Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Šonedēļ Siguldas novadā: Eiropas čempionāts kamaniņu sportā, bezmaksas nūjošana un citi notikumi

2021-01-08

Šajā nedēļas nogalē bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” norisināsies Eiropas čempionāts kamaniņu sportā, kas reizē būs arī Eberspächer Pasaules kausa sestais posms kamaniņās. Sacensībās piedalīsies turpat 150 sportisti, tostarp arī Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases dalībnieki. Slēpotājiem šonedēļ atvērta Fischer Slēpošanas trase un Siguldas Pilsētas trase. Novadniekiem projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros notiks bezmaksas nūjošanas nodarbības Allažos, Jūdažos, Morē, kā arī bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība Fischer Slēpošanas trasē. Vēl šajā nedēļas nogalē Turaidas muzejrezervātā brīvdabā aplūkojami lielformāta puzuri.

Piektdien, 8. janvārī

 • No plkst. 10.00 līdz 17.00 lielformāta puzuri Turaidas muzejrezervātā.
  Dažādu veidu un formu puzuri izvietoti brīvdabā Turaidas muzejrezervāta teritorijā. Puzuriem par pamata elementu izmantots oktaedrs – astoņskaldnis, kā arī sešstūris. Puzuri aplūkojami līdz 11. janvārim; pēcpusdienās no plkst. 15.00 puzuri tiks arī izgaismoti. Ieeja Turaidas muzejrezervātā – no 0,70 līdz 3,50 eiro. Apmeklējot muzejrezervātu, iedzīvotāji aicināti ievērot drošības pasākumus. Muzejs apmeklējams tikai vienas mājsaimniecības ietvaros.
 • No plkst. 10.00 līdz 20.00 slēpošanai un snovbordam atvērta Siguldas Pilsētas trase.
  Apmeklējot Pilsētas trases lielo kalnu, nepieciešama obligāta iepriekšēja rezervācija, ko iespējams veikt mobilajā lietotnē “Bookla”. Trases vadība informē, ka rezervācija ir pilna un pieteikties apmeklējumam nav iespējams. Iedzīvotāji aicināti sekot līdzi rezervācijas iespējām lietotnē “Bookla”, jo pastāv iespēja, ka kāds atsakās no savas rezervācijas!
  Siguldas Pilsētas trasē pieejams nomas inventārs gan slēpošanai, gan snovbordam. Trases, inventāra nomas cenrādis aplūkojams tīmekļa vietnē www.siguldassports.lv. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā novadā deklarētajiem pensionāriem Siguldas novadā esošajās sporta bāzēs ir iespēja slēpot bez maksas, saņemot pabalstu kalnu un distanču slēpošanai.
  Trases darba laikos atvērta kafejnīca “Finišs”; tajā iespējams iegādāties ēdienus un dzērienus līdzņemšanai.
 • No plkst. 12.00 līdz 20.00 distanču slēpotājiem atvērta Fischer Slēpošanas trase.
  Fischer Slēpošanas centrā ir iespēja iemācīties distanču slēpošanas pamatus kopā ar profesionāliem instruktoriem. Pieejama inventāra noma un dzērienu, uzkodu automāti. Trases izmantošanas cena pieaugušajiem ir 2 eiro, bet skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1,80 eiro. UzrādotSiguldas novada iedzīvotāja ID karti, cena pieaugušajiem ir 1,80 eiro, bet skolēniem, jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un pensionāriem – bez maksas, kā arī tiek piemērota 10% atlaide inventāra nomai. Siguldas novada izglītības iestāžu audzēkņiem bonusa programmas ietvaros distanču slēpošanas inventārs ir bezmaksas. Siguldas novada ģimenēm, kuru aprūpē ir trīs un vairāk bērni un kuras ir reģistrētas pašvaldības daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmā, tiek piešķirta 20% atlaide ziemas inventāra nomai. Plašāka informācija aplūkojama tīmekļa vietnē www.siguldassports.lv. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā novadā deklarētajiem pensionāriem Siguldas novadā esošajās sporta bāzēs ir iespēja slēpot bez maksas, saņemot pabalstu kalnu un distanču slēpošanai.
  Piesardzības nolūkos servisa ēkā drīkst vienlaicīgi atrasties līdz astoņām personām, savukārt slēpošanas trasē – līdz 40 personām. Apmeklētāji aicināti ievērot distancēšanos vienam no otra gan trasē, gan servisa ēkā. Roku dezinfekcijas līdzekļi ir pieejami gan servisa ēkā, gan pie servisa ēkas ieejas.

