Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

23. novembris - 31. decembris
Mākslinieces Dinas Dubiņas personālizstāde “Prieks” kultūras centrā “Siguldas devons”
1. decembris - 23. decembris
Programma “Ziemassvētki Turaidas muižā” Turaidas muzejrezervātā

Programma “Ziemassvētki Turaidas muižā” paredzēta jaunāko klašu skolēniem un bērnudārza vecāko grupu audzēkņiem.

Biļetes cena skolēniem – 0,70 eiro; maksa par programmu grupai 31,30 eiro (grupa līdz 30 cilvēkiem). Pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26572142 vai rakstot e-pasta adresi turaida.muzejs@apollo.lv.

1. decembris - 8. decembris
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” pedagogu un audzēkņu mākslas darbu izstāde ““Baltais flīģelis” ar skatu nākotnē” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
2. decembris - 20. decembris
Cikla “Bērnu grāmatu ilustratori” literārā izstāde “Iepazīsim mākslinieka Edgara Folka daiļradi!” Siguldas novada bibliotēkā
2. decembris - 30. decembris
Atklātņu kolekcijas izstāde “Ziemassvētku sveicieni senajās atklātnēs” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
2. decembris - 30. decembris
Tematiskā izstāde “Aicini eņģeli ciemos” Jūdažu bibliotēkā
2. decembris - 30. decembris
Tematiskā izstāde “Baltais Ziemassvētku laiks” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā
4. decembris - 30. decembris
Dzejniekam Leonam Briedim 70 gadu jubilejā veltīta izstāde “Ienirstot dzejas, dzīves un Visuma dzīlēs” Siguldas novada bibliotēkā
4. decembris - 30. decembris
Rakstniecei Evai Mārtužai 65 gadu jubilejā veltīta izstāde “Visas pārliecības vienlīdzīgas” Siguldas novada bibliotēkā
7. decembris plkst. 08:30
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Allažu Sporta centrā
7. decembris plkst. 10:00
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
7. decembris plkst. 10:00
Latvijas Karatē čempionāts Siguldas Sporta centrā
7. decembris plkst. 11:00
Ziemassvētku labdarības tirdziņš Siguldas Valdorfa bērnudārzā
Sestdien, 7. decembrī, plkst. 11.00 Siguldas Valdorfa bērnudārzs un biedrība “Siguldas Alternatīvā izglītība” aicina ikvienu uz Ziemassvētku labdarības tirdziņu, kas notiks Jāņa Poruka ielā 11, Siguldā.
 
Klātesošajiem būs iespēja dziedāt Ziemassvētku dziesmas, piedalīties kopīgās dejās, tirgoties un mieloties ar kārumiem. Bērnudārzā darbosies radošās darbnīcas un notiks loterija.
7. decembris - 8. decembris
Ziemassvētku dāvanu un gardumu tirdziņš Zaļās Villas kvartālā
 
7. un 8. decembrī no plkst. 11.00 līdz 17.00 Zaļās Villas kvartālā, Krišjāņa Valdemāra ielā 3A, notiks Ziemassvētku dāvanu un gardumu tirdziņš. Tirdziņa laikā būs iespēja ne tikai iegādāties dažādas preces, bet arī baudīt svētku atmosfēru, ko radīs Latvijā audzētās eglītes, svētku mūzika, silti ēdieni un dzērieni.
 
Tirdziņā varēs iegādāties vietējo mākslinieku, amatnieku un ražotāju radītās lietas, varēs papildināt savus sveču, ziepju un kosmētikas krājumus. Starp tirdziņa dalībniekiem būs arī dažādi siguldiešu uzņēmumi. Tirgotāji atradīsies Zaļās Villas kvartāla pagalmā un sakaru ēkas 2. stāvā.
 
Tāpat apmeklētāji aicināti piedalīties radošajās aktivitātēs, apmeklējot stikla apgleznošanas, virteņu šūšanas vai keramikas darbnīcas. Savukārt mazākajiem apmeklētājiem Ziemassvētku pasakas sestdien plkst. 16.00 stāstīs Iveta Brikmane, bet svētdien plkst. 12.00 – Inonanta Millere.
 
 
Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
7. decembris plkst. 11:30
Bezmaksas nodarbība “Vesela mugura” Mores pagasta Tautas namā
7. decembris plkst. 13:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

7. decembris plkst. 14:00
Konkurss “Jāņa tirgus muzikants” Jāņa tirgū. Grupu “Gāzēts Piens” un “Caroline!” uzstāšanās
 
No 16. novembra līdz 28. decembrim Jāņa tirgū notiks muzikāls konkurss. Tā ietvaros uz Jāņa tirgus skatuves sešas sestdienas uzstāsies kopumā 10 mūziķi un muzikālās apvienības, savā starpā sacenšoties par titulu “Jāņa tirgus muzikants”.
 
Konkursā 7. decembrī uz skatuves kāps grupa "Gāzēts Piens", kas sacentīsies ar grupu “Caroline!”. 
 
Visi konkursa dalībnieki cīnīsies par iekļūšanu finālā. Dalībniekus finālam būs iespēja izvirzīt Jāņa tirgus apmeklētājiem, izmantojot īpašu žetonu, kas tiks izsniegts par katru pirkumu. Žetonu varēs iemest balsošanas urnā, atdodot savu balsi par nedēļas favorītu. Tāpat balsot varēs Jāņa tirgus Facebook lapā. Balsošana par nedēļas favorītu norisināsies 6 dienas no mūziķa uzstāšanās brīža līdz nākamās nedēļas piektdienas vakaram.
 
Konkursantu uzstāšanās grafiks:
 • 7. decembris – “Gāzēts Piens” un “Caroline!” 
 • 14. decembris – Toms Ņizins un “Kristena&Ardis”
 • 28. decembris – Konkursa “Jāņa tirgus muzikants” fināls
 
 
Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.
 
Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
7. decembris plkst. 14:00
Piparkūku darbnīca kopā ar bērnu centru "Kā mājās" Jūdažu Sabiedriskajā centrā
ID karšu piedāvājums
7. decembris plkst. 17:00
Izrāde bērniem un viņu vecākiem “Tētis” koncertzālē „Baltais flīģelis” (izrāde izpārdota)

Sestdien, 7. decembrī, plkst. 17.00 koncertzālē “​Baltais flīģelis” notiks izrāde bērniem un viņu vecākiem “​Tētis”.

Izrāde stāstīs par dažādiem tētiem no bērnu skatupunkta. Tētis var būt aizņemts, noguris vai priecīgs, tētis var būt visāds, bet, lai arī kāds viņš būtu, viņš ir tētis. Izrādes režisors Jānis Znotiņš.

8. decembris plkst. 16:00
Goda diena. Apbalvojumu “Siguldas novada Goda novadnieks” un “Siguldas novada Gada novadnieks” ieguvēju godināšana kultūras centrā “Siguldas devons”

Svētdien, 8. decembrī, plkst. 16.00 kultūras centrā “Siguldas devons” norisināsies Siguldas novada Goda diena, kurā tiks godināti iedzīvotāju izvirzītie supervaroņi – apbalvojumu “Siguldas novada Goda novadnieks” un “Siguldas novada Gada novadnieks” ieguvēji. Svinīgā koncertā latviskās vērtības un ceļojumu no pagātnes uz nākotni koncertprogrammā “Rīta un vakara dziesmas” izpildīs komponists Raimonds Tiguls un Rīgas Doma zēnu koris novadnieka Mārtiņa Klišāna vadībā.

Siguldas novada pašvaldības domes augstākais apbalvojums “Goda novadnieks” 2019. gadā tiks pasniegts mēnešraksta “Siguldas Avīze” direktoram Ivaram Raudziņam un valsts emeritētai zinātniecei Gaidai Ābelei.

Ivars Raudziņš tiks godināts par mūža ieguldījumu skolēnu interešu izglītības attīstībā un Siguldas novada sabiedriskajā dzīvē, 17 gadu garumā veidojot mēnešrakstu un aktīvi piedaloties novada svarīgākajos notikumos, stiprinot novada informatīvo telpu.

Ivars Raudziņš ir ilggadējs rasēšanas skolotājs Siguldas 1. vidusskolā (tagadējā Siguldas Valsts ģimnāzija). Sācis strādāt 1961. gada 1. novembrī par mācību pārzini ražošanas apmācībā, savukārt no 1966. gada 1. novembra uzsācis pedagoga darba gaitas. Ivara Raudziņa vadībā 1977. gadā Siguldā tika dibināta interešu izglītības iestāde, kuru pārmaiņu laikos vadījis vairāk nekā 30 gadus. Ar jauniešiem Raudziņa kungs strādājis līdz pat 2010. gadam, kad aktīvāk pievērsies izdevniecības darbam un sabiedriskajai dzīvei. Mēnešraksts “Siguldas Avīze” dibināts 2002. gada 10. aprīlī, un jau vairāk nekā 17 gadus tajā tiek popularizēti novada sasniegumi dažādās nozarēs. Ivars Raudziņš ir klātesošs svarīgākajos novada notikumos joprojām.

Gaida Ābele tiks godināta par mūža ieguldījumu Latvijas dabas aizsardzības un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā; par Allažu pagasta pļavu un avotu pētījumiem un zinātnisko darbību, kā arī par aktīvu un aizrautīgu iesaisti Allažu sabiedriskajā dzīvē.

Gaida Ābele kā Latvijas PSR Nopelniem bagātās dabas aizsardzības darbiniece tiks godināta par fitosocioloģisko pētījumu un aizsargājamo augu atradņu inventarizācijas pētījumu attīstību. Zinātniece ar entuziasmu iekļāvās vietējās kopienas sabiedriskajā dzīvē, piedalījās vairāku starptautisko projektu realizācijā, vietējo gidu sagatavošanā, veikusi gida pienākumus, ilgus gadus ir bijusi kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības “Allažu saime” revīzijas komisijas locekle un Allažu attīstības biedrības aktīviste. Gaida Ābele kā biologs ir inventarizējusi Allažu pagasta pļavas, pētījusi apkārtnes avotus, purvus, iežus, apsekojusi aizsargājamās teritorijas. Darba rezultātā tapušas arī vairākas publikācijas. Gaida Ābele piedalījusies Allažu dabas taku tūrisma maršrutu izstrādē. Zinātniece joprojām ir aktīva Allažu senioru kopas dalībniece, nekad neliedz savu padomu dabas aizsardzības un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas jautājumos.

Pasākuma laikā tiks godināti apbalvojuma “Gada novadnieks 2019” saņēmēji:

 • fotogrāfs Alberts Linarts – par novadnieka Zigurda Zuzes kultūrmantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, kā arī aktīvu un pašaizliedzīgu fotoarhīva veidošanu par Siguldas novada aktualitātēm kultūrā, sportā, izglītībā un sabiedriskajā dzīvē;
 • papīrmākslas darbnīcas “Viktora vēstules” radošā vadītāja, māksliniece Zinaīda Ceske – par Siguldas pilsmuižas vēstures iedzīvināšanu un izglītojošu programmu īstenošanu, kā arī par aktīvu līdzdalību un vizuālo noformējumu pašvaldības rīkotos pasākumos Siguldas pils kvartālā;
 • Līga Eigenfelde – par aktīvu līdzdalību Siguldas pagasta svētku programmas veidošanā un vēstures izzināšanā, godinot līdzcilvēkus, kuri ar savu darbu veidojuši Siguldas pagasta vēsturi, kā arī par izstādes “Lopkopības un veterinārijas institūta zinātniskā darbība” veidošanu;
 • Mores pagasta Tautas nama vadītāja Sintija Laizāne – par vietējās kopienas projektu īstenošanu un sabiedrības līdzdalības veicināšanu Mores pagasta attīstībā;
 • Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta Dienas centra dāmu kluba “Madaras” dibinātāja un ilggadēja vadītāja, Rokdarbu dienas iniciatore Skaidrīte Roštoka – par ieguldījumu Siguldas novada sabiedriskajā dzīvē, aktīvi darbojoties dāmu klubā “Madaras”, kā arī par adīšanas un tamborēšanas izstrādājumu labdarības akciju organizēšanu un rokdarbu popularizēšanu ārpus Siguldas novada;
 • Siguldas novada Jaunrades centra kartinga pulciņa “Motodarbnīca” vadītājs Dzintars Vilciņš – par aizrautīgu jauniešu iesaisti kartinga pulciņa aktivitātēs; par pašaizliedzīgu un aktīvu motosporta tradīciju uzturēšanu, kopā ar audzēkņiem iegūstot LMT Autosporta akadēmijas “Skolu kartinga kausu” un sasniedzot citus izcilus panākumus motoru sportā;
 • SIA “Loras nami” valdes priekšsēdētājs Jānis Bormanis – par drosmīgu un inovatīvu pilsētvides risinājumu, īstenojot Jāņa tirgus projektu un investējot 1,5 miljonus eiro; par jaunu tradīciju veidošanu un kopienas iesaisti Siguldas novada sabiedriskajās aktivitātēs;
 • SIA “Siguldas slimnīca” vecākā vecmāte Māra Leitāne – par ilggadīgu un pašaizliedzīgu vecākās vecmātes darba veikšanu, vadot Dzemdību nodaļas speciālistu darbu un pieņemot līdz pat 200 dzemdībām gadā; par atbalsta un profesionāla padoma sniegšanu Siguldas novada jaunajām ģimenēm;
 • biedrības “Institūta iela 10, Sigulda” valdes locekle un mājas apsaimniekotāja Ruta Bite – par personīgo ieguldījumu Institūta ielas 10 daudzdzīvokļu mājas renovācijas projekta īstenošanā, iegūstot balvu “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļa māja 2019” un saņemot Simpātiju balvu kā “Atraktīvākais mājas pārvaldnieks”, kā arī par nesavtīgu palīdzību līdzcilvēkiem;
 • SIA “LGK Atrakcijas” valdes loceklis Ivars Beitāns – par Siguldas gaisa trošu ceļa Siguldas stacijas ēkas atjaunošanu, investējot vairāk nekā 400 tūkstošus eiro; par ziedojumu vākšanu un īpašas monētas izstrādi, lai izveidotu piemiņas skulptūru Siguldas trošu vagoniņa idejas autoram un īstenotājam Aivaram Janelsītim; par atbalstu vokālā ansambļa “Siguldiņa” diska izdošanā.

Svinīgajā pasākumā tiks godināta arī bijusī Siguldas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece Ina Krūmiņa, kura oktobra sākumā tika izvirzīta “Izglītības gada balvas” nominācijā “Par mūža ieguldījumu izglītībā” – par ilggadēju darbu un mācību organizēšanu Siguldas Valsts ģimnāzijā, par darbu ar talantīgajiem skolēniem, gatavojot viņus olimpiādēm un motivējot izzināt un pētīt savas valsts un novada kultūru, aktualizējot zinātniski pētnieciskā darba iemaņas, kā arī par radošām mācībām latviešu valodas un literatūras stundās un Siguldas Valsts ģimnāzijas vārda popularizēšanu valstī.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
8. decembris plkst. 17:00
Kuldīgas kustību teātra “Purple Line” izrāde “Ikviens” Siguldas pagasta Kultūras namā
8. decembrī plkst. 17.00 Siguldas pagasta Kultūras namā norisināsies Kuldīgas kustību teātra “Purple Line” izrāde “Ikviens”.
 
Izrāde “Ikviens” ir 15. gadsimta anonīma autora morāles luga, kurā notikumi un parādības atspoguļotas simboliski. Šī luga, kas tapusi Eiropas Kristiešu dominances laikā, ir aktuāla arī mūsdienu postmodernajā pasaulē. Jautājums, kas veido cilvēka apziņu un izpratni, vēl joprojām ir tikpat nozīmīgs: Vai mūsu dzīve ir atkarīga tikai no mums pašiem?
 
Režisore: Ketlīna Anna Tompsone
 
Biļetes cena – 2,50 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.
9. decembris - 23. decembris
Leona Brieža dzejai veltīta literārā izstāde “Ūsainā puķe” Siguldas novada bibliotēkā
9. decembris - 30. decembris
Tematiskā izstāde “Idejas radošiem darbiņiem” Allažu pagasta bibliotēkā
9. decembris - 4. janvāris
Mākslas nodaļas 2. klases audzēkņu darbu izstāde “Karnevāls” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”

Pedagoģe Dace Andersone.

9. decembris - 4. janvāris
Mākslas nodaļas 6. un 7. klases audzēkņu datorgrafikas darbu izstāde “Pastkarte. Svētki Tev” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”

Pedagoģe Iveta Bambere.

9. decembris - 11. janvāris
Mākslinieces Kristīnes Kliginas tekstila darbu izstāde “Pelēkā pasaka” Mākslu skolā “Baltais flīģelis”
9. decembris plkst. 19:00
Ralfs Eilands, Kristīne Prauliņa un “Very Cool People” koncertā “Sniegavīra ekspresis” kultūras centrā „Siguldas devons”

Pirmdien, 9. decembrī, plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” būs iespēja baudīt skanīgu un pacilājošu pirmssvētku gaisotni Ralfa Eilanda, Kristīnes Prauliņas un grupas “Very Cool People” koncertā “Sniegavīra ekspresis”.

Koncertprogrammā būs iespēja baudīt mūziķu vokālos un instrumentālos talantus, kā arī dziedāt līdzi sev tuvām un pazīstamām melodijām. Programmā iekļautas kompozīcijas, kas vieno un uzmundrina ikvienu: “Zvaniņš skan”, “Laba slava sniedziņam”, “Jingle bells rock”, “Santa Claus is coming to town”, “Klusa nakts” un citas.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 12 līdz 20 eiro. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam – ieeja bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

10. decembris - 30. decembris
Fotogrāfiju izstāde “Baltais klusums” Allažu pagasta bibliotēkā
10. decembris plkst. 10:00
Tematiskais pasākums bērniem “Ziemassvētku laiks ar pasaku” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā

Grupām pieteikties iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 67800954.

10. decembris plkst. 15:00
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” audzēkņu Ziemassvētku ieskaņas koncerts Turaidas muzejrezervātā

Koncertā piedalās Mūzikas un Teātra nodaļu audzēkņi un pedagogi.

11. decembris
Peldēšanas sacensību “S!-Peld 2019” 2. posms Siguldas Sporta centra peldbaseinā
11. decembris plkst. 18:00
Tikšanās ar mākslinieci Dinu Dubiņu “Emaljas stāsti” kultūras centrā “Siguldas devons”
11. decembris plkst. 19:00
Dokumentālā filma “Laimīgā filma” kultūras centrā “Siguldas devons”

Trešdien, 11. decembrī, plkst. 19.00, kultūras centrā “Siguldas devons” būs iespēja noskatīties patiesu, radošuma, humora un emociju piepildītu dokumentālo filmu “Laimīgā filma” (The Happy Film, 2016), aicinot skatītāju palūkoties uz savu dzīvi un ikdienā pieredzētajām sajūtām.

Filma stāsta par austriešu dizaineri Stefanu Zagmaisteru, kurš dzīvo savā sapņu pilsētā Ņujorkā. Stefanam veicas darbā, kurā viņš veido albumu vāciņus mūzikas grupai “The Rolling Stones”, mūziķim Jay-Z un citiem. Taču nedod mieru sajūta, ka viņš varētu būt kas vairāk, tādēļ Stefans nolemj pats sevi pārvērst par dizaina projektu. Viņš veic trīs eksperimentus ar meditāciju, terapiju un narkotikām, bet reālā dzīve iejaucas procesā – mākslu, mīlestību un nāvi nav iespējams atdalīt vienu no otra. Stefana unikālie dizaini un sāpīgā personiskā pieredze atklāj viņa raksturu visā tā krāšņumā.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā; filmas ilgums – 95 minūtes. Režisori: Hillmans Kērtiss (Hillman Curtis), Bens Neibors (Ben Nabors), Stefans Zagmaisters (Stefan Sagmeister).

Biļetes pieejamas kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – 2 eiro. Filmu nav ieteicams apmeklēt skatītājiem, kas jaunāki par 14 gadiem.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

12. decembris - 19. decembris
Zviedru dienas sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā

Šogad decembris Siguldā ir ne vien Ziemassvētku, bet arī Zviedru dienu laiks, kad Zviedrijas vēstniecība Latvijā novadniekiem un viesiem dāvinās iespēju aplūkot fotoizstādi “Tētis Zviedrijā – tētis Latvijā” Siguldas novada bibliotēkā un noskatīties filmu programmu kultūras centrā “Siguldas devons”.

Fotoizstāde “Tētis Zviedrijā – tētis Latvijā” Siguldas novada bibliotēkā

No 12. decembra līdz 30. janvārim Siguldas novada bibliotēkā būs aplūkojama fotoizstāde par tiem tēviem, kuri izvēlējušies palikt mājās un aprūpēt savus bērnus. Zviedru fotomākslinieks Johans Bēvmans (Johan Bävman) portretējis vīriešus, kuri izmantojuši bērna kopšanas atvaļinājumu. Tāpat fotoizstāde pēta, kā tēvi saredz mūsdienu vīrieša lomu, salīdzinot ar senākiem tradicionālajiem stereotipiem par vecāku lomu sadalījumu ģimenē.
Latviešu fotogrāfi Anda Krauze un Māris Lazdāns izstādi papildinās ar 25 latviešu tēvu portretiem – Zviedrijas vēstniecības izsludinātā konkursa “Tētis Latvijā” uzvarētājiem.

