Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Siguldas novada jaunieši piedalās Eiropas Parlamenta biroja kampaņā

2019-05-17

Lai veicinātu jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā kampaņas „Šoreiz es balsošu!" ietvaros visās Siguldas novada skolās – Siguldas Valsts ģimnāzijā, Siguldas pilsētas vidusskolā, Siguldas 1. pamatskolā, Allažu pamatskolā, Mores pamatskolā un Laurenču sākumskolā no 25.aprīļa līdz 3.maijam norisinājās Eiropas Parlamenta vēlēšanu ģenerālmēģinājums, kurā piedalījās skolēni no 13 gadu vecuma.

Katrā skolā tika izveidots balsošanas punkts kurā bija iespējams balsot „par” vai „pret”  Siguldas novada jauniešu domes izveidi. Kopumā tika aizpildīti un reģistrēti 629 biļeteni, no kuriem 527 (83,8%) bija “par” izvirzīto iniciatīvu, 71 (11,3%) “pret”, bet 31 (4,9%)  jaunietim nebija viedokļa.

Papildus šim jautājumam jauniešiem bija iespēja izvēlēties starp 20 dažādām vērtībām, kuras tie uzskata par nozīmīgām un svarīgām – vadošās vērtības Siguldas novada jauniešiem bija izklaides, attīstība un brīvība, kurām uz papēžiem mina godīgums, tīra daba, cieņa un cilvēcīgums. Savukārt, pašā apakšgalā bija tādas vērtības kā ietekme un caurspīdīgums. Interesanti, ka Morē, Allažos un Laurenčos drošība atradās vērtību augšgalā, kamēr Siguldas pilsētas vidusskolā un Siguldas Valsts ģimnāzijā svarīgākās bija attīstība un izklaide.

Siguldas novada skolu vēlēšanu rezultāti tika prezentēti arī projekta noslēguma pasākumā Vidzemē, kas 14.maijā notika Cēsīs un tajā Siguldas novadu pārstāvēja Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieks Rūdolfs Aleksandrs Strods.