Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Siguldas pilsētas vidusskolas skolēni piedalās inženierzinību konkursā

2019-11-06

Lai attīstītu skolēnu inženiertehnisko domāšanu un rosinātu sadarbošanās prasmes, novembra sākumā Siguldas pilsētas vidusskolā norisinājās inženierzinību konkurss, kurā 7. klašu komandas sacentās praktisku uzdevumu risināšanā.

Konkursā skolēni plānoja un konstruēja glābšanas iekārtu – katra komanda no dotajiem resursiem veidoja inženiertehnisku konstrukciju, kas palīdz olai izturēt kritienu un nesaplīst. Tāpat konkursa laikā skolēniem bija iespēja vērot dažādus “Fizmix” komandas eksperimentus, tādējādi iepazīstot fizikas konceptus, kas saistīti ar elektrību, reaktīvu spēku, inerci, gāzi un spiedienu.

Konkurss norisinājās pirmo gadu līdz ar jaunā mācību priekšmeta – inženierzinības – apguvi. Konkursu organizēja Siguldas pilsētas vidusskolas fizikas skolotājs Edgars Bajaruns mācību stundu ietvaros sadarbībā ar AS “Latvernergo” mācību portāla “Fizmix” komandu.