Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

23. maijs - 30. jūnijs
Mākslinieces Ārijas Bērzes izstāde “Papīra būšana” Siguldas Jaunās pils salonā
No 23. maija Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma mākslinieces Ārijas Bērzes izstāde “Papīra būšana”. Papīrmākslā ir neierobežoti daudz iespēju un tehniku un māksliniece Ārija Bērze šajā izstādē apskata tieši locījumu daudzveidību.

Parasta papīra lapa mākslinieces rokās var pārvērsties ābolā, vīnogu ķekarā, cepurē vai pat puzurī un, kā pati Ārija saka, papīrmākslas iespējas patiesi ir neierobežotas. 29. jūnijā notiks izstādes noslēguma pasākums, kur būs iespēja iztaujāt arī mākslinieci par dažādiem locījumu veidiem, ieeja noslēguma pasākumā – bez maksas.

Māksliniece stāsta, ka strādājot ar vienu tehniku un formu, rodas nejaušības, kas paver jaunas formas un iedvesmo vēl un vēl meklēt jaunus risinājumus. Locījumi parāda jebkuras formas tektoniku (uzbūves konstruktīvo un māksliniecisko elementu vienotību, saskaņu) un caur locījumiem tie parādās vizuāli. Jebkura forma prasa noteiktu tektoniku un karkasu un locījumā tas parādās pats no sevis. Locījumu pamatā ir stabilākā forma trīsstūris, un ar trīsstūriem, tos būvējot, kombinējot iespējams nonākt pie jebkādām formām.

Locījumi Ārijas dzīvē ir ienākuši jau pirmsskolas vecumā. Bērnībā viņai parādīja vienu locījuma veidu, kas aizrāva, bet bija daļa elementa, kas likās neprecīza, nesaderīga. Tad uz vairākiem gadu desmitiem locījumi netika aiztikti, līdz brīdim, kad tektonikas uzdevumā bija jāveido locījumi un atnāca risinājums problēmai no bērnības. Un tā tas aizgāja. Tā kā šobrīd māksliniecei vairs nav iespēja nodarboties ar keramiku vai ainavu arhitektūru un dārza dizainu, kas caurvijies dzīvei, tad šobrīd papīrs un papīrmāksla ir pieejamākais materiāls.

Papīrs panes visu – viņu var rullēt, locīt, izšķīdināt un liet pa jaunu, no papīra masas veidot skulpturālus objektus.

Māksliniece cer, ka varbūt kādu apmeklētāju iedvesmos papīra locījumu pētīšana un tehnikas iespējas, jo šobrīd Latvijā to nav iespējams apgūt.

Ārija Bērze (1946) ir uzaugusi Siguldā, ieguvusi izglītību Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas rokdarbu un keramikas nodaļā, vēlāk T. Zaļkalna Valsts mākslas akadēmijas rūpnieciskās mākslas nodaļā, beigusi arī Valsts Bulduru dārzkopības tehnikumu un pēcāk ieguvusi arī sertifikātu par pedagoģisko pamatus apguvi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, 2003. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā (dizainā). Strādājusi grāmatu tipogrāfijā  par mākslinieci, noformētāju, keramikas cehā par ģipša apstrādes meistaru, pēcāk strādājusi LPSR Mākslas fonda Mākslas keramikas fabrikā par mazo tirāžu etalonu mākslinieku -  realizētāju,  strādājusi ar ainavu arhitektūras projektiem un ilgus gadus bijusi mākslas pedagoģe.

29. jūnijā plkst. 14.00 apmeklētājiem un interesentiem būs iespēja tikties ar mākslinieci izstādes noslēguma pasākumā. Izstādes Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 30. jūnijam katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieeja izstādē iekļauta Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā.

30. maijs - 1. jūlijs
Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas absolventu diplomdarbu izstāde Inčukalna Kopienas centrā “Vecais pasts”
31. maijs - 31. augusts
Vasaras lasīšanas aktivitāte “Lasīšanas bingo” Siguldas novada bibliotēkā
1. jūnijs - 31. augusts
“Vasaras izlaušanās spēle” sākumskolas vecuma bērniem Siguldas novada bibliotēkā
1. jūnijs - 31. augusts
Spēle “Meklējam ziedus bibliotēkā” pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Siguldas novada bibliotēkā
1. jūnijs - 31. jūlijs
Evijas Amoliņas izstāde “Vienmēr tavā pusē, tavā sirdī: dubultportreti” Siguldas novada bibliotēkā

1. jūnijā plkst. 13.00 Siguldas novada bibliotēkā atklās siguldietes Evijas Amoliņas izstādi “Vienmēr tavā pusē, tavā sirdī: dubultportreti”. Evijas Amoliņas tapušie darbi, eļļas tehnikā gleznotie un zīmētie portreti – mamma un meita, vēsta par mūsu dzīvē vistuvāko un dārgāko. Par saikni un attiecībām ar vistuvākajiem cilvēkiem un to novērtēšanu un apzināšanos. Katra cilvēka dzīves pamatu kodols ir ģimene. Kādā ģimenē esam auguši, tādi esam veidojušies. Un daudzas no vērtībām, ko ieguvām bērnībā, mēs nododam tālāk saviem bērniem. Izstāde bibliotēkā būs skatāma līdz 31. jūlijam.

Attiecības vecākiem ar bērniem ir tik nozīmīgas. Saikne, kas ir starp bērniem un vecākiem, ir īpaša. Mammu un meitu saikne,  vienai otras sajušana, ir ļoti īpaša. Evija Amoliņa par izstādi saka:  “Ar šo izstādi vēlos iekustināt cilvēkos emocionālo stīgu par mūsu dzīvē visīpašākajiem cilvēkiem. Sajust un padomāt par to, kas visdārgākais mums dzīvē? Tie ir mūsu tuvie cilvēki, tie ir mūsu bērni, tie ir mūsu vecāki. Viņi –  mūsu tuvie cilvēki –  dod mums prieku, enerģiju, atbalstu, izaugsmi, sevis izprašanu.”

“Gleznot portretus ir bijis mans sapnis jau no jaunības. Pateicoties manai brīnišķīgajai skolotājai Agatei Apkalnei, esmu varējusi piepildīt savu sapni. Viņas mācīšanas maniere ir tieši piemērota man. Man ir bijuši arī citi nozīmīgi skolotāji, viens to tādiem ir Kārlis Dobrājs. Viņš man deva pirmās prasmes un iespaidus eļļas glezniecībā. Mākslas studijas gaisotne, krāsu smarža, sarunas, eļļas krāsu daudzās toņu tūbiņas, smalkas un ne tik smalkas otiņas, kluso dabu uzstādījumi – tas viss palicis siltā atmiņā. Gleznošana, māksla, radīšana pašai ar savām rokām – tas liek manai dvēselei gavilēt. Caur radīšanu saskatu nozīmi un patiesumu šai pasaulei. Gleznošana mani iekšēji sakārto un dod man enerģiju, tāpēc man šis process ir ļoti nepieciešams. Māksla ir brīnišķīgs veids, kā darīt dzīvi harmoniskāku, skaistāku un arī laimīgāku, tāpēc, manuprāt, to vajadzētu vairāk iekļaut cilvēka dzīvē. Ne visiem jārada pašiem, bet katrs var būt skatītājs,” atzīst Evija Amoliņa.

3. jūnijs - 28. jūnijs
Radoša grāmatu vāku interpretāciju izstāde “Fantāzijas vārti” Siguldas pagasta bibliotēkā

Siguldas novada audzēkņu atraktīvas un radošas grāmatu vāku interpretācijas, kas tapušas vizuālās mākslas stundās. 

4. jūnijs - 25. augusts
Piemiņas izstāde “Jānim Zvirbulim 100” Inčukalna Tautas namā
6. jūnijs - 31. jūlijs
Fanijas Šitcas fotogrāfiju izstāde “Ikdienas burvība” Allažu bibliotēkā
15. jūnijs - 3. augusts
Šarlotes Baškevicas un Sabīnes Beķeres cianotipiju izstāde“FUNGI” kultūras centrā “Siguldas devons”

Sestdien, 15. jūnijā, plkst. 14.00 kultūras centrā “Siguldas devons” tiks atklāta jauna ekspozīcija, kuras centrālā tēma ir sēnes. Izstāde būs mākslinieču Šarlotes Baškevicas un Sabīnes Beķeres kopdarbs “FUNGI”.

Sēnes ir viens no dabas fenomeniem, kas pārņem lielas cilvēku masas savā varā. Kas ir tas, kas liek cilvēkam iet mežā, meklēt un vākt sēnes? Fotografēt tās, dalīties ar sēņu bildēm sociālo tīklu vietnēs? Vai sēnes paplašina savu izplatīšanās veidu, izmantojot jaunas vēja plūsmas – digitālo vidi? Sēnes ir mežā un facebookā, par sēnēm raksta žurnāls “Rīgas laiks” un interneta žurnāls “Satori”. Lekciju par tēmu “Kā sēnes var mums palīdzēt domāt par vides pārmaiņām un cilvēka vietu tajās?” 2023. gada jūlija sākumā Cēsīs nolasīja Latvijas Universitātes vadošā pētniece filosofe Anne Sauka. Tā lokālā mērogā ievibrēja daudzus prātus. 2023. gadā sēņu vākšana un izmantošana tiek iekļauta Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Izrādās, ka Latvijā attīstās sēņu vērošanas kustība (pēc analoģijas ar putnu vērošanu).

Vizuālās mākslas darbu sērija “FUNGI” ir radošs pētījums un mākslinieciskās jaunrades darbs par autorēm aktuālu tēmu. 2023. gada 4. oktobrī Gaujas Nacionālā parka mežos sastaptās sēnes fotografēja grafiskā dizainere un fotogrāfe Sabīne Beķere. Izaicinot savu tehnisko varēšanu cianotipiju lielformātā, fotogrāfijas pārnesa uz auduma tekstilmāksliniece Šarlote Baškevica. Kopīgi atlasīja, kadrēja, drukāja un izstādi iekārtoja abas mākslinieces. Ar finansiālu atbalstu izstādes tapšanā un ar eksotiskajām sugām palīdzēja Sēņu laboratorija “Spora”.

FUNGI – sēnes ir atsevišķa organismu grupa jeb valsts. Sēnes nav ne augi, ne dzīvnieki.

Izstāde “Fungi” kultūras centrā “Siguldas devons” apskatāma no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00. Izstāde būs apskatāma līdz 3. augustam.

Ieeja izstādē bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

18. jūnijs plkst. 12:00
Ekoprinta meistarkase kopā ar Ingunu Sīmansoni Mālpils Kultūras centrā

Dalība bez maksas. Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26114137.

18. jūnijs plkst. 18:00
Ekoprinta meistarkase kopā ar Ingunu Sīmansoni Mālpils Kultūras centrā

Dalība bez maksas. Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26114137.

18. jūnijs plkst. 18:30
Pludmales volejbola sacensības “Raganas kauss” Raganas pludmales volejbola laukumā
18. jūnijs plkst. 19:00
Atvērtais Mamanet treniņš Egļupes āra volejbola laukumā

Ja esi mamma vai sieviete virs 30 gadu vecuma un vēlies pievienoties sportiskam un draudzīgam pasākumam, Mamanet komanda “Ledenes” aicina uz atvērto treniņu, kas notiks 18. jūnijā plkst. 19.00 Egļupes āra volejbola laukumā, Inčukalna pagastā.

Šo spēli spēlē galvenokārt sievietes, mammas, tāpēc tai arī tāds nosaukums. Aktivitāte ir ļoti demokrātiska, tajā var piedalīties jebkura vecuma sievietes, bet pārsvarā tās ir mammas un pat vecmāmiņas, kuras ir gatavas aktīvi izkustēties. Spēle ir ļoti līdzīga volejbolam, tā notiek volejbola laukumā ar sešām spēlētājām katrā laukuma pusē. Dalībniecēm bumba jānoķer rokās pirms tā tiek nodota nākamajai spēlētājai, kas ir pretstatā ar volejbolu, kur bumba ir jāatsit.

Atvērtā treniņa laikā būs iespēja aktīvi pavadīt laiku, iepazīties ar šo sporta veidu un satikt jaunus draugus. Neatkarīgi no pieredzes līmeņa, komanda būs gatava palīdzēt un iedrošināt. Līdzi nepieciešams ņemt sporta apģērbu, ūdeni, kā arī lielisku garastāvokli. Ieeja bez maksas.

Lai saņemtu plašāku informāciju par gaidāmo treniņu, organizatori aicinā sazināties, zvanot uz tālruņa numuru 26542111 (Ieva) vai 28836543 (Gunita).

Atvērtais treniņš notiek ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

19. jūnijs - 22. jūnijs
Eiropas piedzīvojumu terapijas konference Siguldas pils kvartālā

No 19. līdz 22. jūnijam pirmo reizi Latvijā – Siguldas pils kvartālā notiks Eiropas piedzīvojumu terapijas konference (“Gathering for Adventure Therapy in Europe” (GATE)), kurā pulcēsies vairāk nekā 70 piedzīvojumu un dabas terapijas eksperti no visas pasaules.

Konferencē četru dienu laikā ar ziņojumiem un praktiskām meistarklasēm uzstāsies vairāk nekā 70 eksperti no Eiropas, Kanādas, Austrālijas, ASV un citām valstīm, daloties ar saviem pētījumu rezultātiem, programmām, labās prakses piemēriem un metodēm, kas izmantojami, strādājot ar pacientiem un klientiem brīvā dabā.

Uz pasākumu aicināts ikvienu interesents, kurš vēlas paplašināt savu redzējumu par mentālās veselības un sociālās labklājības veicināšanas iespējām, meklē jaunus pedagoģiskos risinājumus, ir ieinteresēts komandu attīstības stiprināšanā vai vēlas izprast, kā no aktivitātēm dabā iespējams gūt dziļāku un lielāku pievienoto vērtību. Šajā pasākumā ikviens varēs atrast sev interesējošus tematus un aktivitātes, sākot ar meditatīvu loku šaušanu, iekļaujošu klinšu kāpšanu un dabisko elementu izmantošanu nervu sistēmas regulācijai līdz pat darbam brīvdabā ar kara veterāniem, bērniem ar fiziskiem funkcionēšanas ierobežojumiem vai personām ar vardarbības pieredzēm.

Daudzviet pasaulē, piemēram, ASV, Austrālijā, Lielbritānijā, Norvēģijā u.c., piedzīvojumos un dabā balstītas intervences ir ierasta terapeitiska prakse, kas ir integrēta valsts apmaksāto stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes, sociālās rehabilitācijas, iekļaujošās izglītības un mentālās veselības prevencijas pakalpojumu klāstā. Pētījumi brīvdabas terapiju nozarē liecina, ka specifiskām pacientu/klientu mērķa grupām, piemēram, sociālā riska jauniešiem vai personām, kuras ilgstoši pieredzējušas traumatiskus notikumus, šāda veida metožu pielietošana mēdz būt ļoti efektīvāka un reizēm piemērotāka par tradicionālajām intervences pieejām. Latvijā šāda veida pakalpojumi ir pieejami ļoti ierobežoti, turklāt vairumā gadījumu – tikai īstermiņā un par saviem budžeta līdzekļiem vai īslaicīgi finansētiem projektiem.

Ārstiecības personām par dalību konferencē tiek pieškirti 32 TIP (tālākizglītības punkti). Konference ir starptautiska, tādēļ tās darba valoda ir angļu, un tulkojums netiks nodrošināts. Papildu informācija apskatāma šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

19. jūnijs plkst. 11:00
Latvijas U10 meiteņu futbola čempionāta posms Krimuldas vidusskolas laukumā
19. jūnijs plkst. 13:00
Latvijas jaunatnes futbola čempionāta U14 Depo sporta laukumā

Attīstības Centra grupa.

