Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Bīstamākajos krustojumos uz brauktuves izveidoti drošības papildelementi

2020-07-30

Lai vērstu autovadītāju uzmanību uz to, ka tuvojas bīstams krustojums un pirms tā obligāti jāsamazina ātrums un jāapstājas, Siguldā piecās vietās veikta horizontālo papildmarķējumu “STOP” izveide, kā arī reljefa joslu uzkrāsošana divās zonās uz brauktuves pirms krustojuma.

Šādi drošības papildelementi izveidoti Pulkveža Brieža ielas krustojumā ar Nītaures un Rūdolfa Blaumaņa ielu, krāsojumu izveidojot arī pie Gāles ielas krustojuma, kad tajā noslēgsies pārbūves darbi. Tāpat tie izveidoti arī Rūdolfa Blaumaņa un Dārza ielas krustojumā, kā arī Ausekļa un Raiņa ielas krustojumā.

Atgādinām, ka šādu drošības elementu izveidošana pilsētvidē ir tikai daļa no iedzīvotājiem un apmeklētājiem drošākas un draudzīgākas pilsētas vides veidošanas. To mērķis ir pasargāt kā gājēju un velosipēda vadītāju, tā arī autovadītāju, atgādinot par satiksmes drošību intensīvākajos ielu posmos un krustojumos.

Jau ziņots, ka šovasar Siguldas centrā tika iezīmēta ātruma ierobežojošā zona, kurā braukšanas ātrums nevar pārsniegt 30 kilometrus stundā. Papildus zonas izveidei un atbilstošu ceļa zīmju izvietošanai, vairākos ielu posmos uz brauktuves izveidoti horizontālie marķējumi un Pils ielā arī karogi ar atgādinājumu ievērot samazināto braukšanas ātrumu.

Zonas ieviešana tika īstenota saskaņā ar iedzīvotāju ierosinājumiem, satiksmes drošības un plānošanas ekspertu ieteikumiem, kā arī ņemot vērā Siguldas identitāti veidojošā tematiskā plānojuma Satiksmes infrastruktūras attīstības vadlīnijas, kas paredz visiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem, riteņbraucējiem, motobraucējiem un autobraucējiem – vienlīdzīgu un drošu pārvietošanos pilsētvidē. Tāpat vietās, kurās nav izveidotas gājēju ietves vai veloceļi, uzstādītas ātruma ierobežojošās zīmes 30 kilometri stundā un informatīvā plāksne “Viens ceļš visiem”.

Šogad vēl plānoti drošības uzlabošanas pasākumi pie izglītības iestādēm, kā arī atsevišķās gājēju pārejās.