Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Ziemas galvaspilsētā Siguldā ar ziemas sporta veidiem var nodarboties visi!

2021-02-12

Lai uzlabotu skolēnu veselību, veicinātu ziemas sporta veidu popularitāti, kā arī pēc iespējas plašāk izmantotu Fischer Slēpošanas centrā pieejamo profesionālo sniega trašu sagatavošanas tehniku, Morē un Allažos, pateicoties dabīgajai sniega segai, izveidotas trases, kurās ikviens var nodarboties ar distanču slēpošanu.

Siguldas novada pašvaldība visiem Siguldas novada skolēniem un tiem, kuri nemācās Siguldas novada skolās, bet novadā ir deklarējušies un uzrāda  siguldieša ID karti, Fischer Slēpošanas centrā, kā arī trasēs pie Mores pamatskolas un pie Allažu pamatskolas nodrošina bezmaksas distanču slēpošanu un iespēju saņemt bezmaksas inventāru. Tādējādi bērniem ir iespēja slēpot ar kvalitatīvu un profesionālu inventāru, uzlabojot savas slēpošanas prasmes.

Atgādinām, ka pēdējo gadu laikā Siguldas novada pašvaldība projekta “Esi vesels Siguldas novadā” ietvaros (Nr. 9.2.4.2/16/I/018) novada izglītības iestādēm iegādājusies 120 distanču slēpju pārus.

Pašvaldība jau iepriekšējos gados distanču slēpošanas trases veidojusi pie Mores un Allažu pamatskolām, tomēr tās īsās ziemas sezonas laikā bija iespējams izmantot neilgu brīdi. Ņemot vērā, ka šī ziema lutina ar bagātīgu sniega kārtu un piemērotiem laikapstākļiem, kā arī skolēniem Covid-19 laikā nepieciešamas papildu sporta un treniņu iespējas āra apstākļos, pašvaldība nodrošina, ka Fischer Slēpošanas centrā esošā profesionālā tehnika veic kvalitatīvu trašu sagatavošanu arī Morē un Allažos.

Pie Mores pamatskolas izveidotas divas trases – viena aptuveni 400 metru, bet otra 1,5 kilometru garumā, savukārt stadionā aiz Allažu pamatskolas trase izveidota aptuveni 500 metru garumā. Trases aicināti izmantot arī apkārtējo māju iedzīvotāji.

Iepriekšējos gados pašvaldība veidoja arī publisko slidotavu, kura tika izvietota Siguldas pilsētas stadionā, savukārt šajā gadā bija plānots veidot slidotavu Fischer Slēpošanas centrā, kur, pateicoties saldēšanas iekārtai, kas atrodas zem asfalta seguma, būtu iespējams nodrošināt slidotavu arī mainīgos ziemas apstākļos, norobežojot nelielu slēpošanas trases platāko daļu slidotavai un maksimāli izmantojot saldēšanas iekārtas sniegtās priekšrocības. Ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus un to, ka sporta nodarbības nevar notikt iekštelpās, Siguldas novadā joprojām turpinās aktīvs sporta treniņu process āra apstākļos. Pašvaldības sporta ārtelpu bāzes ir intensīvi izmantotas: Siguldas pilsētas stadionā notiek futbola, vieglatlētikas un citu sporta veidu treniņi, Fischer Slēpošanas centrā – slēpošanas treniņu nodarbības distanču slēpotājiem, orientieristiem, peldētājiem un kalnu slēpotājiem. Ņemot vērā šos apstākļus, pašvaldības slidotavas izveidošana šajās vietās nav iespējama. Līdz ar to SIA “Siguldas Sporta serviss” sniedz pakalpojumus ledus sagatavošanā citās vietās ar tam paredzētu specializētu tehniku, kura šajā ziemā pieejama ikvienam, kurš ievēro epidemioloģiskajai situācijai atbilstošos ierobežojumus un kuru mākslīgi veidotās slidotavas atbilst ledus mašīnas izmantošanas prasībām.

Iepriekšminētos pakalpojumus jau atkārtoti izmantojis uzņēmējs SIA “Klik Adventure”, kurš izveidojis slidošanas laukumu slidošanas treniņiem Lauku ielā.

 


Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.