Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Uzsākti projektēšanas darbi grupu dzīvokļu un īslaicīgās sociālās aprūpes centra ēkas būvniecībai

2020-09-25

Lai veicinātu iedzīvotāju ar īpašām vajadzībām patstāvību un neatkarību, paplašinātu viņu iespējas iekļauties sabiedrības dzīvē, Siguldas novada pašvaldība ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda piešķirto finansējumu deinstitucionalizācijas projekta ietvaros Saules ielā 6B, Siguldā, izbūvēs grupu dzīvokļu un īslaicīgās sociālās aprūpes centra ēku, kur tiks izveidotas 16 vietas grupu māju iedzīvotājiem un divas vietas “atelpas brīža” apmeklētājiem. Pašvaldība konkursa kārtībā noslēgusi līgumu ar SIA “Wood Constractions” par ēkas projektēšanu, autoruzraudzību un būvniecību. Pašlaik uzsākti ēkas projektēšanas darbi.

Ja ziņots, ka grupu dzīvokļu un īslaicīgās sociālās aprūpes centra ēkā ar mājokli un sociālu atbalstu kopumā tiks nodrošinātas 16 personas ar garīga rakstura traucējumiem, kas sasniegušas pilngadību, kurām nav pieejams nepieciešamais atbalsts dzīvesvietā un kurām ir grūtības dzīvot patstāvīgi.

Projekts tiek īstenots 2014.–2020. gada Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā” 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” ietvaros.

Kopējās projekta izmaksas ir 816 027,46 eiro. Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 502 402,48 eiro.