Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Atklāta kultūras centra “Siguldas devons” 4. sezona

2021-09-14

Ir sākusies kultūras centra “Siguldas devons” 4. sezona, tā atklāta ar 4 krāšņiem pasākumiem, kurus vieno 4 mākslas formas – literatūra, māksla, mūzika un deja.

Sadarbībā ar biedrību “LAUKKU” izrādīts laikmetīgais mūzikls “Balss no beletāžas”, kas Latvijas skatuvei formas un satura ziņā ir iepriekš nepieredzēts formāts.

Siguldas stacijas laukumā Koprades laboratorijās nu skatāma interaktīva izstāde “Vārda pēc”, kas rosina uz literatūru skatīties no cita skatu punkta un iepazīstina ar Siguldas novada literāro mantojumu. Pirmajam pieteikumam izvēlēti autori Pauls Bankovskis, Guntars Godiņš, Andris Marts, Ivande Kaija, Edvīns Raups, Anšlavs Eglītis, Imants Ziedonis, Luīze Pastore, Jānis Sudrabkalns, Garlībs Helvigs Merķelis, Valda Mora, Leons Briedis, Doku Atis, Māra Ozola, Artis Ostups un Inga Ābele. Savukārt Diānas Lelis izstāde “meta. Laiks” ir kā personības meklējumu spogulis, kas parāda šo jauno pasaules reflektēšanas ceļu. 

Kultūras centrā “Siguldas devons”  turpinām mākslas izstāžu piedāvājumu un visu septembri skatāma mākslinieces Dinas Ābeles gleznu izstāde “Plūduma pieskāriens”. Darbu izstādē apskatāmas pēdējā laikā tapušas krāsainas un abstraktas gleznas, kuras papildinātas ar faktūru un kausēta stikla elementiem, kā arī mākslinieces sarakstītām haikām.

Cauri piedzīvojumu, dzīves un iedvesmas stāstiem, par personībām kultūrā, mākslā, dejā, literatūrā un mūzikā, ar siguldiešiem jau iemīļoto pasākumu ciklu “Devona ceļojums”, noslēdzās kultūras centra “Siguldas devons” 4. sezonas atklāšana.  Šoreiz “Devona ceļojums” kopā ar iemīļotiem Siguldas māksliniekiem ļāva doties mākslas piedzīvojumā tepat uz Siguldu.

Kultūras centrs “Siguldas devons” 4. sezonā turpinās sadarbību ar koncertorganizācijām un profesionālajiem teātriem un apmeklētājiem piedāvās iespēju daudzveidīgi atpūsties un gūt iedvesmu dažādajās formās un žanros.