Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

×

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes:
- Statistikas sīkdatnes (nepieciešamas, lai uzlabotu vietnes darbību un lietošanas pieredzi);
- Sociālo mediju sīkdatnes (nepieciešamas Facebook autorizācijai, video skatījumiem).

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas “Piekrītu visām sīkdatnēm” vai veikt atsevišķu sīkdatņu izvēli, noklikšķinot uz pogas “Tikai analītiskajām sīkdatnēm” vai “Tikai sociālo mēdīju sīkdatnēm”.

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas “Nepiekrītu”, tīmekļa vietnē saglabājas tikai nepieciešamās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.

Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas “Vairāk informācijas”.

Siguldas Svētku laukumā 4. un 5. maijā Stādu parāde svinēs 20 gadu jubileju

2024-04-02

Siguldā 4. un 5. maijā savu divdesmito dzimšanas dienu svinēs lielākais un krāšņākais pavasara dārzkopības pasākums – Latvijas Stādu parāde. Tajā piedalīsies aptuveni 300 stādu audzētāji no dažādiem Latvijas reģioniem, popularizējot un izceļot nacionālo stādu audzēšanas nozari un godinot tajā strādājošos. 5. maijā plkst. 11.00 Latvijas Stādu parādi apmeklēs un apsveiks Latvijas Republikas Zemkopības ministrs Armands Krauze, atklājot arī labdarībai veltīto reto augu izsoli.

Kā ierasts Stādu parādē būs arī Latvijas amatnieki un vietējie pārtikas ražotāji, dārza preču un tehnikas ražotāju pārstāvji, stādu izsole, stādu garderobe sadarbībā ar Līgatnes atrakciju parku “Zeit”, stādu audzētāju veidoti ekspozīciju stendi.

Jubilejas Stādu parādi abas pasākuma dienas krāšņos purva taka, kas izveidota sadarbībā arī Latvijas Nacionālo kūdras biedrību, tajā būs izzinoši stāsti par kūdras veidošanos, izmantošanu un pēcizmantošanu, kā arī spēles un atrakcijas mazajiem un lielajiem Stādu parādes apmeklētājiem sadarbībā ar Rīgas Zooloģisko dārzu. Kalsnavas arborētums priecēs bērnus un pieaugušos ar dažādām atraktīvām un izglītojošām spēlēm.

Apmeklētājus un dalībniekus priecēs arī trīs izstādes: “Latvijas dārznieka profils”, kur būs iespēja uzzināt, kāds ir Latvijas dārznieks, kādas ir Latvijas tipiskās stādu audzētavas, salīdzinājumā ar citām valstīm. Otra būs fotoizstāde, kas veltīta pasākuma divdesmitgadei, kur apmeklētāji aicināti iesaistīties un atsaukties, iesūtot fotogrāfijas no Latvijas Stādu parādēm ar norādi, kura Stādu parāde pēc kārtas tā ir bijusi. Savukārt organizatori sūtītājiem sarūpēs skaistas un garšīgas balvas. Trešā izstāde būs veltīta kūdras tēmai, kur tiks rādīti pirmie rezultāti kūdras substrātiem ar dažādiem piejaukumiem, piemēram, kokšķiedru, salmiem un niedrēm.

Šogad plānota arī Stādu parādes dalībnieku apbalvošana – par aktīvāko un atraktīvāko Stādu parādes reklamēšanu sociālajos tīklos, kā arī skaistāk un atbilstošāk jubilejai noformētajiem stendiem. Viena no balvām būs Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības bakalaura un maģistra studiju programmas absolventes Kristīnes Kutepovas skaistā Stādu parādes glezna, kas tapusi iespaidojoties no pagājušā gada pasākuma, kur māksliniece piedalījās ar savu izstādi “Mazdārziņi”.

Latvijas Stādu parādi rīko nodibinājums “Stādu un kūdras inovāciju fonds” sadarbībā ar Stādu audzētāju biedrību un Siguldas novada pašvaldību.

Ieeja – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.