Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Akcijā “Satiec savu meistaru” varēs apgūt 11 dažādu amatu prasmes

2024-04-02

Lai plašāku iedzīvotāju loku iepazīstinātu ar tām zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē, arī šogad aprīlī visā Latvijā norisināsies akcija “Satiec savu meistaru”. Siguldas novadā akcija norisināsies 6. un 7. aprīlī, piedāvājot apgūt amata prasmi kopumā 11 dažādās meistarklasēs.

 

 

 

Sestdien, 6. aprīlī

 • Plkst. 10.00–14.00 uz celu jostas un grīdceliņa aušanas meistarklasi aicina Alīdas Lindes lietišķās mākslas studijas dalībnieces kultūras centrā “Siguldas devons”. Dalība – bez maksas.
 • Plkst. 10.00– 14.00 Siguldas TLMS aicina interesentus apgūt gobelēna darināšanas pamatprincipus – gan veidot katram savu gobelēnu, gan piedalīties kopīga lielizmēra gobelēna tapšanā, kas veltīts Siguldai raksturīgai ainavai. Aktivitātes notiks kultūras centrā “Siguldas devons”. Dalība – bez maksas.
 • Plkst. 11.00–15.00 rotu darināšana mezglošanas (makramē) tehnikā, izmantojot māla un/vai porcelāna pērles Mālpils Kultūras centrā. Dalība – bez maksas.
 • No plkst. 11.00 “Jostiņsegas aušana ripsa tehnikā ar 8 nīšu kārtām” Krimuldas vidusskolā TLMS “Krimulda” telpās. Dalība – bez maksas.
 • Plkst. 11.00–16.00 diegu pogu darināšana Lēdurgas Kultūras nama rokdarbu studijā “Aģe”. Dalība – bez maksas.
 • No plkst. 12.00 zeķu papēžu adīšanas nodarbība Mores Tautas namā. Dalība – bez maksas.
 • Plkst. 17.00–20.00 “Ziedainās jostas un prievītes”. Inčukalna kopienas amatnieces sper pirmos soļus tautisko jostu aušanā un aicina novadniekus pievienoties Inčukalna Kopienas centrā “Vecais pasts”. Dalība – bez maksas.

Sestdien un svētdien, 6. un 7. aprīlī

 • Plkst. 10.00–16.00 Siguldas spieķa darināšanas meistarklase Antras Plavgo Spieķu darbnīcā Siguldas pils kvartālā. Dalība – 2 eiro pieaugušajiem, 1,50 eiro bērniem.
 • Plkst. 11.00–15.00 iepīt savas saknes Nameja rotā meistara virsvadībā Siguldas veikalā-darbnīcā Pils kompleksā aicina galerija“Baltu rotas”. Interesenti varēs izvēlēties darināt apaļu kulonu vai Nameja gredzenu. Meistarklase aizņems apmēram 3–4 stundas, un tā būs ne tikai radoša pieredze, bet arī iespēja izveidot kaut ko īpašu un nozīmīgu. Dalība – 100 eiro vienai personai, 180 eiro (ja piesakās divatā), 320 eiro (četrām personām). Dalības maksā iekļauts materiāls un viss nepieciešamais, kā arī kafija, tēja un uzkodas.

Svētdien, 7. aprīlī

 • Plkst. 11.00–14.00 celaines pamattehnikas apgūšana TLMS “Vīgrieze” vadībā Siguldas pagasta Kultūras namā. Dalība – bez maksas.
 • Plkst. 11.00–17.00 “Nodomu” lakata darināšanas meistarklase Krimuldas Tautas namā. Dalība – bez maksas.

 

Savukārt plostnieku amata prasmes būs iespēja izzināt Plostnieku naktī, kas notiks 10. maijā ekspozīcijā “Gaujas plostnieka stāsts” Siguldā pie Gaujas.

Lai šīs meistaru dienas ir kā nelieli svētki amata prasmēm, tradīcijai un to saglabāšanai nākamajām paaudzēm!

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.