Filmu seansi kultūras centrā “Siguldas devons” zālē “Digiti”

12. decembrī

 • Plkst. 15.00 filma “Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda” (104 minūtes), uz kuru aicināti gan seniori, gan visi, kam piemīt spēja un vēlēšanās pasmieties par nenovēršamām lietām. Filma iepazīstinās ar Alanu Karlsonu, kurš savulaik vakariņojis ar Hariju Trūmenu un stopējis kopā ar Vinstonu Čērcilu, bet savā simtajā dzimšanas dienā sakravā čemodānu un pamet pansionātu, lai dotos vēl vienā aizraujošā ceļojumā; režisors Fēlikss Harngrēns.
 • Plkst. 17.00 filma jauniešiem “Tsatsiki, tētis un olīvu karš” (95 minūtes), kas bagāta krāšņiem Grieķijas dabas skatiem un stāsta par Tsatsiki un Alvas piedzīvojumiem, glābjot puiša tēva viesnīcu un olīvkoku birzi no pārdošanas. Režisore Līsa Džeimsa Larsone.
 • Plkst. 19.00 filma “Brīnišķīgie Ziemassvētki” (108 minūtes). Tā stāsta par jaunu geju pāri, kas ielūdz ciemos savas nedaudz homofobiskās ģimenes, lai pirmo reizi kopā nosvinētu Ziemassvētkus. Filma skatītājiem ļaus ne vien smieties, bet arī gremdēties pārdomās. Režisore Helēnaa Bergstrēma.

13. decembrī

 • Plkst. 15.00drāma “Nopietnā spēle” (115 minūtes), kas vēsta par žurnālista Arvida Šērnblūma un mākslinieka meitas Lidijas Stilles ugunīgo mīlas stāstu 20. gadsimta sākumā, kad bija veicamas pavisam citas izvēles; režisore Pernilla Auguste.
 • Plkst. 17.00jauniešiem veltītā Gabrielas Pičleres komēdija “Amatieres” (102 minūtes), kas stāsta par divām attapīgām vidusskolniecēm, kuras pārspēj pompozu mārketinga direktoru un atmasko viņa centienus radīt neīstu dzimtās pilsētiņas tēlu.
 • Plkst. 19.00biogrāfiskā drāma “Astridas Lindgrēnas jaunība” (123 minūtes) – filma, kas noteikti jāredz ikvienam, jo tā ir iespēja iepazīties ar izcilo zviedru bērnu grāmatu autori, kura dāvājusi mums gan Pepiju Garzeķi, gan Karlsonu.

Filmas tiks demonstrētas zviedru valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.

19. decembrī plkst. 18.00 animācijas filma bērniem “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta” (77 minūtes) Siguldas pils kvartālā.
Filma veidota pēc zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnas pasakas bērniem “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta” motīviem un stāsta par Karlsonu – īsu, apaļīgu un ļoti pašpārliecinātu vīreli, kuram uz muguras ir propellers! Ja tic viņa vārdiem, Karlsons ir vislabākais it visā. Karlsons ir arī labākais rotaļu biedru mazajam Svantem Svansonam, kuru mīļi dēvē par Brālīti. Karlsonam bieži patīk blēņoties, tomēr uzņemties atbildību par viņa nerātnībām var nākties kādam citam.

Ieeja uz filmu seansiem un izstādi – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

12. decembris - 30. janvāris
Zviedru fotomākslinieka Johana Bēvmana fotoizstāde “Tētis Zviedrijā – tētis Latvijā” Siguldas novada bibliotēkā
13. decembris - 26. decembris
Multimediāls brīvdabas fantāzijas uzvedums “Sapnis” Siguldas pilsdrupu estrādē

Nedēļas nogalēs no 13. decembra Siguldas pilsdrupu estrādē tiks īstenota multimediālā uzveduma projekcija “Brīdis pirms Sapņa”, kurā līdztekus radošajai komandai un māksliniecei Elitai Patmalniecei darbojusies arī kultūras centra “Siguldas devons” režisore un producente Ilze Jakubovska.

Video stāstā, kuru papildinās dažādi speciālie efekti kā gaismas, lāzeri un dūmi, būs redzami mākslinieces Elitas Patmalnieces raksturīgie krāsainie un dzīvespriecīgie darbi. Vērotājiem būs iespēja iejusties mākslinieces emociju virpulī un sajust gleznošanas procesu.

Multimediālo uzvedumu “Brīdis pirms Sapņa” būs iespējams apskatīt arī gaismas festivālā “Staro Rīga”, no 15. līdz 18. novembrim viesojoties Kultūras ministrijas iekšpagalmā Krišjāņa Valdemāra ielā 11A.

Projekts tapis sadarbībā ar Kultūras ministriju, Siguldas novada pašvaldību un kultūras un izklaides pasākumu kalendāru “kaskurkad.lv”.

Biļetes cena – 7 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā, pasākuma norises dienā – 15 eiro

14. decembris - 7. janvāris
„Radīts S!guldā” Ziemassvētku tirdziņš
14. decembris - 26. decembris
Ziemas koncertzāle Siguldas pils kvartālā

Ziemassvētku laiks Siguldā tradicionāli sākas ar aizraujošiem koncertiem Ziemas koncertzālē. Šajā gadā Siguldas pils kvartālā, degot mirdzošām lampiņām, apmeklētājiem no 14. līdz pat 26. decembrim būs iespēja baudīt skanīgus koncertus, kinoseansus, darbnīcas un pasākumus bērniem.

Ziemas koncertzāle tiks atvērta 14. decembrī, kad no plkst. 12.00 Siguldas pils kvartālā pulcēsies Ziemassvētku tirdziņa dalībnieki, bet plkst. 18.00 izskanēs Igo un Aivara Hermaņa koncertprogramma “Mēnessnakts”. Tirdziņš šajā gadā norisināsies 14. un 15., kā arī 21. un 22. decembrī. Ziemas koncertzāles laikā līdz 26. decembrim gan mazi, gan lieli aicināti apmeklēt leļļu teātra izrādes, muzikālos uzvedumus, kinoseansus, kā arī baudīt skanīgus koncertus, kuros piedalīsies Atis Ieviņš, Annija Putniņa, Ieva Kerēvica, Madars Kalniņš, Aija Vītoliņa un citi mūziķi. Siguldas pils kvartālā līdztekus koncertiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties amatnieku radošajās darbnīcās. Informācija par amatnieku radošajām darbnīcām tiks papildināta.

Ziemas koncertzāle Siguldā norisinās jau ceturto gadu. Lielākā daļa programmas koncertu pieejami bez maksas, bet uz dažiem maksas koncertiem biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā;ar Siguldas novada iedzīvotāja ID karti pieejama 20% atlaide.

