Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Sākusies bērnu reģistrācija mācībām 1. klasē Siguldas pilsētas skolās 1. un 2. prioritātei

2024-02-12

Pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv sākusies bērnu reģistrācija mācībām Siguldas pilsētas vispārizglītojošo skolu 1. klasēs 2024./2025. mācību gadam. Līdz 29. februārim priekšrocību reģistrēt bērnu mācībām izmanto 1. un 2. prioritāte jeb Siguldas pilsētā un tai piegulošajā teritorijā līdz šā gada 1. janvārim kopā ar vecākiem deklarētie topošie pirmklasnieki, kuriem attiecīgā izglītības iestādē jau mācās brāļi vai māsas, un novadā kopā ar vecākiem deklarētie topošie pirmklasnieki – attiecīgās izglītības iestādes darbinieku bērni.

Šo bērnu vecākus pieteikumu mācībām 1. klasē aicinām aizpildīt elektroniski pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv, autentificējoties ar kādu no piedāvātajām iespējām, vai klātienē attiecīgajā izglītības iestādē. 1. un 2. prioritātes priekšrocība jāizmanto līdz februāra beigām, jo no 1. marta sāksies visu bērnu reģistrēšana uzņemšanai 1. klasē. Pēc tam šī priekšrocība vairs nebūs pieejama.

Pēc reģistrācijas katram bērnam tiks piešķirts individuāls reģistrācijas kods, kuru izmantojot vecāki bērnu identificēs pirmklasnieku reģistrā, kas būs pieejams no 1. marta plkst. 17.00 pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv. Reģistru aktualizēs katru dienu līdz pat 31. martam.

Savukārt no 19. februāra pašvaldības pakalpojumu portālā e.sigulda.lv būs pieejama priekšreģistrācija (iepriekšēja datu ievadīšana un pieteikuma saglabāšana e-pakalpojumu sistēmā) mācībām 1. klasē. Priekšreģistrācija nav obligāta.

1. martā plkst. 8.00 sāksies bērnu reģistrācija (elektroniski vai klātienē skolās) mācībām 1. klasēs 2024./2025. mācību gadam visās Siguldas novada vispārizglītojošajās skolās, un tā e.sigulda.lv vidē turpināsies līdz 28. marta plkst. 23.59. Aicinām vecākus izvēlēties un izmantot vienu no reģistrācijas veidiem – elektronisks pieteikums e.sigulda.lv vai iesniegums klātienē izvēlētajā izglītības iestādē.

Gan elektroniski, gan klātienē saņemtie iesniegumi tiek apvienoti vienā reģistrā pēc “rāvējslēdzēja” principa. Uzņemto skolēnu reģistru veido, ievērojot pašvaldības saistošajos noteikumos noteiktās prioritātes. Vēršam uzmanību, ka pieteikumos norādītie dati tiek pārbaudīti gan automātiski, gan manuāli. Līdz 10. aprīlim vecāki uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi saņems rakstisku paziņojumu par to, vai bērns ir uzņemts izvēlētajā skolā.

Mācībām 1. klasēs Siguldas pilsētas skolās prioritāri tiek uzņemti Siguldas novadā deklarētie bērni, kuru vecāku dzīvesvieta kopā ar bērniem ir deklarēta Siguldas pilsētā un tai piegulošajā teritorijā (Siguldas pagastā un Turaidā) uz kalendārā gada 1. janvāra plkst. 00.00. Savukārt pagastu teritorijās esošajās skolās bērni tiek uzņemti atbilstoši deklarētai adresei vai pēc vecāku pieprasījuma.

2024./2025. mācību gadā Siguldas novada skolās ir plānots uzņemt vairāk nekā 420 pirmklasniekus, atverot 1. klases atbilstoši skolu infrastruktūras iespējām.

Plašāka informācija par reģistrāciju un uzņemšanu mācībām 1. klasē Siguldas pilsētas skolās iegūstama saistošajos noteikumos “Par kārtību, kādā bērnus reģistrē un uzņem Siguldas pilsētas vispārējās izglītības iestāžu pamatizglītības programmās” vai sazinoties ar pašvaldības Izglītības nodaļas speciālistiem.

Lietotāja instrukcija elektroniskās priekšreģistrācijas/reģistrācijas pieteikuma izveidošanai uz Siguldas novada vispārējās izglītības iestādi e.sigulda.lv vidē.

Plašāka informācija par reģistrāciju un uzņemšanu mācībām 1. klasē Siguldas novada pagastu skolās iegūstama skolu tīmekļa vietnēs vai pie skolu administrācijas.

Pamācība, kā veikt bērna priekšreģistrāciju 1. klasē portālā e.sigulda.lv (1. un 2. prioritāte):