Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Siguldas Sporta centrā tiks atvērts vakcinācijas centrs

2021-04-30

Valdības sēdē ir apstiprināts, ka no 3. maija vakcīnu pret Covid-19 varēs saņemt ikviens, kas vēlas un ir pieteicies tīmekļa vietnē www.manavakcina.lv, rezervējot konkrēto vietu un laiku, lai neveidotos rindas. Jaunā sistēma sāks darboties no 3. maija. Līdz ar to Siguldas novada pašvaldība ar Veselības ministriju un Nacionālo veselības dienestu slēdz līgumu par C līmeņa vakcinācijas centra atvēršanu Siguldas Sporta centrā, un tas vakcinācijai būs pieejams jau nākamajā nedēļā.

Vakcināciju šajā centrā veiks AS “Veselības centru apvienība” medpersonāls pēc uzaicinājuma principa no tīmekļa vietnē www.manavakcina.lv reģistrētiem iedzīvotājiem. Svarīgi atcerēties, ka vakcinācija joprojām notiek arī pie ģimenes ārstiem un kolektīvu pieteikumi atbilstoši prioritātēm Siguldas slimnīcā. Aicinām izmantot tīmekļa vietni www.manavakcina.lv vakcinēšanas vietas norādīšanai vai maiņai, un sazināties ar vakcinētāju, ar kuru iepriekš ir bijusi komunikācija par vakcīnas saņemšanu konkrētā vietā un laikā, bet dažādu apstākļu dēļ to nepieciešams mainīt.

Jau ziņots, ka no 1. līdz 4. maijam paredzēta vakcinācija 16 liela mēroga vakcinācijas centros, savukārt pēc tam pakāpeniski tiks atvērti arī mazāka mēroga vakcinācijas centri. Siguldas Sporta centrā jau ir iekārtotas telpas, lai nodrošinātu drošu un ērtu vakcināciju ikvienam.

Tiek ziņots, ka līdz šim Latvijā vismaz pirmo vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši vairāk nekā 12% iedzīvotāju, tomēr pūļa imunitātei nepieciešams vakcinēt aptuveni 70% iedzīvotāju, tādēļ pieņemts lēmums atvērt vakcinēšanos visiem, neatkarīgi no prioritārajām grupām.