 

Ziemas koncertzāle Siguldas pils kvartālā

14. decembrī

 • Plkst. 12.00–18.00 Ziemassvētku tirdziņš
 • Plkst. 13.00 Pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” koncerts
 • Plkst. 14.00–16.00 Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Rūķu darbnīcas ģimenēm ar bērniem
 • Plkst. 15.00 muzikāla Ziemassvētku programma bērniem “Muzikālās eglītes”
 • Plkst. 18.00 Igo un Aivara Hermaņa koncertprogramma “Mēnessnakts”, kurā iekļautas Igo un A. Hermaņa kopīgi radītās kompozīcijas, kā ari pasaules mūzikas klasika A. Hermaņa ģitāras aranžējumā. Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā

15. decembrī

 • Plkst. 12.00–18.00 Ziemassvētku tirdziņš
 • Plkst. 12.00 Siguldas pagasta pūtēju orķestra koncerts
 • Plkst. 14.00–16.00 Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Rūķu darbnīcas ģimenēm ar bērniem
 • Plkst. 15.00 Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra studijas jauniestudējuma “Ziemassvētku dāvana” pirmizrāde. (režisore Ārija Liepiņa-Stūrniece)
 • Plkst. 18.00 Siguldas Absolventu orķestra koncerts

17. decembrī

 • Plkst. 19.00 “Ziemas vakars Siguldā” – ielūdz bigbends “Sigulda” un solisti Inese Greste, Daiga Matisone, Eva Strazdiņa un Raimonds Eizenšmits

19. decembrī

 • Plkst. 18.00 ziemas kino bērniem “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”. Filma stāsta par Karlsonu – īsu, apaļīgu un ļoti pašpārliecinātu vīreli, kuram uz muguras ir propellers! Ja tic viņa vārdiem, Karlsons ir vislabākais it visā. Karlsons ir arī labākais rotaļu biedru mazajam Svantem Svansonam, kuru mīļi dēvē par Brālīti. Karlsonam bieži patīk blēņoties, tomēr uzņemties atbildību par viņa nerātnībām var nākties kādam citam

20. decembrī

 • Plkst. 18.00 ziemas kino – latviešu komēdija “Jaungada taksometrs 2”
 • Plkst. 20.00 “Ziemas ballīte” – ielūdz Atis Ieviņš & Co. Pasākumā ar izcilās balss īpašnieku A. Ieviņu būs iespēja izdejot ziemīgu rokenrolu, atsperīgu polku un pavadīt laiku labas mūzikas pavadībā. Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā

21. decembrī

 • Plkst. 12.00–18.00 Ziemassvētku tirdziņš
 • Plkst. 14.00 Latvijas Leļļu teātra izrāde bērniem “Vecīša cimdiņš”, kurā būs iespēja satikt rūķus Tirkšķi, Tarkšķi un Svilpīti. Viņi katru gadu palīdz Ziemassvētku vecītim iesaiņot dāvanas, bet šogad viss ir citādāk. Rūķi vecīti darbnīcā nesastop, taču viņiem ir uzticēts īpašs uzdevums – izstāstīt bērniem pasaku. Rūķi stāsta un rāda kā nu mācēdami. Izrādās – tas nemaz nav tik viegli
 • Plkst. 17.00 ziemas koncerts “Pelēkie zirņi ar speķi”. Piedalās Emīla Dārziņa Jauktais koris un Jēkaba Bernāta kamerorķestris “Sforzando”, solisti – Annija Putniņa un Mārtiņš Zvīgulis. Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā

22. decembrī

 • Plkst. 12.00–18.00 Ziemassvētku tirdziņš
 • Plkst. 12.00 biedrības “Cerību spārni” labdarības pasākums “Baltie cerību spārni”, Siguldas pagasta pūtēju ansambļa “Sigulda” koncerts
 • Plkst. 16.00 ziemas saulgriežu svētku brīdis un bluķa vilkšana kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja”

25. decembrī

 • Plkst. 15.00 Ievas Kerēvicas un Madara Kalniņa koncertprogramma “Ziemas laiks”. Koncertprogrammā iekļautas oriģinālas kompozīcijas par Ziemassvētkiem un svētku sajūtu cilvēku dvēselēs. Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā

26. decembrī

 • Plkst. 14.00 muzikāls uzvedums bērniem “Sīkstuļa Ziemassvētki”, kur mazajiem apmeklētājiem būs iespēja atkausēt Sīkstuļa (Jānis Skanis) auksto akmens sirdi kopā ar Ziemassvētku rūķiem no “Lapzemes” – Pārslīti (Samanta Tīna) un labsirdīgo Rūķi-Rūdi (Kašers)
 • Plkst. 18.00 Aijas Vītoliņas (Amber) koncertprogramma “Ziemas vakars stāsta...”. Koncertā kopā ar A. Vītoliņu muzicēs Zane Volberga (klavieres), Dina Ozoliņa (1. vijole), Kristīne Zeltkalne (2. vijole), Pēteris Ozoliņš (čells) un Miks Vilsons (flauta). Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā

 

Šogad Ziemassvētku gaidīšanas laiks būs īpašs, jo 14. un 15. decembrī, kā arī 21. un 22. decembrī no plkst. 12.00 līdz 18.00 Siguldas pils kvartālā norisināsies tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš, kurā tirgoties gribētāji var pieteikties līdz 10. decembrim. Pieteikums un plašāka informācija aplūkojama šeit.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

14. decembris plkst. 11:00
“Pasakas rīts” bērnudārzā “Pumpurdārzs”
 
14. decembrī plkst. 11.00 bērnudārzā “Pumpurdārzs”, Līvkalna ielā 26, Siguldā, norisināsies “Pasakas rīts”. Uz pasākumu aicināti vecāki ar bērniem vecumā no 3 līdz 8 gadiem.
 
Pasaku rītā būs iespēja darboties rūķu darbnīcās, kopīgi izkustēties ar sniegotiem zīda plīvuriem, kā arī vērot pasakas “Sniega māte” galda leļļu izrādi.
 
Ieeja – par ziedojumiem. Pasaku rīta organizatori arī aicina parūpēties par pārvelkamajiem apaviem.
14. decembris plkst. 12:00
Ziemas koncertzāle. Ziemassvētku tirdziņš Siguldas pils kvartālā
14. decembris plkst. 13:00
Ziemas koncertzāle. Pūtēju orķestra “Sudrabskaņa” koncerts Siguldas pils kvartālā

Ieeja – bez maksas.

14. decembris plkst. 13:00
Bezmaksas peldēšanas nodarbība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Siguldas Sporta centrā

Pieteikšanās iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 26879835.

14. decembris plkst. 14:00
Konkurss “Jāņa tirgus muzikants” Jāņa tirgū. Toma Ņizina un mūziķu apvienības “Kristena&Ardis” uzstāšanās
 
No 16. novembra līdz 28. decembrim Jāņa tirgū notiks muzikāls konkurss. Tā ietvaros uz “Jāņa Tirgus” skatuves sešas sestdienas uzstāsies kopumā 10 mūziķi un muzikālās apvienības, savā starpā sacenšoties par titulu “Jāņa tirgus muzikants”.
 
