gan Latvijas profesionālajos, gan amatierteātros, kā arī vēsturiskajās vietās Turaidas pils pagalmā, pie Turaidas baznīcas un Gūtmaņalā. 1966. gadā pirmizrādi piedzīvo komponista Jāņa Ķepīša balets “Turaidas Roze” Irēnas Strodes horeogrāfijā. Izstādē ir afiša un attēli no baleta uzveduma, kur pazīstamais baletdejotājs Haralds Ritenbergs redzams Jakubovska lomā.

Interesanti eksponāti ir teātra un operas izrāžu tērpu skices: Siguldas Tautas teātra iestudējumam 1993. gadā kostīmskices darinājis Siguldas mākslinieks Voldemārs Gudovskis, Latvijas Nacionālā teātra izrādei 1996. gadā māksliniece Kristīne Pasternaka, bet 2017. gada Latvijas Nacionālajā operā iestudētajai Zigmāra Liepiņa operai “Turaidas Roze” – māksliniece Jolanta Rimkute.

Turaidas Rozes leģenda kļuvusi par iedvesmas avotu daudziem māksliniekiem. Starp mākslas darbiem, kuri glabājas Turaidas muzejrezervāta krājumā, ir Aivara Gulbja, Ainas Tobes, Daiļa Rožlapas un citu mākslinieku veikums.

Turaidas Rozes piemiņas vietai Baznīckalnā ir daudz apmeklētāju. Jau gadu desmitiem ilgst tradīcija jaunlaulātajiem kāzu dienā nolikt ziedus par godu uzticībai un mīlestībai. Simbolisks ir attēls, kur 2001. gadā divu valstu vadītājas – Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga un Somijas Valsts prezidente Tarja Halonena – noliek ziedus pie Turaidas Rozes piemiņas vietas, godinot vispārcilvēciskas vērtības – mīlestību, godu, uzticību.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

12. maijs plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā

Līdz ar pavasara iestāšanos Siguldas novada iedzīvotājiem tiks piedāvātas bezmaksas nodarbības svaigā gaisā fiziskās veselības veicināšanai.

Fischer Slēpošanas centrā maijā plānots distanču slēpes nomainīt pret rollerslēpēm, un 5., 12., 19. un 26. maijā plkst. 19.00 ikvienam būs iespēja apgūt jaunas prasmes vai nostiprināt esošās bezmaksas rollerslēpošanas nodarbībās sertificētu treneru vadībā. Lai piedalītos nodarbībā būs nepieciešams inventārs: rollerslēpes būs pieejamas bez maksas visiem projekta nodarbību dalībniekiem, bet slēpošanas zābaki, nūjas un aizsargķiveres, kā arī ceļu un elkoņu aizsargi jāizmanto savi vai tos par atsevišķu samaksu varēs iznomāt Fischer Slēpošanas centrā. Pieteikties uz rollerslēpošanas nodarbībām var no 12 gadu vecuma.

Uz visām nodarbībām vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās rollerslēpošanas nodarbībām notiek, zvanot uz tālruņa numuru 29118847 vai rakstot uz e-pasta adresi fsc@siguldassports.lv.

Bezmaksas nodarbības Siguldas novadā notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

15. maijs plkst. 11:00
Grāmatu maiņas plaukta un āra lasītavas sezonas atsākšanās Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā. Andra Marta (Ata Priedīša) un Alises Hanas kopdarba izstāde

 

15. maijā Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā atgriezīsies grāmatu maiņas plaukts un āra lasītava “Lasīt var visu!”. Pagājušā gada vasarā atklātā āra lasītava un grāmatu maiņas plaukts vēsajā sezonā bija devušies ziemas miegā, bet, plaukstot pirmajiem pumpuriem un ziediem, atkal aicinās visus lasīt svaigā gaisā.

Lai priecīgo notikumu padarītu īpašāku, 15. maijā no plkst. 11.00 līdz 19.00 Siguldas pagasta Kultūras nama pagalmā būs apskatāma bērnu vokālās grupas “Zibsnis” vadītāja un dzejnieka Andra Marta (Ata Priedīša) un Alises Hanas kopdarba izstāde. Savukārt visas dienas garumā grāmatu plaukta apmeklētājus priecēs bērnu vokālās grupas “Zibsnis” dziesmu ieraksti, kas sagatavoti pandēmijas ierobežojumu laikā.

