Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

1. maijs - 31. oktobris
Latvijas simtgadei veltīta rokdarbu izstāde Mores kauju muzejā

Maksa par muzeja un izstāžu apmeklējumu gida pavadībā – 3 eiro, bet bērniem no piecu gadu vecuma – 2 eiro.

19. maijs - 18. novembris
Izstāde par Pirmā pasaules kara kaujām Mores pagastā pirms 100 gadiem Mores kauju muzejā

19.maijā biedrība „Mores muzejs” Siguldas pašvaldības finansēta kultūras projektā „Muzeju nakts pasākums Mores kauju muzejā 2018” organizēja Muzeju nakts pasākumu, kurā tika atklāta izstāde par 1.pasaules kara notikumiem Morē, kas veltīta Latvijas valsts simtgadei un būs apskatāma muzeja darba laikā līdz šā gada 18.novembrim. Materiālus izstādei izpētīja un apkopoja biedrība „Mores muzejs” kopā ar Latviešu strēlnieku apvienības Cēsu nodaļas aktīvistiem.

Maksa par muzeja un izstāžu apmeklējumu gida pavadībā – 3 eiro, bet bērniem no piecu gadu vecuma – 2 eiro.

20. jūnijs - 31. jūlijs
Fotogrāfiju izstāde „Viena diena Siguldā” Siguldas novada bibliotēkā
20. jūnijs - 31. jūlijs
Novadpētniecības izstāde „Sigulda dziesmu un mūzikas skaņās – Siguldas dziesmu dienas tradīcijai 85” Siguldas novada bibliotēkā
1. jūlijs - 20. jūlijs
Bērnu vasaras piedzīvojumu atainojums tematiskā izstādē „Mana vislabākā vasara!” Siguldas novada bibliotēkā
3. jūlijs - 31. jūlijs
Valsts simtgadei veltīta izstāde „Dziesmu un deju svētku fenomens” Siguldas novada bibliotēkā
3. jūlijs - 31. jūlijs
Izstāde „Te laiki un likteņi kūleņo”. Rakstniekam, žurnālistam Aivaram Kļavim – 65 Siguldas novada bibliotēkā
3. jūlijs - 29. jūlijs
Pētera Martinsona izstāde „Torņi. Keramika un grafika” mākslas un kultūras telpā „Siguldas Tornis”

3.jūlijā plkst.14.30 mākslas un kultūras telpā „Siguldas Tornis” tika atklāta Pētera Martinsona izstāde „Torņi. Keramika un grafika”. Izstāde būs aplūkojama līdz 29.jūlijam.

Dzīves laikā Pēteris Martinsons vēlējās izstādīt savus keramikas darbus tieši Siguldas izstāžu telpā, kas ierīkota, atjaunojot veco ūdenstorni. Savas radošās darbības laikā Pēteris Martinsons bija veidojis daudzus torņus no māla, akmensmasas, porcelāna, izfantazējot tos kā brīvs mākslinieks un uzbūvējot tos kā burvju arhitekts. Izstāde tapusi ar Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Pēteris Martinsons (1931–2013) ir pasaulē pazīstamākais Latvijas keramiķis. Pētera Martinsona personība ir daudzšķautņaina – pēc izglītības arhitekts, profesionāli nodarbojies ar alpīnismu, bijis pedagogs Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā, veidojis scenogrāfiju Valmieras teātra izrādēm, filmējies vairākās kino lomās. Ir tēmas un motīvi, pie kuriem Pēteris Martinsons atgriezies vēl un vēl – sapņu vārnas, monumentālās lauvu figūras, sarežģīti būvētie torņi un stacijas.

Vairāk nekā pusgadsimtu ilgās radošās darbības laikā viņa māksla un personība iedvesmojusi dažādu paaudžu keramiķus gan Latvijā, gan ārvalstīs, viņa mākslas izcilību regulāri apliecinājuši panākumi starptautiskos konkursos, viņa personības starojuma laukā radoši uzlādējušies kolēģi darbnīcās un simpozijos, studenti, meistardarbnīcu dalībnieki un vienkārši ceļā satiktie. 2001.gadā mākslinieka devums novērtēts ar augstāko apbalvojumu – IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

4. jūlijs - 31. oktobris
Rokdarbu izstāde „Rokdarbs 100 gados” Mores kauju muzejā

Mores kauju muzejā līdz 31.oktobrim apskatāma Latvijas simtgadei veltīta izstāde „Rokdarbs 100 gados”. Tajā aplūkojami trīs paaudžu rokdarbnieču darinātie darbi, kas atlasīti no trīs dzimtu rokdarbu pūra lādēm.Izstādes ietvaros 14.jūlijā plkst.13.00 norisināsies rokdarbnieču meistarklase.

Izstādē redzamie darbi ir apliecinājums amatniecības un tautas mākslas prasmju pārmantošanai vairākās paaudzēs. Mājamatniecības izstrādājumi liecina par latviešu tautas 100 gados pārdzīvotiem dažādiem vēstures posmiem.

15. jūlijs - 30. jūlijs
Literārā izstāde „Aicina „Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija 2018”” Siguldas novada bibliotēkā
15. jūlijs - 30. augusts
Mākslinieka Voldemāra Gudovska gleznu izstāde Turaidas muzejrezervātā

Ieeja tikai izstādē – 1,15 eiro.

17. jūlijs - 26. jūlijs
Bērnu un jauniešu foto kolāžu un stāstu izstāde Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
17. jūlijs - 30. jūlijs
Novadpētniecības izstāžu cikla „Siguldas pagasts laika lokos” izstāde „Siguldas pagasts toreiz un tagad” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
17. jūlijs - 30. jūlijs
Izstāde „Ieskaties vasarai acīs” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
17. jūlijs - 26. jūlijs
XIII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi Siguldas Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

No 17. līdz 26.jūlijam Siguldas Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” norisināsies XIII Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi „Baltijas mūzikas ceļš”. Meistarkursu mērķis ir sekmēt latviešu jauno mūziķu profesionālās meistarības pilnveidi. Liela uzmanība meistarkursos tiks pievērsta Baltijas mūziķu daiļradei un tās interpretācijai – lekcijās studenti pilnveidos zināšanas par Baltijas valstu akadēmisko un tautas mūziku, atskaņotājmāksliniekiem, kultūras attīstību un nākotnes virzieniem.

Meistarkursos dažādās lekcijās ar topošajiem akadēmiskās mūzikas atskaņotājmāksliniekiem un pedagogiem savā pieredzē dalīsies izcili lektori un mācībspēki no 14 valstīm – Latvijas, Lielbritānijas, ASV, Austrālijas, Austrijas, Dānijas, Grieķijas, Igaunijas, Lietuvas, Meksikas, Polijas, Šveices, Turcijas un Vācijas.