19. jūnijs plkst. 15:30
Orientēšanās sacensības “Siguldas kompass” maršrutā Asaru ezers–“Lejēni”

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

19. jūnijs plkst. 16:00
Latvijas jaunatnes futbola čempionāts U13 Depo sporta laukumā

Attīstības Ziemeļu grupa.

20. jūnijs plkst. 09:30
LFF Vidzemes reģiona U10 jaunatnes festivāls futbolā (7:7) Depo sporta laukumā
20. jūnijs plkst. 17:00
Prāta spēļu turnīrs bērniem “Jūdažu gudrais” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
20. jūnijs plkst. 17:30
Skriešanas sacensības “Siguldas Up Cup 2024” 2. posms Pilsētas trasē, Peldu ielā 1
20. jūnijs plkst. 18:00
Jauniešu iniciatīvas centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
20. jūnijs plkst. 18:00
Lasītāju kluba “1000 un viena lapaspuse” tikšanās Allažu bibliotēkā
20. jūnijs plkst. 21:00
Vasaras saulgriežu pasākums Saules vārtu kalnā, Mālpilī

Jāņi ir vasaras saulgriežu svētki. Saulgrieži Latvijas teritorijā ir laikposmā no 20. līdz 23. jūnijam. Tas ir laiks, kad dienas visgarākās un Saule Pasaules kalnā sasniegusi virsotni. Latviešiem, tāpat kā daudzām tautām zemeslodes ziemeļu puslodē, tie ir vieni no mīļākajiem un tradīcijām bagātākajiem svētkiem. Jāņu pilnvērtīga svinēšana ir saistīta ar vairākiem nozīmīgiem rituāliem. Vasaras saulgrieži Mālpilī tiks svinēti 20. jūnijā no plkst. 21.00 līdz 24.00 “Saules vārtu” kalnā.

Plkst. 21.00 Jāņuzāļu un ozolzaru vainagu pīšana – gatavojoties svētku norisei, ir svarīgi pīt Jāņuzāļu un ozolzaru vainagus. Meitas un sievas liek galvā puķu un zāļu vainagus, savukārt visiem vīriem tiek ozolzaru vainagi. Vainagi ir sievišķās un vīrišķās enerģijas simboli, Jāņabērnu galvenā rota.

Plkst. 22.00 Jāņu ugunskura iedegšana – Jāņu svinēšana ir saistīta ar gaismu, tāpēc, saulei rietot, tiks iededzināts lielais Jāņu ugunskurs, lai cilvēki un apkārtējā pasaule naktī nepaliktu tumsā.

Plkst. 22.30 Jāņu rotaļas un sadancošana – Jāņos Jāņabērni iet šim laikam raksturīgajās rotaļās, kurās tiek uzsvērts vīrišķā un sievišķā saskarsmes prieks.

Plkst. 23.15 Nila Īles etnoperkusiju grupas priekšnesums “ZemeDunn” Mālpils estrādē. “ZemeDunn” apvieno Nila Īles mūzikas studijas spēcīgākos bundziniekus un tie nāk pie jums ar pacilājošu enerģiju, milzīgu mīlestību uz ritmu, vibrācijām, ko tas izraisa, un fantastisko sajūtu, ko rada mijiedarbība starp mūziķiem un klausītājiem uzstāšanās laikā. Grupas radošais tēvs ir Latvijā pazīstamais perkusionists Nils Īle, tādēļ ritmam un publikas iesaistīšanai saspēlē atstāta būtiska vieta mūsu radošajā darbībā. Biļetes cena – 5 eiro. Biļetes uz koncertu būs iespējams iegādāties pasākuma dienā Mālpils estrādē, tāpat biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

Plkst. 24.00 Lāpu gājiens un uguns rata ripināšana – pusnaktī lāpu gājiena noslēgumā no kalna tiek ripināts degošs uguns rats, tādējādi savienojot vīrišķās un sievišķās enerģijas vienotā gaismas ceļā.

Visiem zināmie Jāņu rituālie ēdieni arī ir saistīti ar svētku simboliku. Siers ir sievišķās pasaules daļa, savukārt alus – vīrišķās. Kopā tos baudot, gūstam īpašo kopības spēku.

Nākot uz svētkiem, iedzīvotāji aicināti ņemt līdzi Jāņuzāles un ozolzarus, savus cienastus – alu un sieru, kā arī tērpties svētkiem atbilstošā apģērbā.

Neatņemama Jāņu svinēšanas sastāvdaļa ir līgotņu dziedāšana, kas caurvij visas rituālos notikumus. Šajā Jāņu vakarā un naktī visi kopīgi vienosimies Jāņu dziesmās kopā ar Andra Kapusta vadīto Mālpils folkloras kopu “Mālis”.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

21. jūnijs plkst. 11:00
Bezmaksas vingrošanas nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti Siguldas Sporta centrā
21. jūnijs plkst. 13:00
Tradīcīju darbnīca “Uzpin tautasdziesmu” Inčukalna bibliotēkā

Dalība bez maksas. 

21. jūnijs plkst. 16:00
Vasaras saulgriežu ieskandināšanas Turaidas muzejrezervātā

 

Turaidas muzejrezervātā saulgriežu laikā 21. jūnijā no plkst. 16.00 līdz 20.00 visi aicināti smelties senas un mūsdienīgas zināšanas par pļavu augiem un Jāņu vainagiem, izjust savu piederību dabai un tautas tradīcijām, kā arī gūt spēkus un enerģiju vasarai un visam gadam.

Pasākuma programma:

Plkst. 16.00–17.30 Pastaiga Jāņkalna pļavā, izzinot jāņuzāles, kopā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas vadītāju Margitu Porieti un muzejpedagoģi Iju Kivlinu, Pēc pastaigas vainagu vīšanas darbnīca, kurā varēs izmantot gan pašu lasītos, gan līdzpaņemtos ziedus un augus. Pastaigas vadītājas ierādīs vairākus vainagu vīšanas veidus gan no ziediem, gan ozolu zariem.

Plkst. 17.30–19.00 Zāļu sievas Līgas Reiteres meistarklase – Jāņu zāles receptēs un tradīcijās. Viņa jestrā ventiņu mēlē stāstīs par saulgriežu zāļu dziednieciskajām spējām; izrādīs, kādas zāles vākt no Jāņiem līdz Pēteriem, kā pušķot namu un sētu, kā pīt ziedu vainagus un ozola kroņus. Kopā tiks dancināti vainagi un ielīgoti Jāņi. Meitas un sievas tiks aicinātas piedalīties vainagu daudzinājumā. Greznāko vainagu darinātājas saņems balvas.

Plkst. 19.00–20.00 Jāņu dziesmu izdziedāšana kopā ar “Kociņkapellu”. Maģiskās dūdu skaņas. Jāņu rotaļas un dejas kopā ar Anitu Feldmani un Siguldas novada Kultūras centra “Siguldas devons” senioru deju kolektīva “Sidrabdancis” dalībniekiem, simboliski palīdzot ritēt saulītei debesu kalnā.

Ieejas maksa pasākumā – ieejas biļete Turaidas muzejrezervātā. Tālruņa numurs informācijai – 29384512.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

21. jūnijs plkst. 18:00
“Saulgriežu plenērs” ar Agitu Zāberi Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā

Dalība bez maksas ar saviem materiāliem.

22. jūnijs plkst. 09:00
Līgo tirgus Siguldas tirgū

“Mūsu Bio tirgus” aicina lielus un mazus uz Līgo tirgu, kas notiks 22. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 13.00 Siguldas tirgū.

Tirgus laukumā svētku laikā pulcēsies novada kultūras tradīciju kopējas – novada Tautas lietišķās mākslas studijas “Sigulda”, “Vīgrieze”, “Krimulda”, “Aģe”, “Alīdas Lindes studija” audējas un zīmola ‘Vuuven” radītāja Kristīne Ķepale, kuras priecēs apmeklētājus ar savu darbu izstādi. No plkst. 11.00 visus tirgus apmeklētājus aplīgos folkloras kopa “Putni” no Lēdurgas.

Tirgū būs iespējams iegādāties visu nepieciešamo svētku galdam, tostarp tradicionālo ķimeņu sieru, malkas krāsnī ceptu maizi un jauno medu, kā arī amatnieku darinājumus dāvanām Jāņa tēvam un Jāņa mātei.

Izstādes un koncerta norisi finansiāli atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

22. jūnijs plkst. 10:00
“Lēdurgas Open” – sacensības disku golfā Lēdurgas dendroparkā
22. jūnijs plkst. 10:00
“Salaiņu Jāņu kauss” jātnieku sporta klubā “Salaiņos”
22. jūnijs plkst. 11:00
53. Inčukalna Dziesmu diena Inčukalnā

22. jūnijā norisināsies jau 53. Inčukalna Dziesmu diena, kas šogad tiks pavadīta Līgo svētku gaisotnē. Svētku laikā dziesmas un dejas vīsies cauri visai svētku dienai, piedzīvojot dažādas aktivitātes, tradicionālo svētku dalībnieku gājienu, kā arī Dziesmu dienas lielkoncertu “Lec, saulīte!”.

Svētku rīts sāksies plkst. 11.00 Katoļu draudzes nama dārzā ar mākslinieka Jāņa Purcena darbu izstādi, kuri radīti, dzīvojot Inčukalnā.

No plkst. 12.00 radošais Jāņu parks tiks izveidots Aleksandra parkā, kur norisināsies dažādas aktivitātes. Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija piedāvās dabas materiālu leļļu teātra darbnīcu ar rotaļām un dziesmām, ko vadīs Margita Poriete un Aiga Auziņa. Notiks vainagu vīšanas un pļavas zāļu izzināšanas darbnīca kopā ar doktori Baibu Ošmani un Evitu Lisovsku, kā arī māla trauku veidošanas darbnīca kopā ar meistari Intu Kalniņu un siera siešanas meistarklase ar saimnieci Fatimu Rudzīti. Savukārt pie Inčukalna pamatskolas norisināsies mazais Jāņu tirdziņš.

Plkst. 16.45 sāksies svētku dalībnieku gājiens, kas virzīsies no Inčukalna Tautas nama uz Aleksandra parka estrādi.

Plkst. 17.00 gaidāms 53. Inčukalna Dziesmu dienas lielkoncerts “Lec, saulīte!” Aleksandra parka estrādē. Koncertā piedalīsies Inčukalna Tautas nama jauktā kora “Mežābele” draugu kori: Siguldas novada Kultūras centra jauktais koris “Spārni”, Rīgas pilsētas VEF Kultūras pils jauktais koris “Senrīga”, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” kamerkoris “Vidus”, Latvijas Zinātņu akadēmijas jauktais koris “Gaismaspils”, Latvijas Arodbiedrību kluba “Vecrīga” jauktais koris “Rīdzene”, Ropažu novada Ropažu Kultūras nama jauktais koris “Ropaži”, Ropažu novada Zaķumuižas jauktais koris “Ozolzīle”, Siguldas novada Inčukalna Tautas nama senioru koris “Atblāzma” un kultūras centra “Siguldas devons” senioru koris “Gāle”, kā arī pūtēju orķestri: Inčukalna Tautas nama un skolu apvienotais pūtēju orķestris un Siguldas Jauniešu pūtēju orķestris “Sudrabskaņa”. Koncertā piedalīsies arī Inčukalna Tautas nama deju kolektīvi: vidējās paaudzes deju kolektīvs “Virši” un senioru deju kolektīvs “Labāko gadu Virši”.

Koncertu kuplinās dziedošās māsas Katrīna un Laima Dimantas, un svētki turpināsies līdz pat plkst. 22.00 ar tautas sadziedāšanos un dančiem.

Dziesmu dienas aizsākums meklējams tālajos pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, kad Emilis Melngailis dažādās Latvijas vietās organizēja mazos Dziesmu svētkus – Dziesmu dienas. Tā 1939. gada 9. jūlijā gandrīz astoņi simti kora dziedātāju no tuvākās apkārtnes un tālākie no Tērvetes. Inčukalnā tolaik ieradās arī valstsvīri. Dziedāšanas svētki notika Gaujmalā, kuru saimnieki bija Inčukalna Kultūras biedrības jauktais koris un diriģents Ralfs Alunāns. Lepnuma sajūtas par notikumu dzīvoja inčukalniešu atmiņās vairākus gadu desmitus.

Līdz 1965. gadā Inčukalna skolā darbu uzsāka jauns dziedāšanas skolotājs Vitalis Kikusts un sāka vadīt Inčukalna jaukto kori. Arī viņu sasniedza ziņa par 1939. gada Inčukalna Dziesmu dienu. Tā pēc 1969. gada brīvdabas koncerta Gaujmalā, kurā piedalījās arī draugu kori, tika nolemts turpināt mazo Dziesmu svētku tradīciju ar nosaukumu “Inčukalna Dziesmu diena”. Ar katru gadu dalībnieku skaits pieauga. Astoņdesmito gadu beigās Inčukalna mežrūpnieciskā saimniecība šim svētku notikumam izveidoja estrādi Aleksandra parkā.

Nu jau Vitalis Kikusts aicina Dziesmu svētku kolektīvus uz 53. Inčukalna Dziesmu dienu.

Ieeja bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

22. jūnijs plkst. 13:00
Gadatirgus Inčukalnā

Amatnieku un mājražotāju gadatirgus Zvaigžņu ielā Dziesmu dienas ietvaros.

22. jūnijs plkst. 18:00
Ielīgošanas pasākums Allažos, Birzes ielā 4

Dalība bez maksas. 

22. jūnijs plkst. 20:00
Vasaras saulgriežu pasākums Lēdurgā

Jau trešo gadu 22. jūnijā tiekamies Lēdurgas pagastā, lai svinētu Jāņu nakti pasākumā “Vasaras Saulgrieži Lēdurgā 2024”. Lēdurga ir vieta, kur ir iespējams vērot krāšņākās Jāņuguns liesmas, sajust, kā smaržo Aģes upes migla, sadzirdēt, ko čukst ezers un kokles skaņas, noreibt no smaržām  un smiekliem, lekt dančus līdz rīta gaismai un izdziedāties no sirds.

Jāņi ir laiks, kad cilvēks piepilda sevi ar dabas spēku, iegūstot līdzsvaru un dzīvesprieku. Svinēt šo svētkos var dažādi, bet – vai esi to darījis, ievērojot tradīcijas? Jau no plkst. 20.00 Lēdurgas estrādē un muižas parkā varēs siet sieru, vīt vītnes, iepīt labās domas vainagos un aust zāļu paklāju, darināt lāpas un lielo uguns pūdeli, arī spēlēt spēles kokamatniecības darbnīcā un vērot paraugdemonstrējumus bronzas rotu liešanā. Ap plkst. 22.00 muižas parkā pavadīsim sauli un degsim gaišu Jāņuguni. Līdz pusnaktij kopā ar folkloras kopām “Putni”, “Senleja”, “Praulits” un “Laukam pāri” izdziedāsim skanīgākās Jāņu dziesmas, bet griezties dančos varēsi kopā ar folkloras kopām “Rudzupuķe”, “Lieli Putni” un etno kompāniju “Zeidi”. Ugunskur`roks grupas “Viedais Fonogrāfs” skanējumā pie Jāņuguns no plkst. 24.00 līdz 1.00.

