Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Novada izglītības iestāžu vadītāji apgūst zināšanas kursā “Vadītāju spēka deva”

2024-02-08

Lai iegūtu jaunas zināšanas, pieredzes apmaiņu un motivāciju, veicot darba pienākumus un saskaroties ar izaicinājumiem, februārī un martā Siguldas novada izglītības iestāžu vadītāji apgūst mācību kursu “Vadītāju spēka deva”, kursus vada “Meistarības skolas” vadītāja, pasniedzēja Sandra Ošleja.

Apmācību kurss norisināsies četru dienu nodarbību garumā, kopā 20 akadēmiskās stundas. Pirmajā nodarbībā, kas aizvadīta 6. februārī, izglītības iestāžu vadītāji reflektēja par savu lomu un nozīmīgumu attiecīgajā iestādē, tāpat analizēja savas stiprās un vājās puses – izvērtējo vadības stilu, lomas, uzdevumus un funkcijas, komptences.

Pēc pirmās nodarbības izglītības iestāžu vadītāji atzina, ka bija lietas, kas dzirdētas iepriekš, tātad tika nostiprinātas zināšanas. Kādam viss bija pilnīgs jaunums, kāds ieguva lielāku pārliecību par savu darbu. Vadītājiem patika lektores redzējums un skaidrojums par laika un darbu plānošanu, kā atšķirt svarīgo no nesvarīgā, ko darīt prioritāri, ko nedarīt, ko deleģēt. Piemēri bija praksē balstīti un paskaidrojoši. Tie, kas tikai nesen uzsākuši darbu kā vadītāji, secināja, ka kurss ir ļoti noderīgs. Nodarbībās uzsvars ir uz to, kā darīt, rīkoties, kā atpazīt situācijas, ko darīt, lai tās risinātu.

Nākamajās nodarbībās izglītības iestāžu vadītāji aplūkos situatīvo līderību, komunikācijas lomu, tai skaitā neverbālo komunikāciju, komunikāciju organizācijā un sapulču vadību. Tiks aplūkota arī izglītības iestādes kā organizācijas kultūra un vide, darbinieku motivācija, labbūtība, sarežģītu situāciju atpazīšana un saskarsme, emocionālā veselība darbā ar bērniem un viņu vecākiem.

Mācību kurss tiek īstenots ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.