Meistarkursu laikā notiks vairāki pedagogu un dalībnieku bezmaksas koncerti, kas atklās daudzveidīgās interpretāciju iespējas latviešu, lietuviešu un igauņu mūzikas lappusēs:

 • 17.jūlijā plkst.17.00 Meistarkursu atklāšanas koncerts
 • 18.jūlijā plkst.19.00 Komponista Pētera Plakida piemiņas koncerts
 • 19., 20.jūlijā plkst.19.00 meistarklašu vadītāju koncerti, kuros būs iespēja novērtēt igauņu, lietuviešu un latviešu komponistu opusus
 • 21.jūlijā plkst.15.00–17.00 „Ritmika un dejas improvizācija” ar lektori Viju Vētru
 • 21.jūlijā plkst.19.00 „Beztalantu vakara” koncerts
 • 22.jūlijā plkst.11.00 „Muzikālās brokastis” Siguldas pils kompleksā
 • 22.jūlijā plkst.12.30 Garīgās mūzikas koncerts Siguldas luterāņu baznīcā
 • 22., 23., 24.jūlijā plkst.19.00, 25.jūlijā plkst.20.30 Meistarkursu dalībnieku koncerti
 • 24.jūlijā plkst.16.30 Jauno komponistu skaņdarbu koncerts ar elektroniku
 • 25.jūlijā plkst.19.00 Trio Art-i-Shock jaundarbu koncerts
 • 26.jūlijā plkst.16.00 Meistarkursu noslēguma koncerts, kurā meistarkursu dalībnieku kamerorķestris diriģenta Normunda Dreģa vadībā, atskaņos Georga Pelēča koncertu vijolei, klavierēm un kamerorķestrim „Nevertheless”.

 

Plašāka informācija par meistarkursiem „Baltijas mūzikas ceļš” pieejama šeit.

17. jūlijs - 26. jūlijs
Ceļojošā izstāde „Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts” Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

No 17. līdz 26.jūlijam Mākslu skolā „Baltais Flīģelis” būs apskatāma bērnu un jauniešu foto kolāžu un stāstu ceļojošā izstāde „Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts”, kurā aplūkojami 22 bērnu un jauniešu veidoti fotostāsti.

Izstādes atklāšana notiks 17.jūlijā plkst.17.00 XIII Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu „Baltijas mūzikas ceļš” atklāšanas koncerta laikā. Izveidotie darbi stāsta par tradīciju pārmantojamību, mantojuma trauslumu un personības lomu mantojuma saglabāšanā.

Izstāde veidota Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros. Visā Eiropā 2018.gadu atzīmē kā Eiropas Kultūras mantojuma gadu, godinot Eiropas kultūras bagātību un daudzveidību, veidojot izpratni par kopējo vēsturi un vērtībām, stiprinot piederības sajūtu kopīgai Eiropas telpai, kā arī pievēršot uzmanību kultūras mantojuma saglabāšanas aktuālajiem jautājumiem.

Plašāka informācija pieejama šeit.

20. jūlijs - 30. jūlijs
Bērnu grāmatu autoram Jānim Baltvilkam veltīta literārā izstāde „Saule met loku” Siguldas novada bibliotēkā
20. jūlijs plkst. 19:00
Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi. Meistarklašu vadītāju koncerts Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

Koncertā būs iespēja novērtēt igauņu, lietuviešu un latviešu komponistu opusus.

21. jūlijs plkst. 09:00
Sprinta skrējiens Turaidas muzejrezervāta Galvenajā tornī

Sacensību „Sigulda Up Cup” 3.posma skrējiens „Sprinta skrējiens Turaidas tornī”.

21. jūlijs plkst. 09:00
Triāla sacensības Fischer Slēpošanas centra un Lorupes gravas apkārtnē

Sestdien, 21.jūlijā, Fischer Slēpošanas centrā notiks Latvijas čempionāta triālā 2.posms. Sacensības pulcēs Baltijas spēcīgākos mototriāla braucējus iesācēju, amatieru, bērnu un pieaugušo profesionāļu klasēs.

No plkst.9.00 startēs bērnu klases – Elektro, Mini 5+ un Mini 8+. Bērnu trase, kas sastāvēs no dabīgiem un mākslīgi veidotiem triāla šķēršļiem, būs izvietota Fischer Slēpošanas centra teritorijā. Savukārt dienas otrā pusē no plkst.12.00 startēs pieaugušo klases. Pieaugušo trase sastāvēs tikai no dabīgajiem šķēršļiem Lorupes tilta un gravas apkārtnē, tādējādi pieaugušo trase Siguldā būs vienīgais Latvijas čempionāta posms, kas sniegs iespēju izbaudīt pilnībā klasisku triālu.

Latvijas čempionāta līderis šobrīd absolūtajā vērtējumā ir Kristers Einass (Grobiņas MK), kurš šogad ir potenciālais līderis cīņā par čempiona titulu. Savukārt bērnu klasēs dominē Siguldas jaunie triālisti, cīnoties par godalgotām vietām sezonas kopvērtējumā.

Dalībnieku reģistrācija sāksies no plkst.8.00, savukārt jau plkst.9.00 notiks bērnu klašu pirmā dalībnieka starts. Bērnu klašu apbalvošana notiks aptuveni plkst.11.20. Drīz pēc tam plkst.12.00 sāksies pieaugušo klases pirmā dalībnieka starts, un apbalvošana plānota aptuveni plkst.17.30.

Sportistu pieteikšanās anketa pieejama šeit. Ar dalībnieku sarakstu var iepazīties šeit. Detalizētāka informācija par sacensību norisi aplūkojama sacensību nolikumā.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

21. jūlijs plkst. 09:00
Bezmaksas cigun nodarbība Siguldas Sporta centrā

Nodarbībā tiks apgūti elpošanas vingrinājumi veselības stiprināšanai, uzturēšanai un uzlabošanai.

21. jūlijs plkst. 15:00
Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi. „Ritmika un dejas improvizācija” ar lektori Viju Vētru Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
22. jūlijs plkst. 11:00
Muzikālās brokastis. Sveiciens no XIII Starptautiskajiem latviešu jauno mūziķu meistarkursiem „Baltijas mūzikas ceļš” Siguldas pils kompleksā

 

Svētdien, 22.jūlijā, plkst.11.00 Siguldas Pils kompleksā Muzikālo brokastu koncertu ciklu noslēgs sveiciens no „XIII Starptautiskajiem latviešu jauno mūziķu meistarkursiem „Baltijas Mūzikas ceļš””.