Pašā tumšākajā nakts stundā, ap plkst. 1.00, dosimies lāpu gājienā un Aģes upes pļavā pacelsim uguns pūdeli, lai apspīd ceļu jāņubērniem. No plkst. 2.00 pie Dzirnavu ezera būs iespēja vērot uguns plostu ceļu, kuru būs sarūpējuši motoklubs “Livonia MCC”. Brīdi vēl maģiskāku darīs Kārļa Rudras spēlētās kokles skaņas. Par savu mūziku Kārlis saka: “Mūzika un noskaņas, kas nākušas caur mani, lai plūst un atrod tos, kuri tās meklē. Kas sajūt tās par savu. Vienā ritmā un dvēseles vibrācijā”.

Turpat pie ezera sagaidīsim pirmos saules starus, peroties ar vībotņu un citu zāļu slotām, attīroties caur dūmiem un saņemot rasas spēku. Izturīgākie varēs griezties jestros dančos ar folkloras kopu “Lieli Putni” un sadziedāt ar Ievu Līni un grupu “Dziedāt ir laime”.

Ik gadu uz Lēdurgu brauc jāņubērni no malu malām, lai piedzīvotu šo maģisko Jāņu nakti no saules rieta līdz lēktam. Iebrien pļavā un salasi jāņuzāles vainagam, kopīgajai vītnei un ugunskura rotāšanai, sasien gardāko sieru Jāņubērnu pacienāšanai, atkārto vārdus mīļākajai dziesmai un tiekamies!

Ieejas maksa – 5 eiro.

Vairāk informācijas par pasākuma norisi – Lēdurgas Kultūras nama sociālo tīklu vietnē Facebook un Instagram.

ID karšu piedāvājums
23. jūnijs plkst. 19:00
Līgo nakts Siguldā. Brīvdabas teātra izrāde “Skroderdienas Silmačos” un Zaļumballe Siguldas pilsdrupu estrādē

 

23. jūnijā plkst. 19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt brīvdabas teātra izrādi “Skroderdienas Silmačos”, kas šogad būs īpašs 120. jubilejas iestudējums. 

Pēc izrādes kopā ar Silmaču saimi iedegsim lielo Jāņu ugunskuru. No plkst. 22.30 norisināsies zaļumballe – ielūdz Ivo Grīsniņš-Grīslis un “Līgo orķestris”.

Apzinoties, ka latvieši vienmēr pelnījuši īsteni latvisku ielīgošanu, režisora Imanta Strada radītajā iestudējumā pēc viņa aicinājuma kopā pulcējas aktieri no gandrīz visiem Latvijas lielākajiem teātriem. “Skroderdienas Silmačos” lomas izspēlēs spilgts aktieru kolektīvs:

 • Kristīne Nevarauska (Antonija);
 • Ģirts Ķesteris (Dūdars);
 • Madara Melne Tomsone (Elīna);
 • Ivo Martinsons (Aleksis);
 • Artis Jančevskis (Kārlēns);
 • Imants Strads (Pindaks);
 • Zane Aļļēna (Ieviņa);
 • Meinards Liepiņš (Rūdis);
 • Marģers Eglinskis (Ābrams Vulfsons);
 • Ģirts Liuziniks (Joske);
 • Lelde Dreimane (Zāra Goldbaum);
 • Ieva Puķe (Pindacīša);
 • Elīna Vāne (Bebene);
 • Māra Mennika (Tomuļu māte).

Biļetes cena – 20 eiro (biļete derīga arī zaļumballes apmeklējumam).“S! Kartes” īpašniekiem iepriekšpārdošanā tiek piemērota 20 % atlaide, daudzbērnu ģimenēm – 40 % atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. 23. jūnijā pēc plkst. 22.00 biļetes cena – 10 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

23. jūnijs plkst. 22:00
Jāņu nakts balle ar grupu “Stradivari” Inciema estrādē

Ieeja – bez maksas.

23. jūnijs plkst. 23:00
Jāņu nakts balle kopā ar grupu “kalnieši99” Aleksandra parka estrādē

Ieeja – bez maksas.

24. jūnijs - 25. augusts
Dzintara Rozena fotoizstāde “Mežs un Uguns” Inčukalna Kopienas centrā “Vecais pasts”

Dzintars Rozens savu darba mūžu veltījis mežam. Valsts meža dienesta ugunsapsardzības inženiera amatā viņš organizējis neskaitāmus meža ugunsdzēšanas darbus, pa retam iemūžinot uguni un tās veikumu fotogrāfijās.

“Neesmu tāds fotogrāfs, kurš staigā apkārt un meklē kādu skaistu kadru. Kad ieraugu ko īpatnēju, nofotografēju. Uguns darbi mežā izceļas, tie ir citādāki, nekā viss pārējais, tādēļ tos fotografēju- nevis kā mākslu, bet vairāk kā uzskates līdzekli. Jā, uguns ir meža māksliniece, bet labāk, lai tas tā nebūtu vispār.”

“Cīņā ar uguni vienmēr svarīgs kurš–kuru moments. Ja ir izdevies ātri nodzēst, izglābt kādu jaunaudzi vai apdzīvotu vietu, ir liela gandarījuma sajūta.”

Izstāde atskatāma līdz 25. augustam.

25. jūnijs plkst. 17:00
Futbola sacensības “Vecie pret jaunajiem” Mālpils Sporta centrā
26. jūnijs plkst. 15:00
Konkursa “Māmiņa. Uzņēmēja” uzvarētāju sveikšana Siguldas pils kvartālā

Konkursa laureātes sveiks Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Linards Kumskis.

27. jūnijs plkst. 18:00
Jauniešu iniciatīvas centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
28. jūnijs plkst. 10:00
Mobilais mamogrāfs Siguldā, Raiņa ielā 3

28. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 17.00 būs pieejams “MFD Veselības grupas” mobilais mamogrāfs.

Mamogrāfa pārbaude pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta:

 sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas ietvaros, izmeklējums ir bez maksas (uzaicinājuma vēstule ir derīga divus gadus kopš iesūtīšanas datuma);
 ar ģimenes ārsta vai speciālista, kuram ir līgums ar NVD, nosūtījumu – 3 eiro;
 ar nosūtījumu no ārsta, speciālista, kuram nav noslēgts līgums ar NVD – 39 eiro.

Nepieciešams iepriekšējs pieraksts uz konkrētu laiku, zvanot uz tālruņa numuru 25431313; iedzīvotāji ir aicināti iepriekš sagatavot personas kodu un tālruņa numuru.

28. jūnijs plkst. 12:00
Latvijas jaunatnes futbola čempionāts U13 Depo sporta laukumā

Meistarības Austrumu grupa.

28. jūnijs plkst. 18:00
Latvijas jaunatnes futbola čempionāta U14 Krimuldas vidusskolas stadionā

Attīstības Centra grupa.

29. jūnijs plkst. 10:00
Pludmales volejbola sacensības “Sigulda Open” Gaujas pludmalē, Peldu ielā 2
29. jūnijs plkst. 11:00
Latvijas čempionāts skrituļslidošanā Fischer slēpošanas centrā

Sacensības 5 kilometru distancē ar individuālu startu.

29. jūnijs plkst. 12:00
Mālpils Zemeņu svētki

Jau ceturto reizi 29. jūnijā pulcēsimies gada visgardākajos svētkos – Mālpils Zemeņu svētkos. Šogad svētku viesus gaidīsim citā norises vietā – pie Mālpils vidusskolas (Sporta ielā 1).

Svētku laikā apmeklētājiem būs iespēja ne tikai degustēt un iegādāties gardās vasaras ogas, bet iepazīties ar amatnieku un mājražotāju piedāvājumu. Dienas garumā varēs klausīties koncertus un piedalīties dažādās atrakcijās, savukārt vakarā piedzīvot Latvijā populāru mūziķu – Katrīnas Gupalo un Intara Busuļa – koncertus.

Mālpilī zemenes audzē slēgtās platībās un atklātos laukos vairāk nekā 27 hektāru plašumā. Gara un garšīga ogu sezona gandrīz pusgada garumā lutina mālpiliešus un Latvijas iedzīvotājus.

Zemeņu svētku radīšanā aktīvi iesaistās vietējā kopiena un uzņēmēji, jo zemenes iedvesmo cept kūkas, vārīt ievārījumus, meistarot kokteiļus, šūt kleitas, somas un apakšveļu, radīt traukus, dekorus un rotas.

Vienlaikus līdz 17. jūnijam svētku organizatori aicina izgatavot savu unikālo putnubiedēkli un pieteikties Putnubiedēkļu parādei, kura norisināsies Mālpils Zemeņu svētku atklāšanā. Vairāk informācijas par parādi un pieteikšanos.

Tikmēr līdz 25. jūnijam turpinās pieteikšanās Mālpils Zemeņu svētku kūku konkursam, kura galvenais mērķis ir apzināt kūku cepējus, popularizēt kūku cepšanas tradīcijas un radīt svētkus kūku cepējiem. Konkursā var pieteikt pašu gatavotu svētku kūku, kurā izmantotas zemenes. Konkursa pieteikšanās anketa.

29. jūnijā plkst. 12.00 SIA “Mālpils ZemeNes” saimniecībā tiks gaidīs ikviens, lai izstaigātu zemeņu laukus. Tikšanās vieta tiks precizēta un aktuālā informācija ievietota tīmekļa vietnē www.malpilszemenes.lv.

 

“Mālpils Zemeņu svētku 2024”programma

Svētku norises laukumā:

 • no plkst. 12.00 amatnieku un mājražotāju tirgus;
 • plkst. 14.00 “Mālpils Zemeņu svētku 2024” atklāšana un Putnu biedēkļu parāde;
 • plkst. 14.30 vokālās grupas “Knīpas un Knauķi” koncerts;
 • plkst. 15.30 koncerts “Zemenītes dejā”. Piedalās Mālpils mazākie dejotāji;
 • plkst. 16.30 vokālo ansambļu koncerts “Sadziedāšanās Pēteros”. Piedalās vokālie ansambļi no Lēdurgas, Ropažiem un Aizkraukles;
 • plkst. 17.30 koncerts “Zemeņu valsis”. Piedalās Mālpils Kultūras centra deju kopas un viņu draugi;
 • plkst. 19.00 kūku konkursa laureātu apbalvošana;
 • no plkst. 20.00 svinību turpinājums kopā ar Katrīnu Gupalo, Intaru Busuli un grupu “Vēja Radītie”.

Mālpils apkārtnē:

 • no plkst. 9.00 Mālpils stadionā – futbola sacensības, kurām komandas pieteikties aicina SIA “ALA LIGNEA”. Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 27585431;
 • plkst. 12.00 SIA “Mālpils ZemeNes” saimniecībā tiks gaidīs ikviens, lai izstaigātu zemeņu laukus. Tikšanās vieta tiks precizēta un aktuālā informācija ievietota tīmekļa vietnē www.malpilszemenes.lv;
 • no plkst. 12.00 līdz 20.00 Skulmju dzimtas māju ekspozīcijas apskate Mālpils pagasta “Skulmēs”;
 • no plkst. 14.30 līdz 20.00 SIA “Kājslauķu sistēmas” aicina piedalīties piepūšamajā trasē “Enerģiskais izaicinājums”. Ģimenēm un uzņēmēju komandām aicinām iepriekš pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru 26677466;
 • no plkst. 15.00 līdz 18.00 Zemeņu taka Mālpils parkā;
 • no plkst. 13.00 līdz 15.00 kūku konkursa dalībnieku kūku apskate Mālpils muižas klētī;
 • no plkst. 17.00 līdz 20.00 “Baložu mājā” varēs apskatīt koka darbnīcu, līdzdarboties lielās zemenes tapšanā, kā arī piedalīties koka spiedogu darbnīca.

 

Ieeja – bez maksas. 

Mālpils Zemeņu svētkus rīko Mālpils Kultūras centrs sadarbībā ar iedzīvotāju iniciatīvu grupu “Mālpils iedvesmo”, kā arī pateicoties Siguldas novada pašvaldības un Mālpils uzņēmēju atbalstam.

Aktualitātēm par “Mālpils Zemeņu svētkiem 2024” aicinām sekot līdzi Mālpils Kultūras centra sociālo tīklu vietnēs vai pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv.

29. jūnijs plkst. 14:00
Ārijas Bērzes izstādes “Papīra būšana” noslēgums un tikšanās ar mākslinieci Siguldas Jaunās pils salonā

Sestdien, 29. jūnijā, plkst. 14.00 Siguldas Jaunās pils salonā notiks izstādes “Papīra būšana” noslēguma pasākums, kur interesentiem būs iespēja satikt mākslinieci Āriju Bērzi. Papīrmākslā ir neierobežoti daudz iespēju un tehniku un māksliniece šajā izstādē apskata tieši locījumu daudzveidību. Parasta papīra lapa Ārijas rokās var pārvērsties ābolā, cepurē vai pat puzurī un kā pati māksliniece saka papīrmākslas iespējas ir neierobežotas. Izstāde Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 30. jūnijam.

Māksliniece stāsta, ka strādājot ar vienu tehniku un formu, rodas arī nejaušības, kas paver jaunas formas. Locījumi parāda jebkuras formas tektoniku (uzbūves konstruktīvo un māksliniecisko elementu vienotību, saskaņu) un caur locījumiem tie parādās vizuāli. Jebkura forma prasa noteiktu tektoniku un karkasu un locījumā tas parādās pats no sevis. Locījumu pamatā ir stabilākā forma trīsstūris, un ar trīsstūriem, tos būvējot, kombinējot iespējams nonākt pie jebkādām formām.

Locījumi Ārijas dzīvē ir ienākuši jau pirmsskolas vecumā. Bērnībā viņai parādīja vienu locījuma veidu, kas aizrāva, bet bija daļa elementa, kas likās neprecīza, nesaderīga. Tad uz vairākiem gadu desmitiem locījumi netika aiztikti, līdz brīdim, kad tektonikas uzdevumā bija jāveido locījumi un atnāca risinājums problēmai no bērnības. Un tā tas aizgāja. Tā kā šobrīd māksliniecei vairs nav iespēja nodarboties ar keramiku vai ainavu arhitektūru un dārza dizainu, kas caurvijies dzīvei, tad šobrīd papīrs un papīrmāksla ir pieejamākais materiāls.

Papīrs panes visu – viņu var rullēt, locīt, izšķīdināt un liet pa jaunu, no papīra masas veidot skulpturālus objektus. Māksliniece cer, ka varbūt kādu apmeklētāju iedvesmos papīra locījumu pētīšana un tehnikas iespējas, jo šobrīd Latvijā to nav iespējams apgūt.

Ārija Bērze (dzimusi 1946. gadā) ir uzaugusi Siguldā, ieguvusi izglītību Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas rokdarbu un keramikas nodaļā, vēlāk T. Zaļkalna Valsts mākslas akadēmijas rūpnieciskās mākslas nodaļā, beigusi arī Valsts Bulduru dārzkopības tehnikumu un pēcāk ieguvusi arī sertifikātu par pedagoģisko pamatu apguvi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, 2003. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā (dizainā). Strādājusi grāmatu tipogrāfijā par mākslinieci, noformētāju, keramikas cehā par ģipša apstrādes meistaru, pēcāk strādājusi LPSR Mākslas fonda Mākslas keramikas fabrikā par mazo tirāžu etalonu mākslinieku – realizētāju, strādājusi ar ainavu arhitektūras projektiem un ilgus gadus bijusi mākslas pedagoģe.

Izstāde Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 30. jūnijam katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieeja izstādes noslēguma pasākumā ir bez maksas.

29. jūnijs plkst. 15:00
Ainara Mielava koncerts ar Aigaru Voitišķi Krimuldas muižā

29. jūnijā plkst. 15.00 Krimuldas muižā norisināsies Ainara Mielava koncerts, uzstājoties kopā ar Aigaru Voitišķi.

Biļetes cena 35 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē, vai rakstot uz e-pasta adresi info@krimuldasmuiza.lv. Papildu informācija, zvanot uz tālruņa numuru 29111619.