Konkursā 14. decembrī uz skatuves kāps Toms Ņizins, kas sacentīsies ar mūziķu apvienību “Kristena&Ardis”. 
 
Visi konkursa dalībnieki cīnīsies par iekļūšanu finālā. Dalībniekus finālam būs iespēja izvirzīt Jāņa tirgus apmeklētājiem, izmantojot īpašu žetonu, kas tiks izsniegts par katru pirkumu. Žetonu varēs iemest balsošanas urnā, atdodot savu balsi par nedēļas favorītu. Tāpat balsot varēs Jāņa tirgus Facebook lapā. Balsošana par nedēļas favorītu norisināsies 6 dienas no mūziķa uzstāšanās brīža līdz nākamās nedēļas piektdienas vakaram.
 
Konkursantu uzstāšanās grafiks:
 • 14. decembris – Toms Ņizins un “Kristena&Ardis”
 • 28. decembris – Konkursa “Jāņa tirgus muzikants” fināls
 
 
Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.
 
Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
14. decembris plkst. 14:00
Ziemas koncertzāle. Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Rūķu darbnīcas ģimenēm ar bērniem
14. decembris plkst. 15:00
Ziemas koncertzāle. Muzikāla Ziemassvētku programma bērniem “Muzikālās eglītes” Siguldas pils kvartālā

Ieeja – bez maksas.

14. decembris plkst. 15:00
Senioru pēcpusdiena “Lai sildās sirds” Allažu pagasta Tautas namā

Sestdien, 14. decembrī, plkst. 15.00 Allažu pagasta Tautas namā norisināsies senioru pēcpusdiena “Lai sildās sirds”, kurā sagaidīt Ziemassvētkus aicināti gan vecvecāki, gan mazbērni, līdzi ņemot pašu sarūpētu cienastu.

Pasākumā spožas uguntiņas egles zaros palīdzēs iedegt bērnu teātra kopa un tās vadītāja Aiva Grundmane. Ziemassvētku melodijas izdziedās meiteņu ansamblis un vadītāja Ingūna Kalviša, kā arī senioru koris “Gāle” Ņinas Kiršteinas vadībā. Savukārt dejās un rotaļās aicinās folkloras kopa “Tiptaiņi” ar vadītāju Lienu Teterovsku un atraktīvā senču tradīciju zinātāja Aiga Auziņa.

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
14. decembris plkst. 18:00
Ziemas koncertzāle. Igo un Aivara Hermaņa koncertprogramma “Mēnessnakts” Siguldas pils kvartālā

Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā.

14. decembris plkst. 18:00
Lāpstu šļūkšanas sacensību “Showel Race” 4. posms bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”

Sestdien, 14. decembrī, bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” norisināsies sacensību šļūkšanā ar lāpstu “Showel Race” VII sezonas 4. posms. Uz starta stāsies vīrieši, sievietes un divnieku grupu sacensību dalībnieki. Reģistrācija sacensībām notiks no plkst. 17.00 līdz 17.55. Sacensību atklāšana plkst. 18.00, pirmais dalībnieks uz starta stāsies plkst. 18.10.

Dalība maksa: 35 eiro individuālajās disciplīnās, 55 eiro – divniekiem, 75 eiro – individuālā disciplīna + divnieks, 100 eiro – individuālā disciplīna + individuālā disciplīna + divnieks.

Plašāka informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi info@showelrace.com vai zvanot uz tālruņa numuru 26131329.

15. decembris plkst. 11:00
Senioru vokālā ansambļa “Melodija” koncerts Turaidas baznīcā
15. decembris plkst. 12:00
Ziemas koncertzāle. Ziemassvētku tirdziņš Siguldas pils kvartālā
15. decembris plkst. 12:00
Ziemas koncertzāle. Siguldas pagasta pūtēju orķestra koncerts Siguldas pils kvartālā

Ieeja – bez maksas.

15. decembris plkst. 12:30
Jauktā kora “Spārni” adventes koncerts Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā
15. decembris plkst. 14:00
Ziemas koncertzāle. Mākslu skolas “Baltais flīģelis” Rūķu darbnīcas ģimenēm ar bērniem Siguldas pils kvartālā

Ieeja – bez maksas.

15. decembris plkst. 15:00
Ziemas koncertzāle. Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” Teātra studijas jauniestudējuma “Ziemassvētku dāvana” pirmizrāde Siguldas pils kvartālā

Pirmizrādes “Ziemassvētku dāvana” režisore: Ārija Liepiņa-Stūrniece.

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
15. decembris plkst. 17:00
Bērnu Ziemassvētku eglītes uzvedums “Rūķīši un meža vecis” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes cena – 10 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem un novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide (iekļauta saldumu paciņa un pasākuma apmeklējums diviem pieaugušajiem).

15. decembris plkst. 18:00
Ziemas koncertzāle. Siguldas Absolventu orķestra koncerts Siguldas pils kvartālā

Ieeja – bez maksas.

16. decembris - 30. decembris
Tematiskā izstāde “Brīnumu pilnais Ziemas Saulgriežu laiks” Siguldas novada bibliotēkā
16. decembris plkst. 18:00
Mākslu skolas “Baltais flīģelis” kora klases koncerts “Ziemassvētkiem pa pēdām” koncertzālē “Baltais flīģelis”

Koncertā piedalās kora klases audzēkņi un pedagogi.

17. decembris
Ziemassvētku pasākums Siguldas novada senioriem Siguldas pagasta Kultūras namā

Ieeja – bez maksas.

17. decembris plkst. 10:00
Tematiskais pasākums bērniem “Ziemassvētku laiks ar pasaku” Siguldas pagasta Centra bibliotēkā

Grupām pieteikties iepriekš, zvanot uz tālruņa numuru 67800954.

17. decembris plkst. 14:00
Siguldas novada senioriem veltīts Ziemassvētku koncerts “Uzbur laimi’’ Siguldas pagasta Kultūras namā

Pasākumā piedalīsies dziedātājs Jānis Moisejs.

17. decembris plkst. 19:00
Ziemas koncertzāle. Koncerts “Ziemas vakars Siguldā” Siguldas pils kvartālā

 Uz koncertu ielūdz bigbends “Sigulda” un solisti Inese Greste, Daiga Matisone, Eva Strazdiņa un Raimonds Eizenšmits.

Ieeja – bez maksas.

19. decembris plkst. 18:00
Ziemas koncertzāle. Ziemas kino bērniem “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta” Siguldas pils kvartālā

Ieeja – bez maksas.

20. decembris plkst. 18:00
Ziemas koncertzāle. Ziemas kino – latviešu komēdija “Jaungada taksometrs 2” Siguldas pils kvartālā

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
20. decembris plkst. 20:00
Kora „Atvars” Ziemassvētku koncerts kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes cena – 2,50 eiro.Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide.

ID karšu piedāvājums
20. decembris plkst. 20:00
Ziemas koncertzāle. “Ziemas ballīte” kopā ar Ati Ieviņu & Co Siguldas pils kvartālā

Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā.