Atskanot gan Baltijas valstu, gan ārzemju autoru komponistu kompozīcijām, koncertā piedalīsies Latvijas un ārvalstu mūzikas mācību iestāžu vidējā un augstākā apguves posma audzēkņi un studenti, jaunie komponisti, atskaņotājmākslinieki un jaunie mūzikas skolotāji.

Koncertā uzstāsies divas Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas profesores – Rūta Lipinaityne (vijole), Asta Kriksčiunaite (soprāns), divi Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas docenti Jānis Porietis (trompete) un Antra Vīksne (klavieres), kā arī koncertmeistares Ilze Kundziņa un Ieva Šmite. Apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt arī meistarkursu audzēkņu flautu ansambli un citu audzēkņu priekšnesumus.

Pasākuma apmeklētāji aicināti līdzi ņemt brokastu uzkodas.
Ieeja – bez maksas.

22. jūlijs plkst. 12:30
Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi. Garīgās mūzikas koncerts Siguldas luterāņu baznīcā
22. jūlijs plkst. 19:00
Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi. Meistarkursu dalībnieku koncerti Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
23. jūlijs plkst. 18:00
Šveices jauniešu kora „Molto cantabile” koncerts Siguldas Romas katoļu baznīcā

Pirmdien, 23.jūlijā, plkst.18.00 Siguldas Romas katoļu baznīcā bezmaksas koncertu sniegs Šveices jauniešu koris „Molto cantabile”, izpildot programmu „Ūdens skaņas un klusums”.

Vasaras sezonā koris pievērsies „Pasaules ūdens dienu” tematikai. Ūdens kā dzīvības pirmais un galvenais elements, ūdens skaņas un ūdens klusums mūsu nemierīgajā ikdienā. Programmu „Ūdens skaņas un klusums” koris šovasar piedāvā arī Baltijas kormūzikas klausītājiem. Programmā iekļauti Semjuela Bārbera, Johannesa Brāmsa, Knūta Nīsteta, Morisa Ravela, Metjū Herisa un Mozus Hogana skaņdarbi. Koncertos piedalīsies arī ērģelnieks un pianists Pīters Solomons.

Koris savās programmās ietver nevis esošos kora mūzikas standartus, bet meklē savdabīgo, īpatnējo, jaunatklāto vai sen aizmirsto. Salīdzinoši īsā laika periodā ir sasniegti nozīmīgi starptautisku konkursu lauri Tolosā (Spānija), Špitālē (Austrija), Marktoberdorfā (Vācija). Īpaši nozīmīgs korim ir arī uzaicinājums uzstāties Kārnegija zālē Ņujorkā (ASV). Koris ir uzstājies daudzviet Viduseiropā, tostarp arī Prāgas, Budapeštas un Ļubļanas koncertzālēs. Skaņas tīrību un kvalitāti apliecina arī septiņi izdotie kompaktdiski.

Ieeja koncertā – bez maksas.

Informācija uzziņām:
Guntars Felsbergs koncertu producents
tālruņa numurs 29151551,
e-pasta adrese guntars@muzikascentrs.lv

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

23. jūlijs plkst. 19:00
Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi. Meistarkursu dalībnieku koncerti Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
24. jūlijs plkst. 16:30
Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi. Jauno komponistu skaņdarbu koncerts ar elektroniku Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
24. jūlijs plkst. 18:00
Multimākslinieces Dinas Dubiņas atvērtās darbnīcas „Radošums aizrauj” Zaļās Villas kvartālā

Novadnieki un viesi aicināti uzzināt vairāk par rotu emaljas pamatiem, zīda apgleznošanas pamatiem, kā arī radoši izpausties, piedaloties multimākslinieces Dinas Dubiņas atvērtās darbnīcas „Radošums aizrauj”, kas vasaras mēnešos notiks Zaļās Villas kvartālā (Krišjāņa Valdemāra iela 3).

Darbnīcas notiks:

 • 12. un 26.jūnijā plkst.18.00–20.00;
 • 10. un 24.jūlijā plkst.18.00–20.00;
 • 7. un 21.augustā plkst.18.00–20.00.

Pieteikšanās, zvanot uz tālruni 29223579.

Vietu skaits – ierobežots. Dalība – ziedojums darbnīcas materiāliem.

Projektu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

24. jūlijs plkst. 19:00
Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi. Meistarkursu dalībnieku koncerti Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
25. jūlijs plkst. 19:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Siguldas Svētku laukumā
25. jūlijs plkst. 19:00
Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi. Trio „Art-i-Shock” jaundarbu koncerts Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
25. jūlijs plkst. 20:30
Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi. Meistarkursu dalībnieku koncerti Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”
26. jūlijs plkst. 16:00
Starptautiskie latviešu jauno mūziķu meistarkursi. Meistarkursu noslēguma koncerts Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”

Noslēguma koncertā meistarkursu dalībnieku kamerorķestris diriģenta Normunda Dreģa vadībā atskaņos Georga Pelēča koncertu vijolei, klavierēm un kamerorķestrim „Nevertheless”.

26. jūlijs plkst. 17:00
Riteņbraukšanas sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!-Velo”, 4.posms Fischer Slēpošanas centrā
27. jūlijs
Noslēguma pasākums sacensībām „Staltbriežu un dambriežu buļļu ģenētiskās kvalitātes noteikšana” Mores safari parkā „Saulstari”

No 23. līdz 26.jūlijam ar noslēguma apbalvošanas ceremonijas pasākumu 27.jūlijā safari parkā Morē notiks XI briežu ragu vērtēšanas sacensības „Staltbriežu un dambriežu buļļu ģenētiskās kvalitātes noteikšana”.

Piedalīšanās ragu vērtēšanas pasākumā dod iespējas briežu audzētājiem atrādīt sasniegumus, kā arī interesentiem iegūt kontaktus labu trofejas dzīvnieku iegādei. Tajā pulcējas savvaļas dzīvnieku barības ražotāji un tirgotāji, žoga un briežu dārzu tehnoloģisko konstrukciju izbūves kompānijas pārstāvji. Notiek vērtīga pieredzes apmaiņa trofejas dzīvnieku audzēšanā, briežu dārza izveides un menedžmenta jautājumos.

Briežu (staltbriežu un dambriežu) ragus vērtēšanas komisijai jāiesniedz līdz 25.jūlijam plkst.12.00 Safari parkā „Saulstari” Mores pagastā, Siguldas novads. Tiem jābūt marķētiem ar informāciju: saimniecības nosaukums, valsts, dzīvnieka dzimšanas gads, dzīvnieka identifikācijas numurs/vārds, ragu iesniedzēja kontakta informācija (tālrunis, e-pasts). Šogad vērtēšanai ir derīgi 2017.gada rudenī zāģētie ragi un 2018.gada pavasarī mestie ragi.