Stundu pirms pasākuma būs pieejama bufete.

30. jūnijs plkst. 10:00
Pludmales volejbola sacensības “NUKI Open” Gaujas pludmalē, Peldu ielā 2
30. jūnijs plkst. 11:00
Muzikālās brokastis. Cēsu Mazā teātra muzikālā izrāde “Figūras” Siguldas pils kvartālā

Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis” saviem klausītājiem – mūzikas gardēžiem – ik gadu piedāvā koncertu sēriju “Muzikālās brokastis”. Šogad baudīsim kopumā trīs skanīgus brokastu rītus.

Pirmais muzikālais rīts būs veltīts pašiem mazākajiem koncertzāles “Baltais flīģelis” klausītājiem un viņu ģimenēm. Jau 30. jūnijā plkst. 11.00 Siguldas pils kvartālā aicinām uz Cēsu Mazā teātra muzikālo izrādi “Figūras”, kas tapusi Valmieras Vasaras teātra festivāla ietvaros 2023. gadā. Vizuāli skanīga, figurāli figūrīga izrāde ar triku elementiem. Ja tev patīk no kaut kā uzbūvēt kaut ko, nāc uz izrādi un iesaisties pasaules būvēšanā!

7. jūlijā plkst. 11.00 varēs apmeklēt koncertu “O, Sole Mio”, kurā skanēs Jozefa Haidna, Luidži Bokerīni, Volfganga Amadeja Mocarta un Huana Kristozomo de Ariagas mūzika stīgu kvarteta “Akilone” izpildījumā.

14. jūlijā plkst. 11.00 muzikālās brokastis notiks Ineses Bērziņas džeza kvarteta pavadījumā. Kvarteta daiļrades pamatā ir mūziķu emocionāls vēstījums par viņu gaumi, sapņiem un piedzīvoto. Filozofiskas tēmas, savīdamās ar plūstošām melodijām, aicina klātesošos ieklausīties savās domās un līdzpārdzīvot gan tekstam, gan melodijai un ritmam.

Ieeja pasākumu ciklā ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

30. jūnijs plkst. 13:00
Stadiona sporta svētki Krimuldas Sporta centrā

Krimuldas Sporta centra stadiona sporta svētkos būs iespēja pārbaudīt savu veiklību, izaicināt sevi dažādās disciplīnās – 3x3 basketbolā, dvieļu bolā, nūjošanas disciplīnā (senioriem) un citās aktivitātēs.

1. jūlijs - 31. jūlijs
Literārās izstādes bērniem un jauniešiem “Jūras svētki”, “Ceļojums vasarā”, “Es mīlu zirgus!” Siguldas novada bibliotēkā
1. jūlijs - 31. jūlijs
Mālpils Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Tauriņdeja” Mālpils bibliotēkā
1. jūlijs - 14. jūlijs
Izglītojoša, interaktīva spēle bērniem “Latvijas daba. Sēnes” Lēdurgas bibliotēkā
2. jūlijs plkst. 11:00
Programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2024” grāmatu kolekcijas prezentācija Mālpils bibliotēkā
3. jūlijs - 1. septembris
Lindas Īstenās izstāde “Vietas” Koprades laboratorijās

Izstādes “Vietas” ietvaros tapušas 12 gleznas, katra ar savu noskaņu un vēstījumu. 11 no tām šīs vasaras laikā ir pieejamas apskatei dažādās Latvijas vietās. Izstādes mērķis ir iepazīstināt skatītājus ar šiem darbiem, pievienojot dažādo lokāciju jau esošo īpašo un atšķirīgo atmosfēru. Tieši tāpēc katra no vietām, kurā darbus varēs apskatīt ir izvēlēta tās unikalitātes un stāsta dēļ. Atsaucoties uz to, tapa arī Lindas gleznas.

Apskatot visus 11 darbus, būs iespējams savā īpašumā iegūt divpadsmito izstādes darbu, ko Linda būs radījusi sietspiedes tehnikā, limitētā daudzumā.

4. jūlijs - 31. jūlijs
Tematiskā izstāde “Eduardam Pāvulam – 95” Allažu bibliotēkā
4. jūlijs plkst. 10:30
Siguldas novada lasīšanas veicināšanas programmas “La(p)sa” nodarbība ar radošo darbnīcu Gaujas Kopienas centrā
4. jūlijs plkst. 18:00
Raganas kaujas upuru piemiņas pasākums Inčukalna Vecajos kapos

1941. gada 4. jūlija Raganas kauju upuru piemiņas pasākums notiks Inčukalna Vecajos kapos pie Kārļa Zāles pieminekļa. Savukārt Inčukalna Kopienas centrā “Vecais pasts” būs skatāma foto izstāde “Raganas kaujas piemiņas pieminekļa atjaunošanas hronika”.

5. jūlijs - 25. augusts
Zigurda Zuzes darbu izstāde Siguldas Jaunās pils salonā

Zigurda Zuzes 95. jubilejas gadā interesenti aicināti apskatīt daļu no Turaidas muzejrezervāta Krājuma mākslas kolekcijas darbiem. Zigurds Zuze (1929–2003) – grafiķis, viens no izcilākajiem kokdzeluma, linogriezuma un oforta meistariem. Daiļrades galvenie virzieni ir stājgrafika un grāmatu grafika; veidojis ilustrācijas vairāk nekā 200 grāmatām, kā arī darinājis ievērojamu skaitu ekslibris – miniatūrgrafikas mākslas darbus, kas norāda grāmatas īpašnieku, ietverot viņa vārdu vai iniciāļus. Izstāde noslēgsies mākslinieka jubilejā, 25. augustā, ar īpašu pasākumu.

Ieeja izstādē iekļauta Siguldas Jaunās pils apmeklējuma cenā.

5. jūlijs plkst. 19:30
Futbola kluba “Sigulda” spēle Depo sporta laukumā

“Dali, Dali” 3. līgas Ziemeļu zonas Rietumu grupa.

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

6. jūlijs plkst. 10:00
Softbola turnīrs “Gadskārtas kauss 2024” Turaidas sporta laukumā

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

6. jūlijs plkst. 10:00
Sacensību “Krimuldas kauss futbolā 2024” pirmais posms Krimuldas stadionā

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

6. jūlijs plkst. 10:00
Sporta spēles “Sprīdīšu” mājās Stīveros

Veselā miesā vesels gars! Tāpēc šogad notiks sporta spēles “Sprīdīšu” mājās Stīveros. Jau no plkst. 10.00 sāksies individuālo stafešu pildīšana. Stafetes gan lieliem, gan maziem. Paralēli stafetēm notiks pludmales volejbola mači. 2x2 vai 3x3. Kategorijā 3x3 vismaz vienai dalībniecei jābūt meitenei. Volejbola komandu nosaukumi jāpiesaka iepriekš, zvanot Allažu Tautas nama vadītājam uz tālruņa numuru 26556207 līdz 4. jūlijam.

Nelabvēlīgu laikapstākļu ietekmē stafetes var tikt pārceltas uz Allažu Tautas namu vai atceltas!

6. jūlijs plkst. 14:00
Krimuldas pagasta svētki jeb Reģu diena pie Krimuldas Tautas nama

6. jūlijā plkst. 14.00 pie Krimuldas Tautas nama ar plašu programmu gan lieliem, gan maziem atklās Krimuldas pagasta svētkus jeb Reģu dienu.

Šoreiz svētkus caurvij tematika “Laimīgas dzīves seminārs”. Pasākuma laikā savos pieredzes stāstos un zināšanās praktiskajās nodarbībās dalīsies supervizore Ingrida Indāne, psiholoģe Marija Sorokina, pirtnieks Romualds Lamsters, Zemessardzes 2. Vidzemes Medicīnas rotas speciālisti un Krimuldas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju brigāde. Mazajiem svētku dalībniekiem būs iespēja līdzdarboties vairākās radošajās darbnīcās, iepazīties ar pirmo pastaigu maršrutu Raganā “Es Tev parādīšu, kas mums te interesants”, ko veidoja pirmsskolas izglītības iestādes “Krimulda” audzēkņi, kā arī noskatīties koncertuzvedumu “Šādi, tādi, dažādi” un izbaudīt putu ballītes priekus.

Svētku izskaņā tautā mīlētais dziedātājs Andris Ērglis aicinās savus talanta cienītājus būt kopā koncertprogrammā “Satikšanās”. Svētku noslēgumā būs zaļumballe ar grupu “Pusnakts brīze”. Svētku vadītājs – Jānis Vimba.

6. jūlijs plkst. 21:00
“MUSIQQ” koncerts “Mākslas darbs” Siguldas pilsdrupu estrādē

Uz koncertu “Mākslas darbs” zem zvaigžņotām debesīm aicina grupa “Musiqq”, kas Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies 6. jūlijā plkst. 21.00. Šis gads vienai no klausītākajām grupām Latvijā ir nozīmīgs ne vien tāpēc, ka klajā nācis grupas sestais studijas albums, bet arī tiks atzīmēta grupas 15. dzimšanas diena.

Biļetes cena 35 eiro, VIP biļete – 70 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

 

7. jūlijs plkst. 11:00
Muzikālās brokastis. Koncerts “O, Sole Mio” stīgu kvarteta “Akilone” izpildījumā Siguldas pils kvartālā

Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis” saviem klausītājiem – mūzikas gardēžiem – ik gadu piedāvā koncertu sēriju “Muzikālās brokastis”. Šogad baudīsim kopumā trīs skanīgus brokastu rītus.

Pirmais muzikālais rīts būs veltīts pašiem mazākajiem koncertzāles “Baltais flīģelis” klausītājiem un viņu ģimenēm. Jau 30. jūnijā plkst. 11.00 Siguldas pils kvartālā aicinām uz Cēsu Mazā teātra muzikālo izrādi “Figūras”, kas tapusi Valmieras Vasaras teātra festivāla ietvaros 2023. gadā. Vizuāli skanīga, figurāli figūrīga izrāde ar triku elementiem. Ja tev patīk no kaut kā uzbūvēt kaut ko, nāc uz izrādi un iesaisties pasaules būvēšanā!

7. jūlijā plkst. 11.00 varēs apmeklēt koncertu “O, Sole Mio”, kurā skanēs Jozefa Haidna, Luidži Bokerīni, Volfganga Amadeja Mocarta un Huana Kristozomo de Ariagas mūzika stīgu kvarteta “Akilone” izpildījumā.

14. jūlijā plkst. 11.00 muzikālās brokastis notiks Ineses Bērziņas džeza kvarteta pavadījumā. Kvarteta daiļrades pamatā ir mūziķu emocionāls vēstījums par viņu gaumi, sapņiem un piedzīvoto. Filozofiskas tēmas, savīdamās ar plūstošām melodijām, aicina klātesošos ieklausīties savās domās un līdzpārdzīvot gan tekstam, gan melodijai un ritmam.

Ieeja pasākumu ciklā ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

7. jūlijs plkst. 12:00
Kapusvētki Turaidas kapsētā (katoļu svētbrīdis)

Turaidas kapsētā kapusvētki notiks 7. jūlijā – plkst. 12.00 luterāņu dievkalpojums, plkst. 14.00 katoļu svētbrīdis.

7. jūlijs plkst. 14:00
Kapusvētki Turaidas kapsētā (luterāņu dievkalpojums)

Turaidas kapsētā kapusvētki notiks 7. jūlijā – plkst. 12.00 luterāņu dievkalpojums, plkst. 14.00 katoļu svētbrīdis.

7. jūlijs plkst. 19:00
Ugunskura vakars Lēdurgas muižas parkā

Koncerts, danči un stāsti kopā ar grupu “Albaluna” un folkloras kopu “Putni”.

Ieejas maksa – 5 eiro.

9. jūlijs plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensības “Raganas kauss” Raganas pludmales volejbola laukumā

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

10. jūlijs plkst. 13:00
Radošā nodarbība ar spēļu elementiem bērniem “Lasīšanas čempionāts” Siguldas novada bibliotēkas āra lasītavā
10. jūlijs plkst. 20:00
HAUSER koncerts “Rebel with a Cello” Siguldas pilsdrupu estrādē

10. jūlijā plkst. 20.00 Siguldas pilsdrupu estrādē kopā ar grupu un orķestri uzstāsies viens no pasaules slavenākajiem čellistiem Stjepans Hausers jeb HAUSER. Par akadēmiskās mūzikas “slikto zēnu” dēvētais grupas “2Cellos” līdzdibinātājs dosies soloturnejā, kurai dots nosaukums “Rebel with a Cello”. Čellists skatītājiem sola izcilu muzikālu izrādi, kurā savīsies čella superzvaigznes salūtam līdzīgā ekspresija ar viņa romantisko, pat lirisko šķautni. To visu papildinās uz liela ekrāna demonstrētas atbilstīgas videoprojekcijas. Koncerts izpārdots.

11. jūlijs
Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde
11. jūlijs plkst. 10:00
Radošā darbnīca bērniem “Kociņvīrs” Lēdurgas bibliotēkā
11. jūlijs plkst. 12:00
Radošā vasaras darbnīca bērniem Krimuldas bibliotēkā
ID karšu piedāvājums
11. jūlijs plkst. 18:00
Skriešanas sacensības “Siguldas Apļi” Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”)

Sacensības norisināsies ceturtdienās:

 • 25. aprīlī, 6. jūnijā, 8. augustā – Siguldā, Svētku laukumā, Leona Paegles ielā 21;
 • 9. maijā, 11. jūlijā, 12. septembrī – Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”).

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Pieejamas būs marķētas distances no 700 metriem līdz septiņiem kilometriem.

Priecāsimies redzēt Siguldas novada skolu audzēkņus, pedagogus, audzēkņu vecākus un ikvienu, kurš sevī jūt sacensību garu vai vēlas savu treniņu procesu papildināt ar dalību pasākumā, satiekot domubiedrus.

Sacensības vada un organizē biedrība “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”, sacensību galvenais tiesnesis – Kaspars Kārkliņš.

Pieteikšanās sacensībām un nolikums pieejams tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

Dalības maksa: SV6–SV20 grupu dalībniekiem – bez maksas, SV–SV50 dalības maksa ir 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 10 % atlaide).

Aizpildi reģistrācijas anketu “Reģistrācija Siguldas apļi 2024” un tiekamies jau 25. aprīlī Svētku laukumā!

11. jūlijs plkst. 18:00
Jauniešu iniciatīvu centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
11. jūlijs plkst. 18:00
Vakara velobrauciens Inčukalna pagastā

Ievērojamu cilvēku dzīve Inčukalnā. Velobrauciena laikā tiks apbrauktas vietas, kur dzīvojuši inčukalnieši Eduards Kalniņš, Rita Valnere, Krustiņu mākslinieku kolonija (Kārlis Zāle, Amtmanis Briedītis, Anta Klints, Ella Jākobsone un citi), Valters Nollendorfs, Leons Briedis, Jānis Sudrabkalns, Doku Atis. Maršruta garums apmēram 15 kilometri.

11. jūlijs plkst. 19:00
Cikls “Vasaras lasījumi”. Dzejnieki Ronalds Briedis un Māris Salējs, mūziķe Zane Daugule Siguldas Gaismas tornī
12. jūlijs - 14. jūlijs
Vislatvijas Zirgu dienas Jauno Jātnieku skolā

Pasākums notiek “Zustrenēs”, Inčukalnā.

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

12. jūlijs plkst. 10:00
Foto akcija “Viena diena Sidgundā” kopā ar fotogrāfu Osvaldu Krepaini Sidgundas bibliotēkā

Foto akcija kopā ar fotogrāfu, fiksējot norises un objektus Sidgundā. Pēc akcijas tiks veidota dalībnieku fotogrāfiju izstāde. Aicināts piedalīties ikviens interesents!