Sestdien, 9. janvārī

 • Bezmaksas nūjošanas nodarbība Siguldas novada iedzīvotājiem projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros:
  • plkst. 8.30 pie Allažu Sporta centra;
  • plkst. 10.00 pie Jūdažu Sabiedriskā centra;
  • plkst. 11.00 pie Mores pagasta Tautas nama.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, grupu nodarbības drīkst notikt tikai ārā, svaigā gaisā, vienlaicīgi piedaloties ne vairāk kā 10 personām. Nodarbībai obligāti jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 25448860. Nūjošanas nodarbības ar veselības vingrošanas elementiem vadīs trenere Fanija Šitca. Dalībnieki aicināti uz nodarbībām ģērbties atbilstoši laika apstākļiem un līdzi ņemt savas nūjas. Nepieciešamības gadījumā nūjas tiks izsniegtas.

 • Plkst. 10.00 bezmaksas distanču slēpošanas nodarbība Siguldas novada iedzīvotājiem Fischer Slēpošanas trasē projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros.
  Dalībnieku skaits nodarbībā ir jau nokomplektēts un pieteikties vairs nav iespējams! Aktuālo informāciju par turpmāko bezmaksas distanču slēpošanas nodarbību grafiku var apskatīt šeit.
 • No plkst. 10.00 līdz 17.00 lielformāta puzuri Turaidas muzejrezervātā.
 • No plkst. 10.00 līdz 20.00 slēpošanai un snovbordam atvērta Siguldas Pilsētas trase.
  Trases vadība informē, ka rezervācija ir pilna un pieteikties apmeklējumam nav iespējams. Iedzīvotāji aicināti sekot līdzi rezervācijas iespējām lietotnē “Bookla”, jo pastāv iespēja, ka kāds atsakās no savas rezervācijas!
 • No plkst. 10.00 līdz 20.00 distanču slēpotājiem atvērta Fischer Slēpošanas trase.
 • No plkst. 11.30 Eiropas čempionāts kamaniņu sportā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”.
  Sacensībās norisināsies 9. un 10. janvārī. Globālās pandēmijas ierobežojumu dēļ šis Eiropas čempionāts tiks aizvadīts bez skatītāju klātbūtnes bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”. Līdzjutēji varēs atbalstīt Latvijas Nacionālo kamaniņu sporta izlasi pie televizoru ekrāniem, jo sacensību tiešraidi būs iespējams vērot Helio un Shortcut televīzijās kanālā Best4Sport TV. Sacensību pirmajā dienā:
  • plkst. 11.30 – 1. brauciens vīriešiem;
  • plkst. 13.05 – 2. brauciens vīriešiem;
  • plkst. 15.10 – 1. brauciens divvietīgajām ekipāžām;
  • plkst. 16.30 – 2. brauciens divvietīgajām ekipāžām.

Svētdien, 10. janvārī

 • No plkst. 10.00 līdz 17.00 lielformāta puzuri Turaidas muzejrezervātā.
 • No plkst. 10.00 līdz 20.00 slēpošanai un snovbordam atvērta Siguldas Pilsētas trase.
  Trases vadība informē, ka rezervācija ir pilna un pieteikties apmeklējumam nav iespējams. Iedzīvotāji aicināti sekot līdzi rezervācijas iespējām lietotnē “Bookla”, jo pastāv iespēja, ka kāds atsakās no savas rezervācijas!
 • No plkst. 10.00 līdz 20.00 distanču slēpotājiem atvērta Fischer Slēpošanas trase.
 • No plkst. 10.30 Eiropas čempionāts kamaniņu sportā bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”:
 • plkst. 10.30 – 1. brauciens sievietēm;
 • plkst. 11.55 – 2. brauciens sievietēm;
 • plkst. 13.50 – komandu stafete.

Papildu informācija par sacensībām pieejama Latvijas Kamaniņu sporta federācijas tīmekļa vietnē www.kamanas.lv.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.