Dalības maksa: par iesniegto ragu vērtēšanu (līdz sešiem ragu pāriem) – 100 eiro, ja pieteikums un apmaksa tiek veikta līdz 16.jūlijam un 150 eiro, ja vēlāk; par dalību pasākuma noslēguma apbalvošanas ceremonijā 27.jūlijā – 50 eiro/vienai personai, ja pieteikums un apmaksa tiek veikta līdz 16.jūlijam un 70 eiro/vienai personai, ja vēlāk.

Jāpiebilst, ka 25. un 26.jūlijā starptautiskās konferences „Teorētiskie un praktiskie aspekti veiksmīgai briežkopībai” laikā Safari parkā „Saulstari” Mores pagastā  notiks zinātniskas prezentācijas, praktiskas demonstrācijas uz lauka.

27. jūlijs plkst. 19:00
Siguldas Opermūzikas svētku uvertīra Siguldas Jaunās pils dārzā

Siguldas Opermūzikas svētki sāksies 27.jūlijā plkst.19.00 ar Svētku uvertīru – ieskaņas koncertu Siguldas Jaunās pils dārzā, kurā uzstāsies Viktorija Pakalniece (soprāns), Edgars Ošleja (bass), Daumants Liepiņš (klavieres), Madara Liepiņa (vijole).

Ieejas maksa – 10 eiro.

27. jūlijs plkst. 21:00
Klusuma pārgājiens ar akustiskās mūzikas klausīšanos pie Velnalas Siguldā

Pulcēšanās Gaujas kreisajā krastā – plkst.21.00 stāvlaukumā pie Laurenču sākumskolas, Gaujas labajā krastā – plkst.21.30 Velnalas stāvlaukumā.

28. jūlijs plkst. 11:00
Sacensības skrituļslalomā „Siguldas kauss 2018”, 1.posms Lorupes gravā
28. jūlijs plkst. 15:00
Siguldas Opermūzikas svētki. Koncerts „Jaunās zvaigznes Latvijai” Siguldas pils kompleksā

Biļetes cena – 3 eiro.

ID karšu piedāvājums
28. jūlijs plkst. 21:00
Siguldas Opermūzikas svētki. Umberto Džordāno operas „Andrē Šenjē” brīvdabas oriģināliestudējums Siguldas pilsdrupu estrādē

28.jūlijā plkst.21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē būs skatāms Umberto Džordāno operas „Andrē Šenjē” brīvdabas oriģināliestudējums Edmunda Freiberga režijā, kurā piedalīsies izcilā Maija Kovaļevska, Kamens Čanevs (Bulgārija), Ilona Bagele, Irma Pavāre, Mihails Čulpajevs, Krišjānis Norvelis un citi. Diriģents – Vladimirs Kiradžijevs, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece – Ieva Kundziņa. Umberto Džordāno opera „Andrē Šeņjē” vainago visu komponista daiļradi un joprojām pieder pie populārākajām itāļu operām kopš tās pirmizrādes 1896.gadā Milānas operteātrī „La Scala„. Tas ir stāsts par reālu vēsturisku personu – Lielās franču revolūcijas laika dzejnieku un publicistu Andrē Šeņjē (1762-1794). Opera „Andrē Šeņjē” savulaik iestudēta Latvijas Nacionālajā operā – tā pirmizrādi piedzīvoja 1928. gada janvārī, bet atjaunotā izrāde notika 1937. gada aprīlī, pēc tam operas izrāde Latvijā nav izrādīta.
Biļetes uz Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem pieejamas Siguldas novada Kultūras centra biļešu kasē, kā arī visās „Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.  Biļetes cena – no 30 līdz 50 eiro.  Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem Siguldas novada Kultūras centra kasē no 5.aprīļa pieejamas biļetes par īpašu cenu – C2 sektorā – 20 eiro, pārējiem C2 – 30 līdz 35 eiro, kā arī 10% atlaide, izvēloties sēdvietu jebkurā sektorā. ID karšu atlaides pieejamas, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā līdz 25.jūlijam.

29. jūlijs plkst. 11:00
Sacensības skrituļslalomā „Siguldas kauss 2018”, 2.posms Lorupes gravā
29. jūlijs plkst. 12:30
Pludmales volejbola sacensības jauktās komandās „Sigulda Mix’18” Gaujas pludmalē
29. jūlijs plkst. 13:00
Siguldas Opermūzikas svētki. Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Biļetes cena – 3 eiro.

ID karšu piedāvājums
29. jūlijs plkst. 18:00
Siguldas Opermūzikas svētki. Galā koncerts „Marina Rebeka un Latvijas operas pērles” Siguldas pilsdrupu estrādē

Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki kā ierasts noslēgsies 29.jūlijā plkst.18.00 ar krāšņu Galā koncertu „Marina Rebeka un Latvijas operas pērles”, kurā uzstāsies ne tikai pārsteidzošā Marina Rebeka, bet arī Andris Ludvigs, Ilona Bagele, Kalvis Kalniņš, Dināra Rudāne, Rihards Mačanovskis, Mihails Čulpajevs, Inga Šļubovska-Kancēviča, Krišjānis Norvelis un citi. Pie diriģentu pults stāsies Atvars Lakstīgala.

Biļetes uz Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem pieejamas Siguldas novada Kultūras centra biļešu kasē, kā arī visās „Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.  Biļetes cena – no 30 līdz 50 eiro.  Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem Siguldas novada Kultūras centra kasē no 5.aprīļa pieejamas biļetes par īpašu cenu – C2 sektorā – 20 eiro, pārējiem C2 – 30 līdz 35 eiro, kā arī 10% atlaide, izvēloties sēdvietu jebkurā sektorā. ID karšu atlaides pieejamas, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā līdz 25.jūlijam.

29. jūlijs plkst. 18:00
Pludmales volejbola sacensības vīriešiem un sievietēm „KS čempionāta’18” 3.posms Gaujas pludmalē
2. augusts - 15. augusts
Novadpētniecības izstāžu cikla „Siguldas pagasts laika lokos” izstāde „Siguldas pagasts toreiz un tagad” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
2. augusts - 15. augusts
Izstāde „Saulainās brīvdienas” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
2. augusts - 31. augusts
Informējoša izstāde par „Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijas 2018” grāmatu kolekciju Siguldas novada bibliotēkā
2. augusts - 31. augusts
Valsts simtgadei veltītā izstāžu cikla „Tev mūžam dzīvot, Latvija!” izstāde „Varoņus neaizmirst” Siguldas novada bibliotēkā

Izstāde veltīta Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienai.