12. jūlijs plkst. 19:30
Futbola kluba “Sigulda” spēle Depo sporta laukumā

“Dali, Dali” 3. līgas Ziemeļu zonas Rietumu grupa.

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

12. jūlijs plkst. 20:00
Stand-up komēdija “Mačo” kultūras centra “Siguldas devons” pagalmā

“Pannas Teātris” skatītājiem piedāvā izrādi, stand-up komēdiju “MAČO”. Veicot vīriešu tipoloģijas pētījumus un aplūkojot sabiedrībā sastopamos vīriešu tipāžus, izrādē uzzīmēts mūsdienu latviešu mačo dramaturģes Aivas Birbeles acīm. Tas viss darīts, konsultējoties ar īstiem vīriešu sugas pārstāvjiem – aktieriem Aināru Ančevski, Ivaru Kļavinski un režisoru Juri Rijnieku.

Kā tas ir, būt īstam vecim un īstam vīrietim?

Šķiet, mūsdienās būt vīrietim ir krietni vienkāršāk nekā agrāk, bet no otras puses tas ir pilnīgi pretēji. Lielākajai daļai vīriešu vairs nenākas lauzt kaulus kūdras purvos vai mirt kara ierakumos tik bieži kā agrāk, taču mūsdienu vīrietiskums ir nopietni apdraudēts ar smalkiem parfimērijas produktiem, greznu pilsētas dzīvi un izsīkstošām iespējām izrādīt savu vīrišķo drošsirdību un veiklību. Vectēvu laikos uzvedības kodekss precīzi noteica, kas sagaidāms no stiprā dzimuma pārstāvja. Stingrs rokasspiediens bija cieņas izrādīšana, turpretim apskaut otru veci bija veids, kā labākajā gadījumā iegūt zilu aci vai kādu lauztu ribu. Mūsdienās pat profesionāli regbija spēlētāji apskaujas un raud, tāpēc, domājot, kāds ir īsts vīrietis šodien, autore Aiva Birbele ir skatījusi šo jautājumu caur sievietes priekštatiem.

Vai dzīve ir kļuvusi sievišķīga un vīrieši arī?

To var uzzināt, veicot vīrišķības testu. Lai dzirdētu no mīļotās sievietes izsaucienu – tu esi īsts vecis! –, vienkārši jāsavāc pietiekams punktu skaits. Tas ir vitāli svarīgi katram vīrietim – būt ļoti piesardzīgam, lai nekļūdītos, aizsargājot savus vīrišķos punktus un prasmes, lai nenoslīdētu līdz nekompetenta mīkšļa stāvoklim, kurš neprot orientēties pēc kartes vai izciest sitienu pa seju.

Pateicoties iepriekšējo pētījumu pieredzei izrādēs “Alu cilvēks” un “Tētis”, aktiera Aināra Ančevska un kolēģa Ivara Kļavinska atveidotais vīrišķibas tests palīdzēs skatītājām noteikt attiecību statusu, ļaujot savam iecerētajam savākt vīrīšķīgos punktus.

Izrādes režiors Juris Rijnieks un autore Aiva Birbele sadarbojušies iepriekšējās “Pannas Teātra” stand-up izrādēs “Tāda es esmu” un “Bruņota un Bīstama” ar aktrisi Zani Daudziņu galvenajā lomā. Nu abi ķērušies klāt vīrišķības analīzei. Mačo lomā iejutīsies aktieris Ainārs Ančevskis.

Esi īsts vecis, neļauj modernajai pasaulei ietekmēt un apdraudēt savu vīrietību, un pavisam drīz būsi tikpat vīrišķīgs kā noparkots traktors šaurajā lielveikalu autostāvvietā! Saņem sevi rokās un sākam!

Biļetes cena – 20 eiro. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē.

13. jūlijs plkst. 10:00
Siguldas 3:3 turnīrs florbolā (1. posms) Siguldas 1. pamatskolā

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

13. jūlijs plkst. 10:30
Apkaimes svētki Siguldas pagasta Kultūras nama apkārtnē

Sestdien, 13. jūlijā, no plkst.10.30 aicinām svinēt Apkaimes svētkus Siguldas pagasta Kultūras nama apkaimē. Visas dienas garumā pasākuma apmeklētājus sagaida dažādi notikumi – bungu klases koncerts, izrāde bērniem “Sīki, mazi kukainīši”, pūtēju ansambļa “Sigulda”, amatiermākslas un interešu izglītības kolektīvu koncerts “Savējie”, sieviešu vokālā ansambļa “Si” koncerts, “Laboratorium” ķīmijas šovs, grupas “Tumsa” un “Vēja Radītie”. Stadionā Peltēs notiks vietējo uzņēmēju stafetes, futbola un beisbola aktivitātes, deju grupas “A-zarts” koncerts. Pie Siguldas pagasta Kultūras nama – vietējo uzņēmēju un aktīvistu organizētas radošās darbnīcas.

13. jūlijs plkst. 15:00
Kapusvētki Gaujas kapsētā (katoļu svētbrīdis)

Gaujas kapsētā kapusvētki notiks 13. jūlijā – plkst. 15.00 katoļu svētbrīdis, 14. jūlijā plkst. 15.00 luterāņu svētbrīdis.

14. jūlijs plkst. 11:00
Muzikālās brokastis Ineses Bērziņas džeza kvarteta pavadījumā Siguldas pils kvartālā

Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis” saviem klausītājiem – mūzikas gardēžiem – ik gadu piedāvā koncertu sēriju “Muzikālās brokastis”. Šogad baudīsim kopumā trīs skanīgus brokastu rītus.

Pirmais muzikālais rīts būs veltīts pašiem mazākajiem koncertzāles “Baltais flīģelis” klausītājiem un viņu ģimenēm. Jau 30. jūnijā plkst. 11.00 Siguldas pils kvartālā aicinām uz Cēsu Mazā teātra muzikālo izrādi “Figūras”, kas tapusi Valmieras Vasaras teātra festivāla ietvaros 2023. gadā. Vizuāli skanīga, figurāli figūrīga izrāde ar triku elementiem. Ja tev patīk no kaut kā uzbūvēt kaut ko, nāc uz izrādi un iesaisties pasaules būvēšanā!

7. jūlijā plkst. 11.00 varēs apmeklēt koncertu “O, Sole Mio”, kurā skanēs Jozefa Haidna, Luidži Bokerīni, Volfganga Amadeja Mocarta un Huana Kristozomo de Ariagas mūzika stīgu kvarteta “Akilone” izpildījumā.

14. jūlijā plkst. 11.00 muzikālās brokastis notiks Ineses Bērziņas džeza kvarteta pavadījumā. Kvarteta daiļrades pamatā ir mūziķu emocionāls vēstījums par viņu gaumi, sapņiem un piedzīvoto. Filozofiskas tēmas, savīdamās ar plūstošām melodijām, aicina klātesošos ieklausīties savās domās un līdzpārdzīvot gan tekstam, gan melodijai un ritmam.

Ieeja pasākumu ciklā ir bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

14. jūlijs plkst. 14:00
Kapusvētki Sniķeru kapsētā (luterāņu svētbrīdis)

Sniķeru kapsētā kapusvētki 13. jūlijā – plkst. 14.00 katoļu svētbrīdis, 14. jūlijā plkst. 14.00 luterāņu svētbrīdis.

14. jūlijs plkst. 15:00
Kapusvētki Gaujas kapsētā (luterāņu svētbrīdis)

Gaujas kapsētā kapusvētki notiks 13. jūlijā – plkst. 15.00 katoļu svētbrīdis, 14. jūlijā plkst. 15.00 luterāņu svētbrīdis.

15. jūlijs - 20. jūlijs
Jauniešu nedēļa Lēdurgas Kultūras namā
15. jūlijs - 30. jūlijs
Izstāde ““Pa vidu vasara” – bērnu grāmatu autoram Jānim Baltvilkam 80” Mālpils bibliotēkā
17. jūlijs plkst. 12:00
Lasīšanas aktivitāte “Lasīsim kopā!” Krimuldas bibliotēkā
17. jūlijs plkst. 13:00
Radošā grāmatzīmju darbnīca bērniem un jauniešiem Siguldas novada bibliotēkas āra lasītavā
17. jūlijs plkst. 15:00
Stārķu draugu skola Inčukalna Kopienas centrā “Vecais pasts”

Stārķu draugu skola kopā ar ornitoloģi Liliju Geži. Lai piedalītos, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 29478251.

18. jūlijs plkst. 11:00
Šaha diena Allažu bibliotēkā

Turpinot 2022. gadā aizsākto tradīciju – godināt šaha spēli un atzīmēt Starptautisko Šaha dienu, ko atzīmē 20. jūlijā, notiks Šaha diena kopā ar Siguldas Valsts ģimnāzijas šaha skolotāju Sandru Harlinsku.

18. jūlijs plkst. 12:00
Radošā vasaras darbnīca bērniem Krimuldas bibliotēkā
18. jūlijs plkst. 18:00
Sacensību “S!-Skate 2024” 1. posms Fischer slēpošanas centrā
18. jūlijs plkst. 18:00
Jauniešu iniciatīvu centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
18. jūlijs plkst. 18:00
Lasītāju kluba “1000 un viena lapaspuse” tikšanās Allažu bibliotēkā
18. jūlijs plkst. 19:00
Cikls “Vasaras lasījumi”. Dzejnieks Edvīns Raups un tulkotāja, atdzejotāja Gita Grīnberga kafejnīcā “Doma”
18. jūlijs plkst. 21:30
Brīvdabas kino pie Mores Tautas nama

Pēc daudzu gadu pārtraukuma Morē atgriežas brīvdabas kino. Programmā – animācijas filmu programma bērniem (40 minūtes) un komēdija “Gandrīz vecpuisis” (1 stunda 32 minūtes).

19. jūlijs plkst. 19:00
Futbola kluba “Sigulda” spēle Depo sporta laukumā

“Dali, Dali” 3. līgas Ziemeļu zonas Rietumu grupa.

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

20. jūlijs plkst. 09:00
Sacensības “Siguldas kauss skrituļslalomā” Lorupes gravā
20. jūlijs plkst. 09:00
Anšlava sporta svētki Inciemā

Sporta aktivitātes, spēles, šaha Ginesa rekords, lielformāta grafitti un pat putu ballīte.

20. jūlijs plkst. 10:00
Pludmales volejbola sacensības “Sigulda Open” Gaujas pludmalē, Peldu ielā 2

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

20. jūlijs plkst. 10:00
Pasākums bērniem “Pikniks ar grāmatu” Sidgundas bibliotēkā
20. jūlijs plkst. 12:00
Cikls “Rīts ar literatūrzinātnieku”. Māras Grudules priekšlasījums “Baroka literatūra baroka laikmetā: skats uz 17. gadsimta latviešu tekstiem” Lēdurgas evaņģēliski luteriskās baznīcas dārzā
20. jūlijs plkst. 14:00
Kapusvētki Ziemeļu kapsētā (katoļu svētbrīdis)

Ziemeļu kapsētā kapusvētki notiks 20. jūlijā plkst. 14.00 katoļu svētbrīdis un 21. jūlijā plkst. 14.00 luterāņu svētbrīdis.

20. jūlijs plkst. 18:00
Mamanet turnīrs (2. posms) Raganas volejbola laukumā

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

20. jūlijs plkst. 18:00
“Greentrials” velo šovs un jauniešu diskotēka Lēdurgas estrādē

Biļetes cena – 5 eiro.

21. jūlijs plkst. 10:00
Pludmales volejbola sacensības “NUKI Open” Gaujas pludmalē, Peldu ielā 2

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

21. jūlijs plkst. 14:00
Elzes un Rūdolfa laimīgie gadi Lēdurgas muižā
21. jūlijs plkst. 14:00
Kapusvētki Ziemeļu kapsētā (luterāņu svētbrīdis)

Ziemeļu kapsētā kapusvētki notiks 20. jūlijā plkst. 14.00 katoļu svētbrīdis un 21. jūlijā plkst. 14.00 luterāņu svētbrīdis.

25. jūlijs plkst. 10:00
Maizes diena “No grauda līdz maizei” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā

Maizes dienā “No grauda līdz maizei” varēs apskatīt graudu kultūru un izmēģināt iegūt miltus, kā arī uzzināt, kā maize no grauda tiek līdz veikala plauktiem.

25. jūlijs plkst. 12:00
Radošā vasaras darbnīca bērniem Krimuldas bibliotēkā
25. jūlijs plkst. 15:00
Pēcpusdiena kopā ar Inčukalna jauniešiem Inčukalna pagastā

Velobrauciens ar pikniku un sportiskām aktivitātēm. Pasākumu atbalsta un piedalās jauniešu iniciatīvu centrs “Mērķis”.

25. jūlijs plkst. 18:00
Jauniešu iniciatīvu centra “Mērķis” tikšanās ar jauniešiem Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
25. jūlijs plkst. 18:00
Prāta spēļu turnīrs bērniem “Jūdažu gudrais” Jūdažu Bibliotēkā un sabiedriskajā centrā
25. jūlijs plkst. 19:00
Cikls “Vasaras lasījumi”. Dzejnieks Jānis Rokpelnis un mūziķis Mareks Sarnovskis
25. jūlijs plkst. 22:00
Kukaiņu nakts kopā ar entomologu Nikolaju Savenkovu Mores estrādē

No plkst. 22.00 sarunas ar entomologu Nikolaju Savenkovu par naktstauriņiem un citiem nakts kukaiņiem. No plkst. 23.00 nakts kukaiņu gaismošana, kulminācija ap plkst. 24.00. Līdzi noderēs lukturītis un pleds/sega ērtākai sēdēšanai.

Sliktu laikapstākļu gadījumā pasākuma datums var mainīties!

26. jūlijs - 28. jūlijs
XXXI Starptautiskie Opermūzikas svētki Siguldas pilsdrupu estrādē

Šovasar no 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt izcilo un augstvērtīgo kultūras notikumu – XXXI Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus. Tā centrālais notikums būs izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums.

Operas “Traviata” oriģināliestudējuma galvenajās lomās būs iespēja dzirdēt divas opermūzikas zvaigznes – Alfredo lomā iejutīsies visā pasaulē un Latvijā iemīļotā samtainā tenora tembra īpašnieks Dmytro Popovs (Ukraina), bet Violetas lomā debitēs Maija Kovaļevska.

Siguldas Opermūzikas svētki ir unikāli, kas ik gadu izpelnās starptautisku uzmanību. Nu jau 31. gadu tie pulcēs opermūzikas cienītājus ne vien no Latvijas, bet arī daudzām Eiropas valstīm. Neatsveramu ieguldījumu Siguldas un Latvijas kultūras dzīvē ir devis Dainis Kalns – Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku patrons un rīkotājs. Svētku kvalitātes zīme ir Daiņa Kalna profesionalitāte un rūpība, izvēloties māksliniekus. Pateicoties viņa rīkotajiem Opermūzikas svētkiem, šo gadu laikā Latvijā ir izaugusi opermūzikas paaudze. Ne viens vien mākslinieks savu karjeru opermūzikā sācis tieši Starptautiskajos Siguldas Opermūzikas svētkos.