Grāmatu maiņas plaukts pie Siguldas pagasta Kultūras nama galvenajām durvīm būs pieejams visu diennakti, mudinot ikvienu paņemt sev kāroto grāmatu un baudīt pozitīvas emocijas, vai arī atvērt grāmatu, par kuru nekas nav dzirdēts un atrast tajā pārsteigumu.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
18. maijs plkst. 12:00
Lielgabarīta, zaļo un dārza atkritumu nodošanas akcija atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”
 
Siguldas pilsētas SIA “Jumis” aicina Siguldas novada iedzīvotājus piedalīties mājsaimniecībā uzkrāto lielgabarīta, zaļo un dārza atkritumu nodošanas akcijā, kas notiks 18. maijā no plkst. 12.00 līdz 18.00 šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas”, Siguldā.

Akcijas ietvaros novadnieki, uzrādotSiguldas novada iedzīvotāja ID karti vai izziņu par deklarēto dzīvesvietu, bez maksas varēs nodot lielgabarīta atkritumus, piemēram, mēbeles (dīvānus, skapjus, krēslus, datorkrēslus, galdus, kumodes, sekcijas), matračus, paklājus, bērnu ratiņus un citus atkritumus, ko lielā izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu tvertnēs. Novadnieki aicināti nodot arī zaļos dārza atkritumus – zāli, koku lapas, nezāles un nelielus zariņus (ar stumbra diametru līdz 2 centimetriem) –, kā arī nederīgās sadzīves elektrotehnikas iekārtas, kuras ir neizjauktas un satur visas komponentes.

Tāpat akcijas laikā bez maksas varēs nodot nolietotās automašīnu un motociklu riepas, kā arī spuldzes, akumulatorus un baterijas.

Šajā laikā par maksu būs iespēja nodot arī mājsaimniecībā radušos būvgružus – podus, vannas, palodzes, durvis un citus ražošanas atkritumus, kas radušies būvniecības procesā. Maksa par būvgružiem būs 35 eiro (ar PVN) par kubikmetru pēc faktiskā apjoma.

Lai akcija 18. maijā norisinātos pēc iespējas operatīvāk, neskaidrību gadījumā par nododamo atkritumu veidiem aicinām iedzīvotājus iepriekš saskaņot atkritumu veidus, ko plānots nodot, rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

Iedzīvotāji, kuriem 18. maijā nav iespēju lielgabarīta vai zaļos atkritumus nogādāt šķirošanas laukumā “Zemdegas” pašiem, tiek aicināti līdz 11. maijam pieteikt maksas transporta pakalpojumu, rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

Ierodoties atkritumu laukumā, apmeklētāji lūgti rūpīgi izvērtēt un ievērot drošības pasākumus, par kuriem katra persona atbildību uzņemamas individuāli. Atvestos atkritumus jānovieto tikai tam paredzētajās vietās, patstāvīgi uzņemoties atbildību arī par smagu priekšmetu drošu pārvietošanu.

Šķirošanas laukumu nekādā gadījumā nedrīkst apmeklēt, ja novērotas jebkādas saslimšanas pazīmes, tostarp klepus, iesnas, kakla sāpes, paaugstināta temperatūra, kā arī starp sašķirotajiem atkritumiem nedrīkst atrasties izlietotas salvetes, kabatas lakatiņi, cimdi un sejas aizsargmaskas. Iedzīvotāji aicināti pēc šķirošanas laukuma apmeklējuma rūpīgi nomazgāt un nepieciešamības gadījumā arī nodezinficēt rokas.

Jautājumu gadījumā iedzīvotāji aicināti sazināties ar “Jumis” klientu centru, zvanot uz tālruņa numuru 26112288 vai rakstot uz e-pasta adresi info@jumis.lv.