2. augusts - 31. augusts
Izstāde „Latvijas zeme, pasaules debess”. Rakstniecei, tulkotājai, diplomātei Annai Žīgurei – 70 Siguldas novada bibliotēkā
2. augusts plkst. 17:00
Skriešanas seriāla sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!-Skrien 2018”, 4.posms Fischer Slēpošanas centrā
3. augusts - 12. augusts
Pasaules čempionāts orientēšanās sportā Siguldā un tās apkaimē

No 3. līdz 12.augustam pirmo reizi Latvijā notiks 35. Pasaules čempionāts orientēšanās sportā, kur Siguldā un tās apkaimē piecās disciplīnās sacentīsies vairāk nekā 300 spēcīgākie sportisti no 50 pasaules valstīm.

Otrdien, 7.augustā, no plkst.12.00 līdz 17.30 notiks vidējās distances sacensības Fischer Slēpošanas centrā, savukārt 8.augustā plkst.19.00 labākos šīs distances veicējus godinās Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Ceturtdien, 9.augustā, no plkst.14.00 līdz 18.00 orientēšanās stafete notiks Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā, bet no plkst.12.00 līdz 18.00 – garā distance. Dāmām distances garums ir 9,7 kilometri, bet kungiem – 15,5 kilometri.

Piektdien, 10.augustā, plkst.19.00 notiks stafetes dalībnieku apbalvošana Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā, savukārt 11.augustā plkst.18.10 noslēguma ceremonija un garās distances dalībnieku apbalvošana norisināsies Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā.

Sacensību apmeklējums skatītājiem ir bez maksas. Turaidas muzejrezervāta teritorijā – ieejas maksa.

ID karšu piedāvājums
3. augusts plkst. 21:00
Leģendārās amerikāņu blūza roka grupas „The Dire Straits Experience” koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

Pasaules tūres ietvaros 3.augustā ar savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs Siguldas pilsdrupās uzstāsies leģendārā amerikāņu blūza roka grupa „The Dire Straits Experience”.
Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu serviss” kasēs. Biļetes cena – no 35.10 eiro,  ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti – 10% atlaide divu biļešu iegādei.

4. augusts plkst. 09:00
Bezmaksas nodarbība „Vesela mugura” Siguldas Sporta centrā

Nodarbību vadīs TRX trenere Linda Līce. Ja laiks būs labs, nodarbības notiks pilsētas stadionā. Uz nodarbībām apmeklētājiem jābūt atbilstoši apģērbtiem vingrošanai ārā un līdzi jāņem savi sporta paklājiņi, vēsā vai lietainā laikā nodarbības notiks Sporta centrā ar nodrošinātu inventāru;

4. augusts plkst. 12:00
Kapusvētki Siguldas pilsētas kapsētā

Kapusvētku ekumēnisko dievkalpojumu vadīs Siguldas Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Andris Grots, Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudzes prāvests Rihards Rasnacis un Siguldas baptistu draudzes sludinātājs Sandijs Aizupietis.

ID karšu piedāvājums
4. augusts plkst. 21:00
R&B dziedātājas Ritas Oras koncerts Siguldas pilsdrupu estrādē

4.augustā ar grandiozu koncertu Siguldas pilsdrupu estrādē siguldiešus un viesus pārsteigs pasaules pop dīva, R&B dziedātāja Rita Ora.
Biļetes  nopērkamas „Biļešu serviss” kasēs. Biļetes cena – no 44.10 eiro,  ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti – 10% atlaide divu biļešu iegādei.

5. augusts plkst. 08:30
Riteņbraukšanas sacensības „Cerību kauss” Raiņa parkā

Aktivitātes bērniem norisināsies Raiņa parkā.

ID karšu piedāvājums
5. augusts plkst. 15:00
Pils diena „Šodien pils pieder bērniem!” Turaidas muzejrezervātā

Svētki „Šodien pils pieder bērniem!”, kuru laikā būs iespēja vērot galda spēles „Kļūsti par Turaidas pils fogtu!” prezentāciju.
Ieeja – no 1,15 līdz 6 eiro, arSigulda novada iedzīvotāja ID karti – bez maksas.

6. augusts - 10. augusts
Eiropas meža darbinieku čempionāts orientēšanās sportā Siguldas novadā
6. augusts - 31. augusts
Novadpētniecības izstāde „Kinoamatierisms kā radošās izpausmes veids Siguldā. Kinoamatieru studijas „Sigulda” darbība” Siguldas novada bibliotēkā
6. augusts - 8. septembris
Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” skolēnu darbu izstāde „Tekstils” Siguldas novada bibliotēkā
7. augusts plkst. 12:00
Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Vidējās distances sacensības Fischer Slēpošanas centrā

Otrdien, 7.augustā, no plkst.12.00 līdz 17.30 notiks vidējās distances sacensības Fischer Slēpošanas centrā, savukārt 8.augustā plkst.19.00 labākos šīs distances veicējus godinās Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

7. augusts plkst. 18:00
Multimākslinieces Dinas Dubiņas atvērtās darbnīcas „Radošums aizrauj” Zaļās Villas kvartālā

Novadnieki un viesi aicināti uzzināt vairāk par rotu emaljas pamatiem, zīda apgleznošanas pamatiem, kā arī radoši izpausties, piedaloties multimākslinieces Dinas Dubiņas atvērtās darbnīcas „Radošums aizrauj”, kas vasaras mēnešos notiks Zaļās Villas kvartālā (Krišjāņa Valdemāra iela 3).

Darbnīcas notiks:

 • 12. un 26.jūnijā plkst.18.00–20.00;
 • 10. un 24.jūlijā plkst.18.00–20.00;
 • 7. un 21.augustā plkst.18.00–20.00.

Pieteikšanās, zvanot uz tālruni 29223579.

Vietu skaits – ierobežots. Dalība – bez maksas.

Projektu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

9. augusts plkst. 14:00
Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Stafete Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā

Ceturtdien, 9.augustā, no plkst.14.00 līdz 18.00 orientēšanās stafete notiks Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā.

10. augusts plkst. 19:00
Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Stafetes dalībnieku apbalvošana Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā
11. augusts plkst. 12:00
Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Garā distance Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā

Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā notiks starts garajai distancei. Tā notiks no plkst.12.00 līdz 18.00. Dāmām distances garums ir 9,7 kilometri, bet kungiem – 15,5 kilometri.

11. augusts plkst. 18:10
Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Noslēguma ceremonija un garās distances dalībnieku apbalvošana Turaidas muzejrezervāta Dziesmu dārzā
11. augusts plkst. 19:00
Vislatvijas zaļumballe Allažu pagasta Tautas nama parkā
11.augustā plkst.19.00 Allažu pagasta Tautas nama parkā notiks Vislatvijas zaļumballe „Lecam pa vecam tenisčībās”, kurā uzstāsies saksofonists Arnis Graps un grupa „Kruīzs”.