“Svētku ilgmūžības atslēga ir augstvērtīgā kvalitāte, ko mēs nodrošinām ar saviem izcilākajiem māksliniekiem, kuri ar savu talantu un darbu ir atpazīstami pasaulē. Arī šovasar Siguldas pilsdrupu estrādē dzirdēsiet izcilus māksliniekus. Pašu svētku unikalitāte slēpjas tajā, ka katru gadu īsā laika posmā iestudējam operas oriģināliestudējumu, kas īpaši piemērots Livonijas ordeņa Siguldas pilsdrupām un gleznainajām Siguldas dabas ainavām, tādējādi radot neaizmirstamu, emocionālu baudījumu pasākuma apmeklētājiem,” saka Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku organizators Dainis Kalns. Viņš pateicas un vienlaikus uzsver, ka svētki nebūtu iespējami bez Valsts Kultūrkapitāla fonda un Siguldas novada pašvaldības finansiāla atbalsta.

“Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki ir notikums, ar kuru lepojamies. Tie ieguvuši atzinību un mīlestību gan no Latvijas iedzīvotājiem, gan no opermūzikas cienītājiem daudzviet pasaulē. Siguldā mīl strādāt aizrautīgi un, pateicoties Dainim Kalnam un viņa radošajai komandai, ikvienam ir ne tikai iespēja iepazīties ar augstvērtīgu opermūziku, bet arī atklāt Siguldas un Latvijas kultūras bagātības. Paldies Dainim Kalnam par viņa nepārtraukto ieguldījumu šo svētku veidošanā gadu gaitā! Viņa optimisms un enerģija ir neatsverama vērtība, kas turpina iedvesmot mūzikas profesionāļus un svētku apmeklētājus. Arī šovasar Opermūzikas programma būs plaša un daudzveidīga, piedāvājot gan unikālu izrādi, gan bezmaksas aktivitātes. Mēs esam lepni, ka varam būt daļa no šī izcilā kultūras notikuma,” uzsver Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Linards Kumskis.

Opermūzikas programma ir daudzveidīga un piedāvā arī bezmaksas aktivitātes gan novada iedzīvotājiem, gan viesiem. Laipni lūgti Siguldā!

 

XXXI Starptautisko Opermūzikas svētku programma

 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

Piedalās Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Rinalds Kandalincevs un Marlēna Keine pianiste Agnese Egliņa.

 • 27. jūlijā plkst. 21.00 – izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums gleznainajās Siguldas pilsdrupu estrādē

Galvenajās lomās – Dmytro Popovs (Ukraina) un Maija Kovaļevska. Pārējās lomās LNO solisti – Rinalds Kandalincevs, Ilona Bagele, Brigita Čirkše, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Juris Ādamsons, Viesturs Vītols un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš; režisore – Anta Priedīte; scenogrāfs – Aigars Ozoliņš; kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone; video māksliniece – Ineta Sipunova; horeogrāfe – Inga Krasovska; kormeistars – Gatis Langelfelds.

 • 28. jūlijā plkst. 13.00 Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piedalās LNO soliste Marlēne Keine, Inguna Grīnberga (ērģeles).

 • 28. jūlijā plkst. 18.00 Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki noslēgsies ar krāšņu Galā koncertu “Mūsu zeme – LATVIJA”

Uzstāsies Maija Kovaļevska, Jānis Apeinis, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Dainis Skutelis, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Vasiljeva, Dināra Rudāne un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš.

Siguldas Opermūzikas svētku laikā īpaša noskaņa un atmosfēra valdīs Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki, savukārt gardēžiem būs iespēja nobaudīt Rīgas-Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto “Operas restorāna” ēdienkarti, kurā izmantoti sezonas labākie produkti un veltes.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. Ar “S! Karti” tiek piemērota 10 % atlaide.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

26. jūlijs plkst. 16:00
Lasīšanas svētki “Grāmatu labirinti” Inčukalna bibliotēkā

Lasīšanas svētki Inčukalnā “Grāmatu labirinti” – orientēšanās spēle, “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2024” kolekcijas atklāšana, grāmatu Bingo maratona starts.

Dalība bez maksas.

ID karšu piedāvājums
26. jūlijs plkst. 19:00
XXXI Starptautiskie Opermūzikas svētki. Svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt izcilo un augstvērtīgo kultūras notikumu – XXXI Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus. Tā centrālais notikums būs izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums.

 

XXXI Starptautisko Opermūzikas svētku programma:

 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

Piedalās Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Rinalds Kandalincevs un Marlēna Keine pianiste Agnese Egliņa.

 • 27. jūlijā plkst. 21.00 – izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums gleznainajās Siguldas pilsdrupu estrādē

Galvenajās lomās – Dmytro Popovs (Ukraina) un Maija Kovaļevska. Pārējās lomās LNO solisti – Rinalds Kandalincevs, Ilona Bagele, Brigita Čirkše, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Juris Ādamsons, Viesturs Vītols un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš; režisore – Anta Priedīte; scenogrāfs – Aigars Ozoliņš; kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone; video māksliniece – Ineta Sipunova; horeogrāfe – Inga Krasovska; kormeistars – Gatis Langelfelds.

 • 28. jūlijā plkst. 13.00 Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piedalās LNO soliste Marlēne Keine, Inguna Grīnberga (ērģeles).

 • 28. jūlijā plkst. 18.00 Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki noslēgsies ar krāšņu Galā koncertu “Mūsu zeme – LATVIJA”

Uzstāsies Maija Kovaļevska, Jānis Apeinis, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Dainis Skutelis, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Vasiljeva, Dināra Rudāne un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš.

Siguldas Opermūzikas svētku laikā īpaša noskaņa un atmosfēra valdīs Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki, savukārt gardēžiem būs iespēja nobaudīt Rīgas-Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto “Operas restorāna” ēdienkarti, kurā izmantoti sezonas labākie produkti un veltes.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

27. jūlijs plkst. 10:00
Siguldas 3:3 turnīrs florbolā (2. posms) Siguldas 1. pamatskolā

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

27. jūlijs plkst. 11:00
Siguldas pilsētas kauss futbolā veterāniem Krimuldas stadionā

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

27. jūlijs plkst. 12:00
Lēdurgas sporta svētki
27. jūlijs plkst. 14:00
Kapusvētki Lēdurgas kapsētā (luterāņu svētbrīdis)

Lēdurgas kapsētā kapusvētki notiks 27. jūlijā plkst. 14.00 luterāņu svētbrīdis.

ID karšu piedāvājums
27. jūlijs plkst. 21:00
XXXI Starptautiskie Opermūzikas svētki. Itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums Siguldas pilsdrupu estrādē

No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt izcilo un augstvērtīgo kultūras notikumu – XXXI Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus. Tā centrālais notikums būs izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums.

 

XXXI Starptautisko Opermūzikas svētku programma:

 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

Piedalās Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Rinalds Kandalincevs un Marlēna Keine pianiste Agnese Egliņa.

 • 27. jūlijā plkst. 21.00 – izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums gleznainajās Siguldas pilsdrupu estrādē

Galvenajās lomās – Dmytro Popovs (Ukraina) un Maija Kovaļevska. Pārējās lomās LNO solisti – Rinalds Kandalincevs, Ilona Bagele, Brigita Čirkše, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Juris Ādamsons, Viesturs Vītols un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš; režisore – Anta Priedīte; scenogrāfs – Aigars Ozoliņš; kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone; video māksliniece – Ineta Sipunova; horeogrāfe – Inga Krasovska; kormeistars – Gatis Langelfelds.

 • 28. jūlijā plkst. 13.00 – Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piedalās LNO soliste Marlēne Keine, Inguna Grīnberga (ērģeles).

 • 28. jūlijā plkst. 18.00 Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki noslēgsies ar krāšņu Galā koncertu “Mūsu zeme – LATVIJA”

Uzstāsies Maija Kovaļevska, Jānis Apeinis, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Dainis Skutelis, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Vasiljeva, Dināra Rudāne un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš.

Siguldas Opermūzikas svētku laikā īpaša noskaņa un atmosfēra valdīs Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki, savukārt gardēžiem būs iespēja nobaudīt Rīgas-Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto “Operas restorāna” ēdienkarti, kurā izmantoti sezonas labākie produkti un veltes.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

28. jūlijs plkst. 11:00
Koncertizrāde “Māsas. Mīlestība nerūs” Zemeņu muižā Sidgundā

Skatuves māsas – tā varētu dēvēt mākslinieču trio, kas kopīgi radījušas jau vairākas koncertizrādes un spēlējušas daudzos kopīgos koncertos. Izcilās balss īpašniece, kurā mīt sajūtu trauslums un gara spēks, – Ieva Akuratere, multiinstrumentāliste un dziesmu aranžētāja, 12-stīgu ģitāriste Ilze Grunte un režisore, dzejniece, brīnišķīga dziedošā aktrise ar dziļu, samtainu balsi – Raimonda Vazdika šoreiz gaidīs tikšanos ar skatītājiem. Māsu būšanu atmosfērā tiek dziedātas gan savas dziesmas, jo visas māsas ir izcilas mūziķes un dziesmu autores, gan garīgi tuvās draugu – latviešu mūziķu dziesmas. Neizpaliekoši ir arī no atmiņu lādes izceltie stāsti par skatuvi mīlošajiem – aktieriem un muzikantiem, visiem tiem “trakajiem”, kas “rāpjas” uz skatuves, lai liecinātu, ka dzīvot un kvēlot ir vērts. Katra satikšanās ar Māsām ir kā muzikāli emocionāls lidojums – viegls, īsts un nepārejošs.

28. jūlijs plkst. 13:00
XXXI Starptautiskie Opermūzikas svētki. Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt izcilo un augstvērtīgo kultūras notikumu – XXXI Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus. Tā centrālais notikums būs izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums.

 

XXXI Starptautisko Opermūzikas svētku programma:

 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

Piedalās Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Rinalds Kandalincevs un Marlēna Keine pianiste Agnese Egliņa.

 • 27. jūlijā plkst. 21.00 – izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums gleznainajās Siguldas pilsdrupu estrādē

Galvenajās lomās – Dmytro Popovs (Ukraina) un Maija Kovaļevska. Pārējās lomās LNO solisti – Rinalds Kandalincevs, Ilona Bagele, Brigita Čirkše, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Juris Ādamsons, Viesturs Vītols un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš; režisore – Anta Priedīte; scenogrāfs – Aigars Ozoliņš; kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone; video māksliniece – Ineta Sipunova; horeogrāfe – Inga Krasovska; kormeistars – Gatis Langelfelds.

 • 28. jūlijā plkst. 13.00 – Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piedalās LNO soliste Marlēne Keine, Inguna Grīnberga (ērģeles).

 • 28. jūlijā plkst. 18.00 Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki noslēgsies ar krāšņu Galā koncertu “Mūsu zeme – LATVIJA”

Uzstāsies Maija Kovaļevska, Jānis Apeinis, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Dainis Skutelis, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Vasiljeva, Dināra Rudāne un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš.

Siguldas Opermūzikas svētku laikā īpaša noskaņa un atmosfēra valdīs Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki, savukārt gardēžiem būs iespēja nobaudīt Rīgas-Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto “Operas restorāna” ēdienkarti, kurā izmantoti sezonas labākie produkti un veltes.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

ID karšu piedāvājums
28. jūlijs plkst. 18:00
XXXI Starptautiskie Opermūzikas svētki. Galā koncerts “Mūsu zeme – LATVIJA” Siguldas pilsdrupu estrādē

No 26. līdz 28. jūlijam gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē būs iespēja baudīt izcilo un augstvērtīgo kultūras notikumu – XXXI Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus. Tā centrālais notikums būs izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums.

 

XXXI Starptautisko Opermūzikas svētku programma:

 • 26. jūlijā plkst. 19.00 – svētku atklāšanas koncerts “Operas uvertīra” Siguldas Jaunās pils dārzā

Piedalās Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Rinalds Kandalincevs un Marlēna Keine pianiste Agnese Egliņa.

 • 27. jūlijā plkst. 21.00 – izcilā itāļu komponista Dž. Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums gleznainajās Siguldas pilsdrupu estrādē

Galvenajās lomās – Dmytro Popovs (Ukraina) un Maija Kovaļevska. Pārējās lomās LNO solisti – Rinalds Kandalincevs, Ilona Bagele, Brigita Čirkše, Krišjānis Norvelis, Andris Lapiņš, Juris Ādamsons, Viesturs Vītols un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš; režisore – Anta Priedīte; scenogrāfs – Aigars Ozoliņš; kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone; video māksliniece – Ineta Sipunova; horeogrāfe – Inga Krasovska; kormeistars – Gatis Langelfelds.

 • 28. jūlijā plkst. 13.00 Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Piedalās LNO soliste Marlēne Keine, Inguna Grīnberga (ērģeles).

 • 28. jūlijā plkst. 18.00 Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki noslēgsies ar krāšņu Galā koncertu “Mūsu zeme – LATVIJA”

Uzstāsies Maija Kovaļevska, Jānis Apeinis, Ilona Bagele, Jūlija Vasiljeva, Dainis Skutelis, Andris Lapiņš, Rihards Mačanovskis, Krišjānis Norvelis, Vasiljeva, Dināra Rudāne un citi. Piedalās festivāla koris un orķestris.

Diriģents – Jānis Liepiņš.

Siguldas Opermūzikas svētku laikā īpaša noskaņa un atmosfēra valdīs Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki, savukārt gardēžiem būs iespēja nobaudīt Rīgas-Gaujas reģiona restorānu īpaši radīto “Operas restorāna” ēdienkarti, kurā izmantoti sezonas labākie produkti un veltes.

Biļetes jau tagad ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp tiešsaistē. 

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

29. jūlijs plkst. 11:00
Latvijas jaunatnes futbola čempionāts U14 Depo sporta laukumā

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

30. jūlijs plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensības “Raganas kauss” Raganas pludmales volejbola laukumā

Sacensības norit ar pašvaldības atbalstu.

31. jūlijs plkst. 13:00
Lasītveicināšanas nodarbība bērniem Siguldas novada bibliotēkas āra lasītavā
31. jūlijs plkst. 16:00
Dzintara Rozena fotoizstādes “Mežs un Uguns” atklāšana Inčukalna Kopienas centrā “Vecais pasts”

Dzintars Rozens savu darba mūžu veltījis mežam. Valsts meža dienesta ugunsapsardzības inženiera amatā viņš organizējis neskaitāmus meža ugunsdzēšanas darbus, pa retam iemūžinot uguni un tās veikumu fotogrāfijās.

“Neesmu tāds fotogrāfs, kurš staigā apkārt un meklē kādu skaistu kadru. Kad ieraugu ko īpatnēju, nofotografēju. Uguns darbi mežā izceļas, tie ir citādāki, nekā viss pārējais, tādēļ tos fotografēju- nevis kā mākslu, bet vairāk kā uzskates līdzekli. Jā, uguns ir meža māksliniece, bet labāk, lai tas tā nebūtu vispār.”

“Cīņā ar uguni vienmēr svarīgs kurš–kuru moments. Ja ir izdevies ātri nodzēst, izglābt kādu jaunaudzi vai apdzīvotu vietu, ir liela gandarījuma sajūta.”

Izstāde atskatāma līdz 25. augustam.

31. jūlijs plkst. 20:00
Baleta uzvedums “Dons Kihots” Siguldas pilsdrupu estrādē

31. jūlijā plkst. plkst. 20.00 klasiskās mākslas cienītājus sagaida arī baleta uzvedums “Dons Kihots” ar Eiropas vadošo teātru baleta solistu piedalīšanos. “Dons Kihots” ir grandiozākā klasiskā baleta izrāde, ko pēc Servantesa romāna motīviem radījis ģeniālais komponists Ludvigs Minkuss, savukārt horeogrāfiju veidojis leģendārais Mariuss Petipā. Balets “Dons Kihots” ir stāsts par cēlsirdīgu muižnieku, ceļojošo bruņinieku Donu Kihotu, kuram laikus izdodas palīdzēt jaunajiem mīlniekiem – Kitrijai un Bazilam. Kompānijas “Worldstars” izrādēs piedalās Parīzes operas, La Scala, Londonas Karaliskā baleta, Čehijas Nacionālā baleta, Barselonas baleta, Bordo Nacionālā baleta, Dānijas Karaliskā baleta un citu teātru baleta solisti un mākslinieki.

