Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Mūsdienīga un interaktīva ekspozīcija par rakstnieku Anšlavu Eglīti atklāta Inciema tornī

2022-01-14

13. janvārī Siguldas novada Inciemā, piedaloties Siguldas novada pašvaldības vadībai, Latvijas Republikas kultūras ministram Naurim Puntulim un projekta realizēšanā iesaistītajām personām, tika atklāta mūsdienīgi un interaktīvi izveidotā ekspozīcija “anšlavs eglītis. jaunais cilvēks”, kas vēsta par rakstnieka dzīvesgājumu un daiļradi vizuāli uztveramā veidā.

Atklāšanas dienā uzrunu klātesošajiem sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis, aicinot ikvienu pārdomāt, kas ir šodienas jaunais cilvēks un kāds tas bija pirms vairākiem gadu desmitiem, ko dod ieskats šajā ekspozīcijā, savukārt Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics uzsvēra to, ka kultūra kā sfēra kalpo cilvēku kopības sajūtai un ka šī kultūras kopība ir Siguldas novadā apvienoto pagastu spēcīgā identitāte.

Atklāšanas pasākumā pie Inciema torņa bija vērojami Krimuldas Tautas nama amatierteātra (režisore Zane Zīle) izrādes “Pansija pilī” fragmenti, kas veidoti pēc Anšlava Eglīša grāmatas “Pansija pilī” motīviem. Tāpat projekta vadītāja Ieva Ābele izteica pateicību ikvienam, kurš bijis iesaistīts projekta realizēšanas laikā, tostarp minot Turaidas muzejrezervāta personālu, zinātnisko konsultantu Viesturu Vecgrāvi, Anšlava Eglīša piemiņas glabātāju Inciemā Māru Ozolu, idejas virzītāju Sandru Rubīnu, kā arī Rakstniecības un mūzikas muzeja, Latvijas Nacionālais vēstures muzeja, Dobeles novadpētniecības muzeja, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja komandai un dizaina birojam “H2E”, kā arī organizāciju “Yes We Can”, “Reverie trading group” un “RG Group” profesionāļiem, kas sniedza pienesumu projekta tapšanas laikā.

Veidojot ekspozīciju par rakstnieka personību un daiļradi, izveidota arī interaktīva grāmata, kura dod iespēju apmeklētājiem “sarunāties” ar Anšlavu Eglīti. 3. stāvā, nelielajā viesistabā, izveidota Anšlava Eglīša lasītava. Lasītavā ir apkopota gandrīz visa rakstnieka daiļrade, tomēr dažas grāmatas vēl trūkst, tāpēc iedzīvotāji aicināti iesaistīties lasītavas papildināšanā un dāvināt Anšlava Eglīša grāmatas. Ekspozīcijā iespējams iegādāties arī izdevumu “Anšlava Eglīša dzīve trijās burtnīcās”, kas tapis sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu un kurā aprakstīta Anšlava Eglīša dzīve bērnībā, jaunībā un svešumā. Izdevuma cena ir 6,43 eiro.

Ieeja ekspozīcijā ir bez maksas, taču, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, apmeklējums ir iepriekš jāpiesaka tīmekļa vietnē www.anslavseglitis.lv, rakstot uz e-pasta adresi anslavs@sigulda.lv vai mobilajā lietotnē Bookla. Lai apmeklētu ekspozīciju, jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā, un personu apliecinošu dokumentu.

Projekts “Rakstnieks Anšlavs Eglītis Inciemā”, Nr. 19-04-AL32-A019.2202-000006, realizēts ar Rīgas rajona Lauku attīstības biedrības un Lauku atbalsta dienesta atbalstu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansētās Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” laikā.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.