Pasākuma laikā notiks pirmā Allažu ķimeļa prezentācija, ko radījuši „Zilver” dzērienu darītavas meistari, izpētot vēsturiskos materiālus un eksperimentējot. „Zilver” dzērienu darītavas meistari centušies atjaunot pēc iespējas autentiskāku ķimeņu liķieri no baronu fon Blankenhagenu laikiem.

11.augustā visā Latvijā un pasaulē notiks Latvijas valsts simtgadei veltīta Vislatvijas zaļumballe, kurā piedalīties varēs ikviens interesents, izvēloties pasākumu sev tuvākajā apkaimē.
Ieeja – bez maksas.
 
12. augusts plkst. 12:00
Pludmales volejbola sacensības vīriešiem un sievietēm „KS čempionāta’18” 4.posms Gaujas pludmalē
15. augusts - 30. augusts
Skolas tematikai veltīta izstāde „Tikpat kā jaunais gads” Siguldas novada bibliotēkā
15. augusts plkst. 19:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Siguldas Svētku laukumā
16. augusts - 18. augusts
Mores svētki Mores pagastā

Jau piekto gadu augustā tiks svinēti Mores svētki. Trīs dienu garumā morēnieši un Mores pagasta viesi aicināti piedalīties svētku aktivitātēs, konkursos un baudīt svētku atmosfēru, kuru moto ir „Dzīve kā karuselī!”.

Svētkos iecerēta plaša dažādu aktivitāšu programma, kas sāksies sportiskā garā ar futbola sacensībām. 17.augustā vakarā notiks svētku gājiens, Cēsu teātra dziesmu spēle, Mores zoles čempiona kauss un brīvdabas kino nakts. Savukārt 18.augustā notiks pludmales volejbola sacensības, pēc kurām sekos lauku labumu tirdziņš un amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi, Mores Mednieku biedrības aktivitātes, radošās darbnīcas un aktivitātes bērniem, kā arī konkursi kopā ar jauniešu iniciatīvu centru „Mērķis”. Svētku noslēgumā notiks koncerts „Dziesma manai paaudzei" un zaļumballe kopā ar grupu „Kārklu Blūzs”.

Pasākuma programma:

16.augustā:

 • Plkst.18.00 Futbola sacensības

17.augustā:

 • Plkst.19.00 Svētku gājiens
 • Plkst.19.30 Svētku atklāšana pie Mores pagasta Tautas nama
 • Plkst.20.00 Cēsu teātra dziesmu spēle „Mucenieks un Muceniece” pēc Ādolfa Alunāna lugas motīviem
 • Plkst.20.00 Mores zoles čempiona kauss
 • Plkst.21.30 Sāksies Brīvdabas kino nakts, kurā plkst.21.30 būs animācijas filmu programma bērniem, no plkst.22.30 vakars turpināsies ar latviešu komēdiju „Blēži”, bet plkst.00.00 būs iespēja vērot filmu „Nameja gredzens”.

18.augustā:

 • Plkst.10.00 Pludmales volejbola sacensības
 • Plkst.11.00 Lauku labumu tirdziņš un amatiermākslas kolektīvu priekšnesumi
 • Plkst.11.30 Mores Mednieku biedrības aktivitātes
 • Plkst.12.00 – 16.00 Radošās darbnīcas un aktivitātes bērniem „Sapņu karuselī"
 • Plkst.16.00 – 20.00 Radošās darbnīcas, konkursi un priekšnesumi kopā ar jauniešu iniciatīvu centru „Mērķis”. Pasākumu vadīs Mārtiņš Kapzems, par muzikālo pavadījumu rūpēsies dīdžejs Edgars un grupa „Neon Saturdays”
 • Plkst.20.00 Koncerts „Dziesma manai paaudzei” pie Mores pagasta Tautas nama. Pasākumu vadīs aktieris Mārtiņš Egliens. Koncertā piedalīsies Mores „Koru karu” dalībnieki. Visi, kas vēlas dziedāt aicināti pieteikties līdz 22.jūlijam, rakstot uz e-pastu sintija.laizane@sigulda.lv. Pieteikumā jānorāda dziedātāju skaits, dziesmas nosaukums un izpildītājs.
 • Plkst.22.00 Zaļumballe līdz rīta gaismai kopā ar grupu „Kārklu Blūzs”.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

 

Mores svētku laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

 

16. augusts plkst. 16:00
Seminārs, kas palīdzēs biznesa ideju autoriem sagatavot projektus iesniegšanai SEB bankas grantu programmā (ie)dvesma
No 3.septembra līdz 3.oktobrim Siguldas novadā strādājoši jaunuzņēmumi vai vēl neīstenotu biznesa ideju autori, varēs piedalīties SEB bankas grantu programmā (ie)dvesma. 
 
Grantu programmai varēs pieteikties uzņēmumi, kuri dibināti pirms ne vairāk kā trim gadiem, vai arī Siguldas novadā deklarētie biznesa ideju autori. Maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro. Granta līdzekļus varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību. 
 
Līdz 3.oktobrim iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem. 
 
Lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā, pirms projektu iesniegšanas tiks rīkoti semināri. Siguldā tas notiks 16.augustā plkst.16.00 – 18.00 Siguldas Biznesa inkubatora telpās Pils ielā 16.

Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 15.novembrī. Grantu programma (ie)dvesma tika uzsākta 2017.gadā. Plašāka informācija par programmu pieejama www.seb.lv/iedvesma.
16. augusts plkst. 18:00
Mores svētki. Futbola sacensības Mores pagastā
17. augusts plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbības cilvēkiem ar speciālām vajadzībām Siguldas sporta centra spēka zālē

Nodarbībām iepriekš jāpiesakas, zvanot uz tālruņa numuru 26761072.

17. augusts plkst. 19:00
Mores svētki. Svētku gājiens pie Mores pagasta Tautas nama

Plkst.19.30 notiks Mores svētku atklāšana.

17. augusts plkst. 20:00
Mores svētki. Cēsu teātra dziesmu spēle „Mucenieks un Muceniece” Mores pagastā

 Uzvedums notiks pēc Ādolfa Alunāna lugas motīviem.

17. augusts plkst. 20:00
Mores svētki. Mores zoles čempiona kauss Mores pagastā
17. augusts plkst. 21:30
Mores svētki. Brīvdabas kino nakts Mores pagastā

Mores pagastā notiks Brīvdabas kino nakts, kurā plkst.21.30 būs animācijas filmu programma bērniem, no plkst.22.30 vakars turpināsies ar latviešu komēdiju „Blēži”, bet plkst.00.00 būs iespēja vērot filmu „Nameja gredzens”.