Biļetes cena no 30 līdz 120 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp šeit.

1. augusts
Vakarēšanas pasākumi Ziedoņa muzejā

Viena no Imanta Ziedoņa Murjāņu vasaras mājas tradīcijām bija “Faivokloks” – laiks pulksten piecos vakarā, kad jebkurš drīkstēja, bez iepriekšējas pieteikšanās, ierasties ciemos uz tēju, kādu uzkodu un sarunām. “Ziedoņa muzeja” notikumos “Vakarēšana” tāpat varēs darīt arī muzeja viesi.

 • 1. augustā “Vakarēšana” – “Imants un garīgums”.

Našķosimies ar Imanta iecienītākajām uzkodām un parunāsim par kādu dzejniekam īpaši svarīgu tematu – garīgumu. Imants ir teicis: “Lai kur tu esi bijis, tu meklē vēl kaut kur. Lai ko tu esi redzējis, tev liekas, ka neesi atradis to “vēllielāko”, “vēlskaistāko”. Sirds prasa vēl.”

 • 22. augustā “Vakarēšana”–“Amizantais Imants”.

Našķosimies ar Imanta iecienītākajām uzkodām un ieraudzīsim dzejnieku kā jokdari ar savdabīgu humora izjūtu, kā paradoksu meistaru un estētu. Imants ir teicis: “Dzejnieks tad nu ir cilvēks ar vēl sevišķāk attīstītu sānu redzi. Viņš šo momentāno, garām slīdošo mirkļu, nianšu un netveramības pasauli notver, fiksē un parāda jau plašāk pieejamu.”

Abu vakaru gaitā notikumam pievienosies slepenais viesis, kurš īstenos vēl kādu Imantam tuvu ideju – “koncertu pūcēm”.

Notikuma apmeklētāju skaits ir ierobežots. Biļetes iegādājamas lietotnē “Mobilly”.

3. augusts plkst. 12:00
Kapusvētki Siguldas kapsētā (ekumēniskais svētbrīdis)

Siguldas kapsētā kapusvētki notiks 3. augustā plkst. 12.00 ekumēniskais svētbrīdis.

4. augusts plkst. 10:00
Kapusvētki Mālpils kapsētā (katoļu svētbrīdis)

Mālpils kapsētā kapusvētki notiks 4. augustā plkst. 10.00 katoļu svētbrīdis, plkst. 11.00 luterāņu svētbrīdis.

4. augusts plkst. 11:00
Kapusvētki Mālpils kapsētā (luterāņu svētbrīdis)

Mālpils kapsētā kapusvētki notiks 4. augustā plkst. 10.00 katoļu svētbrīdis, plkst. 11.00 luterāņu svētbrīdis.

4. augusts plkst. 12:00
Kapusvētki Torņakalna kapsētā (luterāņu svētbrīdis)

Torņakalna kapsētā kapusvētki notiks 4. augustā plkst. 12.00 luterāņu svētbrīdis.

4. augusts plkst. 13:00
Kapusvētki Rūķīšu kapsētā (luterāņu svētbrīdis)

Rūķīšu kapsētā kapusvētki notiks 4. augustā plkst. 13.00 luterāņu svētbrīdis.

6. augusts plkst. 09:30
LFF Vidzemes reģiona U12 jaunatnes festivāls futbolā (9:9) Depo sporta laukumā
8. augusts plkst. 09:30
LFF Vidzemes reģiona U10 jaunatnes festivāls futbolā (7:7) Krimuldas vidusskolas laukumā
ID karšu piedāvājums
8. augusts plkst. 18:00
Skriešanas sacensības “Siguldas Apļi” Siguldas Svētku laukumā

Sacensības norisināsies ceturtdienās:

 • 25. aprīlī, 6. jūnijā, 8. augustā – Siguldā, Svētku laukumā, Leona Paegles ielā 21;
 • 9. maijā, 11. jūlijā, 12. septembrī – Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”).

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Pieejamas būs marķētas distances no 700 metriem līdz septiņiem kilometriem.

Priecāsimies redzēt Siguldas novada skolu audzēkņus, pedagogus, audzēkņu vecākus un ikvienu, kurš sevī jūt sacensību garu vai vēlas savu treniņu procesu papildināt ar dalību pasākumā, satiekot domubiedrus.

Sacensības vada un organizē biedrība “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”, sacensību galvenais tiesnesis – Kaspars Kārkliņš.

Pieteikšanās sacensībām un nolikums pieejams tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

Dalības maksa: SV6–SV20 grupu dalībniekiem – bez maksas, SV–SV50 dalības maksa ir 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 10 % atlaide).

Aizpildi reģistrācijas anketu “Reģistrācija Siguldas apļi 2024” un tiekamies jau 25. aprīlī Svētku laukumā!

10. augusts - 11. augusts
“Mājas kafejnīcu dienas” Siguldas novadā

Siguldas novada Attīstības aģentūras Tūrisma nodaļa aicina pieteikties dalībai pasākumā “Mājas kafejnīcu dienas”, kas notiks 10. un 11. augustā. Pasākumā var piedalīties novada uzņēmēji, kā arī iedzīvotāji, kuri vēlas atvērt savas mājas vai saimniecības durvis un uzņemt viesus, cienājot ar saviem visu laiku iemīļotākajiem ēdieniem. Pieteikšanās norisinās no 8. līdz 29. aprīlim, aizpildot anketu tiešsaistē.

Šā gada pasākuma nosaukums un vadmotīvs ir izvēlēts “Garšu krāsas”, tā ļaujot iejusties mākslinieku lomā vasaras krāšņākajā pilnbriedā un izvēlēties savu garšu krāsas paleti. Ēdienu un krāsu variācijas ir bezgalīgas. Pasākuma laikā lauku saimniecības, uzņēmēji un vietējo kopienu entuziasti uzņemot viesus, pārtaps par mājas kafejnīcām.

“Mājas kafejnīcu dienas” sniegs ne tikai iespēju nogaršot vietējos ēdienus un dzērienus, baudīt unikālu un viesmīlīgu atmosfēru, bet arī piedāvās kultūras programmu ar nelieliem koncertiem, priekšnesumiem, amata prasmju apgūšanu, degustācijām, saimniecību iepazīšanu un citām aktivitātēm.

Pēdējos trīs gadus pasākums norisinājies ar vērienu visā Latvijas teritorijā, savukārt Siguldas novadā pērn īpašus piedāvājumus bija sagatavojuši 12 dalībnieki.

Aicinām ikvienu novada saimi, ģimeni un kopienu pieteikt dalību “Mājas kafejnīcu dienās”, radot prieku un kopības sajūtu. Dalība pasākumā ir lieliska iespēja arī uzņēmējiem un tūrismā iesaistītajiem veidot atpazīstamību, prezentēt savu produkciju un pakalpojumu.

Mājas kafejnīcu dienas ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar “Lauku ceļotāju”. Pasākums norisināsies visā Latvijā no jūlija līdz septembrim, atšķirīgos datumos pēc katra novada vai teritorijas ieskatiem. Pirms pasākuma norises plānoti arī informatīvie semināri dalībniekiem, tostarp par sanitārajām prasībām un pārtikas drošību.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. augusts plkst. 13:00
Kapusvētki Inčukalna Jaunajā kapsētā (ekumēniskais svētbrīdis)

Inčukalna Jaunajā kapsētā kapusvētki notiks 10. augustā plkst. 13.00 ekumēniskais svētbrīdis.

10. augusts plkst. 15:00
Kapusvētki Inčukalna Vecajā kapsētā (ekumēniskais svētbrīdis)

Inčukalna Vecajā kapsētā kapusvētki notiks 10. augustā plkst. 15.00 ekumēniskais svētbrīdis.

11. augusts plkst. 11:00
“Tutas lietu” koncerts “Labu labais labirints” Siguldas pilsdrupu estrādē

Bērnus 11. augustā plkst. 11.00 sagaidīs “Tutas lietu” koncerts “Labu labais labirints”. Tuta kopā ar palīgiem Lapsu, Āpsīti, Feneku un Robotu minēs mīklas un piedzīvos piedzīvojumus, ko sagatavojis kāds noslēpumains draugs. Šī būs jau piektā Tutas vasaras koncerttūre, kurā mazie skatītāji varēs dziedāt un dejot līdzi iemīļotajām dziesmām no seriāla “Tutas lietas”.

Biļetes cena no 18 līdz 27 eiro, Goda ģimenēm atlaide 15%. Biļetes pieejamas “Biļešu servisa” kasēs, tostarp šeit.

13. augusts plkst. 20:00
Grupas “The Smile” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

13. augustā plkst. 20.00 uzstāsies grupa “The Smile”, kurā apvienojušies “Radiohead” dalībnieki Toms Jorks un Džonijs Grīnvuds, kā arī bundzinieks Toms Skiners. Šis būs grupas pirmais un pagaidām vienīgais koncerts Baltijas valstīs, un tajā izskanēs apvienības abu albumu hiti.

Biļetes cena 69 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu servisa” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

14. augusts plkst. 20:00
Jessie Ware koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

14. augstā plkst. 20.00 uz Siguldas pilsdrupu estrādes skatuves kāps spožā britu mūzikas zvaigzne Jessie Ware. Mākslinieces skanējumā iespējams saklausīt daudz dejas ritmu un disko mūzikas tradīciju. Viņas piektais albums “That! Feels Good!” tika nominēts prestižajai balvai “Mercury Prize” un ir viens no gada labākajiem albumiem.

Biļetes cena 51 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu servisa” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

ID karšu piedāvājums
15. augusts
“S!-Velo 2024” sacensību otrais posms Fischer slēpošanas centrā

“S!-Velo” ir sacensības ikvienam, kurš brauc ar velosipēdu, tādā veidā popularizējot sportisku un aktīvu dzīvesveidu. Sacensībās būs iespēja piedalīties vairākās dalībnieku grupās, sākot no pavisam maziem sportotājiem dip-dap grupā, kurā startē meitenes un zēni ar skrejriteņiem, līdz pat profesionāliem riteņbraucējiem ar ilggadēju pieredzi. Sacensību distances ir atkarīgas no dalībnieku vecuma, jaunākajiem mērojot divas reizes 200 metru garu stadiona apli, līdz pat Elites grupai ar 20 kilometru garu distanci.

Pēc katra posma sacensību dalībnieki saņems atbalstītāju balvas, bet pēdējā posmā, kas norisināsies 5. septembrī, gaidāma loterija, kā arī sezonas kopvērtējuma laureātu apbalvošana. 

Šogad sacensības organizē biedrība “Velotreniņi” sadarbībā ar Fischer slēpošanas centru un Siguldas novada pašvaldību.

Sacensību galvenais tiesnesis – Maija Rēna, tālruņa numurs 29272365; e-pasta adrese maija.rena@gmail.com.

Sacensību nolikums drīzumā būs pieejams tīmekļa vietnē www.siguldassports.lv, kur notiks arī dalībnieku reģistrācija.

Dalībniekiem ar“S! Karti”​ tiek piemērota 10 % atlaide.

15. augusts plkst. 09:30
LFF Vidzemes reģiona U9 jaunatnes festivāls futbolā (7:7) Mālpils stadionā
18. augusts plkst. 16:00
Traģikomiskā dziesmuspēle “Tobāgo!” Siguldas pilsdrupu estrādē

Jaunā aktieru sastāvā 18. augustā plkst. 16.00 uz skatuves atgriezīsies Ulda Marhileviča un Māras Zālītes traģikomiskā dziesmuspēle “Tobāgo!”. Lomās: Mārcis Maņjakovs, Aija Dzērve, Varis Vētra, Katrīne Pasternaka vai Daiga Gaismiņa, Dita Lūriņa, Artis Robežnieks, Indra Briķe vai Akvelīna Līvmane, Juris Kalniņš, Olga Dreģe, Edgars Pujāts, Madara Botmane, Rūdolfs Cīrulis, Juris Strenga. Pie klavierēm komponists Uldis Marhilevičs.

Biļetes cena no 15 līdz 30 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, tostarp šeit.

22. augusts
Vakarēšanas pasākumi Ziedoņa muzejā

Viena no Imanta Ziedoņa Murjāņu vasaras mājas tradīcijām bija “Faivokloks” – laiks pulksten piecos vakarā, kad jebkurš drīkstēja, bez iepriekšējas pieteikšanās, ierasties ciemos uz tēju, kādu uzkodu un sarunām. “Ziedoņa muzeja” notikumos “Vakarēšana” tāpat varēs darīt arī muzeja viesi.

 • 1. augustā “Vakarēšana” – “Imants un garīgums”.

Našķosimies ar Imanta iecienītākajām uzkodām un parunāsim par kādu dzejniekam īpaši svarīgu tematu – garīgumu. Imants ir teicis: “Lai kur tu esi bijis, tu meklē vēl kaut kur. Lai ko tu esi redzējis, tev liekas, ka neesi atradis to “vēllielāko”, “vēlskaistāko”. Sirds prasa vēl.”

 • 22. augustā “Vakarēšana” – “Amizantais Imants”.

Našķosimies ar Imanta iecienītākajām uzkodām un ieraudzīsim dzejnieku kā jokdari ar savdabīgu humora izjūtu, kā paradoksu meistaru un estētu. Imants ir teicis: “Dzejnieks tad nu ir cilvēks ar vēl sevišķāk attīstītu sānu redzi. Viņš šo momentāno, garām slīdošo mirkļu, nianšu un netveramības pasauli notver, fiksē un parāda jau plašāk pieejamu.”

Abu vakaru gaitā notikumam pievienosies slepenais viesis, kurš īstenos vēl kādu Imantam tuvu ideju – “koncertu pūcēm”.

Notikuma apmeklētāju skaits ir ierobežots. Biļetes iegādājamas lietotnē “Mobilly”.

23. augusts - 24. augusts
“Baltic Chain tour” velobrauciens Fischer slēpošanas centrā
24. augusts - 25. augusts
Elektrum 34. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens

Ar “S! Karti” – 20 % atlaide dalības maksai.

25. augusts plkst. 14:00
Kapusvētki Allažu pagasta kapsētā (luterāņu dievkalpojums)

Allažu pagasta kapsētā kapusvētki notiks 25. augustā – plkst. 14.00 luterāņu dievkalpojums, plkst. 15.00 katoļu svētbrīdis.

25. augusts plkst. 15:00
Kapusvētki Allažu pagasta kapsētā (katoļu svētbrīdis)

Allažu pagasta kapsētā kapusvētki notiks 25. augustā – plkst. 14.00 luterāņu dievkalpojums, plkst. 15.00 katoļu svētbrīdis.

29. augusts plkst. 09:30
LFF Vidzemes reģiona U9 jaunatnes festivāls futbolā (7:7) Depo sporta laukumā
3. septembris plkst. 20:00
Grupas “Faithless” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Vasaras izskaņā, 3. septembrī, Siguldas pilsdrupu estrādē plkst. 20.00 uzstāsies viena no pasaules visu laiku slavenākajām elektroniskās mūzikas grupām “Faithless”. Pēc 8 gadu radošā pārtraukuma kulta superhitu “Insomnia”, “God Is a DJ” un “One Step Too Far” radītāji devušies aptverošā koncertturnejā “Champion Sound Tour”, kuras laikā apmeklētājiem sola neaizmirstamu muzikāli vizuālo piedzīvojumu.

Biļetes cena no 49 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu servisa” kasēs, tostarp tiešsaistē šeit.

