Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Šajā tīmekļa vietā tiek izmantotas sikdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Hakatonā Siguldā meklēs pielietojumu teritoriju un ēku jaunai izmantošanai

2022-09-20

Trešdien, 21. septembrī, Siguldā norisināsies hakatons “Radi nākotnes novadu”, kurā tiksies pilsētplānošanas eksperti, pašvaldību darbinieki un Siguldas novada uzņēmēji un iedzīvotāji, lai meklētu labākos risinājumus un funkcionālus pielietojumus tādu teritoriju attīstīšanai, kurām ir neizmantots potenciāls un tām nepieciešams jauns pielietojums.

Hakatona ietvaros pirmajā dienas pusē norisināsies seminārs par Latvijas un pasaules pieredzi, kā izmantot novadu resursus, esošās ēkas un teritorijas. Ar savu pieredzi dalīsies gan pašvaldību eksperti, gan arhitekti un pilsētplānotāji. Dienas otrajā pusē notiks hakatona komandu formēšana un darbs komandās, lai tuvāk iepazītu un meklētu risinājumus vairākiem objektiem jaunajā Siguldas novadā.

“Daudzu gadu garumā Siguldas novads ieguvis savus stabilus vaibstus. Mūs atpazīst kā vienu no populārākajiem dabas tūrisma galamērķiem, aktīvās atpūtas cienītāju citadeli un novadu ar bagātām kultūras tradīcijām. Taču pēc novada paplašināšanās, mūsu paspārnē nu nonākuši jauni, interesanti objekti, kas pavisam noteikti var iedot jaunu uzrāvienu novada attīstībā, radot ilgtspējīgu vidi iedzīvotājiem un jaunas iespējas uzņēmējiem,” norāda Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Nākotnes novadu meklējot, hakatonā tiks apskatīti pieci pašvaldības īpašumā esoši nekustamie īpašumi, plānojot to tālāku attīstību:

  • Dārzkopības ciemats Egļupe Allažu un Inčukalna pagastā: sākotnēji ciems tika veidots ar mērķi mazdārziņu ierīkošanai un vasarnīcu apbūvei, bet šobrīd vasarnīcas tiek pārbūvētas par dzīvojamajām mājām, kurās dzīvot pastāvīgi visa gada garumā. Esošā infrastruktūra nav piemērota dzīvojamās apbūves veidošanai (nelielie attālumi starp būvēm atsevišķās zemes vienībās, nav centralizēta ūdensapgāde un sadzīves kanalizācija).
  • Lēdurgas vēsturiskais centrs: tajā atrodas valsts aizsargājamais kultūras piemineklis un vietējas nozīmes kultūrvēsturiski objekti, kas ir nodrošinājuši iespēju Lēdurgas vēsturiskās apbūves iekļaušanai Pieminekļu sarakstā kā reģiona nozīmes arhitektūras (pilsētbūvniecības) piemineklim ar nosaukumu “Lēdurgas vēsturiskā apbūve”. Tas nodrošina specifiskus apbūves noteikumus vienotas vides veidošanai, maksimāli saglabājot vēsturisko apbūvi;
  • Turaidas pamatskola Krimuldas pagastā: ēka atrodas ārpus pilsētu un ciemu teritorijas. Ēka ir būvēta ap 20. gadsimta 30. gadiem. 2013. gadā pamatskola tika likvidēta un šobrīd ēka tiek izmantota tikai daļēji. 
  • Mālpils tehnikums Pils ielā 14, Mālpilī: Ēka ir būvēta 20. gadsimta 60. gados, tai ir 4 stāvi. Mālpils tehnikuma darbība tika pārtraukta 2017. gadā, šobrīd ēka tiek izmantota tikai daļēji. Patlaban Mālpils tehnikuma telpās ir izmitināti aptuveni 40 Ukrainas kara bēgļi.
  • Mālpils biroja ēka Nākotnes ielā 1, Mālpilī: ēka ir būvēta 20. gadsimta 80. gados, tai ir 3 stāvi. Ēka tiek izmantota gan privātu biroju, gan pašvaldības vajadzībām.

Dienas noslēgumā tiks prezentētas hakatona komandu idejas, diskutēts par risinājumiem un būtiskākajiem izaicinājumiem. Labākās idejas vai radīto ideju kombinācijas tiks virzītas tālākai attīšanai jau Siguldas novada pašvaldības ietvaros, izstrādājot stratēģiskos dokumentus.

Hakatons norisināsies latviešu valodā klātienē 21. septembrī plkst. 9.00–20.00 kultūras centrā “Siguldas devons” Pils ielā 10, Siguldā. Dienas programma apskatāma šeit.

Detalizēti pētāmo objektu apraksti lasāmi šeit.

Organizatori patur tiesības mainīt notikumu gaitu nebūtiskos veidos, iepriekš neinformējot dalībniekus. Intelektuālā īpašuma tiesības uz hakatona laikā radītajiem risinājumiem pieder organizatoriem.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.