18. augusts plkst. 09:00
Bezmaksas cigun nodarbība Siguldas Sporta centrā

Elpošanas vingrinājumi veselības stiprināšanai, uzturēšanai un uzlabošanai.

18. augusts plkst. 10:00
Mores svētki. Pludmales volejbola sacensības Mores pagastā
18. augusts plkst. 11:00
Mores svētki. Lauku labumu tirdziņš Mores pagastā

Svētku laikā uzstāsies amatiermākslas kolektīvi.

18. augusts plkst. 12:00
Mores svētki. Radošas aktivitātes bērniem „Sapņu karuselī” Mores pagastā

Bērniem būs iespēja iesaistīties rotaļās, radošās darbnīcās un aktivitātēs.

18. augusts plkst. 16:00
Mores svētki. Radošas aktivitātes jauniešiem Mores pagastā

Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošās darbnīcās, konkursos. Būs iespēja vērot priekšnesumus kopā ar jauniešu iniciatīvu centru „Mērķis”. Pasākumu vadīs Mārtiņš Kapzems, par muzikālo pavadījumu rūpēsies dīdžejs Edgars un grupa „Neon Saturdays”.

18. augusts plkst. 20:00
Mores svētki. Koncerts „Dziesma manai paaudzei” pie Mores pagasta Tautas nama

Pasākumu vadīs aktieris Mārtiņš Egliens. Koncertā piedalīsies Mores „Koru karu” dalībnieki. Visi, kas vēlas dziedāt, aicināti pieteikties līdz 22.jūlijam, rakstot uz e-pastu sintija.laizane@sigulda.lv. Pieteikumā jānorāda dziedātāju skaits, dziesmas nosaukums un izpildītājs.

18. augusts plkst. 22:00
Mores svētki. Zaļumballe Mores pagastā

Zaļumballe notiks visas nakts garumā, tajā muzicēs grupa „Kārklu Blūzs”.

21. augusts plkst. 18:00
Multimākslinieces Dinas Dubiņas atvērtās darbnīcas „Radošums aizrauj” Zaļās Villas kvartālā

Novadnieki un viesi aicināti uzzināt vairāk par rotu emaljas pamatiem, zīda apgleznošanas pamatiem, kā arī radoši izpausties, piedaloties multimākslinieces Dinas Dubiņas atvērtās darbnīcas „Radošums aizrauj”, kas vasaras mēnešos notiks Zaļās Villas kvartālā (Krišjāņa Valdemāra iela 3).

Darbnīcas notiks:

 • 12. un 26.jūnijā plkst.18.00–20.00;
 • 10. un 24.jūlijā plkst.18.00–20.00;
 • 7. un 21.augustā plkst.18.00–20.00.

Pieteikšanās, zvanot uz tālruni 29223579.

Vietu skaits – ierobežots. Dalība – bez maksas.

Projektu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība.

22. augusts plkst. 19:00
Bezmaksas orientēšanās nodarbība Siguldas Svētku laukumā
23. augusts plkst. 17:30
Skrituļslidošanas sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!-Skate 2018”, 3.posms Fischer Slēpošanas centrā
25. augusts plkst. 10:30
Pludmales volejbola sacensības vīriešiem, sievietēm, senioriem „Sigulda Open’18”, noslēguma posms Gaujas pludmalē
25. augusts plkst. 11:00
Sacensības „Sigulda UP CUP” skrējiens bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”, 4.posms bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”
25. augusts plkst. 11:00
Sacensības skrituļslalomā „Siguldas kauss 2018”, 3.posms Lorupes gravā
26. augusts plkst. 11:00
Sacensības skrituļslalomā „Siguldas kauss 2018”, 4.posms Lorupes gravā
26. augusts plkst. 12:00
Kapusvētki Allažu pagasta kapsētā

Ekumēnisko dievkalpojumu vadīs Allažu Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Andris Grots un Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudzes prāvests Rihards Rasnacis.

28. augusts plkst. 18:30
Tikšanās ar Siguldas kinoamatieru studijas „Sigulda” dalībniekiem un āra kino vakars Siguldas novada bibliotēkā

Ciklā „Sajūti Latviju lasot” tikšanās ar Siguldas kinoamatieru studijas „Sigulda” dalībniekiem un āra kino vakars ar Siguldā uzņemto spēlfilmas „Kalpa zēna vasara” skatīšanos.
Ieeja – bez maksas.

29. augusts plkst. 19:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Siguldas Svētku laukumā
30. augusts plkst. 17:30
Riteņbraukšanas sacensības bērniem un pieaugušajiem „S!-Velo”, 5.posms Fischer Slēpošanas centrā
1. septembris plkst. 12:00
Kapusvētki Mores pagasta kapsētā

Kapusvētku ekumēnisko dievkalpojumu vadīs Allažu Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Andris Grots un Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudzes prāvests Rihards Rasnacis.

ID karšu piedāvājums
2. septembris
Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens

2.septembrī Siguldā notiks 28.Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens.Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem, reģistrējoties Tūrisma informācijas centrā, 20% atlaide dalības maksai. Citus aicinām pieteikties www.velo.lv. 

Dalībnieki varēs startēt četrās distancēs:

 • 85 līdz 110 kilometrus garajā sporta šosejas braucienā;
 • 49 kilometrus garajā „Latvijas Valsts mežu” kalnu divriteņu braucienā pa apvidus ceļiem;
 • 36 kilometrus garajā „Latvijas dzelzceļa” (LDz) Tautas braucienā;
 • 40 līdz 50 kilometrus garajā Retro velo tūrisma braucienā.

Iepriekšējā pieteikšanās Latvijas riteņbraucēju Vienības velobraucienam norisināsies līdz 28.augustam. Dalības maksa reģistrācijas pirmajā kārtā, kas turpināsies līdz 31.jūlijam, ir no 10 līdz 20 eiro. No 1.augusta dalības maksa tiks paaugstināta.

28.Latvijas riteņbraucēju Vienības velobrauciena nolikums pieejams šeit.

Vienības velobrauciens ir tautas sporta pasākums, kas lielu dalībnieku atsaucību guva no 1936. līdz 1939.gadam. Rekordliels dalībnieku skaits tika piedzīvots 1939.gadā, kad kopumā sacensībās piedalījās 6226 velobraucēju. Velobrauciena tradīcija tika atjaunota 1995.gadā, bet kopš 2000.gada velobraucēju svētkus rīko Igo Japiņa sporta aģentūra. 