21. decembris
Ziemassvētku koncerts Jūdažu Sabiedriskajā centrā
21. decembris plkst. 12:00
Ziemas koncertzāle. Ziemassvētku tirdziņš Siguldas pils kvartālā
21. decembris plkst. 16:00
Koru sadziedāšanās koncerts “Mana dziesma klusā vakarā” Siguldas pagasta Kultūras namā

Skaistākās dziesmas izdziedās Siguldas sieviešu koris “Teiksma”, Romas Katoļu baznīcas Siguldas draudzes koris “Vox Cordis”, Krimuldas vīru koris “Vecie draugi”, Latvijas meža darbinieku vīru koris “Silvicola” un Amatas novada vīru koris “Cēsis”.


Ieeja – bez maksas.

21. decembris plkst. 16:00
Anitas Ozolas Ziemassvētku koncerts “Ciemos pie vecmāmiņas” Jūdažu Sabiedriskajā centrā
ID karšu piedāvājums
21. decembris plkst. 17:00
Ziemas koncertzāle. Ziemas koncerts “Pelēkie zirņi ar speķi” Siguldas pils kvartālā

Koncertā piedalās Emīla Dārziņa Jauktais koris un Jēkaba Bernāta kamerorķestris “Sforzando”, solisti – Annija Putniņa un Mārtiņš Zvīgulis.

Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā.

21. decembris plkst. 17:00
Jauktā kora “Spārni” koncerts Turaidas baznīcā
22. decembris plkst. 12:00
Ziemas koncertzāle. Biedrības “Cerību spārni” labdarības pasākums un Siguldas pagasta pūtēju ansambļa “Sigulda” koncerts Siguldas pils kvartālā

Ieeja – bez maksas.

22. decembris plkst. 16:00
Ziemas koncertzāle. Ziemas saulgriežu svētku brīdis un bluķa vilkšana kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja” Siguldas pils kvartālā

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
23. decembris plkst. 15:00
Ziemas koncertzāle. Ievas Kerēvicas un Madara Kalniņa koncertprogramma “Ziemas laiks” Siguldas pils kvartālā

Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā.

ID karšu piedāvājums
23. decembris plkst. 18:00
Ziemassvētku koncerts kopā ar grupu “Tautumeitas”, Jāni Aišpuru un Laimu Jansoni kultūras centrā “Siguldas devons”

23. decembrī plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons” ikviens ir aicināts uz Ziemassvētku koncertu, kurā tautas mūzikas grupa “Tautumeitas”, dziedātājs, grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs un talantīgā koklētāja Laima Jansone klausītājus priecēs ar tradicionālām Ziemassvētku dziesmām, kā arī folkloras skaņdarbu un korāļu skanējumu. Svētku noskaņu koncertā plānots radīt, izmantojot perkusijas, sitamos instrumentus, basu, kokles, akustiskās ģitāras, taustiņinstrumentus, vokālu, akordeonu un vijoles.

Koncertprogrammas radošajā tapšanas procesā skatuves mākslinieki apzinājuši latviešu Ziemassvēku tradīcijas un folkloras materiālu, izveidojot interesantu, bagātīgu un svētkiem atbilstošu vēstījumu dažādām vecuma paaudzēm. Koncertprogrammas ideja ir parādīt, ka gan Ziemassvētku mūzikā, gan latviešu Ziemassvētku dainās ir ļoti daudz kopīga, tādējādi ļaujot klasiskajiem kristiešu tekstiem ieskanēties tradicionālajā tautas mūzikā.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide. Bezmaksas ieeja bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

26. decembris plkst. 10:00
Ziemassvētku volejbola turnīrs Siguldas Sporta centrā
26. decembris plkst. 14:00
Ziemas koncertzāle. Muzikāls uzvedums bērniem “Sīkstuļa Ziemassvētki” Siguldas pils kvartālā

Ieeja – bez maksas.

ID karšu piedāvājums
26. decembris plkst. 18:00
Ziemas koncertzāle. Aijas Vītoliņas (Amber) koncertprogramma “Ziemas vakars stāsta...” Siguldas pils kvartālā

Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, iegādājoties biļeti iepriekšpārdošanā.

28. decembris - 29. decembris
16.Siguldas novada atklātais starptautiskais čempionāts badmintonā Siguldas Sporta centrā
28. decembris plkst. 12:00
Ziemassvētku eglīte pirmsskolas vecuma bērniem “Zem lielās rūķu mices” Mores pagasta Tautas namā

Ieejas karte – 5eiro (cenā iekļauta saldumu tūta). Ieejas karti iespējams iegādāties līdz 20. decembrim Mores pagasta pārvaldē.

28. decembris plkst. 14:00
Konkursa “Jāņa tirgus muzikants” fināls Jāņa tirgū
 
No 16. novembra līdz 28. decembrim Jāņa tirgū notiks muzikāls konkurss. Tā ietvaros uz Jāņa tirgus skatuves sešas sestdienas uzstāsies kopumā 10 mūziķi un muzikālās apvienības, savā starpā sacenšoties par titulu “Jāņa tirgus muzikants”.
 
Konkursa fināls norisināsies 28. decembrī, bet to, kurš no konkursa dalībniekiem kāps uz fināla skatuves, noteiks “Jāņa Tirgus” apmeklētāji, jo par katru izdarīto pirkumu tiks izsniegts balsošanas žetons, kuru varēs iemest balsošanas urnā, atdodot savu balsi par nedēļas favorītu. Tāpat par savu favorītu varēs balsot arī Jāņa tirgus Facebook lapā.
 
 
Pasākumā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.
 
Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.
ID karšu piedāvājums
28. decembris plkst. 17:00
Koncertuzvedums bērniem „Svētki koru pilī” koncertzālē „Baltais flīģelis”

Sestdien, 28. decembrī, plkst. 17.00 koncertzālē „Baltais flīģelis” būs iespēja baudīt koncertuzvedumu bērniem „Svētki koru pilī” kopā ar Valsts Akadēmisko kori „Latvija”.

Aptuveni stundu garajā koncertuzvedumā būs iespēja iepazīties ar kora noslēpumiem – tiks meklētas un rastas atbildes uz tādiem jautājumiem kā: no kā sastāv koris, ko kora dziedātāji ar savām balsīm var paveikt, ko īsti dara diriģents un vai viegli kļūt par kordziedātāju.

Biļetes cena – no 7 līdz 10 eiro.​Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm un Mākslu skolas „Baltais flīģelis” audzēkņiem – 40% atlaide.

28. decembris plkst. 18:00
Lāpstu šļūkšanas sacensību “Showel Race” 5. posms bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”
29. decembris plkst. 19:00
Ziemassvētku koncerts „Tev tuvumā” kultūras centrā „Siguldas devons”

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra „Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 18 līdz 25 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

31. decembris plkst. 20:00
Jaunā gada sagaidīšana viesnīcā “Sigulda”
 
Viesnīca “Sigulda” aicina 2020. gadu sagaidīt, baudot svētku vakariņas (bufetes tipa), saskandinot glāzi dzirkstošā vīna, ļauties dzīvās mūzikas ritmiem, kā arī vērot svētku uguņošanu.
Ierašanās pasākumā no plkst. 20.00.
 
