Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Domnīcā “S!nerģija” diskutē par Siguldas tirgus apkārtnes attīstības iespējām

2023-05-25

23. maijā Siguldas tirgū norisinājās domnīca “S!nerģija”. Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa aicināja Siguldas novada iedzīvotājus uz tikšanos, lai diskutētu par Siguldas tirgus apkārtnes attīstības iespējām.

Iesākumā par maiņas tirdzniecības sistēmas izveidošanos pirms 5000 gadiem un tirdzniecības vietu attīstības posmiem, tajā skaitā tirgus plaču vēsturi, pastāstīja Siguldas novada pašvaldības pilsētvides plānotāja Zane Gatere, kura savā stāstā uzsvēra tirdzniecības un ceļu tīklojuma savstarpējo ciešo atkarību, kas nav mainījusies arī mūsdienās.

Pēc tirgus vēstures iepazīšanas, pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa aicināja klātesošos doties aplūkot tirgum piegulošo teritoriju iepretim Siguldas dzelzceļa stacijai, kurā ir izveidojies mobilitātes punkts, kurā novietoto automašīnu skaits arvien pieaug. Sarunu gaitā tika secināts, ka, plānojot šīs zonas attīstību, jāparedz palielināta satiksmes un gājēju intensitāte sestdienās, kā arī Raunas ielā dievkalpojumu laikā.

Iedzīvotāji atbalstīja ideju par autostāvvietas izbūvi, kas atrastos joslā (šobrīd zaļajā zonā) gar Raunas un Stacijas ielām, un atvieglotu ikdienu arī tiem, kas savus auto šeit novieto, dodoties tālāk uz darbu ar sabiedrisko transportu. Diskusijas dalībnieki norādīja arī uz velosipēdu novietņu nepieciešamību tirgus apkārtnē, jo liela daļa pircēju uz tirgu ierodas ar velosipēdiem.

Tāpat iedzīvotājiem bija dažādas idejas par zaļās, kokiem aizaugušās zonas saglabāšanu, kas atrodas blakus tirgus stāvlaukumam un nākotnē tiktu ieskauta ar vairākām automašīnu stāvēšanai izveidotām joslām. Priekšlikums bija zaļajā zonā izveidot taciņas, izmantojot tikai dabas materiālus, kas kalpotu kā taisnākais ceļš gājienā uz vilcienu. Tāpat bija idejas par kultūras un mākslas ieviešanu zaļajā zonā – funkcionāls kultūrdārzs, tai pat laikā saglabājot neskartu teritorijas daļu, kas tik ļoti piestāv pilsētvidei.

Kā pastāstīja Siguldas novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks saimnieciskajos jautājumos Andis Ozoliņš, tad ir sagaidāmas pārmaiņas Stacijas ielā, kurā AS “Sadales tīkls” plāno demontēt vecos elektrības stabus, “ieguldot” elektrības kabeļus zemē, bet pašvaldībai būs jāizbūvē jauns ielas apgaismojums.

Diskusijas laikā saņemtās teritorijas attīstības idejas tika apkopotas, lai izvērtētu to realizēšanas iespējas tuvākajos gados atbilstoši pašvaldības budžeta iespējām. 

Domnīcu cikls “S!nerģija” turpinās. Iedzīvotāji aicināti uz nākamo diskusiju – “Ciemu statuss – iespējas vai slogs?”, kas veltīts kādreizējo dārzkopības ciematu Egļupes un Kļavu attīstībai un norisināsies 30. maijā Inčukalnā.