Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

PVD: jaunais ēdinātājs pašvaldības bērnudārzos strādā labā līmenī

2019-11-07
No 14. oktobra darbu Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs sācis ēdinātājs SIA “Vectēvs”. Lai arī darbs ēdinātājam pēc oktobra sākumā veiktā ārkārtas iepirkuma bija jāuzsāk īsā laikā, tomēr ir izdevies pakalpojuma kvalitāti nodrošināt labā līmenī. Par to liecina no 22. oktobra līdz 4. novembrim Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) veiktās pārbaudes Siguldas novada pašvaldības bērnudārzos.
 
Kārtējo PVD pārbaužu rezultāti liecina, ka trijās no iestādēm – bērnudārzos “Tornīši”, “Pīlādzītis” un “Ābelīte” – visos pārbaudes posmos ir A jeb augstākais vērtējums. Savukārt bērnudārzos “Ieviņa”, “Pasaciņa” un “Saulīte” ir atsevišķi aizrādījumi par paškontroles dokumentāciju vai palielinātu uzturvērtību bērnu ēdienkartēs. Bērnudārzā “Saulīte” saņemti aizrādījumi par telpu kosmētisko stāvokli.
 
Lai nodrošinātu ēdināšanas kvalitāti, iepirkuma nosacījumos tika iekļauta prasība ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam nodrošināt darbu vadītāju, kurš pārrauga procesus visās virtuvēs, kā arī piegādi uz bērnudārziem “Pīlādzītis” un “Tornīši”. Papildus tam pašvaldība ir nolēmusi izmantot sabiedrības veselības speciālista pakalpojumus, kurš no pašvaldības puses kontrolē higiēnas normu ievērošanu, kā arī pārtikas produktu piegādātāju un ēdienkaršu atbilstību prasībām.
 
Visās pirmsskolas izglītības iestāžu virtuvēs notika arī pilnīga vai daļēja darbinieku nomaiņa, tāpēc jaunajam ēdinātājam visgrūtāk bija nodrošināt ēdienu gatavošanas vietas ar kvalificētiem darbiniekiem. Tāpat sākotnēji bija atsevišķi aizrādījumi par ēdienkaršu kvalitāti, taču sadarbībā ar uztura speciālistiem un bērnudārzu medmāsām ēdienkartes ir pilnveidotas.
 
Jau ziņots, ka 10. oktobrī tika paziņoti ārkārtas ēdināšanas pakalpojuma iepirkuma rezultāti un no 14. oktobra ēdināšanu pašvaldības bērnudārzos nodrošina SIA “Vectēvs”. 11. oktobrī tika lauzts līgums ar SIA “Baltic Restaurants Latvia”.