19. maijs plkst. 18:00
Bezmaksas nūjošanas nodarbība pie Siguldas Sporta centra

Līdz ar pavasara iestāšanos Siguldas novada iedzīvotājiem tiks piedāvātas bezmaksas nodarbības svaigā gaisā fiziskās veselības veicināšanai.

Bezmaksas nūjošanas nodarbības kopā ar treneri Faniju Šitcu norisināsies 7. un 21. aprīlī, kā arī 5. un 19. maijā. Tikšanās plkst. 18.00 pie Siguldas Sporta centra. Uz nodarbības laiku būs pieejamas arī nūjošanas nūjas.

Uz visām nodarbībām vietu skaits ierobežots. Lai pieteiktos uz nūjošanas nodarbību, ir jāzvana uz tālruņa numuru 25448860.

Bezmaksas nodarbības Siguldas novadā notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

19. maijs plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā

Līdz ar pavasara iestāšanos Siguldas novada iedzīvotājiem tiks piedāvātas bezmaksas nodarbības svaigā gaisā fiziskās veselības veicināšanai.

Fischer Slēpošanas centrā maijā plānots distanču slēpes nomainīt pret rollerslēpēm, un 5., 12., 19. un 26. maijā plkst. 19.00 ikvienam būs iespēja apgūt jaunas prasmes vai nostiprināt esošās bezmaksas rollerslēpošanas nodarbībās sertificētu treneru vadībā. Lai piedalītos nodarbībā būs nepieciešams inventārs: rollerslēpes būs pieejamas bez maksas visiem projekta nodarbību dalībniekiem, bet slēpošanas zābaki, nūjas un aizsargķiveres, kā arī ceļu un elkoņu aizsargi jāizmanto savi vai tos par atsevišķu samaksu varēs iznomāt Fischer Slēpošanas centrā. Pieteikties uz rollerslēpošanas nodarbībām var no 12 gadu vecuma.

Uz visām nodarbībām vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās rollerslēpošanas nodarbībām notiek, zvanot uz tālruņa numuru 29118847 vai rakstot uz e-pasta adresi fsc@siguldassports.lv.

Bezmaksas nodarbības Siguldas novadā notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

20. maijs plkst. 10:00
Mobilās diagnostikas izmeklējumi Raiņa ielā 3

20. maijā Raiņa ielā 3, Siguldā, no plkst. 10.00 līdz 17.00 iedzīvotājiem būs iespēja veikt mobilās diagnostikas izmeklējumus.

Mamogrāfiju ar Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstuli varēs veikt bez maksas, ar ģimenes ārsta nosūtījumu – par 3 eiro, bet bez nosūtījuma – 25 eiro. Rentgenu varēs veikt par 9 eiro, trīs dimensiju (3D) automātisko krūšu ultrasonogrāfiju – par 20 eiro.

Lai veiktu izmeklējumus, nepieciešams pieraksts uz konkrētu laiku. Pierakstīties iespējams, zvanot uz tālruņa numuru 25431313 darbdienās no plkst. 8.00 līdz 18.00.

Pakalpojumu nodrošina MFD Veselības grupa.

23. maijs plkst. 10:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Siguldas Svētku laukumā

Līdz ar pavasara iestāšanos Siguldas novada iedzīvotājiem tiks piedāvātas bezmaksas nodarbības svaigā gaisā fiziskās veselības veicināšanai.

Līdz ar sniega nokušanu Siguldas reljefs būs īpaši piemērots skriešanas nodarbībām, kurās būs iespēja ne tikai skriet, bet arī iespēja iemācīties to darīt pareizi kopā ar treneri Kasparu Kārkliņu. Nodarbības notiks 11. un 25. aprīlī, kā arī 9. un 23. maijā plkst. 10.00 Siguldas Svētku laukumā.

Uz visām nodarbībām vietu skaits ierobežots. Lai pieteiktos uz skriešanas nodarbību, ir jāzvana uz tālruņa numuru 25448860.

Bezmaksas nodarbības Siguldas novadā notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

26. maijs plkst. 19:00
Bezmaksas rollerslēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā

Līdz ar pavasara iestāšanos Siguldas novada iedzīvotājiem tiks piedāvātas bezmaksas nodarbības svaigā gaisā fiziskās veselības veicināšanai.