 

 

Vienības velobraucienā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

5. septembris plkst. 17:30
Bezmaksas orientēšanās nodarbība Stīveros
7. septembris
Pasākums „Turaidas muzejrezervātam – 30” Turaidas muzejrezervātā
8. septembris plkst. 09:00
Bezmaksas nodarbība „Vesela mugura” Siguldas Sporta centrā

Nodarbību vadīs TRX trenere Linda Līce. Ja laiks būs labs, nodarbības notiks pilsētas stadionā. Uz nodarbībām apmeklētājiem jābūt atbilstoši apģērbtiem vingrošanai ārā un līdzi jāņem savi sporta paklājiņi, vēsā vai lietainā laikā nodarbības notiks Sporta centrā ar nodrošinātu inventāru;

12. septembris plkst. 18:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
14. septembris - 16. septembris
Eiropas kultūras mantojuma diena Turaidas muzejrezervātā
14. septembris plkst. 12:00
Bezmaksas nodarbības cilvēkiem ar speciālām vajadzībām Siguldas sporta centra spēka zālē

Nodarbībām iepriekš jāpiesakas, zvanot uz tālruņa numuru 26761072.

19. septembris plkst. 18:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Fischer Slēpošanas centrā
22. septembris plkst. 09:00
Bezmaksas cigun nodarbība Siguldas Sporta centrā

Elpošanas vingrinājumi veselības stiprināšanai, uzturēšanai un uzlabošanai.

24. septembris - 30. septembris
Veselības un sporta nedēļa
28. septembris plkst. 19:00
„Kremerata Baltica trio” sezonas atklāšanas koncerts „Bēthovens un Sigulda” koncertzālē „Baltais Flīģelis”

Siguldas koncertzāle „Baltais Flīģelis” jauno, 18.koncertsezonu atklās piektdien, 28.septembrī plkst.19.00 ar „Kremerata Baltica trio” koncertu „Bēthovens un Sigulda”. „Kremerata Baltica trio” sastāvā muzicē Madara Pētersone (vijole), Zita Zemoviča (alts) un Pēteris Čirkšis (čells).

5. oktobris
Lībiešu diena skolēniem Turaidas muzejrezervātā
6. oktobris
Siguldas Kalnu maratons
6. oktobris plkst. 11:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Siguldas Svētku laukumā
6. oktobris plkst. 18:00
Mirušo piemiņas diena un svecīšu vakars Siguldas pilsētas kapsētā
ID karšu piedāvājums
13. oktobris
Siguldas pusmaratons

Šogad – Latvijai tik īpašajā simtgades gadā – Latvijas lielākā skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” organizētāji izveidojuši īpašu akcijas „Mans skrējiens Latvijai” distanci, kurā ikviens dalībnieks varēs piedzīvot īpaši neaizmirstamas emocijas.

Akcija „Mans skrējiens Latvijai” tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi un tā notiks visās skriešanas seriāla posmu pilsētās no marta līdz pat oktobrim – Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā. Tā būs jauna, unikāla un nebijusi distance, apmēram divu kilometru garumā, kuru veikt aicināta ikviena ģimene, kā arī individuāli skrējēji. Trase un starta laiks būs atšķirīgi no pārējām sacensību distancēm un tiks veidota īpaši patriotiskās noskaņās. Ikvienam skriešanas seriāla dalībniekam būs iespēja izbaudīt valsts simtgades svinību atmosfēru un veikt kā savu izvēlēto sacensību distanci, tā arī akcijas skrējienu. Lai skrējienu padarītu vēl emocionālāku, dalībnieki aicināti tajā piedalīties, izvēloties ekipējumu mūsu valsts spēka krāsās – baltā un karmīnsarkanā.

Dalības maksa – 3 eiro. Ja esat reģistrējies jau kādai citai sacensību distancei, tad dalības maksa – 1 eiro.

Atgādinām, ka Siguldas pusmaratona posms norisināsies 13.oktobrī un siguldiešiem ir iespēja reģistrēties dalībai pusmaratona distancēs ar 20% atlaidi, uzrādot Siguldas novadā deklarētā iedzīvotāja ID karti Tūrisma informācijas centrā Ausekļa ielā 6.

Aktuālā informācija, jaunumi un reģistrācija skrējieniem, pieejama šeit.

13. oktobris plkst. 18:00
Mirušo piemiņas diena un svecīšu vakars Mores pagasta kapsētā
13. oktobris plkst. 19:00
Rudens Kamermūzikas festivāls. Sonāšu vakars kopā ar Kristīnu Blaumani un Katju Apekiševu koncertzālē „Baltais Flīģelis”
14. oktobris plkst. 14:00
Mirušo piemiņas diena un svecīšu vakars Allažu pagasta kapsētā
27. oktobris plkst. 11:00
Bezmaksas skriešanas nodarbība Siguldas Svētku laukumā
3. novembris plkst. 19:00
Liepājas Simfoniskā orķestra un Vestarda Šimkus koncerts „Ģēniju jaunība” koncertzālē „Baltais Flīģelis”
8. novembris
Gadskārtējā zinātniski praktiskā konference veltīta Latvijas valsts simtgadei Turaidas muzejrezervātā
8. novembris plkst. 17:00
Siguldas Valsts ģimnāzijas 100 gadu jubilejas pasākums Siguldas novada Kultūras centrā

8.novembrī plkst.17.00 plānots Siguldas Valsts ģimnāzijas 100 gadu jubilejas oficiālais pasākums Siguldas novada Kultūras centrā, kurā tiks aicināti piedalīties gan ģimnāzijas esošie un bijušie skolotāji, darbinieki, gan arī skolas sadarbības partneri.

10. novembris
Gadskārtu ieražu svētki – Mārtiņdiena Turaidas muzejrezervātā
10. novembris plkst. 18:00
Absolventu salidojums Siguldas Valsts ģimnāzijā
15. novembris
Apbalvos SEB bankas grantu programmas (ie)dvesma uzvarētājus
18. novembris
Skolas simtgades svinības Siguldas Valsts ģimnāzijā
3. decembris - 9. decembris
Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā
8. decembris plkst. 17:00
Koncertizrāde bērniem „Kropotkina stāstiņi” koncertzālē „Baltais Flīģelis”
11. decembris
Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Ziemassvētku ieskaņu koncerts Turaidas muzejrezervātā
15. decembris plkst. 19:00
„Xylem trio” Ziemassvētku koncerts koncertzālē „Baltais Flīģelis”
21. decembris plkst. 19:00
Marijas Naumovas koncertprogramma „Māte Terēze” koncertzālē „Baltais Flīģelis”
21. janvāris - 27. janvāris
Eiropas kauss skeletonā bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”