Ieejas maksa ar nakšņošanu viesnīcas numuriņā – 240 eiro divām personām, bez nakšņošanas – 79 eiro vienai personai.
ID karšu piedāvājums
31. decembris plkst. 21:00
Jaungada balle “Gadumija devonā” kultūras centrā „Siguldas devons”

Kultūras centrs “Siguldas devons” aicina gadumijas īpašo nakti pavadīt svinīgā un reizē atraktīvā atmosfērā kopā ar grupu “Pirmais kurss”, jautras atmosfēras karali Valteru Krauzi un DJ Edgaru Berci. Aizrautīgā balle “Gadumija devonā” notiks 31. decembrī plkst. 21.00.

Krāšņo notikumu nesteidzīgi varēs baudīt trīs dažādās pasākuma zonās pie galdiņiem. Tāpat pasākumu būs iespēja baudīt pie stāvgaldiņiem. Pasākuma programmā ap pusnakti iekļauta došanās uz Siguldas dzelzceļa stacijas laukumu, lai kopā ar novadniekiem un pilsētas visiem muzikālā gaisotnē cienātos ar svētku torti, karstvīnu un baudītu krāšņu gadumijas uguņošanu.

Gadumijas ballei līdz 26. decembrim iespējams pasūtīt uzkodu plates, zvanot uz tālruņa numuru 67974414 vai restorānā “Aparjods” Ventas ielā 1A, Siguldā, no plkst. 12.00 līdz 22.00. Vakara gaitā darbosies kultūras centra “Siguldas devons” kafejnīca “Aparjods”.

Pasākuma organizatori informē, ka ballē nebūs atļauts ienest līdzi paņemtos ēdienus un dzērienus. Ieeja pasākumā no 12 gadu vecuma. Tālrunis informācijai 26555609.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 20 līdz 60 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem ieejas maksai 20% atlaide. Sēdvietu biļetes cenā ir iekļautas nelielas uzkodas un glāze dzirkstošā vīna.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

31. decembris plkst. 21:00
Jaunā gada sagaidīšana viesnīcā “Segevold”

Viesnīca “Segevold” piedāvā iespēju 2020. gadu sagaidīt kopā, baudot gardas svētku vakariņas (zviedru galds) un glāzi dzirkstoša vīna, kā arī piedāvājot vakara izklaides programmu ar konkursiem un dejām līdz rītam.
Ierašanās pasākumā no plkst. 20.00.

Ieejas maksa  110 eiro no personas.

31. decembris plkst. 23:30
Jaunā gada sagaidīšana Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

Muzikālā un draudzīgā gaisotnē cienāsimies ar svētku torti un karstvīnu, baudot krāšņas ugunspuķes Siguldas debesīs. Aicināts ikviens novadnieks un Siguldas novada viesis!

1. janvāris plkst. 00:30
Jaungada balle kopā ar grupu “Kompromiss” Mores pagasta Tautas namā

Biļetes cena – 6 eiro.

13. janvāris - 19. janvāris
IBSF Eiropas kauss bobslejā un skeletonā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”
ID karšu piedāvājums
14. janvāris plkst. 18:00
Liepājas teātra izrāde “Polianna” kultūras centrā “Siguldas devons” (Izrāde izpārdota)

Biļetes cena – no 6 līdz 10 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem 20% atlaide, novada daudzbērnu ģimenēm – 40% atlaide.

22. janvāris - 26. janvāris
Viesmann Pasaules kauss kamaniņu sportā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”
10. februāris - 16. februāris
Eiropas čempionāta meistarsacīkstes bobsleja divniekos un skeletonā bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”
10. februāris - 16. februāris
BMW IBSF Pasaules kauss bobslejā un skeletonā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”
15. marts plkst. 12:00
Multimediāla bērnu izrāde “Multizauri” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 10 līdz 20 eiro.

1. aprīlis plkst. 19:00
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde “Vienreiz jau var” kultūras centrā “Siguldas devons”

Atzīmējot 50 gadu jubileju, aktrise, televīzijas, radio raidījumu un pasākumu vadītāja 1. un 2. aprīlī plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” aicina ikvienu uz savu pirmo stāvizrādi ar bufetes elementiem “Vienreiz jau var”.

Baiba Sipeniece-Gavare stāvizrādē vēlas dalīties ar saviem notikumiem, kuri, pateicoties ārkārtīgi vēlīgam liktenim, ar viņu ir notikuši – kāzas, bēres, apkūlības, – ar visu, kas sakrājies. Turklāt īpašie notikumi no Baibas nekur neiet prom, tāpēc nu šī būs tā reize, kad tas viss “nāks ārā”.

Pati Baiba atklāj: “2020. gada 21. februārī svinēšu savus 50. Šis cipars man šausmīgs likās līdz tam brīdim, kamēr nesāku apmeklēt jubilejas ballītes nu gluži normāliem cilvēkiem, proti, brālim, māsai, vīram, draugiem. Tomēr tādas tremolo bungas iekšā jūtu gan! Tie ir tie mani gadi, kuri “tiem trakajiem zirgiem skrien līdz, un aizmirst, vai vakars vai rīts”. Lai novadētos, citu mudināta, pašas intuīcijas vadīta, nolēmu nostāstīt tos stāstus nost, jo liktenis man bijis ļoti vēlīgs, ļaudams satikt tik daudzus trakoti interesantus cilvēkus”.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro.

2. aprīlis plkst. 19:00
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde “Vienreiz jau var” kultūras centrā “Siguldas devons”

Atzīmējot 50 gadu jubileju, aktrise, televīzijas, radio raidījumu un pasākumu vadītāja 1. un 2. aprīlī plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” aicina ikvienu uz savu pirmo stāvizrādi ar bufetes elementiem “Vienreiz jau var”.

Baiba Sipeniece-Gavare stāvizrādē vēlas dalīties ar saviem notikumiem, kuri, pateicoties ārkārtīgi vēlīgam liktenim, ar viņu ir notikuši – kāzas, bēres, apkūlības, – ar visu, kas sakrājies. Turklāt īpašie notikumi no Baibas nekur neiet prom, tāpēc nu šī būs tā reize, kad tas viss “nāks ārā”.

Pati Baiba atklāj: “2020. gada 21. februārī svinēšu savus 50. Šis cipars man šausmīgs likās līdz tam brīdim, kamēr nesāku apmeklēt jubilejas ballītes nu gluži normāliem cilvēkiem, proti, brālim, māsai, vīram, draugiem. Tomēr tādas tremolo bungas iekšā jūtu gan! Tie ir tie mani gadi, kuri “tiem trakajiem zirgiem skrien līdz, un aizmirst, vai vakars vai rīts”. Lai novadētos, citu mudināta, pašas intuīcijas vadīta, nolēmu nostāstīt tos stāstus nost, jo liktenis man bijis ļoti vēlīgs, ļaudams satikt tik daudzus trakoti interesantus cilvēkus”.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 15 līdz 25 eiro.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

4. aprīlis plkst. 19:00
“The Sound Poets” akustiskais koncerts “Klusāk” kultūras centrā “Siguldas devons”

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra “Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – no 15 līdz 22 eiro.

1. maijs - 2. maijs
17. Latvijas Stādu parāde