Fischer Slēpošanas centrā maijā plānots distanču slēpes nomainīt pret rollerslēpēm, un 5., 12., 19. un 26. maijā plkst. 19.00 ikvienam būs iespēja apgūt jaunas prasmes vai nostiprināt esošās bezmaksas rollerslēpošanas nodarbībās sertificētu treneru vadībā. Lai piedalītos nodarbībā būs nepieciešams inventārs: rollerslēpes būs pieejamas bez maksas visiem projekta nodarbību dalībniekiem, bet slēpošanas zābaki, nūjas un aizsargķiveres, kā arī ceļu un elkoņu aizsargi jāizmanto savi vai tos par atsevišķu samaksu varēs iznomāt Fischer Slēpošanas centrā. Pieteikties uz rollerslēpošanas nodarbībām var no 12 gadu vecuma.

Uz visām nodarbībām vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās rollerslēpošanas nodarbībām notiek, zvanot uz tālruņa numuru 29118847 vai rakstot uz e-pasta adresi fsc@siguldassports.lv.

Bezmaksas nodarbības Siguldas novadā notiek Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/018 “Esi vesels Siguldas novadā!” ietvaros.

14. jūnijs
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Šā gada 14. jūnijā aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Pieminot deportāciju upurus, vienlaikus visā Latvijā, tostarp arī Siguldas novadā, lasīs 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdus. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas.

Pasākums “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” notiks vienlaikus visā Latvijā – katrā pašvaldībā plkst. 11.00 tiks sākti 1941. gadā deportēto iedzīvotāju vārdu lasījumi, tādējādi godinot ikviena izvestā Latvijas valstspiederīgā piemiņu.

Lasījums no katras pašvaldības tiks straumēts reāllaikā platformās www.lsm.lv un www.lnb.lv, kur būs pieejama digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem.

Pasākumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” atspoguļos arī Latvijas sabiedriskie mediji.

Piemiņas pasākumu rīko Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” un sabiedriskajiem medijiem.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

15. jūlijs plkst. 20:00
Michael Kivanuka koncerts Siguldas pilsdrupu estŗādē

Fantastiskais britu mūziķis viesosies Latvijā 2021. gada 15. jūlijā. Vietas maģija paliek nemainīga – koncerts notiks Siguldas pilsdrupu estrādē. Tas būs kas patiesi neaizmirstams, un gaidīšana tam piešķirs tikai papildus garšu!

Sākotnēji koncerts bija paredzēts šā gada 21. jūnijā, tomēr Covid-19 dēļ Maikls Kivanuka bija spiests pārcelt vairāk nekā četrdesmit tūres koncertu. Ņemot vērā, ka visa pasaule vēlas redzēt “Mercury” un “Brit Awards” balvu nominantu savām acīm, šis nav bijis vieglākais no uzdevumiem.

Pandēmijas un lielo publisko pasākumu aizlieguma regulas dēļ Maikla Kivanukas koncerts tika pārcelts uz 2021. gada 15. Jūniju. Iegādātās biļetes uz koncertu ir derīgas uz jaunu norises datumu, un to īpašniekiem nav nepieciešams tās apmainīt.

Ja apmeklētājus pamatotu iemeslu dēļ neapmierina jaunais koncerta datums, organizatori sešu mēnešu laikā no izmaiņu veikšanas brīža (līdz 17.12.2020) bez papildus maksas var piedāvāt apmainīt iegādāto biļeti pret kuponu, kura vērtība ir vienāda ar biļetes cenu. Ar šo kuponu būs iespēja iegādāties biļeti uz citu aģentūras „8 Days A Week” rīkoto pasākumu nākotnē.

22. oktobris plkst. 19:00
Ulda Bērziņa un Mārtiņa Brauna rokopera “Mauglis” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena – no 5 līdz 15 eiro.

20. novembris plkst. 18:00
Ulda Marhileviča autorkoncerts kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs. Biļetes cena – no 15 līdz 28 eiro.