Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Līdz 20. aprīlim norisinās zaļo un dārza atkritumu nodošanas akcija

2021-04-06
Iestājoties labvēlīgākam un siltākam laikam, ik gadu pavasarī pašvaldība aicina novada iedzīvotājus sakopt savus īpašumus, tādējādi rūpējoties par tīru un sakoptu vidi visā novada teritorijā. Siguldas novada pašvaldība no 6. līdz 20. aprīlim organizē zaļo un dārza atkritumu nodošanas akciju, kurā novadnieki var bez maksas nodot pērnās lapas, dārza atkritumus un nelielus zarus (ar stumbra diametru līdz 7 centimetriem) atkritumu šķirošanas laukumā “Zemdegas”, patstāvīgi tos nogādājot un izberot. Tāpat akcijas laikā iriespēja bez maksas nodot šķeldošanai koku zarus uzņēmumam SIA “DGR serviss” Šķūņu ielā 4, Siguldā, iepriekš vienojoties par zaru nodošanu, zvanot uz tālruņa numuru 25486277.

Zaļos un dārza atkritumus šķirošanas laukumā “Zemdegas” var nodot tā darba laikā:

  • otrdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00;
  • trešdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00;
  • ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00;
  • sestdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00.

Apmeklējot atkritumu šķirošanas laukumu, iedzīvotāji aicināti ievērot valstī noteiktās piesardzības prasības – vienlaikus atkritumu šķirošanas laukumā ar laukuma uzraugu drīkst atrasties ne vairāk kā divas kopā ieradušās personas vai personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, ievērojot divu metru distanci starp laukuma uzraugu vai citiem apmeklētājiem, kas gaida ārpus laukuma rindā. Šķirošanas laukuma apmeklētāji aicināti visus sašķirotos atkritumus rūpīgi novietot laukumā tam paredzētajās vietās.

Iedzīvotāji, kuriem nav iespēju pašiem nogādāt zaļos un dārza atkritumus norādītajās vietās, ir iespēja izmantot SIA “DGR serviss” piedāvāto maksas pakalpojumu zaru izvešanai un SIA “Jumis” piedāvāto maksas pakalpojumu citu bioloģiski noārdāmo atkritumu izvešanai.

Atgādinām, ka dārza atkritumu – lapu, pērnās zāles un augu atlieku – dedzināšana atbilstoši normatīvo aktu prasībām Siguldas novadā ir aizliegta. Videi visdraudzīgākais, vienlaicīgi ekonomiski visizdevīgākais risinājums ir dārzā radušos bioloģiski noārdāmos atkritumus katram pašam savā dārzā izmantot lietderīgi, piemēram, kompostēt. Siguldas novadā tas ir atļauts ar nosacījumu, ja kompostēšana tiek veikta uz savā īpašumā esošas zemes un nerada draudus cilvēku dzīvībai, veselībai un videi, kā arī personu mantai.