ID karšu piedāvājums
5. septembris
“S!-Velo 2024” sacensību trešais posms Fischer slēpošanas centrā

“S!-Velo” ir sacensības ikvienam, kurš brauc ar velosipēdu, tādā veidā popularizējot sportisku un aktīvu dzīvesveidu. Sacensībās būs iespēja piedalīties vairākās dalībnieku grupās, sākot no pavisam maziem sportotājiem dip-dap grupā, kurā startē meitenes un zēni ar skrejriteņiem, līdz pat profesionāliem riteņbraucējiem ar ilggadēju pieredzi. Sacensību distances ir atkarīgas no dalībnieku vecuma, jaunākajiem mērojot divas reizes 200 metru garu stadiona apli, līdz pat Elites grupai ar 20 kilometru garu distanci.

Pēc katra posma sacensību dalībnieki saņems atbalstītāju balvas, bet pēdējā posmā, kas norisināsies 5. septembrī, gaidāma loterija, kā arī sezonas kopvērtējuma laureātu apbalvošana. 

Šogad sacensības organizē biedrība “Velotreniņi” sadarbībā ar Fischer slēpošanas centru un Siguldas novada pašvaldību.

Sacensību galvenais tiesnesis – Maija Rēna, tālruņa numurs 29272365; e-pasta adrese maija.rena@gmail.com.

Sacensību nolikums drīzumā būs pieejams tīmekļa vietnē www.siguldassports.lv, kur notiks arī dalībnieku reģistrācija.

Dalībniekiem ar“S! Karti”​ tiek piemērota 10 % atlaide.

5. septembris plkst. 17:30
Skriešanas sacensības “Siguldas Up Cup 2024” 3. posms kamaniņu un bobslejtrasē “Sigulda”
7. septembris plkst. 12:00
Kapusvētki Mores pagasta kapsētā

Mores pagasta kapsētā kapusvētki notiks 7. septembrī plkst. 12.00 luterāņu svētbrīdis.

12. septembris
Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde
ID karšu piedāvājums
12. septembris plkst. 18:00
Skriešanas sacensības “Siguldas Apļi” Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”)

Sacensības norisināsies ceturtdienās:

 • 25. aprīlī, 6. jūnijā, 8. augustā – Siguldā, Svētku laukumā, Leona Paegles ielā 21;
 • 9. maijā, 11. jūlijā, 12. septembrī – Siguldā, Peldu ielā (iepretim bobsleja un kamaniņu trasei “Sigulda”).

Startēt aicināts ikviens interesents, atbilstoši savām spējām un sagatavotībai. Pieejamas būs marķētas distances no 700 metriem līdz septiņiem kilometriem.

Priecāsimies redzēt Siguldas novada skolu audzēkņus, pedagogus, audzēkņu vecākus un ikvienu, kurš sevī jūt sacensību garu vai vēlas savu treniņu procesu papildināt ar dalību pasākumā, satiekot domubiedrus.

Sacensības vada un organizē biedrība “Siguldas Maratona klubs & Siguldas Takas”, sacensību galvenais tiesnesis – Kaspars Kārkliņš.

Pieteikšanās sacensībām un nolikums pieejams tīmekļa vietnē siguldastakas.lv.

Dalības maksa: SV6–SV20 grupu dalībniekiem – bez maksas, SV–SV50 dalības maksa ir 5 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 10 % atlaide).

Aizpildi reģistrācijas anketu “Reģistrācija Siguldas apļi 2024” un tiekamies jau 25. aprīlī Svētku laukumā!

12. septembris plkst. 18:00
Apmācību programmas “Ceļvedis audzinot pusaudzi” 1. nodarbība “Iespēju mājā”

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests aicina uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP). Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi”.

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

Apmācību programmas tēmas:

 • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana;
 • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija;
 • Veselīgs dzīvesveids;
 • Pusaudžu seksualitāte;
 • Pusaudžu sociālā kompetence;
 • Emociju pašregulācija;
 • Rūpes par sevi;
 • Disciplinēšana;
 • Dzīves prasmes.

Plānotie nodarbību datumi:

 • 12., 19., 26. septembris,
 • 3., 10., 17., 24., 31. oktobris,
 • 7., 14. novembris.

Kursa ilgums būs 10 nodarbības (katra 3 stundas). Nodarbības norisināsies “Iespēju mājā” Rīgas ielā 1, Siguldā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Apgūstot programmu, apmācību grupas dalībnieki saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

Vadītāja: Lolita Terēze Nicmane – CAP grupu vadītāja, lektore, praktizējoša mediatore.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām zvanīt Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļai darba laikā uz tālruņa numuru 67800963 vai 26582852.

14. septembris
Labdarības festivāls Svētku laukumā
19. septembris plkst. 18:00
Apmācību programmas “Ceļvedis audzinot pusaudzi” 2. nodarbība “Iespēju mājā”

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests aicina uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP). Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi”.

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

Apmācību programmas tēmas:

 • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana;
 • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija;
 • Veselīgs dzīvesveids;
 • Pusaudžu seksualitāte;
 • Pusaudžu sociālā kompetence;
 • Emociju pašregulācija;
 • Rūpes par sevi;
 • Disciplinēšana;
 • Dzīves prasmes.

Plānotie nodarbību datumi:

 • 12., 19., 26. septembris,
 • 3., 10., 17., 24., 31. oktobris,
 • 7., 14. novembris.

Kursa ilgums būs 10 nodarbības (katra 3 stundas). Nodarbības norisināsies “Iespēju mājā” Rīgas ielā 1, Siguldā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Apgūstot programmu, apmācību grupas dalībnieki saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

Vadītāja: Lolita Terēze Nicmane – CAP grupu vadītāja, lektore, praktizējoša mediatore.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām zvanīt Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļai darba laikā uz tālruņa numuru 67800963 vai 26582852.

21. septembris plkst. 11:00
“Yonex Sigulda Open” (Yonex XV LABL) sacensības Siguldas Sporta centrā
26. septembris plkst. 18:00
Apmācību programmas “Ceļvedis audzinot pusaudzi” 3. nodarbība “Iespēju mājā”

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests aicina uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP). Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi”.

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

Apmācību programmas tēmas:

 • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana;
 • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija;
 • Veselīgs dzīvesveids;
 • Pusaudžu seksualitāte;
 • Pusaudžu sociālā kompetence;
 • Emociju pašregulācija;
 • Rūpes par sevi;
 • Disciplinēšana;
 • Dzīves prasmes.

Plānotie nodarbību datumi:

 • 12., 19., 26. septembris,
 • 3., 10., 17., 24., 31. oktobris,
 • 7., 14. novembris.

Kursa ilgums būs 10 nodarbības (katra 3 stundas). Nodarbības norisināsies “Iespēju mājā” Rīgas ielā 1, Siguldā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Apgūstot programmu, apmācību grupas dalībnieki saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

Vadītāja: Lolita Terēze Nicmane – CAP grupu vadītāja, lektore, praktizējoša mediatore.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām zvanīt Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļai darba laikā uz tālruņa numuru 67800963 vai 26582852.

28. septembris
Siguldas kalnu maratons Svētku laukumā
3. oktobris plkst. 18:00
Apmācību programmas “Ceļvedis audzinot pusaudzi” 4. nodarbība “Iespēju mājā”

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests aicina uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP). Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi”.

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

Apmācību programmas tēmas:

 • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana;
 • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija;
 • Veselīgs dzīvesveids;
 • Pusaudžu seksualitāte;
 • Pusaudžu sociālā kompetence;
 • Emociju pašregulācija;
 • Rūpes par sevi;
 • Disciplinēšana;
 • Dzīves prasmes.

Plānotie nodarbību datumi:

 • 12., 19., 26. septembris,
 • 3., 10., 17., 24., 31. oktobris,
 • 7., 14. novembris.

Kursa ilgums būs 10 nodarbības (katra 3 stundas). Nodarbības norisināsies “Iespēju mājā” Rīgas ielā 1, Siguldā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Apgūstot programmu, apmācību grupas dalībnieki saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

Vadītāja: Lolita Terēze Nicmane – CAP grupu vadītāja, lektore, praktizējoša mediatore.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām zvanīt Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļai darba laikā uz tālruņa numuru 67800963 vai 26582852.

10. oktobris plkst. 18:00
Apmācību programmas “Ceļvedis audzinot pusaudzi” 5. nodarbība “Iespēju mājā”

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests aicina uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP). Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi”.

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

Apmācību programmas tēmas:

 • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana;
 • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija;
 • Veselīgs dzīvesveids;
 • Pusaudžu seksualitāte;
 • Pusaudžu sociālā kompetence;
 • Emociju pašregulācija;
 • Rūpes par sevi;
 • Disciplinēšana;
 • Dzīves prasmes.

Plānotie nodarbību datumi:

 • 12., 19., 26. septembris,
 • 3., 10., 17., 24., 31. oktobris,
 • 7., 14. novembris.

Kursa ilgums būs 10 nodarbības (katra 3 stundas). Nodarbības norisināsies “Iespēju mājā” Rīgas ielā 1, Siguldā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Apgūstot programmu, apmācību grupas dalībnieki saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

Vadītāja: Lolita Terēze Nicmane – CAP grupu vadītāja, lektore, praktizējoša mediatore.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām zvanīt Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļai darba laikā uz tālruņa numuru 67800963 vai 26582852.

17. oktobris plkst. 18:00
Apmācību programmas “Ceļvedis audzinot pusaudzi” 6. nodarbība “Iespēju mājā”

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests aicina uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP). Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi”.

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

Apmācību programmas tēmas:

 • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana;
 • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija;
 • Veselīgs dzīvesveids;
 • Pusaudžu seksualitāte;
 • Pusaudžu sociālā kompetence;
 • Emociju pašregulācija;
 • Rūpes par sevi;
 • Disciplinēšana;
 • Dzīves prasmes.

Plānotie nodarbību datumi:

 • 12., 19., 26. septembris,
 • 3., 10., 17., 24., 31. oktobris,
 • 7., 14. novembris.

Kursa ilgums būs 10 nodarbības (katra 3 stundas). Nodarbības norisināsies “Iespēju mājā” Rīgas ielā 1, Siguldā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Apgūstot programmu, apmācību grupas dalībnieki saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

Vadītāja: Lolita Terēze Nicmane – CAP grupu vadītāja, lektore, praktizējoša mediatore.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām zvanīt Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļai darba laikā uz tālruņa numuru 67800963 vai 26582852.

19. oktobris plkst. 19:00
Izrāde “Svingeri” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs, tostarp tiešsaistē.

24. oktobris plkst. 18:00
Apmācību programmas “Ceļvedis audzinot pusaudzi” 7. nodarbība “Iespēju mājā”

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests aicina uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP). Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi”.

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

Apmācību programmas tēmas:

 • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana;
 • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija;
 • Veselīgs dzīvesveids;
 • Pusaudžu seksualitāte;
 • Pusaudžu sociālā kompetence;
 • Emociju pašregulācija;
 • Rūpes par sevi;
 • Disciplinēšana;
 • Dzīves prasmes.

Plānotie nodarbību datumi:

 • 12., 19., 26. septembris,
 • 3., 10., 17., 24., 31. oktobris,
 • 7., 14. novembris.

Kursa ilgums būs 10 nodarbības (katra 3 stundas). Nodarbības norisināsies “Iespēju mājā” Rīgas ielā 1, Siguldā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Apgūstot programmu, apmācību grupas dalībnieki saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

Vadītāja: Lolita Terēze Nicmane – CAP grupu vadītāja, lektore, praktizējoša mediatore.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām zvanīt Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļai darba laikā uz tālruņa numuru 67800963 vai 26582852.

27. oktobris plkst. 12:00
Koncertuzvedums “Pepijas dziesmas” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs, tostarp tiešsaistē.

31. oktobris plkst. 18:00
Apmācību programmas “Ceļvedis audzinot pusaudzi” 8. nodarbība “Iespēju mājā”

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests aicina uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP). Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi”.

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

Apmācību programmas tēmas:

 • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana;
 • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija;
 • Veselīgs dzīvesveids;
 • Pusaudžu seksualitāte;
 • Pusaudžu sociālā kompetence;
 • Emociju pašregulācija;
 • Rūpes par sevi;
 • Disciplinēšana;
 • Dzīves prasmes.

Plānotie nodarbību datumi:

 • 12., 19., 26. septembris,
 • 3., 10., 17., 24., 31. oktobris,
 • 7., 14. novembris.

Kursa ilgums būs 10 nodarbības (katra 3 stundas). Nodarbības norisināsies “Iespēju mājā” Rīgas ielā 1, Siguldā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Apgūstot programmu, apmācību grupas dalībnieki saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

Vadītāja: Lolita Terēze Nicmane – CAP grupu vadītāja, lektore, praktizējoša mediatore.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām zvanīt Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļai darba laikā uz tālruņa numuru 67800963 vai 26582852.

7. novembris plkst. 18:00
Apmācību programmas “Ceļvedis audzinot pusaudzi” 9. nodarbība “Iespēju mājā”

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests aicina uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP). Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi”.

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

Apmācību programmas tēmas:

 • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana;
 • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija;
 • Veselīgs dzīvesveids;
 • Pusaudžu seksualitāte;
 • Pusaudžu sociālā kompetence;
 • Emociju pašregulācija;
 • Rūpes par sevi;
 • Disciplinēšana;
 • Dzīves prasmes.

Plānotie nodarbību datumi:

 • 12., 19., 26. septembris,
 • 3., 10., 17., 24., 31. oktobris,
 • 7., 14. novembris.

Kursa ilgums būs 10 nodarbības (katra 3 stundas). Nodarbības norisināsies “Iespēju mājā” Rīgas ielā 1, Siguldā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Apgūstot programmu, apmācību grupas dalībnieki saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

Vadītāja: Lolita Terēze Nicmane – CAP grupu vadītāja, lektore, praktizējoša mediatore.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām zvanīt Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļai darba laikā uz tālruņa numuru 67800963 vai 26582852.

14. novembris plkst. 18:00
Apmācību programmas “Ceļvedis audzinot pusaudzi” 10. nodarbība “Iespēju mājā”

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests aicina uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP). Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem bērniem, kuri vienā brīdī jūtas gana pieauguši un neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu.

Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, ir izstrādāta apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis audzinot pusaudzi”.

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

Apmācību programmas tēmas:

 • Pusaudžu vecumposma raksturojums, tiesības, pienākumi un neatkarības veicināšana;
 • Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija;
 • Veselīgs dzīvesveids;
 • Pusaudžu seksualitāte;
 • Pusaudžu sociālā kompetence;
 • Emociju pašregulācija;
 • Rūpes par sevi;
 • Disciplinēšana;
 • Dzīves prasmes.

Plānotie nodarbību datumi:

 • 12., 19., 26. septembris,
 • 3., 10., 17., 24., 31. oktobris,
 • 7., 14. novembris.

Kursa ilgums būs 10 nodarbības (katra 3 stundas). Nodarbības norisināsies “Iespēju mājā” Rīgas ielā 1, Siguldā, no plkst. 18.00 līdz 21.00.

Apgūstot programmu, apmācību grupas dalībnieki saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus.

Vadītāja: Lolita Terēze Nicmane – CAP grupu vadītāja, lektore, praktizējoša mediatore.

Lai pieteiktos apmācībām, aicinām zvanīt Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta nodaļai darba laikā uz tālruņa numuru 67800963 vai 26582852.

5. decembris
Uzņēmēju konsultatīvās padomes sēde
7. decembris plkst. 12:00
Muzikālā izrāde “Kraukšķītis” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – no 12 līdz 20 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs, tostarp tiešsaistē.