Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Sapratu

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.
Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Lasīt vairāk

Siguldas novada pašvaldības dome saņem atzinību par sieviešu uzņēmējdarbības veicināšanu

2021-04-30

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls un Latvijas Pašvaldību savienība šodien, 30. aprīlī, tiešsaistē izziņoja Dzimumu līdztiesības balvas ieguvējus. Dzimumu līdztiesības balvu par sieviešu līdzdalības un pārstāvniecības veicināšanu un sieviešu ekonomiskā stāvokļa uzlabošanu saņēmis Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Konkursa žūrija atzinīgi novērtējusi pašvaldības grantu konkursu “Māmiņa. Siguldiete. Uzņēmēja”, kas aicina sievietes saskatīt sevī uzņēmējas potenciālu, kā arī veicina jaunu darbavietu, produktu un pakalpojumu attīstīšanu. Konkurss Siguldas novadā norisinās jau sešus gadus, un tā laikā ir atbalstītas vairāk nekā 20 biznesa idejas. Tāpat Siguldas novada iedzīvotāji, tostarp sievietes, aktīvi piedalās grantu programmā “(ie)dvesma”, ko pašvaldība rīko sadarbībā ar SEB banku un citām Pierīgas pašvaldībām, kā arī jauniešu biznesa ideju konkursā “Radi Siguldai”. Iespēja piedalīties šādos konkursos sniedz atbalstu sieviešu ienākšanai privātā uzņēmējdarbībā, sekmējot ekonomisko un finansiālo neatkarību.

Dzimumu līdztiesības balvas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dzimumu līdztiesības jautājumiem un novērtēt politiķu ieguldījumu dzimumu līdztiesības nodrošināšanā, īpašu uzmanību pievēršot Eiropas Savienības un ANO konvencijās nostiprinātajām dzimumu līdztiesības vērtībām. Dzimumu līdztiesības balva šogad pašvaldību politiķiem pasniegta jau trešo reizi, un tradicionāli to pasniedz pirms pašvaldību vēlēšanām.

Pretendentus Dzimumu līdztiesības balvas saņemšanai izvirzīja Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla dalīborganizācijas, nevalstiskās organizācijas un sadarbības partneri nevalstiskajā sektorā. Balva tiek piešķirta pašvaldības deputātei vai deputātam par ieguldījumu dzimumu līdztiesības veicināšanā savā pašvaldībā.

Dzimumu līdztiesības balvu 2006. gadā iedibināja Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls.